Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.

Shko poshtë 
+16
bukla
eri M
feneri
Orfe@
dibrani
shpendi
zeriatdheut
Euridika
petritkola
dibranja
Sofra
Ago Muji
Leka i Madh
tom sojer
Ani
Beton
20 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani


Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Mar 15, 2008 1:11 am

Sofra nese mendoni se juve personalisht ju kam thene "servil" e keni gabim, se u tregova edhe ne mp menjehere mbasi shkruajta mezashin.
Nese nuk bindeni per kete, une ju kerkoj hallallek, por gabim e keni per mendimin.


Bashkim Kombetar por ne rruge paqesore dhe jo me lufte! Kaq!

Ka njerez qe duan Bashkim Kombetar per shkak te ndjenjes se tyre te sinqerte, mund te jeni edhe juve ketu, PetritKola, Betoni...por shumica kerkojne kete pa arsye dhe qe vete te ngrihen larte. Keta i quaj servile, ndersa ty, betonin PetritKolen nese kerkoni lufte thjesht nga ndjenja e sinqerte them se jeni njerez qe s'mendoni mire. Keshtu u shpreha ne fillim, ne menyre shoqerore dhe jo individuale/personale.
Kjo eshte ajo se une s'dua lufte, ty duash dhe ky eshte nje mendim shume i ndryshem por nuk don te thote se te urrej apo te ofendoj.

cheers
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Mar 15, 2008 2:12 am

Në rregull Ani , hallall se jemi miq të vjetër të forumit edhe tek ai forumi tjetër, por në forum ne jemi që japim mendime dhe nuk mund të konkludojm se ky e ka me zemër, apo ky nuk e ka me zemër e t'i etiketojm si servil. Për mua një njeri është i sinqert kur ai njeri i jep mendimet ashtu si është në zemër, pa intriga, më pëlqeu shkrimi që e bëre për profesorin që ta ka uruar vendin e parë për matematikë dhe si të ka thënë për shkencën dhe për politikën, kjo ndodh tek secili popull sepse secili popull ka në mesin e vetë të mirë dhe të keq.
Unë shpesh herë e kam cek Social Demokratin serb, Dimitrije Tucoviq dhe gazetën e tij" Radniçke novine" e cila denoi borgjezin serbe për ndërmarrje pushtuese të tokave shqiptare, po ashtu edhe Leninin i cili duke e gjykuar coptimin e popullit shqiptar nga Kongresi e Londra i dha përkrahje të plot lëvizjes Kombëtare të shqiptarve kundër mbretrisë së Sërbisë dhe më vonë kundër Jugosllavisë borgjeze.

Ti shkruajte më lart ;

Bashkim Kombetar por ne rruge paqesore dhe jo me lufte! Kaq!

Edhe unë nuk e prejashtova mundësin e rrugës paqsore, por e vazhdova nga dallimi që e ke ti se pushka apo lufta është vazhdim i politikës paqësore për ta arritur Bashkimin Kombëtar, për ta fituar të drejtën historike e cila është e garantuar edhe me të drejta ndërkombëtare, që secili popull ka të drejtën e vetvendosjes, por kjo nuk mundë të vlejë për një popull i cili nuk e kërkon këtë të drejtë, ose si shkurt sot që ka zëra kundër dhe që e pengojnë Bashkimin Kombëtar në trojet tona, në radhë të parë janë tri udhheqësit tona në Tiranë, Prishtinë dhe në Shkup, sepse këto udhëheqësi apo më mirë t'i përfshijm edhe shumicën e krerëve të partive politike që i kanë rregulluar punët për vete gjithashtu edhe gjendjen materiale në këto kushte të rënda për atdheun apo trojet tona, nuk merakosen për ndryshimin e kësaj gjendje e asesi të sakrifikojnë për ta fituar lirinë e vërtetë të Bashkimit Kombëtar.


Edituar për herë të fundit nga Sofra në Sat Mar 15, 2008 5:32 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Mar 15, 2008 3:33 am

Ju falemenderoi te gjithve per mendimet ne kete teme,ne veçanti luboteni qe ka sjelle fakte te gjalla,respekt per lubotenin,per arsye kohe qe e kam te kufizuar postimet e te gjithve i lexova pak me vones,por me mire vone se kurre.

Ani.!

Burreri i themi edhe ateher kurre gabojme e bene mire te kerkoishe falje ne veçanti per lubotenin ne keta replika qe keni bere bashke se te ka spjeguar shqip me fakte te gjalla situaten ne Maqedoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Mar 15, 2008 3:41 am

Ani.!

E sa i perket fjals ''Servil'' Servil per mua eshte Mendu Thaçi qe u perulet e u bene lajka eproreve,me te fuqishem per te pasur perfitime vetjake.

E kete Ani ti duhet ta dishe mire se si Mendu Thaçi eshte futur ne qeveri e tashe kurre gjerat duhet te perfundoin mundohet te thote se jap dorheqje nga qeveria e Maqedonis.!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Mar 15, 2008 5:31 am

Ani,

Une nuk jam per lufte per hire te luftes, por ne se eshte e domosdoshme te jete si opsion.

Juve e perjashtoni totalisht!!!! Pse?

Atje ku u be lufte u harrite dicka, Dardani, Iliriad...

Edhe nje here jo lufte per hire te luftes, por ne se eshte zgjidhja qe ka mbetur pse te mos behet?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani


Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Mar 15, 2008 5:52 am

Beton shkruajti:

Ani.!

Burreri i themi edhe ateher kurre gabojme e bene mire te kerkoishe falje ne veçanti per lubotenin ne keta replika qe keni bere bashke se te ka spjeguar shqip me fakte te gjalla situaten ne Maqedoni.

Burreri e di cka don te thote nga jeta e Omer Ibn Hatabit dhe e di edhe kur kerkohet falje, por ti e shoh se ben cdohere opoziten. Very Happy
Fakte te gjalla qe duhet te hudhen ne koshin e plehrave, "o babe eja te te tregoj arren" i thone kesaj. Ishte aq debat femijesh me larte saqe nga pamundesia per debate ne univerzitet dolem te shkolla fillore, sikur me pas do vazhdonim, do shkonin edhe te foshnjoret. Si se kuptuam njehere se faji eshte brenda-shqiptar, kjo eshte fatkeqesi, por normal ketu mungon burreria qe kerkon Betoni. Asgje s'na kane bere dem maqedoni,  ne krahasim me kenaqesite e profesoreve 
dhe epshet e nxenesve shqiptare. Dhe kjo eshte arsyeja qe ne nuk kemi shkolla ashtu sic duam ne.

Beton te kujtohet ajo fabula me ujkun dhe drerin? Kur i thote ujku:
"Pa brire ti je mbret
Pa brire ti je pasha
Pa brire eshte dhe moda"
Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Lol

ps: te kam kerkuar edhe me pare, beji sa me pare rregullat dhe nenet e forumit. Mbi te gjitha te dime si dhe cka te bisedojme.


PetritKola:
Jam kunder luftes pasi permenda dy thenije te urta ne fillim. Luften ne Kosove e perkrahja se duheshte clirim atje, por ne Maqedoni jo pasi super jane duke jetuar shqiptaret atje. Maqedonasit na e kane futur aq sa neve ua kemi futur. Jam pro luftes vetem atehere kur dhunohen te drejtat e njeriut, shkollimi, punesimi..... ketu jemi mire! Plus qe drita dhe uje kane 24 ore!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Mar 15, 2008 6:04 am

Ani,

Po lirija (vetvendosja, bashkimi) kombetare nuk eshte e drejte? Po rrezikimi i zhdukjes si komb a nuk duhet te na beje te rrembejme armet?

Juve beni lufte per punesim dhe jo per liri kombetare?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani


Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Mar 15, 2008 6:14 am

Petrit:

E kam thene edhe ne fillim, se shumica derrmuese e shqiptareve ne Maqedoni nuk duan te degjojne per ndonje lufte dhe kjo eshte arsye se per ke do luftosh ty dhe ndokush tjeter ne kete rast? Kjo eshte nje arsye, ndersa te tjerat do i flasim kur te hapim nje teme "integrimi ne BE dhe vlerat kombetare".

shpresoj ky eshte mesazhi i fundit i imi ne kete teme! Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Icon_cheersMendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Icon_cool
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Mar 15, 2008 6:32 am

Ani,

Po diskutonim luften si mundesi per harritjen e qellimit dhe progresit kombetar pasi sic e kuptova une juve jeni kundra saj ne ato qe une mendoje se ajo munde te aplikohet.

Une nuk thashe se duhet t'ja nisi lufta ne kete moment... Tjetra eshte se une e kam shkruar se perse munde te behet lufta. Per ato qe kam shkruar une do te luftoja kur te piqen kushtet dhe jo te luftoja per ndonje individ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Mar 15, 2008 8:36 pm

Se pari i them sofres e lubotenit mos tia vene veshin kti te drejtes se njeriut.Se pari mund te them kete:Moj e mira neper talla,n'kallabllak shihet budalla.E ky Ani si mbrojtes i drejtave te njeriut,i thyen ato drejtperdrejt,duke u munduar ne menyre te terthort tia mohoj drejten e shprehjes Lubotenit,duke i thene se eshte i ri e i papjekur.E dyta,beri gabim sepse e zbuloi veten se anon nga qarqet sllavofile,kur i tregon drejtat e shqiptarve ne maqedoni.E treta per dalje nga situata kapet pas elementeve tjera sic eshte mitrovica.Po te them keshtu,pamundesia e clirimit te mitrovices vie si pasoj e njerzve me karakter tend shqipfoles.Kur kapem te pika 2,e them me te drejte sepse akuzove lubotenin si enderrus per shqiperine e madhe,qe d.m.th se e konsumon dhe perhap propaganden sllave e greke,e po te them se shqiperia e madhe nuk ekziston por ka vetem shqiperi natyrale.Sa per brodec,faktikisht ate e shkaktuan Serber e Maqedonet ne bashkpunim me njerezit si ti.Brodeci u shkaktua se sllavet donin destabilizim ne maqedoni,per shkak qe ajo te izolohej sa me pare qe kur tew ndodhte ndonje skenar i padeshiruar me ksoven,kryengritja te mos perhapet ne gjitha anet.Te njejten gje beri mali i zi me burgosjen e shqiptareve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Mar 15, 2008 8:39 pm

Tani kush je ti me kallxu a dojn popullata luft a jo ne maqeoni.ja te tregoj une,je nje propagandues i kauzes anti shqiptare,sa shoh e sa di shqiptaret po vlojn,e do vij koha kur gjith bashk do e kapim pushken.Por nje shok i imi thot:sia kthej pushken shkaut pa jav kthy do shqipfolsav batakqi.Duke shqyrtuar rastin tend,pajtohem me të.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Mar 15, 2008 8:46 pm

Keto jan vargjet e dala se fundmi nga eposi i himares kreshnike qe me dergoi luboteni:

'Ne enderr tjeter nuk kemi
vec folene ku fle shqiponja
Shqiperine Natyrale
kater vilajetet tona'
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Mar 15, 2008 8:47 pm

vetë fakti qe populli shqiptar u nda padrejtesisht (e gjithsesi pa deshire) tregon shkeljen me te rend te se drejtes se nje populli e te mos flasim per shkeljet tjera pas ketij procesi, Po te organizohej referendum , jam e sigurte qe me se 90% te popullit shqiptar ne Maqedoni do te donin te bashkoheshin me Shqiperine, Kosoven dhe kjo eshte shume e natyrshme, e mos te dyshojme per deshiren e madhe per bashkim te te gjithe kombit shqiptar ne troje te veta ne nje shtet .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySun Mar 16, 2008 1:16 am

Ani kjo qe e kalllxove eshte ngjarje reale, dhe nuk ka kush pse te quaje mendjemadh. Ti vec e ilustrove me nje shembull vetjak per do maredhine te mira profesor - nxenes. S'kam asgje kunder. Kjo per me teper eshte ogur i mbare, per shkak se njihen njerezit zbulohen vlerat e tyre.

Une kam lexuar libra te tere nga historia e rajonit Maqedoni. Dhe gjithere ndalem te kapitulli Republika e Krusheves (Ilindenit). Permes kryengritjes se Ilindenit qe rrjedhoi me formimin afatshkurter te republikes ne Krusheve iu dha nje grusht i mire osmaneve. Kjo kryengritje u perkrah gjeresisht dhe gjallerisht nga shqiptaret. Nga Korca dergoheshin arme dhe lufetetare per te bashkrenduar luften. Udheheqes bullgare te maqedonise bashke me cetat e Cerciz Topullit heroit te paharruar shqiptar nderrmernin sulme te ashpra ndaj osmaneve. Dhe kjo rrjedhoi me nje fitore ndonese afatshkurter. Ne parlamentin e Krusheves shqiptaret e atij rajoni dmth te Krusheves (si rajon kufitar mes Shqiperise dhe Maqedonise) kishte 20 perfaqeues shqiptare dhe 60 maqedon.

Ky eshte nje shembulll i cili tregon se drejtesia dhe lufta per drejtesi parimore i afron popujt. Ndaj, une dhe asnje shqiptar tjeter qe flet e mendon shqip nuk asgje kunder popullit maqedon. Por ka kunder pushtetit maqedon, i cili nuk reflekton qendrimin e popullit maqedon. isha dhe jam per zgjedhje parimore te kesaj davaje: shqiptaret te fitojne lirine (me te cilin kane te drejte te bejne c'te duash, mund te bashkohen me Shqiperine mund edhe te mos bashkohen, mund te formojne shtetin e tyre mund edhe te mos formojne) krejt kjo eshte liri e te zgjedhurit duke e pasur si baze lirine madhore.

Prandaj, une insistoj qenesisht qe shqiptaret te fitojne lirine e tyre.

Ky eshte mendimi im dhe ketij mendimi i qendroj me tere qenien time. Kaq!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySun Mar 16, 2008 1:59 am

LUFTA eshte gjeja me me vlere dhe edukate per sllavet un ketu mendoj me luft shkjau mer vesht e jo me tavolin e kemi provuar me tavoline e ti ani sa thua se me paqe deshi lupcoja m nda meqedonine ti e don a pajtohesh siq thot akademija e shkencave maqedone te ndahet maqedonia un kisha lut nga ti nese je djal i ditun sa qe shof qe je i ditun pse i frigohesh luftes me sllavet vella i dashur ju bejne lapsin e per pushken mos ta nin se shkau vetem ajo e ben te urte kuptom kur te them kete e flas nga pervoja po ti vazhdoje luften me pene dhe mos u pajtoh ate qe jep lupcoja e akademija e shkencave maqedone por ngre zerin edhe ti e tregoj ku jan kufit dote shofesh ateher se sa kundershtim dote gjesh me shkaun e cfar dote quajn por ani lufta eshte penicilin i shkaut po te them dhe pa te sben hiq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shpendi
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
shpendi


Male
Numri i postimeve : 155
Vendi : Iliride
Profesioni/Hobi : Forumi
Registration date : 04/09/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySun Mar 16, 2008 2:01 am

Po kyqem ne kete tem per hire te "shqiptarit shumice" i Maqedonise i cili ne kohen e "krizes" ai mendon (ne luften-2001),i cili ka shkuar ne kurse matematike si shumice-dmth vete.
Nuk dojka lufte sepse shumica e Shqiptareve ne maqedoni nuk dojn lufte,prap ka fol vetem por me dirigjencen e koalicionit qe bene me thaqin.
O shqiptare "shumice" mos fol neper forume per te gjithe Shqiptaret sepse ti nuk paske zemer si shumica e Shqiptarve,sa per informim te forumistave eshte fjala per Ani a si e pat emrin.
O Ani ti na paske jetuar vetem ne shkini, Ohri eshte me shumice shkije,kocana poashtu,per kuadro te fakulteteve mos fol,se kemi boll,mos harro se jena 8 milion Shqiptare ne keto troje i kena dy shtete me plot kuadro.Sa per informim por besoj se e dini te gjith,profesoret e Prishtines dhe Tiranes e hapen Universitetin e Tetoves.
Po mos kish qene lufta ne kohen kur dikush derdhte gjak,e dikush shonte ne kurse matematikore,e te tjeret pinin makiato ne qender te Tetoves,Shkupit,Kumanoves si Mendu Thaqi,sigurisht se nuk do kishim kuadro per Univerzitet,sepse keshtu thonin vellezerit e Thaqit dhe Ani-t,Lubco georgievski,e te tjeret.
Lufta nuk eshte e mire por pa lufte veshtire se kishim mbijetuar si Kombe.


Shpendi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shpendi
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
shpendi


Male
Numri i postimeve : 155
Vendi : Iliride
Profesioni/Hobi : Forumi
Registration date : 04/09/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySun Mar 16, 2008 2:17 am

Sa per Mendu Thaqin beton besoj se pajtoheni nuk ia vlen te bisedohet apo te debatohet.
Ka shum arsye,do permendi vetem disa:Ne kohen e luftes ne vitin 2001 ishte njeriu i cili me se shumti ofendoi Ushtaret e Lirise,nuk ka gje te keqe qe nuk e ka thene.Tjetra ai ne kohen e luftes organizoi protesta kunder luftes ne sheshin e Tetoves.Me arritjen e mareveshjes se Ohrit njeriu i tije nga ana e sllavomaqedonasve u dekorua dhe u shperblye me revole per merita gjat luftes kunder Shqiptareve eshte fjala per zv.ministrin e puneve te brendshme te asaj kohe ne Maqedoni Refet elmazi.
Ka shum gjera qe sigurisht se ne forum nuk munden te tregohen per Menduin apo si e quajne ne Tetove-zengjinin e Tetoves.


Shpendi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySun Mar 16, 2008 2:33 am

Sa per Mendu Thaqin beton besoj se pajtoheni nuk ia vlen te bisedohet apo te debatohet.

Jam i nje mendimi shpendi e kjo ka qen arsya qe nuk jam futur ne kete teme, nuk ja vlen fare te bejem debate,por ka antare qe nuk e dine se ç'fare te keqe ka bere ndaj UCK ç'fare te keqe ka bere ndaj marveshjes se Ohrit.
Po permendi edhe une disa fakte para 2 viteve ne tetove u fliske shqip me sherbime shqip,e ne vitin e kaluar 07 ne pushime verore,(me panine ne qeveri ne favor te maqedoneve) i ka larguar te gjithe shqiptaret nga vendet e punes e ka sjell maqedon ishte edhe kjo nje fakte i gjalle i Mendu Thaçit ,,me vemendje e lexova kete teme ku mendoj se shume pak antare te kety forumit e dine se kushe me te vertet eshte Mendu Thaçi nje apo di, respekt per postimin e Ago Muji dhe dibranja dhe shpendi deri tek postimin te fundit .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySun Mar 16, 2008 1:34 pm

Beni mire te lexoni edhe kete shkrime,veçenarishte vlen per Ani.

Kundër Greqis me parolla antishqipëtare

O Zot, paramendoni sikur shoku Tito, të kishte mbjellë nëpër ara, grurë ose misër, me kaq kujdes sa urrejtjen te sllavomaqedoëve për shqiptarët, atëhërë vendi ynë do të ishtë numër një me exportin e këtyre mallrave.

Keni vënë re, kur sllavomaqedonët kanë ndonjë tubim, ose manifestim, ose darsëm, ose ndonjë tërmesë, ata të gjithë bisedën e koncentrojnë se kush më shum I urren shqiptarët. Po po, shum e vertetë, madje edhe kur shikojnë ne Tv futboll të luaj Millani më Juventusin ose ndonjë X ekipë tjetër, ata për rivalin e ekipit të tyre bërtasin”Uuuaaaa shiptari”. E bëjnë këtë ngase në gjakë të tyre është mbjellë urrejtja ndai shqipëtarëve. O Zot, paramendoni sikur shoku Tito, të kishte mbjellë nëpër ara, grurë ose misër, me kaq kujdes sa urrejtjen te sllavomaqedonët për shqiptarët, atëhërë vendi ynë do të ishtë numër një me exportin e këtyre mallrave. Ditë më parë, kur në Shkup u grumulluan ca sllavomaqedon në shenjë proteste ndaj Greqisë e cila nuk e pranon emrin Maqedoni dhe kërcënon me veto kundër hyrjes se këti shteti ne NATO, në samitin e Bukureshtit. Këta protestues në vend që të thirrnin” Uuuuaaaaa Greqia”, parollat e tyre ishin “ Uuuuaaa shqiptarët, komora gasi për shqipëtarët” etj, etj…Ok, në rregull, vallë e dinin shkakun përse protestonin këta njerëz?. Këtu shihet qartë se sa me kujdes është mbjellë urrejtja ndaj shqiptarëve, ngase ata, kur protestojnë edhe kunder Greqisë, mendjen e kan te shqiptarët. Fundja, shteti ynë, Shqiperia e ka pranuar Maqedonin si shtet. Maqedonia ka probleme me fqinjët tjerë. Serbia nuk I pranon Kishën autoqefale të Maqedonisë, Bullgaria nuk pranon gjuhën dhe kulturën, Greqia nuk pranon emrin, dhe prapë protestuesit duheshka të bërtasin në mes të Shkupit “ Uuuaaa shiptari”. Kjo duket absurde për ndonjë të huaj, porse për ne shqipëtarër e Maqedonise, gjegjesishtë ILIRIDËS, është shum normale kjo ndienjë dhe urrejtje që kanë sllavomaqedonët naj neve, ngase këtë e mbolli për 40 vite shoku Tito në sistemin komunistë Jugosllav, dhe më vonë e ujiti Branko Cërvenkoski, për pak sa se mbytën në uj taborri i Lupço Georgieskit dhe tani po e ujit Nikolla Grueski me shokë. E gjith kjo mbetet të shohim se kush do ta korrë. Sipas të gjithë gjasave fundi I kësaj, pra fara e urrejtjes gjatë një shekulli tani ka birë dhe si duket kjo bimë do të ha kokën e vet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
dibrani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Male
Numri i postimeve : 15
Vendi : DIBRA E MADHE
Registration date : 17/03/2008

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptyMon Mar 17, 2008 6:53 pm

mendoj se tema esht shum interesante,por nuk don edhe shum diskutime per Menduh Thacin se shum mire flasin gjendjet,redhojat dhe veprimet qe ka bere ky per ceshtjet e shqiptareve... Dhe se ky ka qen ta them dibrance `kelish` i komunisteve serb dhe maqedonas,te cilin ata e kan rrotulluar cdoher si te ken dashur dhe keshtu nenje farmenyre kan kontrolluar shqiptaret ne maqedoni duke i ofruar ketij nje liri ne `bizneset` e tija.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptyWed Mar 19, 2008 7:03 pm

Te nderuar forumist;

Poltika e Mendu Thaçit sipas mendimit tim eshte me grujevskin per (te dy eshte ç'eshtje personale partiake).

1.- Per njohjen e kosoves maqedonia do e mos e ka ta pranoje ,por,kjo ka qen vetem nje marveshje politike,ndaj Mrndu Thaçit dhe Grujevskit.

2.- Mendu Thaçi duhet te jep dorheqje perfundimtare deri te mos ralizohen te drejtat e shqiptareve ne Maqedoni.

3.- Mendu Thaçi mundohet t'i shfitzoje marveshjet e BDI te muajit te Mai.

Thaçi duhet te vendosje sa ma shpejt te jep dorheqje, sa ma shpejt nga qeveria maqedonase,per ndrishe jo 100% por 200% do te jet tradhetar i shqiptareve ne maqedoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Apr 05, 2008 1:01 pm

Sahanlepirsat mbeten sahanlepirsa as ma pake e as me shume jane mesuar te lepin sahan,politika e Mendu Thaçit ishte as me pas e as me shume vetem çeshtje personale me Grujevskin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Apr 05, 2008 4:38 pm

O niletju e kuptoni se Mendu Thaqi eshte njei i sherbimeve sekrete serbe deshmi keni ja disa

1-Mos njohja e Pvarsis se Kosoves
2-Zhdukja e ushtareve te UCk
3-Rasti i Brodecit
4-Rasti i Haracines
5-Rasti i Xhavti Morines etj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri


Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySat Apr 05, 2008 6:59 pm

biligoa shkruajti:
O niletju e kuptoni se Mendu Thaqi eshte njei i sherbimeve sekrete serbe deshmi keni ja disa

1-Mos njohja e Pvarsis se Kosoves
2-Zhdukja e ushtareve te UCk
3-Rasti i Brodecit
4-Rasti i Haracines
5-Rasti i Xhavti Morines etj

U tregua se përse dikush e luan rolin e palaços! Deklaron për ato që nuk është i mundshëm!
Pyes : Kush është Karikatina Makosllavi të pranojë Kosovën ?

Të tjerat le të trokasin në ndërgjegjen e ndyrë të Tutankamonëve sherbetorë të Makosllavëve !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 EmptySun Apr 06, 2008 1:07 am

5. Rasti i organizimeve ne Tetovë kundra UCK
6. Rasti me i fresket dorheqjen nga qeveria çeshtje personale me grujevskin .

Don apo nuk done maqedonia edhe bile bile nuk e pyte askushe per Pavarsin e Kosoves e ka patjeter ta pranon.!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content





Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.   Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë. - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mendu Thaçi dhe politika ne Iliridë.
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Thaçi në Tiranë - takon Topin dhe Berishën
» Thaci eshte zyrtari me i pasur ne Kosove
» Mulla Tahir Efendi Thaçi
» Pse s’reagojnë trushpërlarët Thaçi & Sejdiu...?!
» MR. HAMDI TAHIR THAÇI (1933-2010)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: