Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kontributi në vlerë 1 Euro

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyMon Jan 07, 2008 1:59 am

Kontributi në vlerë 1 Euro 350px-CO1EURO_50

Nëse secili Shqiptar brenda dhe jasht e ndihmon Atdheun së paku me 1 Euro në muaj, ku do të arrinte Atdheu ynë.!?

Ç' mendoni forumistë të nderuar po të kontribonim të gjithë nga një Euro në muaj, si do të dukej Atdheut simbas jush!?

Unë përshembull do ta shikoja të ngritur ekonomikisht, dikush tjetër ushtarakisht, apo si e mendoni ju forumistë të nderuar na thuani dy tri fjalë ???


Edituar për herë të fundit nga në Mon Jan 07, 2008 3:28 am, edituar 4 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyMon Jan 07, 2008 2:28 am

Pershendetje i nderuar Beton dhe pergezime per temen .
Tema eshte shume e mire dhe shume e veçant ..
Eshte shume me rendesi ,qe ne te ndihmojme ne menyre me direkte Atdheun .Ideja eshte shuuume interesant, ajo qe se pari me vje ndermend eshte tek ndikimi qe do te kishte tek njerzit .vet te menduarit se po bejne dicka per Atdheun fillimisht , e dyta kjo do t'e ndikonte qe ta ruajm me shume atdheun sepse edhe ne” po japim” sado pak nje kontribut te vogel per mireqenjen e tij ..Dhe qeshtja e trete eshte se do te ndihmohej ne menyre direkte Ardheu , zhvillimi ekonomik ,punesimi ..Paramendoje nga 1 Euro secili
( - 2 makiato ne muaj!!) per Atdhe .. nga ana tjeter cdo shqiptar me nga 1 Euro ne muaj ...do te thote shume per Atdheun dhe nje mbeshtetje e forte per te , qe do t'a merrnim si kembim per mireqenje me te mire per brezat e ardhshem ...
edhe njehere pergezime per temen dhe ..me pelqen kjo ide
Atdheu do te ishte me ndryshe, me i pasur , me i zhvilluar ,me i fort.
Me respekt Euridika
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyMon Jan 07, 2008 6:29 am

Beton, ideja juaj me pelqen dhe i bashkohem mendimit tuaj qe keni ne lidhje me kete. Megjithse eshte e veshtir per tu realizuar ne praktik kjo, por nese gjithqka shkon e oraganizuar mire do te jete e realizuheshme. Une, jam pro kesaj ides tuaj brilante dhe mendoj se do te ishte nje ndihmes tejet e madhe per atdheun ton. Pra, ne fund te fundit nuk ka rendesi shuma e paras qe do te mblidhet, por me rendesi eshte qe te mundohemi ne nje menyr apo tjeter ta ndihmojm atdheun ton.
Per fund do te thoja se vetem mendja qe te ka shkruar per diqka te ketill, me ben te ju drejtohem me nje respket te veqant, njerze sikur ju te imponojn respekt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyMon Jan 07, 2008 12:49 pm

Beton pergezime per temen

Vertet cdo kontribute i dhen per atdheun do ndihmonte shume ashtu sic thua ty Beton,mirpo une mendoj se kontributi jone do ishte me i rendesishem dhe me human nese kete e bejme per ndertimin e shume shtepive,ku dihet se pas luftes shume kane mbeture te pastrehe,shume familje ende vuajne me traumat e luftes,pastaj mendoje se edhe ndihmesa e shume te semureve per kurim ne shtete jashte Kosove ,edhe ky do ishte nje kontribute i vecante,kur e din se shpeton nje jete,A ka kenaqesi me te madhe ne kete bote???Ne kete menyre do ndihmonim shume atdheun,dhe popullin shqipetare..

Mirpo nje gje qe eshte tek ne shqetesuse forumist te nderuar eshte edhe fakti se shume nga keto kontribute edhe po keqperdorohen,kam lexuar dhe per fondin Haradinaj ku keto para qe ipen nuk shkojne ne duart e atyre qe kane nevoje,eshte ky nje rrezike ku shume shqipetare frigohen qe te ndihmojne ne kete menyre,me 1 euro apo me shume....

Pergezime edhe njehere per temen Beton,vazhdim te mire!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Tetovari
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Tetovari

Numri i postimeve : 109
Registration date : 17/12/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyMon Jan 07, 2008 11:04 pm

Të dashurë Atdhetar të dashurë bashkbisedus të këty forumi madhorë.

Ich Bin jung
und brauche das Ekonomi.
Une jam i ri
e më vin kjo Ekonomi.

E ardhmja e Atdheut tonë ështe Ekonomia jonë,për të pasur nje ekonomi të shëndoshë jemi ne ata qe duhët te kontribojm për të mirën e Atdheut dhe i deshiroj suksese Autorit të temës për ketë temë të qëlluar,une i bashkangjitem mendimit te autorit te temes.
Bazohëm në fakte që Femija ështe ai qe Prindërit i gezon,antarët e kety Forumi janë ata qe Forumin e Pasuroin,po edhe ne jemi ata qe Atdheun mundemi ta Rindërtoim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyTue Jan 08, 2008 1:35 am

Dhe ja edhe një tem që deri sod nukë ekam has në asnji forum deri më sod.
I Madhi inderuar Beton tema është shumë e qëlluar dhe besoj se do ti ndimoj atëdheut shumë në shum variante por më shum siq e paska cek edhe Tetovari ,ekonomia ka nevoj më shumti si dhe ndihëmes për të tjerët qe mos të vujan për buk e barna ,si dhe nëse shkon puna si duhet shpejt do përmisohet gjendja e skamorve,
Por duhet ë pari bër një konto ku duhet të derdhen kto mjete dhe menaxhim i mir me to ,disave do ju duket qesharake kjo ide një euro ,por kur i bledhim të gjitha së bashku do bahen shum përshembëll 10 milion banor nga një euro ibie në muaj 10.milion euro po ne vit 120 milion ,e me kët shum mun të bësh shum qka të duash .prandaj të ndihmojm të gjith së bashku .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyTue Jan 08, 2008 1:48 am

I nderuar Deli , ju e keni ceke shume mire dhe e keni spjeguar ne menyre shume direkte dhe te qarte kete ide .
Te them te drjeten edhe une personalisht jam pek shume nga kjo ide ,sa mire qe ka njerez te tille qe mendojne drejt dhe mire ,dhe sa mire qe ka njerez qe jan te gatshem
te ndihmojne atdheun pa hezitim .
Kjo qeshtja e kontos nuk eshte hiq ide e keqe ,duhet qite hapi i pare .Une personalisht do te isha shume e lumtur qe do te kisha mundesi te ndihmoja ne kete drejtin dhe jam e gatshme te ndaj nje pjese te vogel te kursimeve te mia ne muaj per qeshtje te perparimit te kombit shqiptar me te pakten 1 Euro.
"Gure mbi gure ngritet kalaja" ,duhet levizur perpara,duhet bere perpjekje dhe duhet te fillohet dicka ,cdo pune ne fillim duuket e veshtire por vullneti mire dhe qellimi i larte jan mbeshtetje dhe forc ne kete rruge .
Nje PO e madhe nga une per kete nisme qe jo cdokush mund ta beje ,siq e thoni edhe ju i nderuar Deli veq nje njeri i madh,veq nje forum i madh
ME nderime Euridika
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyTue Jan 08, 2008 2:44 am

Euridika falemnderit për respektin si dhe nga unë të gjithë antarët ja nte respektuar .
Në lidhje me temen edhe pse e njof mir të madhin Beton si dhe aji jo që ka vetëm kët ide po asht plot edhe ide tjera por unë di i thoja që sa ma par të bën pytje si shkon puna kontos. dhe të ja fillojm me vepra e mos te mbetet vetem bised .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyTue Jan 08, 2008 1:09 pm

Beton teme dhe ide e mrekullueshme. Ana teknike e realizimit diskutohet me vone. Betoni dhe shume djem e vajza ketu ne forum jane shqiptare te mrekullueshem me zemer te madhe.

Jam dakord me bashkepostuesit me lart dhe duhet konkretizuar dicka. Ky fond qe mund te krijohet mund te perdoret me nje qellim te caktuar qe mund te vendoset bashkarisht ne nje grup te besueshem te manaxhimit te fondit. Ne nuk e dime se sa mund te grumbullohen dhe se si do te vilet nje euro ne muaj, kjo mund te behet nje derdhje njehereshi vjetore per lehtesi ne nje banke dhe komiteti i fondit, ta quajme keshtu, te informoje kontribuesit psh nje here ne tre muaj mbi perdorimin e fondeve. Duhet te jemi realist lidhur me shumat qe pretendojme te mbledhim. Nga e thena ne te bere eshe ne mes nje det i tere. Po sido qe te jete e sado qe te mblidhen e sigurte eshte qe dike do ta ndihmoje, nje buzeqeshje do ta sjelle, nje te rezuar do ta mekembe, nje te semuri do t'i japi jete qofshin keta kudo neper trojet tona Shqiperi, Kosove apo etj.

Komiteti le te vendose. Fillimisht duhet percaktuar fusha ku do te kontribuohet dhe pastaj eshte identifikimi i atyre ne nevoje qe mund te jete person, familje por mund te jete edhe institucion i besueshem. Mire eshte qe media te jete e sensibilizuar per keto veprime.

Ketu do te dalin shume sugjerime te mira nga shqiptare te kulluar si Betoni dhe Betoni qe besoj se do te jete D.J. qe do te luaje "muziken" do t'i mbledhi e do t'i sistemoje keto ide dhe pastaj te shohim e te bejme. Komiteti mund te zgjidhet me votim nga postuesit, psh ose me njohje personale. Betonin e njoh nepermjet komunikimeve telefonike. Eshte vertet djale xhevair dhe une do t'ja besoja detyren e manaxhimit te kesaj nismeje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptySat Jan 26, 2008 2:02 am

"Fillimisht duhet percaktuar fusha ku do te kontribuohet ."
" Mire eshte qe media te jete e sensibilizuar per keto veprime.""
Shume i ndeuar tom sojer ,keto dy pikat qe keni ceke ju me lart mendoj qe do te ishin gjerat e para qe do duhej bere menjeher pasi te hapet kjo llogari.
Caktimi i fushes ku do te investohej (te them keshtu) per mendimin tim do te ishte shume me e lehte per te vazhduar me tutje,duhet te ket nje cak qe te ecet drejt tij dhe do te ishte shume me e lehte qe edhe ne media ,qe per mendimin tim eshte e domosdoshme ,te prezentohet kjo nisme .
Do te dihej konkretisht se per cfar po kontribuojne te gjithe dhe po qe se fillimisht do te realizohej ky cak , hapi i dyte (nisma e dyte) do te ishte me e lehet per menimin tim.
Si psh te merrej nje nisme per ndertim te nje shkolle ne nje zone ku ajo mungon me te madhe ,apo nje puntori ne nje zone me pak te zhvilluar etj.. ne cilendo zone te Shqiperise (Natyrore),,,,etj etj ,
Kjo ishte vetem si ide ,( nuk pres te thuhet me vend apo pavend) me qellim qe te ftoj forumistet te japin idete e tyre dhe te fillohet konkretisht sepse eshte nje nisme qe ia vlene shume po shume te ecë perpara ..
vazhdim te mbare
Me shume respekt Euridika
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptySat Jan 26, 2008 2:33 pm

Se pari ju falemenderoj per perkrajen ne teme te qelluar ''sipas mendimit tim.''Deshira ime eshte ne mesin tuaj ne mesin e popullit ne mesin e mergateve ane a mbare bota ku me gjithe shpirt e zemer jam i kesaj rruge qe te bashkpunoim te gjithe bashke bashkimi sjell fuqi,dhe plotesishte pajtohem me mendimin e tom sojer se ana teknike e realizimit duhet diskutohet me vone,me rendesi eshte fillimi,dihet ç'do fillim eshte i veshtire,po marim fakte edhe ne fillim kjo faqe ka patur dy antar, jo me shume, eshte themelaur veq nga nje apo dy antare, por sote jane me se 500 antar.

Sa i perket kontos kam biseduar me nje ''Mik me provoj pune shumvitore te bankes me te njohur botrore UBS'' qe e ka profesion kete pune, e po mundohet te me drejton ne rrugen me te mire e te duhur te kesaj konto-je.
Mundesia eshte te hapet nje konto por sipas deshires dhe vendimit qe do te marim ne.

Ju flm te gjitheve per kontributin ne kete teme
ndegjohemi ne teme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 32
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyTue Jan 29, 2008 2:10 pm

Beton edhe pse te kam antipati ne forum, po e pranoje se pasket edhe ju anet pozitive ah ah. Pak shaka, vertete po me pelqen kjo ide e juaja e mrekulluheshme. Nuk po vazhdoje te jap komplimente me shume pasi qe paske marr mjaft, por ajo qe dua te them eshte se te perkrha edhe une per kete ide dhe nese nje dite( qe besoj shum shpejt) behet e realizuheshme mund te llogaritne edhe tek une. Mire e paska cek dikush me lart nje dite mos me pi caffe, kjo nuk na kushton asgje dhe nuk dmth qe patjeter 1 Euro mundemi dy apo tri dite ne muaj mos me pi caffe, qe bejn 3 apo 4 Euro.
Vazhdim te mbare dhe realizim sa me te shpejt te kesaj ideje te mir.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyTue Jan 29, 2008 6:58 pm

E_Bukura pse mi antipati ndaj meje paske pse e them te verteten ha ha ha Shaka e Natyres.

Njeashtu nga ju ishte me se nje kompliment qe paske antipati ndaj meje te falemenderoj,po qe jemi dakorde te gjithe jeta ka shume rruge e patjeter te behet e realizushme ç'do gje mendoj.

Tek nga vij une nje thenje thuhet dy maca e mundin nje qen,prandaj mendoj qe te gjithe te behemi bashke do ta mundim varferin e kemi pse te krenohemi nese ekonomia jone zhvillohet.

ju falemenderoj per perkrahjen E_bukura si dhe te gjithe ju falemenderoj per kontributin ne kete teme.

jeni shume po shume te mire.

Respekt te thella.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyFri Feb 01, 2008 8:06 pm

Forumiste te nderuar ju pershendes dhe njeherit deshte qe te ju informoj ne lidhje me konton te cilen sot provova qe ta hap ne Zvicer... per ndihma te ndryshme ne trojet Shqipetare dmth konton e 1E.
Per ta hapur nje konto ne Zvicer sot une provova si thash edhe ne fillim por duhet qe te jene ca rregulla ne lidhje me hapjen e kontos;
- Duhet te jemi nje shoqat apo firme.
- per me shume informata ata te cilet e kuptojne gj, gjermane po ua le kete link;
kliko ketu > www.hra.zh.ch.

Cfar mendoni ju se a eshte mire ta hapim kete konto dhe sa jeni ne gjendje ta ndihmoni, arsyeja eshte se duhet kogja financa per ta hapur kete konto dhe mos ta hapim qe neser te mos paguaj askush te na shkoj mundi kot per hapjen e kontos,( sepse perafersisht hapja e kontos kushton rreth 600/1000 Fr zvicrane).

Ju lus qe te jepni mendimin e juaj si te vazhdojm me tutje rreth "kontos se 1 E".

Ju pershendes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyMon Feb 04, 2008 4:48 pm

Përshëndetje
Tema ehapur kontributi në vlerë 1Euro,dedikuarAtdheut duhet të jenë temë e qëlluar dhe e peshuar mirë,e cila duhet përkrahet nga qdonjëri nga ne.Një hapje konto për të paguar kontribut një euro duket e pa mundur,nga se hapja e një kontoje është e shtrenjët.Në Kosovë dhe viset tjera shqiptare të cilat do të shprehin gatishmëri për kontributin,duhet të zgjidhen 3-4 persona të cilët do të shprehin gatishmërinë për grumbullimin e kontributit,mbajtëjen e përgjegjësisë për te,evidentimet,por edhe
pajisjen me dokument përkatës të kontribuesit,nëse ai kërkon atë.Ata që janë në mërgim që posedojnë konto,fillimisht të shiqojmë nëse ende figuron FONDI PËR KONTRIBUTIN DEDIKUAR KOSOVËS",i cili edhe pasluftes ka funksionuar,tani nuk kam njohuri,por nëse jo edhe për këtë do të zgjidhen njerëz qoftë në Kosovë ,qoftë në perendim që do të jenë të gatshëm të marrin përgjegjësinë për grumbullimin e këtij kontributi.Pa dyshim se mërgimtarët nuk do të ndalen në këtë vlerë që për ta është kontribut i vogël,ata pastaj do të kontribojnë si ua thotë zemra e tyre,por nuk duhet nënqmuar ate se njerëzit e pa punë në atdhe nuk e kanë lehtë të sigurojnë edhe atë 1Euro,por këtë e bëjnë të shtyrë nga dashuria për atdheun.Fillimisht hyra vetëm sa për të përkrahur këtë nismë,nga sejam pak i nxënë me kohën,por nisma ështe e mbarë,është e hapur të shprehi secili mendimet e veta,dhe në fund besoj se aksioni do të jenë i sukseshem.

rrespekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyMon Feb 04, 2008 11:20 pm


Respekt per Juve i nderuar z.Cakolli

Eshte nje nisme shume fisnike , nese do te jemi te gatshem te arrijme dicka besoj qe edhe do t'ia arrijme .
Gjithcka fillon nga nje hap i vetem ,andaj une mendoj qe eshte nje nisme qe duhet te mbeshtet .Eshte nje nisme qe nder te tjera do te zgjonte edhe ndergjegjen e kombit tone se ka ardhe koha qe ne te bejme vete dicka , pa kthyer syte gjithmone per te pare se "cfar do na japin!?" te tjeret , pasiqe jemi ne ata qe fillimisht duhet te bejme dicka per vendin tone ,per shtepine tone .
Me vjen mire qe kjo nisme po vazhdon te kete vemendjen ,sepse me kete po deshmohet edhe se jemi te gatshem te bejme dicka .
Eshte me rendesi qe kjo ide po vazhdon te diskutohet gje qe me bene te besoj qe edhe do te gjindet nje zgjidhje edhe per formen e organizimit ,personalisht nuk kam ndonje ide por vetem deshta te shpreh mbeshtetjen time me aq sa kam mundesi nese vendoset te organizohemi per hapjen e kontos

vazhdim te mbarë...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata

Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyTue Feb 05, 2008 1:31 pm

Pershendetje dhe respekt per te gjithe antaret e Forumit Bashkimi Kombetar, te cilet sjellin ide te shkelqyera dhe risi te ndryshme ne gjithe pikat kulminante te zhvillimit. Ideja e Betonit me temen, Kontributi ne vlere 1 euro patjeter qe duhet te perkrahet pasiqe e dijme te gjithe se shpirti i nje shteti te forte, shoqerie te shendoshe eshte ekonomia e perparuar, kapitali dhe perkrahja e shtresave te cilat ndeshen me probleme te ndryshme. Personalisht e perkrahe kete ide dhe mendoje qe nje euro e ndare anash nuk do te mund te rimekemb aq shpejt atdheun tone por mund te ndihmoje frymen e re, e cila eshte shtylla kryesore e atdheut me nje rini te shendosh dhe te shkolluar... Ka shume e shume forma e menyra se si njeriu mund te manifestoje ndjenjen humane, qe neve jo se na mungon por duhet ditur ku duhet praktikuar ate. Ne fund te fundit edhe po tna mungoje mjafton te kujtojme vepren e Nene Terezes sepse ka ekzistuar si personalitet i vecante i dimenzionit njerezor. Ajo ka thene, Ngadonjehere na duket se ajo qe bejme i ngjan nje pike uji ne oqean, por vertete oqeani eshte i manget mu per ate pike uji. Dhe sot ose kurr kemi njerez qe vuajne ne kete kohe moderne nga nje varferi e skajshme te cilet se fillojne diten si gjithe te tjeret duke ngrene. Edhe nese nuk jemi te vetedijshem edhe nese kerkojme vazhdimisht diqka tjeter edhe nese mendon se ke apo nuk ke fat, me vetedije apo pa te edhe une, te gjithe ne udhetojme ne jete, drejt nje caku. A thua ku shkojme ?
Se bashku eshte me lehte dhe gjitheqka eshte e mundur.

Ne smund te bejme dot gjera te medha, vetem gjera te vogla me dashuri te madhe...... Nene Tereza
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lea_uk
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Lea_uk

Female
Numri i postimeve : 136
Registration date : 17/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyWed Feb 06, 2008 3:03 am

JU pershendes Forumist te dashur dhe ju Beton per nje tem shume te vlefshme, njekohsishte kontot per ndihmen ne Kosove kan egzistuar edhe para lufte edhe gjate luftes dhe ato jane mire-perdore, keq-perdor, e keshtu me radhe...
dhe tani mbasi Kosova ka formuar qeverin dhe udheheqesin per nje shtet te pavarur besoj se kemi njerz edhe Buxheti egziston por vetem duhet te caktohen fetyrat eminente te besueshme dhe nese duhet te hapet ndonje konto? mendoj se duhet te mirret parasysh shenimi i me larte i Z. Shabanit se ndoshta ende ky Fond egziston?
dhe duhet ti hyhet kesaj pune me shume sinqeritet dhe vullnet te duhur

Gezuar Lea
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyWed Feb 06, 2008 3:38 am

Tema në fjalë duhet të përkrahet do e mos sepse nuk asht nji ide per vetë vete por për një Popullë.Si dhe qdo punë që asht nisur dhe asht mbaruar prandaj edhe kjo ide asht ashtu dikujt do i duket e pa mundur por asht e mundur dhe e realizueshme në qëdo aspet si dhe një euro besoj sejcili do e ndaj nga buxheti vetë ,si dhe për kpnton që ak përmend Zotri Shabani besoj se ajo konto asht shlie por duhet vërtetuar se si asht puna e saj , por kjo ide të mos lihet pas dore dhe Zotri Beton duhet vazhduar me të ide të bëjm sado pak siq kemi bër edhemë par shum ma shum gjera të tjera për Popullin ton prandaj j dëshiroj suksese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyWed Feb 06, 2008 11:25 am

Pike se pari pergezime shum te mira per temen me vjen shum mir qe ka njerz qe mendojn me seriozitetin me te madh per ta ndihumar Atedheun ton te dashur qe ka shum nevoj

Nje pik uje ne oqean ,kontibuti ne vler prej nje euro esht vetem nje ndihm ndoshta e vogel qe mund ti behet atedheut ton por qe ka vler te madhe ,nuk jan shum 1euro por vetem fakti se ne kemi kontribuar qof edhe vetem me nje euro na ben te ndihemi te qet ,te ndihemi me krenar se mund te bejm te pakten dishka per ata qe kan nevoj ,e perkrahi plotesisht iden tuaj me seriozitetin me te madh duke shpresuar se kjo te mos mbetet vetem bised qe bem ketu por te hudhet ne aprovim ( me sa vota per e sa kunder haahah si poltikana)vertet vetem perpara une do ndihmoj vetem me udhezoni se skam njohuri shum ne keto gjera ti ndihmojm ata qe kan nevoj e sidomos ata qe ne nje dit te zakonshem skan qka te han ,ne nje fest skan me qka te festojn ,ata femij qe skan me shak ne shkoll te shkojn e qka esht me e keqja se duhe tti braktisin shkollimin per te mbajtur familjet e tyre kjo esht fatkeqsia me e madhe, per mos me e tepru ju deshiroj suksese te medha ne ket rrug me shpres se shum shpejt do na informoni me gjersisht edhe te hym ne veprim

suksese ehe rrespekt per te gjith
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptyThu Feb 07, 2008 2:15 am

Ju falemenderoj si Autor i temes te gjithve per kontributin tuaj,eshte nje teme e cila edhe une mendoj qe duhet te perkrahet,si dhe duhet me shume seriozitet te meret kjo pune.

Shaban cakolli me pelqen mendimi juaj une jam PRO per kete nismje fisnike kam nevoje edhe per antare tjer me seriozitet te meremi per nje hapje te nje kontoje ku qe te kemi autorizim dy tre apo me shume perosona,qe mos te jet nje person,ku me kohen duhet nje regullore nje (Status) te pregaditim me nje plan program se si dhe ku te investohen te hollat ne te ardhmen.

Kush mundet te me ndimon ju lutem per hapjen e nje kontoje jam nje nder te paret si iniciator me shpirt e zemer do te mundohem te punoj ne kete nismje Fisnike.

Respekt te thella per te gjithe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptySat Feb 09, 2008 2:08 am

Iniciative me synim shume te mire, por mendoje se nuk do te ndryshoje shume gjendjen. Armiku jone nuk eshte varferia por ata qe marrin miliona per ta shkatuar ate. Ne se neve nuk i tregojme vendin atyre, shkaketrave te situates mjeruese, gjendja nuk ndryshon as edhe me 100 euro te japim cdo muaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptySat Feb 09, 2008 3:31 am

I nderuar e shume i respektuar pertritkola me pelqeu shume mendimi i Euridike qe thote.

,Eshte nje nisme qe nder te tjera do te zgjonte edhe ndergjegjen e
kombit tone se ka ardhe koha qe ne te bejme vete dicka , pa kthyer syte
gjithmone per te pare se "cfar do na japin!?" te tjeret , pasiqe jemi
ne ata qe fillimisht duhet te bejme dicka per vendin tone ,per shtepine
tone .

''
Une personlishte mendoj se ne mundim ta rindertoim ate qe ata qe marrin miliona per ta shkatruar ate.'',si dhe ata miliona i kemi per vete po te jemi me te organizum te gjithe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptySat Feb 09, 2008 4:17 am

...................


Edituar për herë të fundit nga në Sat Feb 09, 2008 6:40 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro EmptySat Feb 09, 2008 4:28 am

andaj duhen ide konkrete se si mund te realizohet nje gje e tille ,si duhet te jete forma e organizimit ne menyre qe njerzit te dijne konkretisht se cfar po ndodh me kontributin e tyre ,kah po orientohen te grumbulluarat ,sa jan grumbulluar ,cfar do te ndodh nese nuk realizohen planet etj etj etj
vetem duke diskutuar mund edhe te gjinden forma andaj ideja e secilit eshte nje + i madh qe te arrihet ne nje perfundim .

Me nderime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Kontributi në vlerë 1 Euro Empty
MesazhTitulli: Re: Kontributi në vlerë 1 Euro   Kontributi në vlerë 1 Euro Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kontributi në vlerë 1 Euro
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Ekonomia-
Kërce tek: