Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kush jem na?

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
dodgjeka
Anëtar i ri
Anëtar i ri
dodgjeka


Male
Numri i postimeve : 76
Age : 83
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ën penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

Kush jem na? Empty
MesazhTitulli: Kush jem na?   Kush jem na? EmptyMon Aug 19, 2013 5:39 pm


Kush jem na?
Prej Ilirijet çi e kapa tân Balkanin me vêtin e Mretneshes Teuta Tivat pasardhjes Ilirit Shqiptari asht ûl n'jug t'Europës e sot jem me pës a gjat milion banor.Me kên tân komi Shqiptar i bashkuom nuk kisha me tha kurrgjâ,por edhe na çi jem prej asaj fuqi Ilire jem t'dam copa copa.Politika e diplomacija e Shqiptarit i ka tret tâna shansat meu bashkua e ata kallzojn munsijat çi i kapa shqiptari qysh me 1912 e deri sot.Me 1912 kur u çliruome prej Turkut belda âkên maemadhja shans por nuk asht kên mae vogël as me 1918 kur u bashkuon tân Sllavët e jugut.Me 1945 kur jaka ofrua,eka lut, Titi Enver Hoxhën meu bashkua me Jugosllavi e me bashkua tân Shqiptarin nar ni kûlëm Shpijet.Për mua maemadhja shans deri sot pas 1912.Jo prite Zot, Enveri e kada mafort Shqipnin e vogël t'coptuome se Shqipnin e madhe e t'tân e dijm se si ka kalua Shqiptari nar rezhimin e Enverit. Me 1990kur u çpatallis Jugosllavi kite dal edhe Shqiptari i bashkuom prej asaj gjeveri me tâna tokat Shqiptare.Kur dahet gjysa e Kosovës prej Srbijet kâm kujtuojt se ka ardh koha prap meu bashkua tâna tokat e Shqiptari,por jo Kosova don me kên e dyta gjeveri Shqiptare n'Balkan si i jâjti kom ën Europ me dy gjeverija.Thot Europa e Amerika:Po more Kosov e ke gjeverin por t'duhet me nanshkrua marveshjen se nuk keme lyp bashkimin Komtar.Tash poi shohim e poi tijejm Kryetart e Kosovës e t'Shqipnis se Bashkimi komtar sot nuk asht i mujshim.Tash pou dves shum t'neruoshimit Shqiptar,pse punon Shqiptari kûdra vetit qysh Ilirijet e deri sot se edhe t'dytin shtet e dame gati n'tri copa????

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.gurraelecit.blogspot.com
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush jem na? Empty
MesazhTitulli: Re: Kush jem na?   Kush jem na? EmptyThu Aug 22, 2013 2:18 pm

ne sishim kan kerkushi ,vetem lavdata per veti qefli,sevdali ,servil,tradhtar ,hajna ,kriminela ,rrenca ,dallavergji,karierista e Shum te kqija e pak te mira!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kush jem na?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m
» Disa amerikanë me racë të përzier mund të kenë gjak shqiptar
» KUSH JEMI
» Kush ishin Etruskët !?
» Nga linden shkronjat e para UCK.!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: