Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Deshmorve te kombit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka


Male
Numri i postimeve : 65
Age : 71
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

Deshmorve te kombit Empty
MesazhTitulli: Deshmorve te kombit   Deshmorve te kombit EmptySun May 06, 2018 9:09 pm

Lutfi  coka/DESHMOREVE TE KOMBIT

Me keto vargje-
Te  thure kuror,
Per trimerin tuaj,
Per gjakun tuaj,
Per emrin tuaj-
Heroi kombit..

Do t'a ngre  lart
Kёtё  emer
Me  betim,
Me pune,
Me bese
Pёrhere do te  kemi
Ne  shpirt ezemer.

Ti  jeni ne vatrat tona
Je ne sofrat  tona,
Je ne gezimet tona
fale gjakut tuaj
fitorja eshte e jona.

Flini te qete
se ju dhat jete
per kete toke,
per keta njerez,
per kete liri,
per shqiptari
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Deshmorve te kombit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bashkimi i trojeve shqiptare
» Krijime nga Jorgo S. TELO
» UDHET E KOMBIT NR.11
» "UDHET E KOMBIT" NR.12
» Dëshmoret e kombit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: