Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

  Lutfi Coka/Pse njerzit kane ndryshuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka


Male
Numri i postimeve : 65
Age : 71
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

    Lutfi  Coka/Pse njerzit kane ndryshuar Empty
MesazhTitulli: Lutfi Coka/Pse njerzit kane ndryshuar       Lutfi  Coka/Pse njerzit kane ndryshuar EmptySun Aug 19, 2018 12:51 am

Se di pse njerëzit kanë filluar
Të duken si uqër të urritur.
Dhe bota pyll i errësuar
Pa dritë,pa shpresë,e çoroditur

Mjafton që pak ti të afrohesh
Buzë greminës i pa shpresё
Fillojnë luten të rrëzohesh
Të shohin shfaqjen tek ti vdes.

Kur rrëzohesh të rrethojnë
Dhe tinëzisht nisin afrohen
Si hienat të coptojnë
Gjer ne skelet pastaj largohen


Dikush tё shkel me kёmbё
E tё thot mё fal,

Dikush tjetёr tё vret nё zemёr
E nuk tё thot asnjё fjalё.

Dikush tё do me shpirt
E ka frikё ta shprehi..

Ndersa dikush tjetёr nuk ndjen
Por di mire tё gёnjej.

[
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lutfi Coka/Pse njerzit kane ndryshuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lutfi coka/Vellim me poezi,Hero i Kosoves Halit coka
» Lutfi coka/ Poezi kushtuar" Heroit te kosoves"Halit coka
»  LUTFI COKA/poezi HALIT COKA HERO I KOSOVES
» Nga lutfi Coka
» Lutfi coka /Ziliqari

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: