Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI Empty
MesazhTitulli: ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI   ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI EmptyMon Sep 21, 2009 2:34 am

Duke u bazuar ne demostraten e fundit te VETVENDOSJES dhe duke e marr parasysh situaten ne aspektin global paramendova ket. Pra pasi u pa se edhe ne ket demostrat morren pjes nji numer mjaft simbolik i popullit, mendova nese e shifni te gjith te arsyeshme un personalisht e shoh te arsyeshme plotsisht, qe te polimizojm te shkembejm mendimet ktu ne FORUM dhe te organizohem i gjith forumi dhe te shkojm dhe tju tregojm atyre milion njerzve te cillet pjesa dermuse jan pa pun dhe nuk jan ne gjendje te dalin per ta ndrru ket situat vicioze,ne te mir te tyre se si demostrohet. shprehe mendimin tuaj un mendova vetum diqka konkrete se dhe ne ne forum vetum po polimizojm shpresoj se jo te gjith.
PS-dhe per sensibilitet te gjith personat qe marrim pjes nga ky forum ta mbajm nga nji pllakat sado te vogel simbolike te keti FORUMI per dallim nga te tjeret, nuk di veq dot kishte me qen tejet senzacionale por mendoj edhe fundamentale.komentoni.......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 53
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI   ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI EmptyMon Sep 21, 2009 5:11 pm

Cfare kuptimi ka fjala debillaki.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI   ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI EmptyMon Sep 21, 2009 5:39 pm

un e di perafersisht- debil= TUP por per gjuhtar mund te ket edhe do methanje tjetera apo mund te zavensohet dhe me naj thanje tjeter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI   ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI EmptyWed Sep 23, 2009 12:23 am

Forumi i ka afro 3000 mij vet a asnji as per po, e as per jo, apo ndryshe apo ndonji ide tjeter apstenim superior, ska lidhje pa marr para sysh *RRNOFT BASHKIMI KOMBETAR *
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI   ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI EmptyWed Sep 23, 2009 8:24 pm

Une iu pergezoi per temen, e gjithe ashtu habitem se si fillone nje debate, me nje pytej te nje fjale.
Me sa e di une fjala debil rrjedhe nga gjuha frenge, dhe nese perkthehet ne shqipe, nuk jom i qinde perqinde pore do te thote ( i fshine, i hupte , i lanen).
Nje debate i mirefillet jepe fryte, duke ju permbajture temese, duke respektuare mendimin e tjetrite, duke mose share e etiketuare te tjeret etj.
Qe mos te dale jashte teme A.Kurti e VL duhete ta perkrahime te gjithet nuk po theme vetum ne ne Ks pore te gjithe shqipetaret kudo qe jane.
Ne ende nuk u ngopem me politiken tone gjysmake, te imponuare nga te tjeret.
Ta shfetoime historine dhe ti shiqoim gabimet tona, po marre shembulle Londren ku ne ate kuvend pati pes delegacione shqipetare.
Historia po na perseritet, sepse ne nuke jemi unike, politika jone nuk ka peshe sepse nuke eshte gjithe kombetare, te ndare e te perqare, si dje edhe sote.
Armiqet tane dhe evropa done kete, e evropa nuk ka ndryshuar ajo eshte e njeta E. Plake.
Per funde po sjelli nje thenje te Cercili.
Polita eshte e rrezikshme, dhe tronditse sikurse edhe lufta, por ne lufte mund te vritesh vetem nje here. kurse ne politike disa here!!!!!!!!!!!!!
Mjerishte ne ende nuk e kemi kuptuare kete!!!!!!!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI   ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI EmptyThu Sep 24, 2009 9:51 pm

shum mir Drini se ky forum esht shum i mir pe shum njerz shpresojm se dote mesojn disa dhe shum nga ky forum se ka njerz te aft ne ket forum ja vlen te lexohen disa syresh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI Empty
MesazhTitulli: Re: ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI   ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
ALBIN KURTI -NAIVITETI-DEBILLAKI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Albin Kurti
» ALBIN KURTI - PROMETEU I LIRISE, DREJT VETEVENDOSJES
» Ngecja - Albin Kurti
» Reagim Albin Kurti - LDSH
» Piratët e Kosovës - Albin Kurti

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: