Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Bisede e lire (chat)

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar


Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 1:59 am

Po, une jam ai, dhe mos bej kesi pyetje pa pik sensi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_

Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 2:01 am

Akili shkruajti:
Po, une jam ai, dhe mos bej kesi pyetje pa pik sensi!

T'pyeta se ma murr mendja qe je ai. E di qe simpatia apo antipatia bartet. Spo kuptoj çfar problemi ke ti tash?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 2:04 am

Probleme kam pasur deri me naten e sotme. Jo me! Sepse sonte e kuptova se qfar ne te vertete jeni, qfar ne te vertete deshironi...Do ta theme?? Me nuk kam asnje problem. Tashme mund te shkruan gjithqka ne qdo teme, por perveq se nuk do mirrem me ty, qdo mendim tendein do e shumezoj me zero. Sepse e di 99% nga qfar njeriu vijne. Nuk ka vend per dilema me, as per ty e as per shokun tuaj-Haxhiun!

E kuptove problemi?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_

Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 2:05 am

Jo jo spo kuptoj far problemi ke ti! Po me duket se po fantazon shumë. Shprehu i lirë, se kurr ma lehtë nuk e ke pasë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 2:08 am

xhavo_ shkruajti:
Bibikim mua nuk me interesojnë këto punet e moderatoreve. Ti e din se çka kam kundershtuar une dhe ajo qështje ka pas te bej me orientimin politik dhe vet imazhin e ketij forumi. Qysh ia patet fillu ju, thojshe ti ky forum është "parti e punës" a "bashkim i proletariatit" e jo "bashkim kombëtar". Shprehni mendimet e juaja - kjo ështe në rregull - mirpo si moderator duhet te jeni neutral në qështjen e moderimit.
Xhavo, tjeter eshte nese ben dicka per inat, tjeter eshte nese don me kuptu, une shume mire te thosha se nuk ka nevoje per komente ajo tema, ndersa ti nuk u ndale dhe erdhi puna deri tek perjashtimi juaj. Dhe mos harro nje gje Riki30 te ka rikthy se per mua edhe 100 vjet me jetu nuk kishe hy ne kete forum me ti. Keshtu qe shpresoje te mos shkosh me deri tek ajo pike qe shkove ate dite.

Forumi eshte Bashkimi Kombetar, as nuk eshte Parti e Punes, as Bashkim i Proletarjatit, ti thuaj nese do dhe Bashkimi me serbin, nuk mundem me te ndal une, ne ate qe thua, por une te them se nuk anoj nga as njera ane, kur eshte fjale per Forumin, tjeter eshte kur debatoj me dike, normal qe shprehi ate qe di dhe dua te shprehi ( kete gje ben ti dhe gjithe te tjeteret), as nuk mundesh te me imponosh as gje, e as te te imponoj.

Keshtu qe une po " Dorzohem ", e ti vazhdo sikur herave tjera.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Riga
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 14
Registration date : 01/09/2007

Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 2:10 am

Mirese u gjeta te gjitheve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 2:17 am

xhavo_ shkruajti:
Jo jo spo kuptoj far problemi ke ti! Po me duket se po fantazon shumë. Shprehu i lirë, se kurr ma lehtë nuk e ke pasë.

Hahahahahhah, nuk kupton ti, nuk kupton kur nuk te bje pershtatje!

Problemi i fundit qe kam dhe po ta theme tash, eshte se ju flisni ne fakt shkruani shqip, por mendjen e keni krejt baklla-baklla, pra mendoni turqisht. Keni deshire edhe gjithe shqiptaret te flasin turqisht, te gjithe shqiptaret te behen sikur filmat e viteve te 90-ninxha. Keni deshire qe keto 500 xhami sa jane ne Kosove, te shumzohen me 10 dhe po aq te ndertohen. Keni deshire qe ajo histori qe kemi mesuar dhe mesojme per Skenderbeun te rishkruhet ndryshe....Dhe shume e shume deshira. Por qe keto ti dhe te tjeret sikur ju, do ti merrni pas vete 2 metra nen toke.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_

Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 2:17 am

Bibikimi unë as nuk dal e as nuk hy për ty. E me dit qe ti e ke fjalen e fundit ne kete forum, nga menyra se si po shprehesh (se une nuk te njoh), edhe 100 vjet me rrnu nuk isha hy as me vizitu kete faqe, e lere me me shkru n'to.

Une po te thom shih ti po mujte me zan ndonje femen neper ato temat tua vazhdoj ato kolufet tua, e mos me kundershto mua vend e pavend ne forma individuale!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_

Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 2:23 am

Premtim (kishe Akili) ato me teper janë fantazi ne mendjet tua se sa fakte. Sa i perket xhamive, jo me 10 po me 100 ishalla shumezohen, nese iu duhen banorëve te Kosovës (pra muslimanëve).

Ti ke kriju njefar lloj ideje ne mendjen tende, qe ne gjuhe shkencore quhet PARADIGM. Ti duhet ta ndryshosh paradigmen tënde për ta kuptuar realitetin!

Sa i perket Turqisë e turqishtes, unë dy fjal nuk di me i lidh turqisht, por qe nuk kam kurrfar kompleksi edhe sikur ta dija perfekt. Ndersa Turqia është mik i shqiptarëve dhe qështjes kombëtar. Duhet ta konsiderojmë si mik edhe si partner strategjik!

Keshtu pra po mundohem me ta kfjell paradigmen tënde ne form kolegiale, pa paragjykime si ti!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_

Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 2:27 am

Akili shkruajti:
xhavo_ shkruajti:
Jo jo spo kuptoj far problemi ke ti! Po me duket se po fantazon shumë. Shprehu i lirë, se kurr ma lehtë nuk e ke pasë.

Hahahahahhah, nuk kupton ti, nuk kupton kur nuk te bje pershtatje!

te gjithe shqiptaret te behen sikur filmat e viteve te 90-ninxha.

Nuk ka gja artistike qe urrej me teper sesa filmat turqisht. Ato skan kurrfar vlere as morale e as artistike. Thjesht shund dhe kiç!
Po as Kasandra, Zhadja e ato magjupet tjera euro-atlantike-spanjolle nuk janë ma te mira (nese i ke en qefe ti)!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 2:30 am

xhavo_ shkruajti:
Bibikimi unë as nuk dal e as nuk hy për ty. E me dit qe ti e ke fjalen e fundit ne kete forum, nga menyra se si po shprehesh (se une nuk te njoh), edhe 100 vjet me rrnu nuk isha hy as me vizitu kete faqe, e lere me me shkru n'to.

Une po te thom shih ti po mujte me zan ndonje femen neper ato temat tua vazhdoj ato kolufet tua, e mos me kundershto mua vend e pavend ne forma individuale!
A jam i pari apo i fundit per fjalen ketu ne forum ty nuk te duhet me dite, te kam thene as kush pa deshire nuk rrijm ketu dhe nuk e lusim as kend te rrije apo te dal. Nese te rrihet rri nese jo "rrugen" hap e ke, ndaq vizito kete faqe, ndaq shkruaj, e drejt e juaja eshte ajo.

Te them te drejten nuk kam hy per femra ketu, por edhe nese e nxa, ka dicka te keqe aty??, nese don me ia fut kot futja sikur shume here, hyn dhe shiko se mos kam postime neper shume tema qe ti jam i sigurt qe nuk i ke pa fare, ti nuk te shoh qe poston neper tema tjera per vec jo Leninizmi, jo Feja e Kombi, Enver Hoxha, nuk e di ku shkruan tjeter . E mos me trego mua se cka me be e ku me shkruajt.

Ishallah po pshton se qysh ia ke nis nuk e di ku do me dal.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 2:31 am

Xhavo, para se te ik per sonte, dhe per qdo dite tjeter, sepse nuk do te mirrem me me ty, qfar do qe shkruan. Po e lem ashtu si thua ti, gjithqka keni te drejte....Ky jam Une!

Por mos harro se njerezit sa here qe lexojne shkrime nga ju, do u kujtohet ai shkrimi tek Ahmet Zogu, dhe do u rikujtohesh atyre qe te harrojne se qfar jeni...Nuk eshte se po theme une keshtu nga deshira qe ju te jeni turke. Por po e thone vete shkrimet tua, mendimet tua. Sepse nje njeri qe vetem pak ka te bej diqka me shqiptart, nuk mendon dhe nuk shprehet sikur ju!

Per filmat e viteve te 90, nuk e kisha fjalen per filmat turqisht, por per filmat e nje aktori amerikan ( qe sme kujtoher emri) por qe luante 5 seri: Ninxha 1, 2, 3, 4, 5. Ninxha u thonin njerezeve te mbuluar qe nga kembet deri tek koka, vetem syt u shiheni.

Baklla-baklla.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 2:40 am

A jeni si jeni si po ja kaloni ?

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_

Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 2:40 am

O premtim ty s'te pelqejn femnat e mbulune se ke qefe me pa cullakhane e maskarallyqe.

Une sdi se çka je ka mundohesh me pshtjellu ti jo turq jo ashtu jo kshtu. Askush ska thanë qe jemi turq apo qe po duam te behemi turq, ashtu siç baballaret tanë ishin musliman po kurr s'u bën turq. Ka një dallim mes këtyre dy gjëra, qe ty t'u paskan perzi kabllat po me duket. Unë di shumë mirë t'i dalloj Islamin edhe Turqinë.

Po te mos ishte Turqia edhe Amerika sot do ta kishe Republika Demokratike e Veriut te Shqipërisë dhe Republika Socialiste Jugore e Shqipërisë nën protektorat Grek. Po leri ti hajgaret, se s'po di kush t'paska kendu te veshi ty sonte!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 2:42 am

Sofra shkruajti:
A jeni si jeni si po ja kaloni ?
Sofra mire jemi, mire po kalojme. Ti cka bane, si kalove, a u lodhe hic??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 EmptyThu Jan 22, 2009 2:45 am

Ma mirë sot se dje.... po prap jo si duhet, ti a u lodhe e a pate sot punë ?

Kush po e urrejka kaq shumë Turqinë bre shoki !?

-------

http://www.bashkimikombetar.com/viewtopic.forum?t=2771

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...


Edituar për herë të fundit nga Sofra në Thu Jan 22, 2009 2:49 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty
MesazhTitulli: Re: Bisede e lire (chat)   Bisede e lire (chat) - Faqe 40 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Bisede e lire (chat)
Mbrapsht në krye 
Faqja 40 e 40Shko tek faqja : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: