Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

  LUTFI COKA/poezi HALIT COKA HERO I KOSOVES

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka


Male
Numri i postimeve : 65
Age : 71
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

 LUTFI  COKA/poezi  HALIT   COKA HERO I KOSOVES Empty
MesazhTitulli: LUTFI COKA/poezi HALIT COKA HERO I KOSOVES    LUTFI  COKA/poezi  HALIT   COKA HERO I KOSOVES EmptyTue Dec 25, 2018 12:46 am

DESHMORIT Te KOMBIT HALIT COKA

Me keto vargje-
Te thure kuror,
Per trimerin tuaj,
Per gjakun tuaj,
Per emrin tuaj-
Heroi kombit..

Do t'a ngre lart
Kёtё emer
Me betim,
Me pune,
Me bese
Pёrhere do te kemi
Ne shpirt ezemer.

Ti jeni ne vatrat tona
Je ne sofrat tona,
Je ne gezimet tona
fale gjakut tuaj
fitorja eshte e jona.

Flini te qete
se ju dhat jete
per kete toke,
per keta njerez,
per kete liri,
per shqiptari

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
LUTFI COKA/poezi HALIT COKA HERO I KOSOVES
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lutfi coka/Vellim me poezi,Hero i Kosoves Halit coka
» Nga lutfi Coka
» Poezi kushtuar heroit te Kosoves Halit coka
» Lutfi coka/ Thenje popullore.
»  Lutfi coka/vellim me poezi/Ku po shkojmë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: