Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19
AutoriMesazh
Parapsikologu
Hero anëtar
Hero anëtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 52
Vendi : Ferizaj-Kosovë
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyFri Nov 14, 2008 2:06 pm

Nje pyetje per Fjona: Nese Ronaldos nuk i intereson ti, cfare do te beje?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Embelsira**
Hero anëtar
Hero anëtar
**Embelsira**

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 32
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyMon Dec 08, 2008 7:07 pm

Akili shkruajti:
Taksirat nuk eshte vetem me thy komen, por edhe me kon ne lidhje me nje femer apo reciprokisht, kete e pranojne kogja si shume, ahahahaha. Te na fal stafi.

A do pranonit te nderhynit ne mes dy personave te dashuruar? Kuptohet nese i keni ndjenjat e forta ndaj personit ne fjale...
Absulutisht Jo.Vetem nje mendje jo e shendosh do ta bene kete gje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Embelsira**
Hero anëtar
Hero anëtar
**Embelsira**

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 32
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyMon Dec 08, 2008 7:47 pm

Akili shkruajti:
Mbetet detyre e juaja ne kete raste qe ta kuptoni edhe personin tjeter...

Hajde nje pyetje tjeter qe se kam be asnjehere.

Si e pershkruani romantiken, apo qka duhet te beje nje mashkull qe te jete romantik, per nje qast?
Te supuzojme se ky qast do te jete ,ne nje vend te ngjajshem me kete ne avantarin tim.Do te jete teper romantik ,nese me befason me nje darke aty ,dhe per rreth nesh te kete plot qirinje te ndezur hmm...nate fantastike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyTue Dec 09, 2008 3:00 pm

Pyetje per femrat kuptohet...Por analizojeni mire pyetjen dhe te jete pergjigja sa me kuptimplote.

Cila mendoni se do jete sfida me e madhe per ju, ne te ardhmen?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyTue Dec 09, 2008 8:59 pm

Pyetje pse jeni kaqe te pa meshirshme shkelni mbi gjerat e shejta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
thellenza
Anëtar
Anëtar
thellenza

Female
Numri i postimeve : 384
Vendi : Gjermanise dikund :p
Registration date : 25/08/2008

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Dec 10, 2008 1:00 am

zeriatdheut shkruajti:
Pyetje pse jeni kaqe te pa meshirshme shkelni mbi gjerat e shejta
nccuk jo, nuk jemi te pameshirshme as nuk shkelim mbi gjerat e shenjta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Dec 10, 2008 1:06 am

Pse femrat provokojne me prishe dashurine e dikujt me cdo kushte nese nje mashkull ju pelqen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Dec 10, 2008 1:18 am

Akili shkruajti:
Pyetje per femrat kuptohet...Por analizojeni mire pyetjen dhe te jete pergjigja sa me kuptimplote.

Cila mendoni se do jete sfida me e madhe per ju, ne te ardhmen?

Ndoshta kthimi i matriarkatit... Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
thellenza
Anëtar
Anëtar
thellenza

Female
Numri i postimeve : 384
Vendi : Gjermanise dikund :p
Registration date : 25/08/2008

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Dec 10, 2008 1:24 am

zeriatdheut shkruajti:
Pse femrat provokojne me prishe dashurine e dikujt me cdo kushte nese nje mashkull ju pelqen
hmmm, as kjo nuk po me duket e pershtatshme..ndoshta ka disa prej tyre qe jan keshtu ose bejn keshtu, por nuk mund te thuhet "femrat", te gjitha!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Dec 10, 2008 1:35 am

thellenza shkruajti:
zeriatdheut shkruajti:
Pse femrat provokojne me prishe dashurine e dikujt me cdo kushte nese nje mashkull ju pelqen
hmmm, as kjo nuk po me duket e pershtatshme..ndoshta ka disa prej tyre qe jan keshtu ose bejn keshtu, por nuk mund te thuhet "femrat", te gjitha!

Shume bukur e ka thene Thellenza, madje jo vetem aq, por do te shtoja se eshte e kunderta, jane meshkujt ata qe nderhyjne shume me teper se sa femrat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Dec 10, 2008 1:46 am

???????????Je e sigurt Eva??????????????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Dec 10, 2008 1:52 am

zeriatdheut shkruajti:
???????????Je e sigurt Eva??????????????

Shume !! Pa pikpyetje as para, as mbrapa..... Po ti i ndergjegjjshem je per kete pyetje gati retorike !?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Dec 10, 2008 2:57 am

UNe nuk thashe gje eva vetem te thashe qe je e sigurt qe meshkujt jane provokues me shume se femrat kaq per ndergjegjshmerine time e dine cdo kushe nese e ke per te fyer eshte tjeter
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Dec 10, 2008 3:09 am

zeriatdheut shkruajti:
UNe nuk thashe gje eva vetem te thashe qe je e sigurt qe meshkujt jane provokues me shume se femrat kaq per ndergjegjshmerine time e dine cdo kushe nese e ke per te fyer eshte tjeter

Po shkruajme brenda nje teme dhe sigurisht qe gjithesecili shpreh mendimin e tij, lirshem dhe brenda disa caqeve te caktuara dhe disa normave, kur behet fjale per normalitet.

Absolutisht nuk e kam per fyerje dhe nuk e kam pasur kurre per askend, ndaj jam ketu sepse me pelqejne te gjithe, ashtu si ky forum, dhe ne menyre te vecante ju qe jeni nga te paret dhe gezoni merita persa i takon qellimit per te cilin funksionon ky forum i nderuar, sic eshte Bashkimi Kombetar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 33
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Dec 10, 2008 11:53 pm

Akili shkruajti:
Pyetje per femrat kuptohet...Por analizojeni mire pyetjen dhe te jete pergjigja sa me kuptimplote.

Cila mendoni se do jete sfida me e madhe per ju, ne te ardhmen?

E kam menduar dhe e mendoj si sfide me te madhe per te ardhmen qe te shkruaj nje liber per nje personalitet te rendesishem te kombit tone, por jo te pamundur. Kurre mos thuaj kurre. Kesaj i permbahem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 33
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyThu Dec 11, 2008 12:05 am

zeriatdheut shkruajti:
Pse femrat provokojne me prishe dashurine e dikujt me cdo kushte nese nje mashkull ju pelqen

E verteta ka tjera ngjyra...Femrat nuk provokojne, por nderhyn dhe luftojne deri ne fund, atehere kur kan ndjenja te forta ndaj nje mashkulli, pa u interesuar nese po e prishin nje dashuri, fejes apo martes. Te njejten gje nuk e bejne vetem per te shkruar nje faqe me shume ne jeten e tyre ! Ndersa meshkujt nderhyjne, prishin dashuri, fejese apo martese edhe nese nuk kan ndjenja te forta ndaj nje femre, por e bejne kete vetem qe te shkruajne nje faqe me shume ne jeten e tyre-nje numer me shume !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyTue Dec 23, 2008 11:54 am

Pse disa meshkuj ndikojne ne menyre eksituese? ( Pamja fizike shpesh nuk eshte vendimtare), atehere...?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 33
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptySat Dec 27, 2008 6:38 pm

Sepse jane ndryshe...dhe kan dy ose tre veti te mira.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyTue Jan 13, 2009 5:03 pm

E_Bukura shume shkurt e ke dhene pergjigjen. Nejse...

Pse femrat e zgjuara dashurine e kan sekondare?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Jan 14, 2009 9:04 pm

Akili shkruajti:

Pse femrat e zgjuara dashurine e kan sekondare?

Sepse shpesh perballen me meshkuj jo inteligjente. Ka plot prej tyre qe mundohen t'i bindin qe t'i duan me menyra jo inteligjente dhe jo terheqese, ose bejne gabimin e madh dhe te pafat qe pjesa derrmuese e tyre i shprehin ndjenjat shume shpejt pas njohjes, ose konsiderojne faktore te rendesishem parate dhe bukurine, ndersa nje femer inteligjente do ta kuptonte sigurisht qe keto jane dy faktore te perkohshem qe mund te ndryshojne ne cdo cast.

Gjithashtu mendoj se nuk eshte plotesisht e vertete qe e kane dashurine sekondare, sepse edhe ato dikur ndeshen ne nje njeri qe e dashurojne, por jane aq te zgjuara saqe e prezantojne situaten si te tille.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Jan 14, 2009 9:14 pm

Eva, relativishte pajtohem me pergjigjen tende. Por arsye pse une e bera ate pyetje eshte se, femrat e zgjuara jane me shume ato qe besojne se ekziston "princi me kal te bardhe"!! Edhe pse kjo eshte nje mit, qe qdo femer qysh e vogel rritet me kete mendim, dhe e verteta eshte se nuk ka princ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Jan 14, 2009 9:20 pm

Akili shkruajti:
Eva, relativishte pajtohem me pergjigjen tende. Por arsye pse une e bera ate pyetje eshte se, femrat e zgjuara jane me shume ato qe besojne se ekziston "princi me kal te bardhe"!! Edhe pse kjo eshte nje mit, qe qdo femer qysh e vogel rritet me kete mendim, dhe e verteta eshte se nuk ka princ....

Akili, po atehere pyetja eshte formuluar disi jo mire, sepse po te ishin te tilla qe te mendonin se ekziston ai "princi i kalter me kale te bardhe me flatra", atehere nuk do duhej te flisnim te femra te zgjuara, sepse ai princ, per fat te keq, nuk ekziston Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Jan 14, 2009 9:23 pm

Eva, pyetja ishte formuluar mire, me nje gabim te vetem.

Pse "femrat e zgjuara" dashurine e kan sekondare?

Keshtu do duhej te ishte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Jan 14, 2009 9:28 pm

Akili, po te ishte keshtu , pyetja do te merrte nje tjeter pergjigje, pa diskutim, por perseri ato te zgjurat me thonjeza nuk e kane dashurine edhe aq sekondare, ose ate qe e mendojne si nje ndjenje te tille dhe e besojne lehtesisht cdo lloj situate te ngjashme apo kamufluese. Perseri do te te duhej te ndryshoje dicka qe ne zanafille te pyetjes....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 EmptyWed Jan 14, 2009 9:43 pm

Eva, do mundohem qe ta shpjegoje me mire pyetjen. Kur theme "femrat e zgjuara" e kan dashurin sekondare. I mendoje ato femra qe ne fakt jane te zgjuara, kan ecur shume me nje profesion te caktuar, kan harritur shume gjithnje duke e len dashurin sekondare, duke menduar se qe te harrin diqka ne jete, duhet ti shmangesh dashuris! Pra, ne fakt ato ne njefare menyre jane te zgjuara, por ne fund, pas nje kohe e shohin dhe e kuptojne se kan gabuar dhe e pranojne se njeriu per ti harritur majet e suksesve duhet njekohesisht edhe profesionin edhe dashurin. Te pakten keshtu e shpjegojne shume psikolog duke u bazuar ne pacient te tyre....femra.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 19 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...
Mbrapsht në krye 
Faqja 19 e 19Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: