Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Lutfui coka/Proteste e nje nene!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka


Male
Numri i postimeve : 65
Age : 71
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

Lutfui  coka/Proteste e nje nene! Empty
MesazhTitulli: Lutfui coka/Proteste e nje nene!   Lutfui  coka/Proteste e nje nene! EmptyThu Aug 27, 2020 2:35 pm

@_Lutfi coka/Protesta e Një Nëne për politikanët e shekullit të Ri
Jam një nënë shqiptare që po jetoj dy sistemet dhe parashtroj kërkesën në formë proteste!?....
Ky vend ,Shqipëria,ka burra shteti e burra dheu,heronjë e dëshmorë,shkrimtarë e shkencëtarë,artist e profesorë, me shumë emër dhe shumë merita! Po për nënat që u lindën,u rritën ,ju burreruan e shkolluan,ku i keni!? Ku janë?...
A e dini ju o të nderuar se kush janë nënat, vajzat,motrat ,dhe gratë shqiptare?!..
Vajzat,gratë ,nënat shqiptare kanë qënë prapavija e çdo lufte per liri atdhe e pavarësi!...Prandaj i drejtohem tribunes së mendimit shqiptarë!?..
A e keni per turp që gruaja shqiptare të vlerësohet me pëqindje në kuvend e qeveri ,me plan ,sikur të ishin garniturë!?....
Gratë shqiptare nuk janë dekor qeverishë,e kuvendesh …..Ata janë zonjat e meritës,gjysma e mirë e kombit shqiptar.Prandajë meritojmë të rrimë përkrah burrave,se jemi nënat e këtij vendi!….Kemi perkund dhe po perkundim djepin e lavdisë e krenarisë të këtij kombi!...Ishim dhe jemi të heshtura,të urta nën hijen e burrave të zëshëm të kësaj pjese të botës reale ku jetojmë…..Protestojmë kur femrat shqiptare po shiten e trgtohen si mish i bardhë,per të kënaqur epshet e deshtakëve e viktima të dhunës,skllave të shekullit të Ri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lutfui coka/Proteste e nje nene!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lutfui coka/Proteste e nje nene!
» Lutfi coka/ Poezi kushtuar" Heroit te kosoves"Halit coka
» Lutfi coka/Vellim me poezi,Hero i Kosoves Halit coka
»  LUTFI COKA/poezi HALIT COKA HERO I KOSOVES
» Poezi që më kanë pëlqyer shumë!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: