Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a

Shko poshtë 
AutoriMesazh
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a Empty
MesazhTitulli: Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a   Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a EmptyTue Nov 24, 2009 8:46 pm

Cilen cilesoni dhembje me te madhe ! Ate shpirtrore apo ate fizike??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a Empty
MesazhTitulli: Re: Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a   Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a EmptyTue Nov 24, 2009 9:15 pm

dhimbja fizike simptomatologjia e seciles mund te jete gjith fare,dhe diagnostifikohet ne shumicen e rasteve me leht se ajo shpirterore e kjo e dyta e ka etiologjin me shume ne aspektet psikologjike...
shume njerz dhembjen shpirterore e quajn si te pasherueshme,por ne te kunderten keto dyja koordinohen mes veti dhe gjdo gje mvaret nga bota e mbrendshme dhe emocionale e personit, te dyjat jane te lidhura ngusht me njera tjetren sepse duke lenguar nga ndonje semundje fizike, pa dyshim se ke edhe dhimbje shpirterore nga se e sheh veten ne nje far forme te pa deshirushme, dhe anasjelltas, nese ke dhimbje shpirterore ,ndjehesh e lodhur fizikisht dhe ke dhimbje fizike
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a Empty
MesazhTitulli: Re: Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a   Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a EmptyTue Nov 24, 2009 10:09 pm

un ju preferoj ta vizitoni mjekun nese keni ksi probleme, sepse n´baz te diognozifikimit te lart permendur kalojn ne smundje potologjike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a Empty
MesazhTitulli: Re: Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a   Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a EmptyTue Nov 24, 2009 11:58 pm

flm per keshill,po ti qendron shum large reales.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a Empty
MesazhTitulli: Re: Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a   Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a EmptyWed Nov 25, 2009 12:49 am

FIONA:un nuj jam mjek vetum sypozova se nuk mundem te diagnozifikojm nga gjermania ne astri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a Empty
MesazhTitulli: Re: Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a   Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a EmptyWed Nov 25, 2009 12:59 am

Semundjen e kokes se Arberies cilesoje me te rezikshme ik goce tek doktori te sheron Jozefina hahahha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a Empty
MesazhTitulli: Re: Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a   Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a EmptyWed Nov 25, 2009 12:48 pm

Dhimbja shpirterore eshte sigurisht me e madhe se sa dhimbja fizike, eshte aq e madhe saqe dihet se stresi dhe dhimbja shpirterore behen shkak per krijimin e problemeve fizike me organizmin, per semundje nga me te ndryshmet, qe nga nje dhimbje e thjeshte koke deri ne probleme serioze qe vene ne rrezik shendetin e njeriut.

Gjithsesi dhimbja shpirterore eshte shpesh here aq e madhe sa njeriu do te donte qe me mire te ndjente fizikisht dhimbje sesa shpirterisht, nese do te qe ne gjendje te zgjidhte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 51
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a Empty
MesazhTitulli: Re: Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a   Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a EmptyWed Nov 25, 2009 2:21 pm

Me mire nje gjymtyre te keputur se dhimbjen shpirterore .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a Empty
MesazhTitulli: Re: Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a   Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a EmptyThu Nov 26, 2009 12:06 am

Me duket see ke ekzagjiru si shum rrimtaf.fakte se te dyjat te percjenllin gjith jeten.PO te pakten ate dhembjen shpirtrore e mban vetem per vete pa i tregua askujte .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a Empty
MesazhTitulli: Re: Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a   Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a EmptyThu Nov 26, 2009 12:14 am

Valla mua asnjenen nuk ma kana, aiiiiiiiiiiiiii???????????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a Empty
MesazhTitulli: Re: Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a   Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a EmptyThu Nov 26, 2009 12:16 am

hahahahahhahaha e kujt ia kana drini? krkuj po qka me ba, ZOTI pa na pyt na i dergon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a Empty
MesazhTitulli: Re: Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a   Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a EmptyThu Nov 26, 2009 1:11 am

Zoti , valla une mendoi zoti nga nje her na pyt edhe neve, dhe nuk vepron keq.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 51
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a Empty
MesazhTitulli: Re: Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a   Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a EmptyThu Nov 26, 2009 11:24 am

Dhimbjet shpirterore momentale si vdekja e dikujt te aferm ,ose ndonje aksident fatal ,apo dicka tjeter ngjashem jane kaluese.Por nese lendohet shpirti i njeriut sikur lufta e fundit ne kosove e cila shume ke e pka preke ,dike me shume e dike me pak ajo e dergon njeriun edhe ne gjendje depresioni dhe ne psikoza te ndryshme ,atehere kalohet ne semundje shpirterore kronike ecila nuk kalohet lehte ateher nevojitet kura e mjekut i cili vetem mund ta xbuse gjendjen e jo ta sheroje ,atehere do te kerkosh te kesh me mire nje gjymtyre te keputur se dhimbjen shpirterore. Une e kam kerkuar kete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a Empty
MesazhTitulli: Re: Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a   Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cilën dhimbje e cilësoni më të madhe, dhimbjen shpirtërore a
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: