Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptySat Sep 01, 2007 4:22 amShqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !Dërguar të Tuesday, 13 March @ 21:00:06 GMT nga tan
Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Himareprotesta

  Ka nisur nje fushate mbarekombetare per "Bojkotin e Prodhimeve Greke". Informohuni per kete inisiative

  A e dini se sa para i japim bankave greke dhe çfarë bëjnë ato me paratë tona? Po t'i hidhni një sy statistikave të Bankës së Shqipërisë, do ta kuptoni

  Nga mbi 600 milionë euro që i kemi depozituar në bankat greke në Shqipëri, rreth 400 milionë i kanë kaluar bankave mëmë në Greqi. Në vitin 2002, Alpha Bank e Tiranës i dha rreth 30 milionë dollarë kredi Vodafone Albania. Duke qenë se kjo bankë nuk mund të jepte kredi në shuma të tilla, atëhere banka mëmë, Alpha bank e Greqisë i dha paratë nga depozitat e shqiptarëve. Dikush mund të thotë se Vodafone i investoi këto para në Shqipëri duke i dhënë mundësi biznesit shqiptar të përfitonte nga projekti i ri....
  E keni pak gabim, për shkak se Vodafone, (megjithëse është një kompani prestigjioze ndërkombëtare), nuk bëri tender për punimet ndërtuese. Ajo ia dha me prokurim të drejtë disave prej shumë filialeve që Diekat sh.a, një kompani greke, pati hapur në Shqipëri. Diekat u rrit shpejt duke u bërë kompania më e madhe e ndërtimit në Shqipëri sipas listimit të Monitor, megjithëse kishte vetëm dy klientë. (AMC dhe Vodafone).

  Ajo hapi shumë filiale në Shqipëri, të cilat ndryshonin vetëm nga emri, me jetëgjatësi jo më të madhe se gjashtë muaj, me synimin që të shfrytëzonin një hapësirë të legjislacionit shqiptar për të mos paguar tatim-fitimi për aktivitetin e kryer këtu te ne.


  Diekat ishte edhe kompania e parapëlqyer për punime ndërtimore nga AMC.


  Ekspertët e tatimeve zbuluan skemën e mashtrimit dhe vendosën 12 milionë euro gjobë në vitin 2005 për AMC.


  Në shtator të vitit të kaluar, qeveria greke thirri Sali Berishën, teknikisht kryeministër i Shqipërisë ndërsa praktikisht, guvernatori i emëruar nga Athina për të qeverisur koloninë shqiptare. Në të njejtën ditë që Berisha vizitonte Athinën, drejtori i tatimeve i Tiranës deklaronte për median se AMC nuk pranonte të paguante gjobën e vendosur me të drejtë nga inspektorët tatimorë. Pak orë më vonë, u detyrua të deklaronte se inspektorët që e kishin firmosur gjobën, ishin të paaftë.


  Duke parë se kompanitë greke nuk denjojnë në bashkëpunojnë në asnjë rast me kompani shqiptare, por përdorin gjerësisht nacionalizmin ekonomik në kryerjen e shpenzimeve të tyre, e konsideroj tërësisht të justifikuar dhe normale, bojkotin më të thellë ndaj të gjitha mallrave greke, kompanive të naftës dhe bankave.


  Nëse nuk ju pëlqen të trajtoheni edhe në të ardhmen si popullatë barbare e pazhvilluar, që nuk e kupton dot se kur vidhet dhe kur nuk vidhet, tani është koha për të vepruar.


  Bojkotoni mallrat greke që të mund ta ndjejmë veten të lirë.


  A e dini se çfarë është norma e deprecimit? (Zhvlerësimit)?


  Në standardet ndërkombëtare të kontabilitetit, përmbledh vlerën e pajisjeve të një kompanie që humbasin vlerë tregtare gjatë përdorimit. Ka ngjashmëri me amortizimin, për shkak se që të dyja janë "shpenzime", të cilat hyjnë në xhepin e pronarit të kompanisë pa paguar kurrfarë takse.


  Për vitin 2006, AMC shpalli si normën e vet të Deprecimit, 10 për qind të të ardhurave të veta. Në të njëjtin vit, Cosmote në Greqi, shpalli si normë deprecimi 1% të të ardhurave të veta.


  Besoj se e kuptoni vetë se pse ndodh kështu...

  Hapeni kete link te shifni se kush do te beje lidhese kepucesh me zorret tona....
  Ndoshta duhet te sqarojne se per cfare zorre e kane fjalen

  https://www.youtube.com/watch?v=-9xFxyLFe90

  A e patë videon e ushtarëve grekë?

  Kjo nuk ka lidhje me nacionalizmin, ka lidhje me barbarinë e tyre. Nuk është faji ynë!

  A e patë se sa të lehtë e pati qeveria dhe opozita shqiptare të heshtnin?

  Ky është para së gjithash faji jonë!

  Gjatë vitit të kaluar, i dhamë Greqisë:

  * 406.5 milionë euro mallra të importuara
  * 300 milionë euro duke përdorur AMC dhe Vodafone
  * 68.6 miliardë lekë në formë depozitash në katër bankat greke që veprojnë në Shqipëri
  * I dhamë për pak para edhe punën e djersën dhe paguam diskriminimin e 800 mijë bashkëatdhetarëve tanë
  * Gjithsej i dhamë grekëve mbi 1.5 miliardë euro, ose 25% të prodhimit të brendshëm bruto të vendit tonë.

  Si shkëmbim për këtë morëm jo thjeshtë këngën e ushtarëve grekë që duan të bëjnë lidhëse këpucësh me zorrët tona. Morëm edhe poshtërimin në Tiranë me politikanë homoseksualë që nuk guxojnë ta ngrejnë zërin.

  Ti mund t'i japësh një përgjigje urrejtjes greke cdo ditë, sa herë që shkon të bësh pazar, sa herë që mbush makinën me karburant, sa herë që ulesh në lokal, sa herë që vendos të zgjedhësh bankën ku do të depozitosh paratë.

  Më poshtë ke një listë me mallrat dhe shërbimet greke që ne i kemi identifikuar. Nuk janë të gjitha mallrat, por nëse di të tjera, atëhere ju lutem, shtoni emrin e produktit grek që nuk e shihni në listë dhe më pas dërgoje këtë email te të gjithë miqtë e tu, me kushtin që të mos jenë nga deputetët e kuvendit. Nëse ke mundësi, printoje një apo disa kopje të kësaj liste dhe tregoja prindërve apo miqve të tu që nuk e përdorin emailin.

  Dhe ki parasysh se jemi vetëm ne, shqiptarët e ndërgjegjshëm që mund të komunikojmë dhe reagojmë përmes internetit. Çdo gjë tjetër në këtë vend e paska shitur prapanicën.
  Lista e zezë e kompanive dhe mallrave dhe shërbimeve greke që nuk duhet të konsumohen

  Bankat
  1. Alpha Bank
  2. Tirana Bank
  3. NBG bank
  4. Emporiki bank
  Kompanitë e sigurimeve
  1. Interalbanian
  Kompanitë e karburanteve
  1. Global Petroleum
  2. Mamidoil
  3. Evroil

  Markat e shpërndarjes me pakicë të karburanteve
  1. JetOil
  2. Elda
  3. Eko

  Mallra konsumi të importuara nga Greqia ose të prodhuara në Shqipëri nën pronësi grekësh apo të shiturish. (Përfshihen prodhime evropiane të marketizuara nga kompani greke në Shqipëri)
  1. Pepsi
  2. Glina
  3. Bureto
  4. E gjithë linja Elka
  5. Cigaret Karelia, përfshirë edhe slimsin që është shumë i konsumuar këtu te ne. Cigaret American Legend dhe Rex
  6. Patatinat Lays
  7. Seven up
  8. IVI
  9. Heineken
  10. Amstel
  11. Chipita
  12. Barilla
  13. Henkel
  14. Makaronat Misko
  15. seven days korosan
  16. patatinat chipsy
  17. bake rolls
  18. Molto
  19. Kaotonik
  20. Fineti
  21. Torta Jotis
  22. Trahana Jona
  23. Linjat kozmetike Fa, Taft, Palete, Schauma, Vademecum, Rilken
  24. Detergjentët Dixan, Bref, Silan, Pur dhe Rex
  25. Të gjitha mallrat e kompanisë Elka
  26. Amita
  27. STEP - bojra

  Kompanitë e transportit
  1. Interalbanian, udhëtimi me autobuzë Shqipëri Greqi.
  2. Olympic Airways
  3. Joy travel

  Mos harro! Kjo listë nuk mbaron këtu. Sa herë që të hyni në supermarket, përpiquni të identifikoni mallra të tjera “Made in Greece”. Shtoje dhe plotësoje këtë listë dhe para së gjithash, mos konsumo mallra greke ose të marketizuara nga kompani greke. Ky është i vetmi reagim që mund të bëjmë ne, shqiptarët që nuk merremi me politikë dhe që ende nuk e kemi shitur nderin.
[/b]


Edituar për herë të fundit nga Sofra në Thu Apr 03, 2008 5:08 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptySat Sep 01, 2007 7:28 pm

Shqiptaret duhet ti bokojtojn prodhimet greke se kan mjaft te tyre dhe kan ku marrin jo veq ne greqi mire jav bejn sa me larg te cdo gjeje te grekut .study
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptySat Sep 01, 2007 7:52 pm

Shqiptarët si në Greqi po ashtu edhe në Kosovë duhet bojkotuar edhe mallrat edhe politikajt për gjendjen e krijuar në vend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptyMon Sep 03, 2007 5:21 pm

Te lumte Shpat per thirrjen e sinqerte kombetare. E domosdoshme kur ne kete vakt ligatine, greku e serbi po mbrehin kamat per ta gllaberuar Shqiperine.

Malli i huaj duhet te bojkotohet sa me shume. Shqiperia duhet tia mbylle deren prodhimeve greke. Kosova duhet t'ia mbylle deren prodhimeve serbe.

Po flas vetem per Kosove. Çdo vit Serbia arketon nga Kosova mbi 900 milion euro kesh. Prodhimet e saj hyne e dalin ne Kosove pa paguar asnje cent dogane, sepse UNMIK - u ' i drejte' i 'tregut te lire' e konsideron hyrjen e mallrave serbe si qarkullim te brendshem te mallrave, siq e thote e keqja 1244.

Metoda e bojkotimit eshte nje nga metodat me te sukseshme te popullit te shtypur kunder armikut egershan. Vete fjala 'bojkot' rrjedh dhe misheron nje ngjarje fort interesante: Ishte njehere nje zoteri - kolonialist me emrin Çarls Bojkot i derguar nga Britania e madhe per te marre haraq nga fshataret e varfer irlanedez qe hiqnin te zite e ullirit nga skamja. Por, Çarlsi ate vere ndeshi ne rezistence gjithepopullore irlandeze, sepse kur erdhi koha e te shirave te grurit, asnje irlandez per be nuk ia dha nje kokerr gruri apo meli si tatim apo haraq 'inglizit'. Prej asaj kohe, emri i Bojkotit u be sinonim i kundershtimit te te vogelit kundrejt te madhit.

Politika e bojkotit ka shtrire perdhe edhe tirane me te medhenj. Sklleverit ne Amerike a nuk u ngriten ne bojkote te mallrave te kapitalisteve amerikane. Pastaj, me e rendesishmja a nuk hyri Mahatma Gandi tok me miliona hindus ne bojkot te mallrave angleze. Doktrina e Gandit qe e thjeshte: mos bli mall anglezi se e forcon ate. Bli mall hindusi.
Vete Mahatma Gandi qe nje shembull madheshtor. Ai hoqi kostumin, krevaten dhe llustrafinat dhe veshi nje pelhure te holle kombetare hinduse, nje prodhim tipik hindus. Krejt e dime, Perandoria Britanike qe ishte ne Indi u shemb si kulle prej letre. India fitoi, politikisht, moralisht, ekonomikisht.

Shqiptaret duhet te ndihmojne prodhimin shqiptar. Duke blere produkte shqiptare e ndihmojme rritjen e cilesise se tyre, ndihmojme shkollat tona, mesimedhensit, jeten tone, bereqetin tone.

Barkodi i produkteve serbe eshte 860. Çdo produkt me kete nishan mos e blej, bojkotoje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
nadi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
nadi

Male
Numri i postimeve : 186
Age : 64
Vendi : shk
Registration date : 10/04/2008

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Shqiptarë! Bojkotoni Prodhimet Greke!   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptySat Apr 12, 2008 5:04 am


 • Ka nisur nje fushate mbarekombetare per "Bojkotin e Prodhimeve Greke". Informohuni per kete inisiative

  A e dini se sa para i japim bankave greke dhe çfarë bëjnë ato me
  paratë tona? Po t'i hidhni një sy statistikave të Bankës së Shqipërisë,
  do ta kuptoni


  Nga mbi 600 milionë euro që i kemi depozituar në bankat greke në
  Shqipëri, rreth 400 milionë i kanë kaluar bankave mëmë në Greqi. Në
  vitin 2002, Alpha Bank e Tiranës i dha rreth 30 milionë dollarë kredi
  Vodafone Albania. Duke qenë se kjo bankë nuk mund të jepte kredi në
  shuma të tilla, atëhere banka mëmë, Alpha bank e Greqisë i dha paratë
  nga depozitat e shqiptarëve. Dikush mund të thotë se Vodafone i
  investoi këto para në Shqipëri duke i dhënë mundësi biznesit shqiptar
  të përfitonte nga projekti i ri....
  E keni pak gabim, për shkak se Vodafone, (megjithëse është një kompani
  prestigjioze ndërkombëtare), nuk bëri tender për punimet ndërtuese. Ajo
  ia dha me prokurim të drejtë disave prej shumë filialeve që Diekat
  sh.a, një kompani greke, pati hapur në Shqipëri. Diekat u rrit shpejt
  duke u bërë kompania më e madhe e ndërtimit në Shqipëri sipas listimit
  të Monitor, megjithëse kishte vetëm dy klientë. (AMC dhe Vodafone).
Ajo hapi shumë filiale në Shqipëri, të cilat ndryshonin
vetëm nga emri, me jetëgjatësi jo më të madhe se gjashtë muaj, me
synimin që të shfrytëzonin një hapësirë të legjislacionit shqiptar për
të mos paguar tatim-fitimi për aktivitetin e kryer këtu te ne.


Diekat ishte edhe kompania e parapëlqyer për punime ndërtimore nga AMC.


Ekspertët e tatimeve zbuluan skemën e mashtrimit dhe vendosën 12 milionë euro gjobë në vitin 2005 për AMC.


Në shtator të vitit të kaluar, qeveria greke thirri Sali Berishën,
teknikisht kryeministër i Shqipërisë ndërsa praktikisht, guvernatori i
emëruar nga Athina për të qeverisur koloninë shqiptare. Në të njejtën
ditë që Berisha vizitonte Athinën, drejtori i tatimeve i Tiranës
deklaronte për median se AMC nuk pranonte të paguante gjobën e vendosur
me të drejtë nga inspektorët tatimorë. Pak orë më vonë, u detyrua të
deklaronte se inspektorët që e kishin firmosur gjobën, ishin të paaftë.Duke parë se kompanitë greke nuk denjojnë në bashkëpunojnë në asnjë
rast me kompani shqiptare, por përdorin gjerësisht nacionalizmin
ekonomik në kryerjen e shpenzimeve të tyre, e konsideroj tërësisht të
justifikuar dhe normale, bojkotin më të thellë ndaj të gjitha mallrave
greke, kompanive të naftës dhe bankave.


Nëse nuk ju pëlqen të trajtoheni edhe në të ardhmen si popullatë
barbare e pazhvilluar, që nuk e kupton dot se kur vidhet dhe kur nuk
vidhet, tani është koha për të vepruar.


Bojkotoni mallrat greke që të mund ta ndjejmë veten të lirë.


A e dini se çfarë është norma e deprecimit? (Zhvlerësimit)?


Në standardet ndërkombëtare të kontabilitetit, përmbledh vlerën e
pajisjeve të një kompanie që humbasin vlerë tregtare gjatë përdorimit.
Ka ngjashmëri me amortizimin, për shkak se që të dyja janë "shpenzime",
të cilat hyjnë në xhepin e pronarit të kompanisë pa paguar kurrfarë
takse.


Për vitin 2006, AMC shpalli si normën e vet të Deprecimit, 10 për qind
të të ardhurave të veta. Në të njëjtin vit, Cosmote në Greqi, shpalli
si normë deprecimi 1% të të ardhurave të veta.


Besoj se e kuptoni vetë se pse ndodh kështu...

Hapeni kete link te shifni se kush do te beje lidhese kepucesh me zorret tona....
Ndoshta duhet te sqarojne se per cfare zorre e kane fjalen. Kjo nuk ka
lidhje me nacionalizmin, ka lidhje me barbarinë e tyre. Nuk është faji
ynë!

A e patë se sa të lehtë e pati qeveria dhe opozita shqiptare të heshtnin?

Ky është para së gjithash faji jonë!

Gjatë vitit të kaluar, i dhamë Greqisë:

* 406.5 milionë euro mallra të importuara
* 300 milionë euro duke përdorur AMC dhe Vodafone
* 68.6 miliardë lekë në formë depozitash në katër bankat greke që veprojnë në Shqipëri
* I dhamë për pak para edhe punën e djersën dhe paguam diskriminimin e 800 mijë bashkëatdhetarëve tanë
* Gjithsej i dhamë grekëve mbi 1.5 miliardë euro, ose 25% të prodhimit të brendshëm bruto të vendit tonë.

Si shkëmbim për këtë morëm jo thjeshtë këngën e ushtarëve grekë që duan
të bëjnë lidhëse këpucësh me zorrët tona. Morëm edhe poshtërimin në
Tiranë me politikanë homoseksualë që nuk guxojnë ta ngrejnë zërin.

Ti mund t'i japësh një përgjigje urrejtjes greke cdo ditë, sa herë që
shkon të bësh pazar, sa herë që mbush makinën me karburant, sa herë që
ulesh në lokal, sa herë që vendos të zgjedhësh bankën ku do të
depozitosh paratë.

Më poshtë ke një listë me mallrat dhe shërbimet greke që ne i kemi
identifikuar. Nuk janë të gjitha mallrat, por nëse di të tjera, atëhere
ju lutem, shtoni emrin e produktit grek që nuk e shihni në listë dhe më
pas dërgoje këtë email te të gjithë miqtë e tu, me kushtin që të mos
jenë nga deputetët e kuvendit. Nëse ke mundësi, printoje një apo disa
kopje të kësaj liste dhe tregoja prindërve apo miqve të tu që nuk e
përdorin emailin.

Dhe ki parasysh se jemi vetëm ne, shqiptarët e ndërgjegjshëm që mund të
komunikojmë dhe reagojmë përmes internetit. Çdo gjë tjetër në këtë vend
e paska shitur prapanicën.Lista e zezë e kompanive dhe mallrave dhe shërbimeve greke që nuk duhet të konsumohen

Bankat
1. Alpha Bank
2. Tirana Bank
3. NBG bank
4. Emporiki bank
Kompanitë e sigurimeve
1. Interalbanian
Kompanitë e karburanteve
1. Global Petroleum
2. Mamidoil
3. Evroil

Markat e shpërndarjes me pakicë të karburanteve
1. JetOil
2. Elda
3. Eko

Mallra konsumi të importuara nga Greqia ose të prodhuara në Shqipëri
nën pronësi grekësh apo të shiturish. (Përfshihen prodhime evropiane të
marketizuara nga kompani greke në Shqipëri)
1. Pepsi
2. Glina
3. Bureto
4. E gjithë linja Elka
5. Cigaret Karelia, përfshirë edhe slimsin që është shumë i konsumuar këtu te ne. Cigaret American Legend dhe Rex
6. Patatinat Lays
7. Seven up
8. IVI
9. Heineken
10. Amstel
11. Chipita
12. Barilla
13. Henkel
14. Makaronat Misko
15. seven days korosan
16. patatinat chipsy
17. bake rolls
18. Molto
19. Kaotonik
20. Fineti
21. Torta Jotis
22. Trahana Jona
23. Linjat kozmetike Fa, Taft, Palete, Schauma, Vademecum, Rilken
24. Detergjentët Dixan, Bref, Silan, Pur dhe Rex
25. Të gjitha mallrat e kompanisë Elka
26. Amita
27. STEP - bojra

Kompanitë e transportit
1. Interalbanian, udhëtimi me autobuzë Shqipëri Greqi.
2. Olympic Airways
3. Joy travel

Mos harro! Kjo listë nuk mbaron këtu. Sa herë që të hyni në
supermarket, përpiquni të identifikoni mallra të tjera “Made in
Greece”. Shtoje dhe plotësoje këtë listë dhe para së gjithash, mos
konsumo mallra greke ose të marketizuara nga kompani greke. Ky është i
vetmi reagim që mund të bëjmë ne, shqiptarët që nuk merremi me politikë
dhe që ende nuk e kemi shitur nderin
.
antiReklama
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptySat Apr 26, 2008 12:09 am

duhet te bojkotohen ne te gjitha menyrat gjithcka qe eshte greko-sllave .. te vetedijesohemi njehere e mire dhe te dijme vetem nje gje

Asgje e mirë nuk vjen nga serbi e greku ,
edhe mjaltë po te jet , eshte "hemuese "...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 27
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptyMon May 26, 2008 10:45 pm

nje gje e tille ka ndodhur e dhe ne kosoove me iniciativen e liveizjes vetevendosje qe ishte per bojkotimin e produkteve serbe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptyMon May 26, 2008 10:58 pm

zotri rolling pajtohem plotsisht qe duhet te bojkotohen produktet serbe , po te them nje gje un personalisht kam deshtu ne nje biznis pikrisht qe nuk i kam mbajt mallrat e Serbis eshte fjala per vitet 1999 2003 kisha mallra te evropes normal edhe te Shqipris a benu i bindur se 90% e shqiptarve te Kosoves posedojn mallra ushqimor ,ndertimor dhe sanitar ne shtepit e tyre ,duke mos perjashtuar as ty ,benu real shiqo ne shtepin tende do bindesh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 27
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptyTue May 27, 2008 1:26 am

mire e ke rroni se per gjithqka je i varur prej produkteve serbe.
sado qe mundohesh te largohesh nga produktet serbe, nuk mundesh, kur cmimet jane shume em te volitshme se ato evropiane per shkak te doganese qe nuk paguhet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 107
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptySun Jun 01, 2008 2:16 pm

Si mund të dallohen mallrat që prodhohen dhe vijnë nga Greqia?

KKNj - Këshilli i Kodit të Njëtrajtshëm (UCC - Uniform Code Council)
dhe KTEK - Këshilli i Tregtisë Elektronike të Kanadasë (ECCC -
Electronic Commerce Council of Canada) janë bashkuar me NEA-n - Numrin
Evropian të Artikujve (EAN - European Article Number) për të njësuar
kodimin e mallrave në të gjitha shtetet mbarëbotërisht.
Tre shifrat e para të çdo barkodi të çdo produkti që tregtohet në
Shqipëri përfaqësojnë shtetin e origjinës apo dhe të eksportit
.
Këto kode janë të botuara në listën e shteteve SM1 - Standardi
Mbarëbotëror Një (GS1 - Global Standard One) e cila përbën gjithashtu
dhe një organizëm mbarëbotëror me qëllim dhe zbatim vendosjen e njësive
të përbashkëta për të tregtuar sa më mirë mallrat.

Në këtë listë bën pjesë dhe Greqia me tre shifrat e para njoftuese 520.
Për ne mjafton të shikohen këto tre shifra të para të çdo barkodi. Nëse ato janë 5 20, prodhimi duhet të bojkotohet.

Do të çuditeni se sa mallra me këtë kod do të gjeni në shtëpi.Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Attachmenttx0

Shtypja dhe shpërndarja:

3 pdf për shtypje A4 (me përkatësisht 1 të madhe, 2 të mesme, 6 të vogla)
vg-bojkotimp.zip

Burimi : vargmal.org
Mbrapsht në krye Shko poshtë
GocPejone
Anëtar
Anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 372
Age : 100
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptySun Jun 01, 2008 3:28 pm

Bravo !!

po a mundeni me bo edhe ni list per produkte Serbe ne kosov, edhe produkte rruse (nese kemi .. ) Edhe tna tregoni me cilla 3 numra ja fillojn ato ne atfar shenjen (siq na ka tregu mergimtari ne foto ..)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 107
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptySun Jun 01, 2008 5:01 pm

UnikKatilja shkruajti:
Bravo !!

po a mundeni me bo edhe ni list per produkte Serbe ne kosov, edhe produkte rruse (nese kemi .. ) Edhe tna tregoni me cilla 3 numra ja fillojn ato ne atfar shenjen (siq na ka tregu mergimtari ne foto ..)
Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Default

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Bojkoti1


Gjithashtu ketu keni disa shkrime rreth bojkotimit te produkteve te serbis :
http://vetevendosje.org/sh/index.php?option=com_content&task=view&id=507&Itemid=191

Ndersa ketu ne fund te faqes jane disa postera kunder disa produkteve te ndryshme :
http://www.vetevendosje.org/sh/index.php?option=com_content&task=view&id=419&Itemid=2&lang=al

Posteri i përgjithshëm kundër produkteve të Serbisë
Posteri kundër produkteve të materialit ndërtimor nga Serbia
Posteri kundër barnave të Serbisë
Posteri kundër produkteve ushqimore të Serbisë
Posteri kundër produkteve higjienike të Serbisë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kasper
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kasper

Male
Numri i postimeve : 146
Age : 31
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 14/06/2008

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptySat Jun 14, 2008 5:31 pm

Eshte gati e pa mundur, sepse shqiptaret e shqiperis nje pjese jo e vogel aq jane te dhen pas grekut, sa ne disa raste Kosoven e len ne radhe te dyte! Kjo vije si shkak i politikes se sotit ne Shqiperi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
nardlushnja
Anëtar i ri
Anëtar i ri
nardlushnja

Male
Numri i postimeve : 90
Age : 50
Vendi : Greqi
Registration date : 27/04/2008

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptySat Jun 14, 2008 6:18 pm

Keni shume te drejte miqte e mi forumiste,por duhet te kujtoni se shume shqiptare kane fatin e keq qe jetojne dhe punojne ne greqi dhe nuk mund te bojkotojne prodhimet greke.
Sikur te gjithe ata shqiptare te kishin mundesi te emigronin ne vende te tjera(gjermani,belgjike,amerike etj)jam i bindur se do te bojkotonin gjithcka qe ka lidhje me grekun sepse ata e dine me mire se kushdo tjeter se kush eshtre greku.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 38
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptyTue Sep 30, 2008 2:42 pm

Po ilacet greke qe jane skandaloze dhe jane te perhapura ne gjithe Shqiperine... Nuk bejne as mire! Te pish nje paracetamol grek ose nje ibuprofen nuk ta pushon kurre dhimbjen e kokes. Shpesh here ka ndodhur qe shume semundje jane zvarritur dhe jane agravuar per shkak se pacientet jane mjekuar me ilace greke, si psh Ciprofloxacina etj. Shqiptare, kerkoni te mos mjekoheni me mjekime qe vijne nga Greqia edhe sikur te jene emra te njohur, sepse cilesia e tyre eshte teper e ulet!

JO MJEKIMEVE GREKE!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptyTue Sep 30, 2008 2:48 pm

rolling shkruajti:
nje gje e tille ka ndodhur e dhe ne kosoove me iniciativen e liveizjes vetevendosje qe ishte per bojkotimin e produkteve serbe

Mendoje, se ne ceshtjen e mallerave nuk ka gisht shteti, mund te kete, por nuk ka.
Fabrika qe prodhon mall eshte private dhe se ajo prodhon per fitime te veta dhe cellimi i saj nuk eshte se si t'i helmoje apo t'i mbyte shqiptaret. Ai erifi e ka fabriken dhe biznesin e vete, dhe ai mundohet qe ta shtirje tregun, per perfitime, ai nuk bene dallime, te pakten keshtu mendoje une.

Te pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
nardlushnja
Anëtar i ri
Anëtar i ri
nardlushnja

Male
Numri i postimeve : 90
Age : 50
Vendi : Greqi
Registration date : 27/04/2008

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptyTue Sep 30, 2008 6:27 pm

I atij mendimi jam edhe une Guxim.
Nuk me duket e drejte kjo faqe antireklame,sepse mallrat greke qe futen ne shqiperi futen prej tregetare shqipetar .Ketu i behet dem shqipetareve.Shteti shqiptar eshte fajtor qe nuk krijon mundesine e futjes se mallrave te tjere evropiane.Edhe kur futen futen me nje cmim me te madh se ato greke.
Dakort t'i bejme bojkotim mallrave greke.....po a kemi ne mallra shqiptere.ne qofte se ka atehere i vendosni paralel me mallrat greke qe edhe ne te dime se cfare te blejme.

Ne si shqiptar duhet ti hapim krahet dhe te punojme duke shtuar prodhimin vendas qe per mua eshte zero dhe pastaj te flasim per prodhimet e huaja.
Jam dakort me Guximin qe shkruan se firmat greke qe kane ardhur ne shqiperi jane private dhe nuk duan tja dine per politike .
Politika per ta eshte shtimi i prodhimit dhe i te ardhurave financiare.Ata nuk erdhen se na duan shume ,por gjejne krahun e lire te punes ne shqiperi.Ne te vertete ata bejne dem shtetit te tyre grek duke rritur papunesine.

Duhet te jemi patriote por jo duke u rene me qafe personave te tjer qe jeten e tyre e kane te lidhur me nje cope tregti dhe varen direkt nga greku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo

Male
Numri i postimeve : 490
Age : 33
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptyThu Jan 08, 2009 1:17 am

keshtu vazhdoni o shqiptare ,se jo greku po as bota sdo te shuaj nje komb aq te vjeter sa shqiperia... faleminderit te gjitheve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_

Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptyThu Jan 08, 2009 4:45 am

Greqia ka pushtuar ekonominë shqiptare, duke i zënë vendet kyçe dhe duke futur në dorë sektorët strategjik (bankat, telekomunikacioni etj.) te cilat deshe apo nuk deshe, ndikojnë në vendimet politike dhe në përgjithësi në politiken e vendit.
Siç duket nuk ka disponim te mjaftueshëm qe te bojkotohen prodhimet greke, mirpo një bojkotim i tyre nuk i bën mirë kujt tjetër përveç shoqërisë shqiptare në Shqipëri!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptyThu Jan 08, 2009 5:05 am

Greqia cdo treg shqipetar eka pushtu me vite
prandaj duhet te ti Bojkotojm mallrat e Grkut dhe te serbit
ne kemi mjaft Prodhime vendore por shumica e Popullsise nuk i konsumojn
sepse jan mesuar me mire nga i huaji
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_

Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptyThu Jan 08, 2009 5:11 am

Unë jam i bindur se 99% te konsumatorëve shqiptar as që i vëjnë veshin kësaj pune, qe te bojkotojnë produkte greke e serbe, e qe t'i shërbejnë jo vetëm ekonomisë së vendit por me tepër politikes shqipe. E pikërisht janë këta njerëzë qe nuk e bëjnë as këtë minimum qe kerkohet nga ata, janë këta qe kritikojnë çdo gjë e çdokë, duke e liruar veten nga çdo përgjegjësi kombëtare e njerëzore.

Pergjithësisht jemi popull me vetëdije shumë te ulët njerëzore e kombëtare. Pas gjithë asaj qe ndodhi në Kosovë, shqiptarët e Kosovës prap tregtinë me të madhe në përqindje dhe në vëllim e bëjnë me Serbinë. Mos te shkojmë më larg! Për Zotin kjo është marri, është turp njerëzor me se pari, e lere me kombëtar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptySat Jan 10, 2009 6:35 pm

Sllavomaqedonia e Vardarit nje trohe shtet eshte por ama nje dreq i tere fshihet pas saj. Armik e kemi por ama haku i jepet ne kuptimin qe ajo u kallxua goxha e zonja ne kacafytjet me Greqine. Kacafytja me Greqine per punen e emrit eshte krejt nje ceshtje ne vete per te cilen skam nijet te flas tani ne kete teme, por me la pershtypje nje nisme e bullgareve te Maqedonsie se Vardarit qe te fillojne te bojkotojne produktet qe vine nga Greqia. Ky bojkotim ka vazhduar disa jave dhe ajo cka di eshte disa firma greke ne kete vend kane deshtuar, kane pesu fiasko, kane mbetur me kembe perpjete.

Perse Shqiperia nuk nis nje fushate te kompaktesuar bojkoti ndaj pordukteve te Greqise. Produket e Greqise vetem sa po e nulifikojne dhe pamundesojne prodhimin vendor shqiptar.
Produktet greke duke u shitur ne Shqiperi po i mundesojne Greqise qe te pushtoje cdo pore te tregut shqiptar per tia vene zgjedhen ekonomike Shqiperise.

Ndaj, cdo lek qe i shkon grekut dhe produkteve te tij eshte nje humbje e madhe per Shqiperine. Te bojkotojme mallin grek!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! EmptySat Feb 14, 2009 4:37 pm

Re: BOJKOTIMI I PRODUKTEVE GREKE DHE SLLAVE

Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Icon_post_target nga besim78 prej Fri May 23, 2008 10:20 am
Vetem bojkotimi i produkteve te ketyre 2 vendeve,e konsumimi i prodhimit vendas,eshte e vetmja menyre per zhvillimin e ekonomise shqiptare.Te mos harrojme vitin 2001,kur turqit bene nje bojkot qe kurre s'kishte ndodhur me pare ndaj mallrave italiane,per shkak te strehimit qe keta i bene terroristit OçALAN. PERFUNDIMI: DIHET! U detyruan ta perzejne ne KENIA strehuar ne ambasaden greke.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !   Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke ! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shqiptarë ! Bojkotoni Prodhimet Greke !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Ekonomia-
Kërce tek: