Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Libri me i bukur qe keni lexuar

Shko poshtë 
+73
voglushja
rrimtaf
Parapsikologu
dardan01
Driniiiii
elisa
Anabela
morena
veletini
socratus
Aldo
PeriiKeputur
Eklips
Muja e Halili
GERI_G
Tigrina
Fjona
feratkoca
Anjeza2
feneri
Kastrioti
gjakushi
Eva0506
ylari
Xili
zeriatdheut
thellenza
Veneta
beti
stabili
xhavo_
Mysafir
ylber1992
MARY
Tana
lilu
spirito
loredana
liri_b
beauty
fina
akrepi
interesant
rolling
echo
Mergimtari
Orfe@
shqip0nja
Zogisti_Legalist
Ago Muji
Albea
Ani
bessa
Leka i Madh
Tetovari
Guximi
Urata
**Embelsira**
Euridika
Koburja
E_Bukura
dibranja
BUKUROSHI
Sofra
Arta
shaban cakolli
Riki30
Beton
Kosovarja
Lea_uk
Vista
Sy kaltri
tom sojer
77 posters
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer


Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptySat Oct 13, 2007 10:21 am

Libri me i bukur qe keni lexuar 06books2

Libri me i bukur Poeme Pedagogjike e Makarenkos. Shume edukues.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptySat Oct 13, 2007 1:03 pm

Libri më i bukur për mua që kam lexuar ka qen
Historia e Familjes Jashari se si duhet të luftohet për Atëdhe
si ika hije Shqipëtarit të vdes për vend të vetë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vista
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Vista


Numri i postimeve : 154
Registration date : 18/08/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptySat Oct 13, 2007 2:20 pm

Nje nder librat me te bukur qe kam lexuar un po e cek "Zhylia ose Heloiza e Re " e Zhan Zhak Rusoit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lea_uk
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Lea_uk


Female
Numri i postimeve : 136
Registration date : 17/09/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptySat Oct 13, 2007 10:03 pm

Life of Pi
by Yann Martel
Eshte nje Novel qe e vlen per ta lexuar duke e frymzuar dhe investuar personalitetin e juaj me gjera te menqura dhe duke e persosur fatin e juaj ne scenarion e jetes...

Lea
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatarLibri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptySat Oct 13, 2007 10:08 pm

Sikur të isha djal

Pershendetje Naki

ka shume kohe qe dua ta lexoi kete Roman, eshte e mundure te sjellish ne Forum me kopje apo jo ..nese jo ,,te kisha lutur te ma blejshe e ma derogo me post nese e gjen dikun ta japi ardesen..apo pas ndonje shoku qe vjen ne CH,me ma derguar.

Pershendetje Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 36
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyThu Oct 18, 2007 10:46 pm

Psikologjia e suksesit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyThu Oct 18, 2007 11:09 pm

Kosovarja kam lexuar kete liber me te vertet eshte shume liber i mire e keshilloi ç'do shqiptare te lexon kete liber

Autori
Psikologjia e suksesit.

Dale Carnegie
por lexoni te gjitha 1.2.3.

Per momentin jam duke e lexuar librin
Psikologjia e Personalitetit

Autori:
Dr.Nikolla Roti
ju keshilloi ta lexoni eshte shume liber i bukur.

..by Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Riki30
Admin
Admin
avatar


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 46
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyThu Oct 18, 2007 11:41 pm

Komisari Memo - nga Dritero Agolli
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyFri Oct 19, 2007 11:33 am

Sikur të isha djalPershendetje Nakika shume kohe qe dua ta lexoi kete Roman, eshte e mundure te sjellish
ne Forum me kopje apo jo ..nese jo ,,te kisha lutur te ma blejshe e ma
derogo me post nese e gjen dikun ta japi ardesen..apo pas ndonje shoku
qe vjen ne CH,me ma derguar.Pershendetje Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyFri Oct 19, 2007 5:18 pm

Pushteti i poetëve,nga poetët gjermanfolës
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Arta


Numri i postimeve : 760
Registration date : 06/09/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyFri Oct 19, 2007 9:44 pm

Libri i fundit që më ka pëlqyer shumë është romani
Ai vrau vdekjen time .
Autori është Metë Nimani .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyFri Oct 19, 2007 11:57 pm

Libri që po lexojë kohëve të fundit është " Filozofia Historia & Problemet" nga Samuel Enoch Stumpf .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptySun Oct 21, 2007 6:12 pm

Sofra per ate nuk paske kohe per Forum,kete liber e kam lexuar edhe une eshte shume liber i mire por edhe shume kohe po te mer se eshte liber me shume faqe,por eshte knaqesi te lexoishe kete liber ku te jepet mundesi t'i njohish teorit e filozofeve me te m'dhej ne Bote. si Platoni, etj etj ..

Lexim te mbare te uroj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Musafir
Vizitor
avatarLibri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptySun Oct 21, 2007 9:26 pm

Beton,
romanin Sikur tísha djal do e ve ne flash dizajne dhe te terin mund ta kesh elektronik ti dhe te gjithe tjeret qe done ta lexojne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BUKUROSHI
Fillestar/e
Fillestar/e
BUKUROSHI


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 39
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : student i faklultetit te mjeksis
Registration date : 11/09/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptySun Oct 21, 2007 9:29 pm

me ju thon te drejten ka shum libra te cilat ia kam lexuar keshte se nuk do mund ta veqojna ndonjerin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.beki.4t.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyMon Oct 22, 2007 12:48 am

Hasta la Vista eshte shume liber i mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyFri Oct 26, 2007 1:57 am

Libri me i bukur eshte "Success through a Positive Mental Attitude" nga Napoleon Hill & W Clement Stone.Ku ne kete liber trjatohen refehten tregime te njerezve te ndryshem te marrura nga pervojat e tyre personale. Më ka fascinuar teoria e qendrimit mental dhe ndikimit qe ka në jeten tone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyFri Oct 26, 2007 2:02 am

A per momentin lexoj librin "The Fountainhead" nga Ayn Rand
Ku flitet per nje arkitekt qe mundohet ne cdo menyre te ndryshoje mendimet e tjereve te perparoje ne cdo aspekt te arkitektures dhe te jetes.Dhe met vretete libri eshte fantastik
te shtyn te mendosh thelle ne cdo aspekt te jetes dhe te se perditshmes se si jan gjerat dhe se si duhej te ishin.
Ju kisha preferuar te gjithve kete liber.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 35
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyFri Oct 26, 2007 9:53 pm

Libri me i mir qe kam lexuar "Martin Iden", por edhe "Red and Black". Por i pari, eshte nje roman ( i pa krahasuheshem per mendimin tim) i cili te ndihmon se si duhet t'i perballojm gjitha pengesat dhe te mos i derzohemi jetes, nese mendojm te arrijm dicka ne kete jete.
Sofra, edhe une tani jam duke lexuar ate librin " Filozofia Historia & Problemet", dhe deri me tani e kam lexuar pjesen e par. Ndoshta deri ne 2008 e mbaroj, eheheh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptySun Nov 04, 2007 11:19 pm

Libri i fundit që kam lexuar e me ka pelqyer eshte:
SHTYLLAT BAZIKE TE PAVARSISE TE KOSOVES - nga Fazli Kajtazi i botuar me vitin2001/2002, ku flitet qe Kosova te kete unitet bashkeveprim ku do te kete nje vizjon dhe bashkeveprim njerzor duke synuar qe Kosova te jete: e lire,demokratike,e pa varur multietnike,porevropjane e properendimore dhe si vater e gjithe kosovareve,ku duhet hedhur poshte egoizmin e xhelozine po te mbizotroje : vetedija,pergjegjesija,urtija dhe kerenarija,ku faktori nerkombetare por dhe serbet e maqedonasit skane cka te shqetsohen nga shtetesij e Kosoves,ku poulli shumic shqiptare ne Kosove nuk synojne hakmarje as dhune per poujt pakice, koha e sundimeve dhe edhunes i takon te kaluares,ku primare eshte qe ky shtet te jete stabil e demokratik,ku do te mbizotroj ligji dhe rendi per te gjithe,ku populli shqiptare duhet te perqendrohet ne esene- qellimin te mendojne e te punojne,do te thote te jeshe i afte,i gatshem dhe i motivuarper angazhime e qellime,qe synojne sfida por vetem rezulltate e progres.Pra ky liber me ka lene shum mbresa te mira dhe ju perferoj qe ta lexoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyTue Nov 20, 2007 12:09 am

Per momentin jam duke e lexuar nje liber qe me te vertet me pelqen shume se ka fakte nga akademia gjermane

AUTOKTONIA E SHQIPTAREVE

C'fare me te verte thote Shkenca gjermane per historin dhe gjuhen e shqiptareve.

Pjes te zgjedhura nga autoret gjerman.

G.V Lajbnic
J.G Herder
J.Tunman
F.Bop
J.R fon Ksilander
J.G fon Han
J.F. Felmerejer
T.Momsen
P.Kreçmer
H.Fromer
P.R. Franke

Me te verte ja vlen te lexohet ky liber madhore,ju keshilloj me lexu kete liber nese e gjeni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Koburja
Fillestar/e
Fillestar/e
Koburja


Numri i postimeve : 19
Registration date : 19/11/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyTue Nov 20, 2007 2:00 am

Novela Besa e Madhe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyThu Nov 29, 2007 2:46 am

"Shqipja e kreshtave tona" Skender Drini ,per mua do mbetet gjithmone libri qe me ka lene mbresa vertete te thella .doshta ka qene mosha ajo qe e ben te veten ,isha adoleshente...

Beton "Autoktonia e Shqiptareve " Grup autoresh gjerman nuk e dij a eshte i njejti (ai qe kam lexuar ka qene botim goxha i vjeter dhe vertete ia vlen te lexohet) ndersa vlen te lexohet edhe "Shqiptaret" nga Xhorxh Fred Williams.Eshte kenaqesi te lexosh te tjeret qe shkruajn per vlerat e medha qe ka populli yne si dhe te vertetat e medha per te

Pershendetje Euridika
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyWed Dec 26, 2007 6:54 pm

E FSHETA E VULES SE BLERET—HANA OZHOGOVSKA-eshte liber me se i qelluar per prinderit dhe mesimdhenseit,ku prinderit do te kuptojne mardhenjt te mira apo te kqija ne familje sa me lehte ti tejkalojne,perkushtimin e femijes se vet ne jeten e perditeshme ,loja,rruga ne mesim,ku prinderit do te gjejne vehten dhe do te mesojne se si te sillen me femijet e tyre,si do te ndihmijne ne mesim,ne kapercimin e problemeve me shoket,me mesueseit me rrugacet etj,a ne si mesmdhense do na rikujtoje metodat konkrete pedagogjike te te shpjegurarit e lendes regullat e sjelljes dhe te aftesise shirterore,psikologjike me nxenseit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Embelsira**
Hero anëtar
Hero anëtar
**Embelsira**


Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 33
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar EmptyThu Dec 27, 2007 11:19 am

LIBRI ME I PELQYER PER MUA ESHTE ''TE GJITHE ME DUAN VETEM BABI JO'',NGA DJURO ZRAKIQ
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Libri me i bukur qe keni lexuar Empty
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Libri me i bukur qe keni lexuar Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Libri me i bukur qe keni lexuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 8Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Libri i fundit qe keni lexuar.....
» "DUKE LEXUAR SKËNDERBEUN E XHEVAT LIMANIT"
» "DUKE LEXUAR SKËNDERBEUN E XHEVAT LIMANIT"
» "DUKE LEXUAR SKËNDERBEUN E XHEVAT LIMANIT"nga Prof.dr. Begz
» Emra te bukur?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: