Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 KEK-u dhe Kosova

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyThu Sep 27, 2007 3:12 pm

Te kujtojme se Keku asnjehere nuk arriti qe te jete stabil se paku nje muaj gjate gjithe ketyre viteve te pasluftes.
Beri ç'nuk beri, akuzoi konsumatoret, kazanat e vjeter, deri edhe rrufene, kerkoi shume here para nga buxheti i Qeverise se deshtuar te Kosoves duke i shperlare keshtu parate e tatimpaguesve

Pyetje:A vlen te kemi ministri te Energjetikes kur nuk dijme ta menaxhojme ate.Ajo ministri vetem se e rendon buxhetin e Qeverise se deshtuar te Kosoves me staf te panevojshem ,nepunesa, keshilltare e zedhensa.
Kur do te mesohemi te kerkojme llogari nga ata qe i kemi zgjedhur apo ata te japin llogari para dikujt.Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyThu Sep 27, 2007 3:54 pm

Ne kur ta kuptojm te gjithe se nuk duhet te presim qeveri dhe ministri 4vjeqare nese nuk permbush planet dhe kerkesat e konsumatorve duhet shkarkim dhe ketu kan vaj shtetasit kosovar qe ende nuk dijn qe ministri apo ministrit jan sherbetore te ketyre qe ju dhan besimin permanent.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyWed Feb 06, 2008 7:23 pm

U nderruan Ministrat e Kek-ut dhe cfare ndodhe tani??Ku jane premtimet 24 ore rryme??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyThu Feb 14, 2008 12:43 am

Te shohim si do te vazhdoj kjo nisma e re pas dorezimit te raportit te Auditorit ne Kryeministri ndoshta do te filloi dicka serioze ne kete drejtim .KEK-u na ka maltretuar tash e 8 vite , vec kesaj ka shkaktu pervec deme materiale tek popullata (prishhjet e paisjeve te ndrysjme )ka shkaktu deme edhe ne buxhetin e Kosoves...etj etj

Lutem te ndryshoi dicka...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyThu Feb 14, 2008 1:28 am

Gjërat do të shkojnë më mirë se me ishqeverin që e kishim ma heret, por nuk do të mund të zgjdhen ato probleme të cilat do ta bëjnë Kosovën e Pavarur.Do të jetë Kosova vetëm pak jashtë Serbisë.
Problemet të cilat i kanë ngatrruar këta politikanë do të shifen vetëm atëhere kur do ta zbatojnë Pavarsinë e Kosovës në teren.

Kam dëshirë që unë ta kem gabim dhe të fitohet liria në Kosovë që populli Shqiptar po e pret me padurim.


Edituar për herë të fundit nga në Thu Feb 14, 2008 1:31 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
meli
V.I.P
V.I.P
meli

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 37
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyThu Feb 14, 2008 1:29 am

Si c`dohere mendoj se edhe ne te ardhmen do te ket probleme me Kek-un , kjo qeveria e re ka premtuar shum ne ket drejtim,e gjitha le ti lihet kohes...

Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyThu Feb 14, 2008 5:01 pm

pavaresia nuk sjell rrymë,por puna ,prodhimi,gatishmëria për të e bërë të pamundurën,të mundur!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyThu Feb 14, 2008 11:38 pm

Shaban puna ,prodhimi te gjitha jane te mjaftuara por demtimi i vetem eshte korupsioni .... Andaj Kosova ne ter
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyFri Feb 15, 2008 1:48 am

Fatkeqsish KEK-u , edhe te munduren e ktheu ne te "pamundur" ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyMon Feb 18, 2008 4:02 pm

Une mendoj se nuk eshte faji ne organizim etj etj. Nuk mund te kesh 24 ore energji elektrike me nje termocentral qe e ke qe 100 vjet, keshtuqe ndodhin prishjet e ndryshme sepse mjetet jan vjetruar.
Investo 3 miliard euro nderto ni termocentral berthamore, jo Kosoven por tere ballkanin e furnizon me energji elektrike. Ne kete gjendje nuk mund te jet Kek-u stabil.

Ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyTue Feb 19, 2008 6:54 pm

Guximi prishja e fundit qe ndodhi ishte me qellim ashtu ndegjova nga puntoret e Kek-ut te cilet kishin hedhur nje mjete punues pikerisht aty ku prodhoher ryma ,dhe kjo kinse ka ndodhur me urdherin e njerit politikane (Anonim) ....

Andaj nuk eshte faji tek ne,nuk eshte faji tek investimet,sepse Kosova ka kapacitet shume te larte te prodhimit te rymes ,mirpo problemi i vetem eshte Menaxhimi i dobet,dhe normal ajo qe qendron mbi te gjitha KORRUPSIONI..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyTue Feb 19, 2008 7:21 pm

Tani me kan filluar hetimet dhe thuajse nje dite edhe do te pergjigjen para drejtesis gjithe ata qe kan pasur gishte. Edhe jam jo vetem i sigurte, por shume i bindur se KEK-u, ka kapacitet shume te madhe dhe mos te kete nderprerje per asnje minut, e lere me ore. Por, ketu ka diqka me shume se qe ne e shohim per momentin, do te vije dita qe te gjitha te dalin ne shesh. Ta beson se KEK-u, nuk ka kapacitet ti furnizoj me rryme rreth 2 miljon banor sa ka Kosova, eshte e njejte me ate qe te besojme se ne shtetet : Kuvajt, Iran e Irak, ka munges te naftes!!! Perveq se ne kosove ka rezerva te medha resurseve te thengjillit, nga te e cila edhe prodhohet rryma, njekohesisht nuk jane vjetruar apo nuk ka prishje siq po propagandohet, por e gjithe kjo eshte POLITIK, qe te terhekun sa me shume investime, ne menyre qe te ken sa me shume mundesi te vjedhin. Bile, kam ndegjuar keto dite nga dikush qe punon aty..., se ka pasur raste kur eshte prishur me qellim nje teknik dhe me pas jane shitur ne menyr ilegale, pasi qe eshte blere nje e re.
Gjithe ajo qe duhet ber eshte te kete nje Menaxhim te paster dhe ti bej popullin qe ta besojne dhe ta paguajne ate qe edhe e kan shpenzuar, sepse deri me sot edhe populli s'ka pasur faj, pasi qe eshte keqperdorur dhe ka pasur raste ti ket shkuar dikujt "paushall" nje shume marramendese, qe ne fakt nuk e ka shpenzuar.
Pagujeni rrymen, se perndryshe e theni naj kemb apo dor neper terrr, dhe na del me shtrejt ahahaha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyTue Feb 19, 2008 10:06 pm

Eshte e vjeter e verteta, ne hulumtim te vjetres ekziston e vjetra,por e kaluara duhet te haruar qe te tingllon e shendosh e ardhmja.
Kosova sote eshte shtet kete duhet te kuptuar,duhet te fillon jeta e re,jeta e zhvillimit,pas gjithe kesaj feste te madhe kosova ka nevoj per pune dhe aktivitet.
Per te zhvilluar nje Kosove demokratike me nje ekonomi te shendosh duhet s'pari te sigurohen dy gjera.

1.- Rryma
2.- Ujë

kjo vlen edhe per Shqiprin te siguroje keta dy kushte jetsore,kshuqe turizimin e ka.
Se nga shume kam n'degjuar se deshira eshte e madhe te kaloin pushimet vereore ne Shqipri.
Por thuhet
Atje uje nuk ka .!?

Nuk duhet ta ulim veten kaq poshte qe dikush te thote (Atje),duhet te kemi te kjart se viti i ka 12 muaj e per turizmin jane ata dy apo tre jave qe kerkon te ket' te m'jaftueshme rryme dhe ujë.


Edituar për herë të fundit nga Beton në Tue Feb 19, 2008 10:10 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyWed Feb 20, 2008 12:23 am

Kosova vertet ka kapacitet per prodhimin e energjise elektrike, pra kur thuhet ka kapacitet nenkuptohet ka qymyr guri te mjaftueshem, por shtrhoet nje pyetje e thejsht a ka Kosvova kapacitet ta shkfrytezoj qymyrin, e pergjegjja eshte jo, po thua se nuk eshte faje tek investimet, me duket shum relative kjo , sepse po te kete investime te medha, mjetet e prodhimit shtohen, dhe rritet prodhimi i energjis elektrike.
Te thuhet se prishjet ne KEK jan te qellimshme, nuk me duket e drejt, per qfare arsye nje puntore i KEK-ut e prish turbinen ne KEK, kjo mund te ket vendem ane negative per te, keshtuqe nuk pajtohem.

Ju pershendes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyWed Feb 20, 2008 12:40 am

 Faji eshte i politikaneve adoleshent ne Kosove dhe nga korrupsioni i tyre. Eshte turp qe ne Europe dy vendet e vetme shqiptare te kene problem me energjine, jo me kot shpesh shqiptaret e Maqedonise i degjon ne nje menyre "ironike" dhe "qesharake" te thone: "nuk duam bashkim te trojeve shqiptare, mire jemi keshtu, cka do bejme pa drita?". Nuk them se kane te drejte dhe as qe e kane gabim(edhepse keshtu thone nje pakice dhe me shume eshte muhabet kafenesh), por rryma elektrike eshte esenciale ne zhvillimin e cdo dege, biznes, arsim...!

Nejse. Syte nga qielli o miq, dhe te gjithe ne kercim me vallen indiane te shiut.
AniEdituar për herë të fundit nga Ani në Wed Feb 20, 2008 12:41 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyWed Feb 20, 2008 12:58 am

Guximi, nuk eshte se ja futa kote une, apo qe ndegjova ne rruge ose cafene dhe menjeher e perhapa kete lajme. Thash se me ka then nje person-puntor jo i thjeshte i KEK-ut. Nuk eshte se une kam deshire te jete keshtu, shpresoj te kete qen nje genjeshter e atij personi ( megjithse s'ka pasur asnje perfitim nga kjo) dhe te jete ashtu siq mendoni ju. Edhe nje sqarim, nuk thashe se keto prishje i ben nje puntor i thjeshte. Jo, sepse ai i shkreti s'mund te kete asnje perfitim nga kjo, por dikush tjeter perfiton...
Dhe diqka desha te nderlidhem me ate qe ka shpreh Ani, pajtohem me mendimin e tij relativishte, por nuk pajtohem aty permend faktin se shqiptaret e Maqedonis te thone....Raste te atilla faktkeqesishte ka edhe ne Kosove, por deri me sot, nuk kam hasur te ndegjoje nga nje njeri qe e din ABC-n. Pra, nuk duhet marrur per baze komente te atilla.


Edituar për herë të fundit nga Premtimi në Wed Feb 20, 2008 12:59 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyWed Feb 20, 2008 1:11 am

Te nderuar ,
ne KEK ka pas keqperdrime te medha .Edhe prishjet te jene te qellimshme nuk eshte aspak per mua habi sepse ne KEK keqperdoren mjetet e buxhetit te kosoves edhe te investimeve te tjera .KEK-u eshte nje prej kompanive ne te cilat me se shumti jan "derdhe" te holla per riparime te njepasnjeshme por prap se prap ka probleme dhe problemi kryesor eshte korrupzioni, i cili qon ne keqperdorime te mjeteve edhe ne krijim te situatave ne te cilat "dikush" perfiton e jo 100% puntori i thjesht ..

ka qene edhe ne lajme se nje organizate belge , ne mos gaboj , kishte paralajmeruar menazhmentin e KEK-ut se nga demtimi i dy lopatave mund te vije tek demtimi i komplet i asaj pjeses .. qe eshte prishur ne keto ditet e fundit, por fatkeqesisht nuk jan marr masa te riparohet dy prishje te vogla , dhe kjo ka rezultuar me nje prishje te madhe e cila sipas zedhenesit te KEK-ut ,per te blere te reja kushtojne 12 milion Euro ... sigurisht kjo do te ishte nje rast i mire per ata te cilet kan ne mendje vetem perfitimet personale ..
Per te mos u zgjate me shume , une mendoj qe pikerisht menaxhmenti dhe ata te cilet jan pergjegjes per mbarvajtjen e ketij institucioni kan edhe fajin kryesor, nese mund ta quaj keshtu per deshtimet e njepasnjeshme te KEK-ut.Mos te hattojme edhe rastin e para pak vitesh ku nje nderkombetar "morri" 5 milion Euro nga KEK-u dhe s'u pa me..

Korrupsioni po na demton me shume se vete tymi i KEK-ut
te shpresoj ne dite me te mira tani , gjerat po duket te jen nise me nje te mbare , ashtu po i shoh .. le te shpresojme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ballisti
Fillestar/e
Fillestar/e
Ballisti

Male
Numri i postimeve : 16
Age : 31
Registration date : 20/02/2008

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyWed Feb 20, 2008 2:30 am

E mbeshtesi plotesisht shkrimin e Anit eshte mese e verte se te 2 shtetet Shqiptare ne bote nuk kane njerez te afte te cilet do te dine te udheheqin me resurset e vendeve te tyre apo nuk duan qe ti nxjerin shqiptaret ne drite.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyWed Feb 20, 2008 3:11 am

Kosova vertet ka kapacitet per prodhimin e energjise elektrike, pra kur thuhet ka kapacitet nenkuptohet ka qymyr guri te mjaftueshem, por shtrhoet nje pyetje e thejsht a ka Kosvova kapacitet ta shkfrytezoj qymyrin, e pergjegjja eshte jo, po thua se nuk eshte faje tek investimet, me duket shum relative kjo , sepse po te kete investime te medha, mjetet e prodhimit shtohen, dhe rritet prodhimi i energjis elektrike.

guximi te pershendes

me pelqeu shume ky mendim,e para qe shtrone pyetje ''a ka Kosova kapacitet ta shfritzoj qymiryn'' eshte pyetje shume e mire e diskutushme...,
Edhe pse nuk kam njohuri se a ka Kosova ''inxhinjer'' ta shfytzoj qymiryn,mendoj se eshte shume me vler te hulumtohet ''personi'' qe ka njohuri per shfytzimin e qymiryt.

Klubet e futbolleve per nje lojtar te mire bejn hulumtime deri ne Brazil,Argjentin,Australi etj ...,e pse ne mos te bejem hulumtime per ''personin'' e duhur:?!

dhe bile bile qe te jep gola edhe prej nga Korneri.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyWed Feb 20, 2008 3:54 pm

Te pershende Premtim

Me duket se nuk thash se se ja fute kote. Thjesht mendoj se nuk mund te ket fitim njeriu nga ndonje prishje ne KEK. E ne qofse mundet me trego te lutem, si mund te ket?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyWed Feb 20, 2008 3:59 pm

Premtim ne qofsse je shum i bindur se KEK-u ka kapacitet te mos e ndal rrymen ne asnje minut, mund te them lirisht se je gabim shoku, arsyet i ceka me pare.....

Te pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyWed Feb 20, 2008 4:56 pm

Guximi gjithashtu pershendetje.

Nuk e di nese keni pasur raste te ndegjoni se qfar flitet per ish ministrin e energjetikes? Sepse, perveq tjerash ka qen edhe permes shtypit, dhe neper intervista te ndryshme i kan ber pyetje te ketij lloji! Tjetra eshte se, jo qe nuk mundem, por nuk dua te flas ketu se kush fiton e kush nuk fiton nga prishjet ne KEK, por mos harro se shumica e ish ministrave qe kan qen, sot perveq se nuk jan as depotet, nuk kan marrur as numrin me te vogel te votave dhe kjo jo rastesisht. Po flase pergjithsishte, sepse nuk dua te bej te ditur emrat e asnjerit, per kete ka kush merret dhe nje dite shume shpejte do te jeni ne dijeni edhe ju e gjithkush qe nuk e ka te ditur.
Ndersa per kapacitetin e KEK-t, jo veq se jam i bindur, por e them me bindje te plote se ka kapacitet aq te madhe ( nese menaxhohet mire) sa te kete edhe per exporte. Dikur kam lexuar nje liber, ku nder tjera autori thoshte:" Ne vendin me te pasur ne ballkan apo evrope ( e kishte fjalen per Trepçen), vdes njeriu per nje kafshat goje..."
Besoj me kupton tani dhe sa do pak jeni i knaqur me pergjigjen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyThu Feb 21, 2008 3:36 pm

Megjithate mbetesh i pershendetur shoku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyThu Mar 06, 2008 8:08 pm

Korrupsioni po na demton me shume se vete tymi i KEK-ut

Euridika pas shpalljes se Pavarsis kush eshte ai qe demton me shume tashe,kan filluar te ndrishoje gjerat apo jane ne ate rruget te demtimit ende.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova EmptyMon Mar 10, 2008 1:02 am

Beton shkruajti:
Korrupsioni po na demton me shume se vete tymi i KEK-ut

Euridika pas shpalljes se Pavarsis kush eshte ai qe demton me shume tashe,kan filluar te ndrishoje gjerat apo jane ne ate rruget te demtimit ende.....

i nderuar Beton , fjalë ka por ende nuk ka vepra konkrete ne kete drejtim , t'ia lem, kohes le te deshmoi se keto fjale qe po thuhen per "lufte kunderkorrupsionit" te dalin te jen apo jo te verteta .Te pakten eshte ngrite si problem kjo qeshtja e KEK-ut dhe sabotimeve ne KEK qe lan Kosoven ne terr per kaq shume vite .. ende vazhdon ky problem dhe une mendoj qe don nje kohe per t'u pare "frytet "e kasaj "lufte" ..sepse siq po shihet , gjithkund ne cdo lëmi e po ashtu edhe ne eneregjetikë korrupsioni po i ze rrugen perparimit dhe mirefunksionimit .. le te shpresojme qe keto fjale te kthehen ne vepra .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
KEK-u dhe Kosova Empty
MesazhTitulli: Re: KEK-u dhe Kosova   KEK-u dhe Kosova Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
KEK-u dhe Kosova
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Ekonomia-
Kërce tek: