Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!!

Shko poshtë 
4 posters
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! Empty
MesazhTitulli: Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!!   Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! EmptySat Apr 12, 2008 12:03 pm

Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! 300px-Tibet_ethnolinguistic_1967Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! Magnify-clip



Tibeti eshte nje regjion ne Azin centrale ,me shekuj ka raporte divers, qe kerkon nga Kina nje Autonomi apo te jete e pamvarur nga Republika Popullore Kineze .!
Kina qe nga viti 1949 /1950 dergoje ushtrin ne Tibet :!
Sote totaliteti i Tibetit kontrollohet nga Republika popullore e Kines.!

Te nderuar Forumist sipas mendimit tuaj do kene suksese tibetjanet me demostrata paqesore te fitojne pamvarsine e vete qe ju takon me udheheqsin e tyre Dalaj Lama.???
Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! Dalai-lama2
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! Empty
MesazhTitulli: Re: Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!!   Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! EmptySat Apr 12, 2008 4:05 pm

Te nderuar gjithe antaret e forumit ''bashkimikombetar'' .¨

Kam nje pyetje e ju lutem jepni mendimet e tuaja si do te kyshit reaguar nese ju ndodhe kjo qe do te lexoni ne rradhe.

Kam nje shok Tibetian me ka ftuar ne Protesta Paqesore kete muaj ne BERNE te Zviceres.

Deshira e shokut time eshte qe t'ju bashkangjitem Protestave Tibetjane, por me Flamurin e Kosoves .

Do te thote ne sy te botes para Gazetarve si mendoni ju do te beje mire nese ju bashkangjitem ketyre Protestave me Flamurin e Kosoves apo jo .!?

Ju lutem jepni mendimet e juaja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 29
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! Empty
MesazhTitulli: Re: Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!!   Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! EmptySat Apr 12, 2008 10:45 pm

Te pershendes Beton.

Pse jo? Per mendimin tim nuk ka rendesi se me cfare flamuri udhton ti per ne Tibet por me rendesi eshte se sa do te kete ndikim apo peshe ardhje e nje shqiptari, ne perkrahje te Tibetjaneve, per pavaresi. Po te me kishte thirrur mua ndonje shok per prostestat ne Tibet nuk do shkoja me flamurin e Kosoves por me flamurin kombetar shqiptar. fla
Protestat ne Tibet jane bere aktive ne keto dite me sa di une, pra a mund te thuhe se shkaktare eshte Kosova. Kete sigurisht e thon: Serbia, Rusia, Spanja e te gjitha ato shtete te cilat nuk e kan pranuar ta njohin Kosoven si shtet.
P.sh po ta pranonte Spanja pavaresin do te ishte rrezike per te sepse katalunasit do ta kerkonin shtetin e tyre, dhe me asnje te drejt Spanja nuk mund ti'a mohonte pavarsine. Kjo vlene pra edhe te rasti i Kines. Ndoshta dola pake prej teme, ndoshta ska problem Very Happy .

Ju uroj per temen, dhe te pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani


Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! Empty
MesazhTitulli: Re: Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!!   Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! EmptySun Apr 13, 2008 1:05 am

Beton:
Mos shko, nuk ka rendesi te behesh shkaktar qe neser ne Kine te aprovohet nje ligj anti-pavarsi per Kosoven. Ne keto kohe cdo shqiptar duhet te jete bujar me gjithe popujt e botes, sepaku derisa te na njohin. Ne keto kohe ne jemi ndermjetesues dhe jo perkrahes te ndonje kombi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! Empty
MesazhTitulli: Re: Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!!   Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! EmptySun Apr 13, 2008 1:25 am

Ani .!

Une personalishte jam i mendimit dhe i bashkangjitem mendimit te guximit.

Guximi ka rendesi shoku se te njejtine problem siç e kemi patur ne me Serbin Tibeti e ka me Kinen totaliteti i Tibetit kontrollohet nga Kina .

Ajo qe ndikon dhe pesha e nja shqiptari,ne perkrahje te Tibetjaneve do te thote se pesha e popullit shqiptar lufton per paqe e jo per kriminalitete e per okupimin e tokes se tyre dhe mbi te gjitha te drejtave te tyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 29
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! Empty
MesazhTitulli: Re: Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!!   Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! EmptySun Apr 13, 2008 2:14 am

Ju pershendes.

Beton, e kuptoj, por perseri flamuri e ka peshen minimale ne ate rast, d.m.th pesh te madhe ka kombesia jote, si shqiptar, si qytetar i nje shteti me te ri te botes.
Flamuri eshte thjesht nje simbol, a kombesia eshte ajo e cila te dallon nga llojet e popujt e botes. Nuk e di sa munda ta paraqes mendimin tim, ndoshta e ke te qart se cfare dua te them.

Te pershendes ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! Empty
MesazhTitulli: Re: Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!!   Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! EmptySun Apr 13, 2008 2:39 am

Gjithsesi guximi dhe pajtohem plotesishte me mendimin tuaj i nderuar e ke paraqit shume bukur mendimin respekt.
Sepse.!
Flamuri Kombetar e ka peshen maksimale , qe do te thote para te gjithave do te prezentohem se pari here me Flamurin Kombetar pastai me ate Kosovar ne kete proteste tibetjane.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 29
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! Empty
MesazhTitulli: Re: Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!!   Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! EmptySun Apr 13, 2008 12:54 pm

Te pershendes Beton.

Domethene tash po e trajtojme problemin e Kosoves si problem gjithekombetar per shqiptaret jo vetem per ata te Kosoves. Kete deshta ta thme une.
Mbetesh i nderurar shoku e te pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! Empty
MesazhTitulli: Re: Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!!   Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! EmptyMon Sep 22, 2008 7:03 pm

Beton, ti je nje revolucionar i vertete qe je kujtuar ta hapesh nje teme te tille, sepse sic ka thene Guevara: 'Revoluconar i vertete eshte vetem ai qe shqetesohet kur flamuri i te drejtave te njerezve kudo ne planet shkilet'.

Une mendoj se Tibeti per tu cliruar duhet ta ndjeke nje platforme organizimi gjithekombetar. Ata duhet te heqin dore nga politika pasive e Ibrahim Rugoves version tibetian Dalaj Lames, per shkak se ata te moralizuar nga budizmi mendojne se me te njejten metodologji budiste (ekstrem paqesore) e shporrin kinezin.

Jo, kinezi nuk shporret me fjale te bukura fetare. Kinezit i do vene plumbi kokes, sepse ndryshe ai nuk te shqitet.

Rrofte Tibeti i Lire!

LONG LIFE FREE AND INDEPEDENT TIBET!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! Empty
MesazhTitulli: Re: Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!!   Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si mund Tibeti te çlirohet nga Kina.!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Armëpushimi në Kosovë mund të pezullohet!
» Shkembim kengesh ne forum
» KOSOVA GJITHÇKA MUND TË JETË, POR JO...
» A do ekzistojë Maqedonia si shtet?
» Kafeja, ja përse mund ta pimë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Bota-
Kërce tek: