Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 KEK-u dhe Kosova

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

KEK-u dhe Kosova - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova - Faqe 2 EmptyWed Jun 04, 2008 5:54 pm

Skandali i radhes i KEK-ut ..
KEK-u ka lidhë një kontratë për furnizim me rrymë NewCo Ferronikel-it , i cili u privatizua para nje kohe ...
Ne këtë kontratë nuk janë parapa lëvizjet e çmimeve te blerje-shitjes se rrymës kështu që :per momentin KEK-u po e blenë 1 KWA rrymë 100.00Euro dhe po e shet Ferronikelit 30.00Euro!!! ...e a mund te besojë dikush qe Kosova ka konkretishk KEK-u ka menaxherë apo ekonomistë kaq të dobtë..????? Une jo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

KEK-u dhe Kosova - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova - Faqe 2 EmptyWed Jun 04, 2008 8:14 pm

kosova ka shum pasuri nenetokosore dhe mbi toksore , por i mungojn menagjerat e specializuar , sa i perket rrymes un mendoj se ne kosov ka furnizim te mir me rrym duke pasur parasysh pagesa qe i behet KEK-ut, valla si popull jemi msu pak si belesh po ne ende sjemi ka e dim se tash duhet ta bejm shqiprin duhet ta pagujm rrymen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

KEK-u dhe Kosova - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova - Faqe 2 EmptyWed Jun 04, 2008 8:38 pm

Është e vertetë i nderuar rroni se Kosova ka kapacitete dhe resurse si natyrore si njerëzore por problemi është rroni tek keqpërdorimet..edhe kjo ngjarja e fundit ka të bëjë pikerisht me keqpqedorimet që vazhdojnë sidomos ne KEK.Unë nuk mendoj se ne KEK nuk ka ekonomistë apo menaxher që nuk do t'iu shkonte në mendje se mund të ketë shtrenjtime te rrymes (të cilen ata thonë se e blejnë ) por kështu i ka shku përshtati dikujt dhe kështu po vazhdon , pak këtu e pak atje ,problemet po rriten ,perkundër pagesës qe një pjesë e popullates e bënë .
Ekonomia familjare është shumë e vogël qe KEK-ut t'i shkaktojë humbje aq të mëdha sa i shkaktojnë këtp llojë keqperdorimesh , mga ana tjeter KEK-u shkon e u këputë furnizimin me rryme familjarëve qe nuk e paguajnë rrymen , te cilet në krahasim me institucionet dhe kompanitë private pronarët e të cilave kanë ndonjë lidhje farefisnore apo biznesore me ndonjë qeveritar ..janë shumë shumë të vogla ..
Jo rastësisht ka humb besimi te KEK-u dhe jo rastesisht njerëzit ngurrojnë të paguajnë rrymë sepse në periudhen e pasluftes janë bërë shume keqpërdorime të cilat vazhdojnë edhe sot por në mënyre më "intelektuale" ...
Nuk po zgjatem më shumë vetë desha të shtrojë një pyetje ;
-cili mendoni se i ka borxh më shumë tjetrit , KEK-u apo populli ??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

KEK-u dhe Kosova - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova - Faqe 2 EmptyWed Jun 04, 2008 8:44 pm

pa dyshim KEK-u popullit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tina
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
tina

Female
Numri i postimeve : 2564
Age : 37
Vendi : qka po ju interson juve bre
Profesioni/Hobi : me nga mas topi mujsha me zan
Registration date : 18/09/2007

KEK-u dhe Kosova - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova - Faqe 2 EmptyThu Jun 05, 2008 7:29 pm

toka e lshoft keku se na myten
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

KEK-u dhe Kosova - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova - Faqe 2 EmptyThu Jun 05, 2008 11:06 pm

hahahaha jo tina sot e kan rregullu ma mir ta mban edhe pak toka.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
KEK-u dhe Kosova - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
KEK-u dhe Kosova
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Ekonomia-
Kërce tek: