Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 69
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyFri Jun 29, 2012 7:47 pm

Historia e lavdishme e shkuar e popullit tone,tregon me se miri,nje histori plot lavdi,plot heroizem,ne themelet e te ciles qendronin ,besa per atdhe,bashkimi para luftes se gjitheaneshme,trimeria e guximi per nje atdhe te mire e te lire.Nuk kishte shtet,nuk kishte parti politike,e ato qendronin te hashkuar,ne frontin e pare te luftes qe udhehiqej e drejtohej nga burra shqipetar,te mendjes ,te pushkes dhe atdhetae me forcen e mendjes e te shpirtit.
Dashuria per atdhe triumfonte mbi cdo dashuri tjeter.Kuvendet e burrave shqipetar,ishin demokratike,ku merreshin vendime me shume rendesi per kombin.Ne rastese njeri nuk ishte dakord nuk merrej mendim e jo me per ta zbatuar ate.Krahas vendimeve te pjekura e plot vendosmeri,betoheshin per zbatimin sa me korrekt e sa me shpejt,ndersa per neglizhime as nuk behej fjale.
Prandaj kombit tone i duhet nje vendim ,prej burrave shqipetare qe me bese e burreri,me drejtesi e vendosmeri,te mbeshtetur nga populli qe me shekuj e kane enderruar,te marre vendime historike,per ta futur ne rrugen e zgjidhjes kete semundje shekullore qe na e dhuruan te huajt,dhe ne vete nuk po e mjekojme por po e gervishtim plagen per tu mos mbyllur me kurre...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptySat Jun 30, 2012 3:15 pm

Ju uroi nje mirseardhje ne forumin BK i nderuar z.Coka besoi se do ja kaloni mir ne forum, njashtu iu pergezoi per temen qe paski hapur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyMon Jul 02, 2012 3:12 pm

Coka mir se vjen në forum si dhe tema e qëlluar vetëm vazhdo.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dodgjeka
Anëtar i ri
Anëtar i ri
dodgjeka

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 81
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ën penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyTue Jul 03, 2012 3:50 pm

Iqin vjetori i pavarsis po afrohet,e besoj se populli e don Bashkimin Komtar,por tash pou dves:Përse nuk e don politika?Pou dves pse kan kalua bosh: 1912 , '18, '45 '90 edhe vjeti i pavarsis Kosoves çi u çpërdame edhe ma fort. A bâhet jekshtû Bashkimi Komtar????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.gurraelecit.blogspot.com
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyWed Jul 04, 2012 12:51 am

dodgjeka pytje me vend , por deri sa të jep Populli ende në gjum politikant Shqiptar po e luajn lojen e tyre të allash vereshit (rrejn vjedhin plaqkitin qdo gja që ju i pet rasti ) e kur të zgjohet ky Popull prap do jet von , do të kaloj edhe ky 100 vjetor si të tjerët . Sepse nuk ju konvenon ktyre po as të huajve se pastaj mbeten me gishta në goj . nuk kan më qka rrejn e vjedhin .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 25
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyWed Jul 04, 2012 9:46 am

Kush,kur edhe si ......veq Zoti e din!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 69
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyMon Jul 16, 2012 3:11 pm

shume poflitet e pak po nxe
E verteta per mbidhe.
Ne politiken e gjithe krajlive
Filli i lemshit eshte be nyje.

Eshte be nje trimeria e tuta,
Eshte be nje paqa e lufta,
Eshte be nje miqesi tregetia
Eshte be nje burgu liria..

Eshte bashku stomaku e zemra
Ne zgaver te gjoksit ka hy dhelpra,
po tund bishtin nga e verteta,,,,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptySun Jul 22, 2012 10:42 pm

Dsehire kemi dhe etje po njashtu, sidomos kur kem vap, veprat i kem tejet mikrroskopike,por si do qoft keshtu gjylyt drejt Bashkimit,deti kos u baft.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 69
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptySat May 24, 2014 5:24 pm

Shprehje e madhe me dimension vertikal dhe horizontal:

shqiperine e lindi zoti si gjithe te tjeret.

E shpetoi rastesia ne shekuj.

Ne fund varrimin po ja ban vete politika jone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptySun May 25, 2014 8:26 pm

Vete politika, me politikuaj te zgjedhur nga populli qe ende nuk zgjohet nga kllapa shekullore...

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptySun Sep 14, 2014 2:14 pm


E verteta per mbidhe.
Ne politiken e gjithe krajlive
Filli i lemshit eshte be nyje.

Eshte be nje trimeria e tuta,
Eshte be nje paqa e lufta,
Eshte be nje miqesi tregetia
Eshte be nje burgu liria..

Eshte bashku stomaku e zemra
Ne zgaver te gjoksit ka hy dhelpra,
po tund bishtin nga e verteta,,,,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyFri Sep 26, 2014 9:50 pm

https://www.youtube.com/watch?v=CGAakIzw9AI

Nje Histori e pa Harruar por e lanun pas dore ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyFri Sep 26, 2014 10:02 pm

https://www.youtube.com/watch?v=_DEVIBw2EQY
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptySun Oct 05, 2014 2:14 am

shum interesant dukumentar, Bashkom bukur se qenke gjall ende pershendetje.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! EmptyWed Oct 15, 2014 10:03 pm
Ja si u mbrojt flamuri në Beograd (VIDEO)


Publikuar më 15.10.2014 | 9:57

97 2


Kombëtarja shqiptare u bë pre e dhunës së tifozëve serbë mbrëmjen e djeshme në Beograd, dhunë e cila ishte paralajmëruar me kohë se do të ndodhte.

Por momenti më i veçantë ishte ai i mbrojtjes së flamurit të trojeve autoktone shqiptar, i cili u valëvit mbi stadium.

E gjithë shkëndija e shpërthimit të dhunës, ishte një mjet fluturues (dron) i cili valëviste një flamur të Shqipërisë etnike me dy figura simbole kombëtare, Ismail Qemalin dhe Isa Boletinin.

Në momentin që ky flamur iu afrua fushës, lojtari i skuadrës serbe, Stefan Mitroviç u ngrit në ajër dhe kapi atë.

Në këtë moment Taulant Xhaka, dhe pas tij Bekim Bala me Andi Lilajn, u afruan për të kapur flamurin, dhe kaq mjaftoi për të nisur përleshjen, e cila mori përmasa edhe më të mëdha pas zbritjes në fushë të tifozerisë serbe.

Ata goditën me karrige e mjete të forta Canën, Agollin dhe Lilën, ndërsa Balaj vijonte të mbronte flamurin i vetëm._________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty
MesazhTitulli: Re: Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!   Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kombi Shqipetar ka etje per bashkim,kush ,kur dhe si?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: