Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 [i][b[b]]Apeli per Protesta, Apeli kushtrimit[/i][/b][/b]

Shko poshtë 
AutoriMesazh
baki_ecc@yahoo.com
Fillestar/e
Fillestar/e
baki_ecc@yahoo.com

Male
Numri i postimeve : 21
Age : 41
Vendi : Gostivar
Profesioni/Hobi : shqipetar
Registration date : 02/06/2009

[i][b[b]]Apeli per Protesta, Apeli kushtrimit[/i][/b][/b] Empty
MesazhTitulli: [i][b[b]]Apeli per Protesta, Apeli kushtrimit[/i][/b][/b]   [i][b[b]]Apeli per Protesta, Apeli kushtrimit[/i][/b][/b] EmptySun May 09, 2010 1:13 am

Te nderuara motra e vellezer, te nderuar shqipetar, tash me ne keto rethanat e reja politike, ku definitivisht u deshmua se ende njerez apo grupe te gjakut tone por me zemra bretkose vertet jene ne gjendje te mjerueshme gjegjesisht vuajne nga semundja e vellazerimit e bashkimit me ish eksponatet e sistemit sllavokomunist e nacionalist vertet mendojme se dyhet vepruar si nje kpomb kompakt.
Respektivisht eshte e qarte per te gjithe ne, se edhe pse kryemillosheviqi i autoqefales mako-ortodokse haptas dhe pa kur njefar kompleksi na ben me dije se ai vete do te ishte i lumtur he hje Makosllavi me 100m2 vetem ne te mos kete shqipetar, keta te tanet pozite e opozite vajtojme per trenin te si cilen e udheheq ai, turpesi e paftyresi e pa perceptuar nga nergu njerezor.Nje plak me plis te bardhe ne koke ne nje kafe te rastit me tha keta shqipefilesit e partive tona me duken si balbeca e kesnec te pushtetareve vrastar, dhe ne nje humor cinik tha se jane edhe pak sa magnet parash repektivisht " ....mos dhast zoti qe te prekin pak para se u ngjesin ne duar, i kane duart me ngjitese parash..., duke aluduar me kete ne elementet e shitjes se interesit kombetar , korupcionin e te tjere" ...!
Te nderuar ju ne me se miri e dijme kush jane ata, andaj ju bejme ftese juve qe para se te kerkojme nga te tjeret , se peri te kerkojme nga vetja jone,ka ardhur koha qe shqipetaret te orientohen drejt nje fillozofie te re politike e cila ne mase respekton te drejten e vetepercaktimit,veteidentifikimit dhe vetevendosjes, ka ardhur koha qe ne para rumbullaksimit te se drejtes per pavaresi ne nivel kombetar ,se pari te pastrojme me veten tone duke e pyetur veten se valle cka ne realitet ne kerkojme? Cka ne te vertet duam ? Cka neve te gjitheve na fle ne zemer?
Cfare nve si komb na gezon ma teper? Keto jene pyetjet te cilat ne sa me heret e me pare iu pergjigjemi sinqerisht aq me shpejt fitojme nje pergjigje qe aspak nuk do te korespondonte me asnje moment te poltikave aktuale te partve vazale tona.Kjo eshte bile edhe e esenca e teorise teleogjike e cila pa hamendje percakton sasine e gezimit individual dhe kolektiv te kombeve .
Per mos me e zgjatur shume, duke pasur situaten e brishte politike ne kete fantom FAJRON i bejme apel populates shhqipetare ne kete dreq FAJRON qe me 10 MAJ 2010 ti bashkangjten Protestes e cila do te mbahet ne Shkup me moton per DREJTESIN qe kure sna japin ashtu sic neve na bene me shume te lumtur, dhe ne jemi te vetedijshem per ate , por ama dijeni mire se kjo Proteste aspak nuk eshte large realitetit te rij ndershqipetar dhe mendojme se eshte e qelluar ne kohe, ngase korespondon edhe me apeli e kushtrimit per liri, ...."... Shqipetar mos rri, por duku....'"

Rrofte Shqiperia etnike!
Lavdi deshmoreve te kombit!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
[i][b[b]]Apeli per Protesta, Apeli kushtrimit[/i][/b][/b]
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: