Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kontributi në vlerë 1 Euro

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 EmptySat Feb 09, 2008 4:31 am

Besa -bese une mendoj se me shume ka vler ka nj'her nje pakice e vleres se nje shumice e vlerave prandaj,nje Euro me dhene nuk verferohesh apo nuk pasurohesh por qe 7 million te japim nje kontibute te 1 Euro-s ne muaj jane 7 million Euro,mendoj se ne duhet te filloim nga 1 euro per te arytur tek 100 apo 1000 per ndryshe nuk ja dime vleren 1000,se nuk e aryne tek 1000 menjer me munde kurre pa me ja filluar nga 1.

2 +2 duhte te bejen 4 e jo 18.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 EmptySat Feb 09, 2008 5:32 am

Une isha ne Shqiperi te ndertoja ne token time parate e mija dhe nuk munda, sepse atje jane listat se kush duhet te ec perpara dhe kush duhet penguar dhe debuar nga Atdheu. Iniciativa nje euroshe me teper do te kete efekt propagandistik. Ne teren eshte veshtire te ndryshohen gjerat me iniciativa te tilla ndoshta sentimentale.
Mendoje se organizmi dhe pastrimi i vendit nga veglat, sjelle ndryshimin e vertet.

Ne aeroportin e Rinasit me lypen nje dollar. Nuk ja dhashe dhe ja shpejgova pse. I thashe se une nuk te jape nje dollar por dhjete mije. Keto dollare ti perdoresh qe ti beshe gjemen atij (pushtetari, politikani) qe te ka katandisur ne kete gjendje mjeruese lypsari. Une e kisha me gjithe mend...

Porosit e serbit dhe grekut për te gjunjezuar dhe poshteruar shqiptarët janë realizuar me fanatizëm nga veglat e tyre shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 EmptySat Mar 15, 2008 3:04 pm

Te nderuar forumist une kete teme nuk e kam haruar,nuk e kam haruar dote hapjen e nje kontoje hollsishte me kohen kam mare informata se ç'fare duhet te bere me mire per hapjen e kety kont-je mundesia eshte te hapim nje konto.

i kam te gjithe dokumentacionin qe lipen nga Shteti Zviceran per hapjen e konto-s,eshte e vleres qe te behet nje Firme kshuqe edhe per mua eshte me lehet qe te mos paguaj tatime shtetrore per te hollat qe do te paguhen ne kete konto.

Ju lus te gjithve te jepni mendimin tuaj se ç'fare emri duhet t'i japim kesaj ''Firme''.

U bazova ne ate qe firma te titullohet me emrin VLERA E NJE EURO por mendoj se edhe me mire te kete nje emer interancional,qe me kohen te kemi edhe nje satus per kete firm qe te perkthejm ne gjuhen Angleze,gjermane,italiane,franceze etj etj mendoj se eshte mire se ka mundesi edhe nje Zviceran apo Amerikan etj te pagujne nje euro ne kete konto......

jam i mendimit te thellohemi te hulumtoijm nje emer p.s ndime humanitare etj etj etj .....qe te lidhet edhe me statusin qe do te pregaditim me kohen .....

ju lutem jepni disa emara me mire te mundoheni se sa hiq.!

Une mendoj qe eshte e vleres te ket nje emer si.!

NDIME PER ATDHEUN.
SI TA RINDERTOIM ATDHEUN.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 EmptySat Mar 15, 2008 8:50 pm

Un pajtohem me kete nisme dhe jam i gatshem te bashkpunoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 EmptyMon Mar 17, 2008 3:14 am

Ago Muji :

Te falemenderoi per bashkpunimin.

Antare te nderuar bene mire edhe ky emer sipas mendimit time eshte emer internacional.

SOS - Connection

ne shqip nese nuk gabohem;

''Ndimë - Se bashku.!''

pres ndime te perkufizohet nje emer per firmen.
FLM.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 EmptyMon Mar 17, 2008 3:21 am

Beton, te them te drejten nuk kam ide se si mund te jete me mire apo me e kapshme per veshin e njerezve...
Kjo idea juaj, ''Ndimë - Se bashku.!'' nuk po tingellon keq.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 EmptyMon Mar 17, 2008 3:25 am

Po,aman te jete ne anglishte do te thote e kuptoin te gjithe,po te titullohet ne shqip e kuptojn veq shqiptaret.

mendimi ime eshte qe statui te pregaditet ne shqip e te perkthejm ne shume gjuhe te huaja.
kemi fatin te ndimoin edhe popujt tjer nese titullohet.

SOS - Connection
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 EmptyMon Mar 17, 2008 5:16 am

Si fillim duhet te hapet kontoja, nje problem shume i vogel. Me pas duhet te behet nje web-faqe shume mirembajtur dhe me profesionalizem qe kjo me shume te sherben si reklame dhe cdo para qe hyn dhe del ne konto te shenohet publikisht. Ne kete menyre cdo njeri qe kontribon, te shikoj parate e tij ne kete web-faqe se a kane arritur, a jane vjedhur apo...?

Eshte mire qe ne cdo qender shqiptare si ne Shkup, Tirane, Prishtine, Tetove me pas ne Cyrih, Vjene Bern, Born, Berlin, Bruksel, Nju Jork te kete perfaqesues konkret per kete nisme qe te beje reklamen dhe sygjerimet perkatese.

Cka do duhet te behej me kete nisme?! Une mendoj se do ishte me mire te arrihet suksesi me pas te bisedoj, kur ke para din cka ben, por kur nuk ke eshte problem. Gjithsesi ndihma me e madhe do duhej te ishte per te varferit e skajshem, me pas nese ka shume para, per rrezimin e pushteteve duke perkrahur ndonje platforme qe eshte kunder pushtetit abuziv.

Perfaqesuesit e kesaj nisme duhet te jene njerez qe sepaku kane autoritet, oratori dhe ne shoqerin kane poziten e te ndershmit. Ne raste tjera s'bejme asgje.

***

Kur ishte duuke u djegur nje njeri, nje mize merr uje qe ta shuan zjarrin. Nje njeri kur e sheh cka bente miza i thote:"Cka ben oj mize, mendon se ben dicka?", miza i pergjigjet:"une bej punen time, po ti cka ben?".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 EmptyThu Mar 20, 2008 12:36 am

"SOS - Connection " , pergezime Beton e me pelqen shume ky emertim .Me duket i pergjigjet karakterit te temes qe edhe pa degju shume per temen te jep pershtypje se per cfar behet fjale andaj une personalisht do te isha PER nje emrtim te tille .
nderime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_

Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 EmptyMon Mar 31, 2008 1:40 pm

Mendoj qe nga kjo te del një fond i organizuar mirë dhe regjistruar sipas ligjeve ne vendin ku regjistrohet. Ky fond duhet të kishte një statut dhe planprogram te tij, te kufizohet se në çfarë fusha dëshiron të kontriboj, pra te specifikohet.

Unë nuk mendoj se atdheu zhvillohet me lëmosha, mirpo si fond mund të ndihmoj që te permirësohen disa gjëra ose të punoj në qështje te cilat i ndihmojnë zhvillimit te sistemit ekonomik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 EmptyThu Apr 03, 2008 1:02 pm

I nderuar Xhavo sa i perket ligjeve jam munduar te beje maksimumin te mare informata te hollsishme sipas ligjeve te vendit ku do te regjistrohet ,kete e kam bere me deshire kam mare termin ne ne kete andres ja edhe linkun e ke;

www.hra.zh.ch.

Pajtohem me ate qe thua qe duhet te ket nje status dhe planprogram te tij ..e pse jo te perkthehet ne shume gjuhe te hauja p.sh ,Gjermanishte ,Anlglisht,Frengjishte,Italishte etj ...

Ne ate bazohem edhe une se me kete fonde munde te permirsohen disa gjera.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 EmptyThu May 15, 2008 11:17 pm

kishte qene mire qe te vazhdojme tutje me kete nisme dhe te shohim se cka mund te bejme konkretisht .PEr mendimin tim s'ka asnje dyshim qe kjo eshte nje nisme teper e mire qe gjithesesi do te ndihmonte ne shume aspekte (gjithesesi nese perkrahet nga masa) e mbi te gjitha do te ishte edhe nje lloj vetedijesimi per shqiptaret se duhet te bejme te gjithe dicka per kombin shqiptar .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 EmptyTue Jun 24, 2008 9:48 am

Edhe une mendoj se te meret nje vendim per kete nismje teme nuk bejm keq ,eshte nje nismje qe mund te ndimohet ne populle ,ju lus qe te marim vendim per kete nismje te mos humbim ,kam qen dhe jam PRO kesaj nismje vetem se me dueht ndima juaj vullnetarishte te ndimojm kete zhvillim nismje .....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content
Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kontributi në vlerë 1 Euro
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Ekonomia-
Kërce tek: