Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT EmptyWed Mar 02, 2011 2:33 pm


MBI GJITHÇKA SHQIPËRIA…
FTESË
Z. ZNJ……………………………………………………………………………………………………
Më datën 25 shkurt 2011, ditën e premte, në orën 11.OO, në BAR –RESTORANT “Number One” organizohet veprimtaria LETRARO- HISTORIKE : “ËSHTË KOHA E SHQIPONJAVE…. ËSHTË KOHA E NDERIMIT PËR RILINDASIT E MËDHENJ “ KUSHTUAR RILINDSAVE BAJO E ÇERÇIZ TOPULLIT”. I FOKUSUAR NË KËTË VEPRIMTARI NIPI I FAMILJES TOPULLI Z.VILSON TOPULLI, NDERI I QYTETIT TORONTO (KANADA).
PJESËMARRJA NË KËTË EVENT ËSHTË NDER DHE OBLIGIM
FAMILJA TOPULLI PER NDERIN TUAJ SHTRON NJE KOKTEIL.
KRYESIA E KËSHILLIT KOORDINATIV TË SHOQËRISË CIVILE TË TREVAVE TË JUGUT TË SHQIPËRISË
ALPO MEDIA GJIROKASTER
FAMILJA TOPULLI(VILSON TOPULLI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Re: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT EmptyWed Mar 02, 2011 2:33 pm

PROGRAMI I VEPRIMTARISË HISTORIKO- LETRARE “ËSHTË KOHA E SHQIPONJAVE... ËSHTË KOHA E NDERIMIT
Data 25 shkurt 2011, dita e premte
ORGANIZATORE: Keshilli Koordinativ i disa Shoqatave TË SHOQËRISË CIVILE TË TREVAVE TË JUGUT TË SHQIPËRISË, FAMILJA TOPULLI(Z.VILSON TOPULLI, HADËR TOPULLI) DHE ALPO MEDIA
ORA 10.00 Homazh dhe nderim te busti i ÇERÇIZ TOPULLIT NË QENDËR TË QYTETIT TË GJIROKASTRËS
NGA PJESËMARRËSIT NË VEPRIMTARI
“RESPEKTI PËR RILINDASIT E MËDHENJ , RESPEKT DHE NDERIM PËR HISTORINË E VENDIT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Re: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT EmptyWed Mar 02, 2011 2:34 pm

NJË FJALË HOMAZHI NGA ARISTOTEL PETRO , PRESIDENT I ALPO MEDIAS
0RA 11.00 VEPRIMTARI HISTORIKO- LETRARE NË BAR RESTORANT “Number One”
SEKUENCA FILMIKE NË MONITOR NGA FILMI SHQIPTAR “LIRI A VDEKJE” KUSHTUAR FIGURËS SË NDRITUR TË [ERIZ TOPULLIT dhe DHËNIA DIREKTE E FILMIT NGA TV ALPO PËR TELESHIKUESIT...
INTERPRETIM NGA AKTORI I NJOHUR GJIROKASTRIT DRINI HILA PËR ÇERÇIZ DHE BAJO TOPULLIN
KËNGË PËR GJIROKASTRËN NGA PETRIT LULO
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Re: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT EmptyWed Mar 02, 2011 2:34 pm

FJALA HYRËSE E VEPRIMTARISË DHE REFERENCE:
1. “ FIGURAT E DRITUARA TË KOMBIT MBETEN FIGURA TË NDRITSHME DHE KRENIM PËR BREZAT “
Kristaq F. Shabani, poet , shkrimtar, I.W.A, W.P.S President i Lidhjes NPSHA “PEGASI” ALBANIA dhe Kryetar i këshillit Koordinativ të Shoqërisë Civile të trevave të Jugut të Shqipërisë.
2. “Bajo Topulli, një figurë e ndritshme e kontributit kombëtar” Nje Jetëshkrim historik
MARENGLEN KOÇIU, INTELEKTUAL, Petro Dudi, poet, shkrimtar, N/Kryetar i Këshillit Koordinativ
3. ‘Çerçiz Topulli, Rilindasi I mendimit dhe I përpjekjes kombetare pë liri , pavarësi” Jetëshkrim historik i Çerçiz Topullit.
ASTRIT REÇKA, PUBLICIST, JORGO TELO POET, SHKRIMTAR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Re: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT EmptyWed Mar 02, 2011 2:35 pm

Interpretim nga romani I Kristaq F. Shabanit “Refleks në ujëvarë “ Nxënësit e shkolles 9 vjeçare”Andon Zako Çajupi” të qytetit të Gjirokastrës...
PËRSHËNDETJE E KRYETARIT TË BASHKISË SË QYTETIT TË GJIROKASTRËS ZOTIT FLAMUR BIME
“Jeteshkrim i z. Vilson Topulli” nga KRISTO Stoja Sekretar i Pergjithshem I Këshillit Koordinativ te Trevevbe te Jugut te Shqiperise
Intervistë me nipin e e Çerçiz dhe Bajo Topulli, zotin Vilson Topulli (Kanada),
Interviston Astrit Reçka, PUBLICIST
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Re: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT EmptyWed Mar 02, 2011 2:35 pm

Fjala e Auditorit
Skicim nga Kristo Stoja, Sekretar i përgjithshëm“ A është ky nderim për Rilindasi t tanë ?!”
Përshëndetje për veprimtarinë nga studiues, poetë dhe shkrimtarë, publicistë ng avende të ndryshme...
Letër e hapur drejtuar Presidentit të Republikës, Kryeministrit për dhëniene vendit që meritojnëtë mëdhenjtë e Kombit tonë.
Dhenie titull nderi nga Kryesia e Këshillit Koordinativ dhe propozim për titullime.
SHPALLJA E KONKURSIT LETRAR TË LNPSHA “PEGASI” ALBANIA PËR DHËNIEN E PËRVITSHME TË ÇMIMIT LETRAR “BAJO TOPULLI” PRESIDENCA E LIDHJES NPSHA “PEGASI”
DHURIM LIBRASH TË POETËVE SHKRIMTARËVE LNPSHA “PEGASI” ALBANIA PËR BIBLIOTEKËN E QYTETIT “TORONTO”, KANADA PËR LEXUESIT SHQIPTARË TË EMIGRUAR SI DHE LIBRA NË GJUHËN ANGLEZE...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Re: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT EmptyWed Mar 02, 2011 2:36 pm

Fjala mbyllëse e veprimtarisë historiko- letrare MARENGLEN KOÇIU, NJE NGA ORGANIZATORET E VEPRIMTARISE
KOKTEIL PËR PJESËMARRËSIT (SPONSOR FAMILJA TOPULLI, ZOTI VILSON TOPULLI)
PERGATITJA E SALLES DHE MENAXHIM I KOKTEILIT: ASTRIT REÇKA, VILSON TOPULLI
SALLA DHE APARATURAT: PRESIDENTI I ALPO MEDIAS ZOTI ARISTOTEL PETRO
PROGRAMI, SKENARI DHE REGJIA E VEPRIMTARISË: KRISTAQ F. SHABANI
FILMOJNË VEPRIMTARINË TV E FTUARA NË KËTË VEPRIMTARI
FOTOGRAFITË : ZUDI HYKA
MATERIALET E VEPRIMTARISË SHFAQEN NË FAQE INTERNETI TE wwwbashkimikombetar.com
ORGANIZATORËT E VEPRIMTARISË :
KRISTAQ F. SHABANI(PROGRAMIN, REALIZIMIN), MARENGLEN KOÇIU (ORGANIZATOR), KRISTO STOJA(PROGRAMIN, REALIZIMIN ), VILSON TOPULLI(SPONSORIZIMIN), HADER TOPULLI(SPONSORIZIMIN), ASTRIT REÇKA(PERGATITJE E SALLES, MENAXHIM, KOORDINIM), ARISTOTEL PETRO(MEDIAN, SALLEN), DURO SHEHU, MATILDA ÇEREPI(NXENESIT E SHKOLLES).Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Re: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: