Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptyThu Mar 06, 2008 10:17 pm

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Bulgarkata_dnes

Ne stafi i faqes "bashkimikombetar",urojme te gjitha nenat,motrat e grate shqiptare,ane e mbane botes ku ata jetojne e punojne dhe edukojne femijet e tyre me frymen e dashurise per njeri tjetrin e per vendin e gjuhen e paster shqipe. Te nderuara nena,motra e gra shqiptare,Gezuar 8 Marsin ,festen tuaj.Mbretrofte paqja, lumturia e harmonia gjithmone ne shtepijat tuaja...8 marsi eshte dita nderkombetare e grave. Kjo dite festohet ne shume vende te botes. Dita nderkombetare e grave eshte historia e grave te zakonshme qe kane bere histori. Kjo dite eshte rrenjosur si lufte shekullore e grave per te marre pjese ne shoqeri ne nivel te barabarte me burrat. Ideja e dites nderkombetare te grave erdhi ne fillim te shekullit 20 qe ne boten e industrializuar si pjese e zgjerimit, rritjes se popullsise dhe ideologjive radikale. Ndaj sot ne kete dite ne te gjithe nderojme punen e tyre te madhe ne edukimin dhe ecurine per pregatitjen e nje brezi te ri me vitytet me te mira per te ecur perpara ne rrugen e veshtire te jetes.Te kujtojme sakrificat e tyre.Te tregojme me shume respekt per punen e vepren e tyre.

Edhe njehere gezuar 8 marsin festen tuaj te nderuara nenat,motrat tona e grate shqiptare,gezuar!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptyThu Mar 06, 2008 11:02 pm

Realisht grate ne menyre te turpshme kane qene te ndaluara te shprehin mendimet e tyre ne shume c'eshtje. Familja ka qene 100% patriarkale dhe kjo ka qene edhe shkaku se pse shume shoqeri kane qene te dislokuara per te mos perparuar.

Duke ju shmangur antikitetit per c'eshtje objektive, shoqeria e pare qe u dha te drejta grave qe te marrin pjese ne c'eshtjet politike ka qene shoqeria Islame. Kemi rastin kur gruaja Ajsha ne menyre publike denoncon Aliun per t'u bere halifat, poashtu kjo grua i dha lejen halifatit Omer per t'u varrosur ne vendin ku ai deshironte. Pra ky shembull tregon qarte se femrat ne ate kohe kishin ndikim dhe fjala e tyre kishte peshe.

Me pas ne Europe thuajse se ndjenjat e grave kane qene te "burgosura" deri ne fillimet e shekullit te 20-te ku filluan levizjet e para feministe. Shteti qe i lejoi grate per here te pare te votojne ne politiken e re ishte Zelanda e RE, ndersa me pas edhe ne vendet europiane dhe SHBA.  Tani grate kane status te mire ne shoqeri, por mbi te gjitha mendimi im eshte se gruaja duhet mbi te gjitha te jete edukuese e femijeve dhe te mos ja leje kete detyre burrit se nena eshte me e mire ne kete pune.

Ne fund, urime 8 marsin edhepse per mua cdo dite eshte 8 mars! Razz Very Happy

ani,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptyThu Mar 06, 2008 11:50 pm

Njereti ju uroje 8 marsin gjithe gjinis femrore ku dhasht zoti 8 marse per cdo dite te kene.
Dua ta lidhi dhe nje date ne kete teme du tju shkruaj per 7 marsin dita e mesuesit.

(7 mars 1887) DITA E MESUESIT


Ne fund te shekullit XIX u bene perpjekje te shumta nga atdhetaret shqiptar te Korces,Bukureshti dhe Stambolli,per celjen e nje shkolle te rregullt shiptare.Me kete qellim moren masa per botimin dhe dergimin e teksteve mesimore nga Bukureshti,atdhetaret e Stambollit me vellezerit Frasheri ndihmuan me librat e tyre dhe per nxerjen e lejes perkatese.

Me ne fund leja u dha ne emrin e Pandele Sotirit.

Ne Korce, nen drejtimin e komitetit mombtar ishin mare te gjitha masat per celjen e shkolles shqipe,keshtu sapo arriti Pandele Sotiri, qe ishte dhe drejtori i pare i saj,u cel shkolla fillore ne gjuhen amtare kombtare shqiptare me 7 mars 1887,ajo dite u kthye ne feste dhe gezim te natyrshem.Kjo shkolle ne fillim kishte 35 nxenes por emri i saje jehoj ne te kater anet ndesa u pa me sy te keq nga pushteti Osman dhe shovinistet fqinj.Te nesermen e dites kur u cel shkolla e pare shqipe ne Korce,Themi Marko u drejtoi nje leter bashkeatdhetareve ne Bukuresht,ku nder te tjerat ai ju shruajti ‘’deshira jone u mbarua,shkolla shqipe u hap,drurin qe vum ne dhe lulezoi e dha peme te embela’’.Ndersa poeti yne i madhe Naim Frasheri shkroi vjershen ‘’Mesonjetores’’.

‘’Hapu hapu erresire,se arriti kohe e mire,u gedhi nata u be dite’’.

Ne kete shkolle mesimi zhvillohej vetem shqip dhe nuk kishte permbajtje fetare dhe mesimin e vijonin djem dhe vajza pa asnje dallim,numri i nxenezve rritej me nje intenzitet shume te madh,ne fillim kishte 35 nxenes, pas tre muajve numri rriet ne 60 nxenes dhe ne vitin e dyte rrethe 300 nxenes.Lendet kryesore qe mesoheshin ne kete shkolle ishin:shkrimi dhe kendimi shqip,gramatika e gjuhes shqipe,gjeografija,aritmetika,mesimi i natyres,gjuha fringe dhe greke etj,ku se shpejti kjo shkolle u be qender e perhapjes se mesimit shqip per te rritut.

Dresjtuesit te kesaj shkolle pervec Pandeli Sotirit ishin dhe atdhetaret e shquar Petro Nini Luaraci,Vellezerit Frasheri etj,ku per nje kohe shum te shkurter endra e rilindesve tane te medhenj u be realitet, sepse sot ne trojet ku jetojne shqiptaret arsimi ka marr nje hov te duhur me nje numer te madh nxenesish te shkolles fillore si dhe ate te mesme,tre Univerzitet dhe dy akademi te shkencave,qe do te thote se amaneti e rilindesve po sjellim ne vendin e merituar.

Lavdi pishtareve te arsimit shqiptar.

(e pashe te arsyeshme te shruaj per kete mbase jane data afer njera tjetres dhe qe te dyja festohen,nes kam dale dic nga tema pranoj kritike ose replik ose mos duet valle te celi nje teme per 7 marsin dita e mesuesit,cka thoni ju))

me respekt dibranja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptyFri Mar 07, 2008 1:31 pm

Fillimisht më 8 mars 1875,Në ndërmarrëjen e Tekstilit në Nju-Jork
gratë u ngritën në protesta kundër kushteve çnjerëzore të punës,orarit të gjatë të punës,dhe pagave të ulëta.Rrëpatjet e grave drejt realizimit të drejtave të tyre nuk pushuan asnjëherë
Më vonë në Copenhagen në Mbledhjen ndërkombëtare të Socialistëve,u vendos të mirren parasysh disa nga kërkesat e grave,mbledhje ku morën pjesë 100 gra nga 17 vende të botës,por nuk u vendos data kur duhej të shënohej kjo ditë.
Fillimisht kjo ditë manifestohej të dielen e fundit të fund shkurtit.

Më 1911,Danimarka,Gjermania,Zvicrra dhe Austria,shenuan këtë ditë ku morën pjesë miliona burra dhe gra,ku veq kërkesave të më parshme gratë kërkuan edhe të drejtën e votës.

Më 1913-1914,në prag të Luftës së Parë Botrore,gratë ruse protestuan kunder luftes,dhe u solidarizuan me motrat e tyre duke shenuar diten e grave.Vetëm me 1917 u caktua data e shenimit te dites se grave kur 23 shkurti i kalendarit Julian qe perdorej nëRusi,sipas kalendarit Gregorian që përdorej në botë
përkonte me daten 8 mars.Ky ishte vendimi përfundimtar që u zgjodh 8 marsi,festa ndërkombëtare e grave,edhe pse në shumë vende Evropiane sot nuk festohet kjo datë ,kështu ishte vendosur më 8mars 1917.Sot të zëmë në Gjermani e Zvicërr gratë e tyre as nuk dijnë për këtë datë nga se dita e nënave atje festohet në maj,por zanafilla e ditës së gruas vjen 8 marsi 1917,të cilen nuk mund as ta ndryshojmë.Edhe sot reflektimi i grave për progres dhe ndryshime,guximi per realizimin e të drejtave të tyre nuk pushon.Megjithatë gratë tona shqiptare nën kohën e roberisë dhe varfrimit,kanë vuajtur shumë,kanë dhënë sakrifica,por nuk kanë pushuar synimin për realizimin e të drejtave të tyre.Fatbardhësisht sot gratë tona kanë hapur portat e tyre te te drejtave.Femrat tona të emancipuara hapërojnë krah me meshkujt në qdo porë të jetës.Andaj më lejoni mes këtyre rreshtave,që femres shqiptare kudo që ndodhet të i uroj festën e tyre,shëndet,suksese,fat e lumturi në qdo fushë të jetës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptyFri Mar 07, 2008 4:04 pm

Urime ,urime ,per shum mot dita e nenave 8marsi .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptyFri Mar 07, 2008 4:32 pm

zemer zemer urime fesa 8 marsit dita e nenav zemer
ju uroj shum fat ne jet dhe gjdo te mir
dhe lumturi dhe plocimi ete gjthi deshirave
urime oju nenea per shum vite e mot zemer
zemer zemer zemer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptyFri Mar 07, 2008 6:17 pm

Pikrisht ne diten dhe festen e gruas 8 marsin shprehi deshiren qe te gjitha grave te botes tua uroj festen e 8 marsit dhe uroj qe ne kete dit te kalojn sa me mir , kurse ne veqanti te gjitha grave dhe vajzave te ketij forumi ju uroj nga zemra qe te jene te lumtura dhe te gezuara edhe ne ditet tjera ne vijim.
Ne pamundesi qe te iu uroje nje buqete me lule seciles femer,po i postoj duke ju deshiruar shume te mira ne jete..

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Bouquet-whiteR


Ndersa kete lule do e postoj ketu ne vecanti per mamin tim qe e dua fortttttt ......

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Blomster
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 12:45 am

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Trendafile%20me%20lule%20te%20bardha Urime 8 MarsiNga thellesia e Zemres u'a Uroj festen e 8 Marsit ( Diten e Gruas apo Femrave) se pari te gjithave ju qe jeni ne ket Forum ( shum te mir ) eh pastaj te gjitha Grave Shqiptare eh pse jo dhe ne gjith Boten . Ju deshiroj qdo te mir ne jeten e tyre dhe dhasht Zoti qe te jen te lumtura gjith jeten dhe priteshin dhe shum e shum festa te tjera . Po e shfrytezoj rastin qe dhe Nënes time te ja Uroj ket Fest , prah dhe nje her Urime shum Urime .
Me shum Respekt BiBiKiMii !!


Edituar për herë të fundit nga BiBiKiM në Sat Mar 08, 2008 5:10 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 3:22 am

Urime 8 marsi edhe nga unë të gjithave .Nënave ,Grave , e Nuseve si dhe Qikave .se ato e festojn ma shum .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 3:36 am

Uroj 8 marsin te gjitha nenave, grave, vajzave!

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Rosen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tina
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
tina

Female
Numri i postimeve : 2564
Age : 37
Vendi : qka po ju interson juve bre
Profesioni/Hobi : me nga mas topi mujsha me zan
Registration date : 18/09/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 3:44 am

Urime 8 marsi te gjith nenave ku do qe jan urimeee
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 4:55 am

Shume Urime 8 Marsin, per te gjithe femrat ketu dhe jashte forumit....

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave 1041811244_de828aaa68_o

Kurse Koleges, ja uroj e 8 Marsin, me nje lule tjeter...

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave 1105657181_e3f2004e85_o

...Sepse, i pershtatet me shume kjo ngjyre e ketij trendafili..., se shpirtin e xhelozes e ka ( ahahaha ).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 5:05 am

Të gjitha femrave, grave dhe nënave të popullit Shqiptar ia urojë 8 marsin, ju urojë shëndet dhe çdo të mirë në jetë dhe në gjirin familjar me më të dashurit e tyre.

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Tulpan

Me këto lule gjinisë femrore të forumit tonë në emër të stafit "Bashkimi Kombëtar" ju urojë jetë të gjatë dhe të lumtur gjinisë femrore.

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Tulpen

Urime 8 marsin.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Riki30
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 44
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 10:03 am

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave BQprbjHS3FiiYMv
Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Flower
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 10:44 am

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Rosen-blumen

Per te gjithe Femrat e Forumumit nga nje lule,po edhe nga cokollat;

URIME 8 MARSIN

PER SHUME VITE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana

Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 1:07 pm

Me shum deshir uroj te gjithave grave 8 Marsin Urime pra.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lejla
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Lejla

Female
Numri i postimeve : 91
Registration date : 27/12/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 1:22 pm

Urime 8 marsin ditën ndërkombëtare të nënave.

Në këtë rast dua t'ju përshëndes dhe urojë të gjitha nënave dhe motrave shqiptare festën e 8 marsit, ju urojë fat e lumturi në jetë.
Ju urojë që në asnjë moment t'ju mos nënshtroheni padrejtësive që do të hasni në jetë në të gjitha rrugët e jetës dhe gjithmon dalshi fitimtare në punë dhe në drejtësi.

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave 7beee79711d0e56
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 2:09 pm

8 Marsi festa e NENES!!! Nene...nje fjale shume ndjenja....mall , respekt, DASHURI!!!! Mbase vetem NENA eshte ajo qe te don mbi te gjitha dhe pa interes!
E vetmja fjale qe shqiptojme ne cdo situate te jetes sone qofte e lumtur apo e hidheruar gjendja jone shpirterore....
fjale fisnike...
C'mund te them me teper ose me sakte cfare nuk mund te them per nene dhe besoj qe per kete te gjtihe jemi dakord!!!

ahhhhh dicka ne lidhje me nenen time...ndoshta mund te jete e parendesishme per te tjeret por fakti qe ne momentin kur ndihet e merzitur nena ime(dhe anasjelltas) formon nr. e telefonit tim me ben te ndihem njeriun me te lumtur!!!
nje urim: NENA...... kudo qe jeni qofshi te bekuara!!!

Nuk dua te behem xhentelmen, por kjo dite le te jete vazhdim i diteve tjera dhe jo te kthehet ne afarizem. Femrave u kemi borxh per diskriminimin qe u kemi bere gjate viteve, tani duhet t'ua kompenzojme cdo dite nga pak, aq sa kemi mundesi.

Merrni edhe lulet nga ana ime vajzat e forumit:
Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave 66824899_fba2a63bb0

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave RosesPer ata vajza qe nuk i kane per qejf lulet ne forum, ia dhuroj kete:

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Idk_diamantPer Motren TIME ja dergoj lulen MiMoZe:

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Mimoza

Dhe Nenes keto:

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave W1

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Tufe%20e%20bardheURIME VAJZA!

Ani,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 3:13 pm

Po me zemër të hapur dhe plot ngrohtësi urime 8 marsin,femrës shqiptare kudo që ndodhet.Më pëlqeu mendimi i Dibranes rreth "Ditës së mësuesit",sepse ne u treguam të vonuar dhetë pa kujdeshshëm,që nuk hapëm një temë rreth kësaj dite,ku është shpërnda drita e diturisë,nga këta misionar që mund ti quajmë të shejtë,po mos të ishte dita e diturisë,dita e grave dhe nënave tona do të ishte ndryshe.Nëse dikush nuk eka ditur,duhet ta dijnë,dhuna kulturore që kanë ushtruar pushtuesit mbi ne,ishte e barabartë me dhunën e qfarosjes që ushtroj pushtuesi mbi ne dekaden e fundit.Një popull i pa arsymuar është inekzistent,këtë deshi të na e bënte ne pushtuesi që ne të mos ekzistonim si popull,por arsimdashësit tanë me gjakun e sakrificen e tyre mbrojtën qdo prag shkolle,qdo shkronjë shqipe.Tani popull i nderuar,student,shkollar,mësimdhënësd e arsimdashës,ju mësues që jeni gjeneratorë të shpërndarjes së diturisë,urime"7 Marsi", dita juaj dhe e mbarë arsimit shqiptarë,kujtojeni këtë datë të diturisë kombëtare,kryani misionin tuaj të shejtë,zhvillojeni ate,kushtoni shumë rëndësi dhe ruane si dritën e syrit.Urime mësues,dhe arsimdashës shqiptar,kudo që ndodheni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 5:23 pm

oj qika ,gra ,motra ka do qe jeni urime per shum shum shum mote kjo fest ishalla edhe ma mir sa qe e kni prit ket her

me shum rrespekt nga rrebeljaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 5:50 pm

zemer urime oju nene 8 marsi dhe te gjith femnave te botes urime paqe lumtur ne jet zemer zemer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 6:20 pm

Ju falenderoj t'gjithe juve qe n'a keni uruar kete feste ,
e gjithashtu uroj gjithe grate dhe vajzat e forumit URIME 8 Marsi .Te gjitha femrave shqiptare urime,me deshire qe ato te jene te barabarta ne te gjitha sferat e jetes dhe te gezojne respektin qe e meritojne .
Vetem me pune dhe me mencuri njeriu (ne kete rast femra) mund te arrije te jete ajo qe deshiron te jete, mos iu nenshtroni kurre padrejtesive prej kujtedo qe vijne duke kujtuar gjithmone rolin e rendesishem qe femra ka ne kete bote .

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Flower10


Mbrapsht në krye Shko poshtë
meli
V.I.P
V.I.P
meli

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 37
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 6:42 pm

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave 200000343996_a_294


Urime 8 Marsin te gjitha femrave te keti forumi.

Urime shtylles se shtepis dhe shoqeris...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySat Mar 08, 2008 9:47 pm

Urime juve gocave dita juaj suksese ne jete dhe dashuri kiss kiss
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 46
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave EmptySun Mar 09, 2008 3:07 am

urime edhe ty naki dita e nenave hahaha urime te gjitha nenave si dhe motrave dita e 8 marsit Twisted Evil

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty
MesazhTitulli: Re: Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave   Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Urime 8 Marsin-dita nderkombetare e grave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: