Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Halit coka ne pervjetorin e 15 te renjes ne Kosove.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka


Male
Numri i postimeve : 65
Age : 71
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

Halit coka ne pervjetorin e 15 te renjes ne Kosove. Empty
MesazhTitulli: Halit coka ne pervjetorin e 15 te renjes ne Kosove.   Halit coka ne pervjetorin e 15 te renjes ne Kosove. EmptyThu Apr 03, 2014 11:07 pm

Sot u mbushen 15 vite qe Halit Coka ra ne beteje per liri e pavaresi te kosove.Ne betejen e tre prillit 1999,ne nje beteje te madhe e heroike,ne zonen operative te Dukagjinit linden deshmore dhe heronje me permasa kombetere.Halit coka ra per te mos vdek kure...vrau vdekjen per te qene i gjallere ne mes te gjalleve.
Sot u organizua nje ceremoni perkujtimore e thjeshte e simbolike,ne kujtim te vepres se tij me permasa kombetare e shume historike.
Vlen te permendet organizatori dhe ideatori i kesa ceremonie ,kryeteri i bashkise se Kamzes Z.Xhelal Meziu,i mcili ka nje vizion kombetare pasi ai vleresoi luften e UCK dhe neroi e respektoi luftetaret dhe deshmoret e luftes.
Ne kete ceremoni moren pjese perfaqesuesit e veteraneve te luftrave te kosoves,te cilet ishin bashkeluftetare te Halit Cokes.Ne kohen kur plumbat dhe predhat binin ne toke si kokrra bresheri,ne nje dite plot shi e bubullima,fati u dha mundesine per jetuar dhe shkruar historine e luftes,ndersa Halit coka u fut ne piedestalin e liris e te perjetesie.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Halit coka ne pervjetorin e 15 te renjes ne Kosove.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lutfi coka/Vellim me poezi,Hero i Kosoves Halit coka
» Lutfi coka/ Poezi kushtuar" Heroit te kosoves"Halit coka
»  LUTFI COKA/poezi HALIT COKA HERO I KOSOVES
» HEROI I KOSOVES Halit Coka
» Poezi kushtuar heroit te Kosoves Halit coka

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: