Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 shqipri etnike apo shqipri e madhe

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 92
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

shqipri etnike apo shqipri e madhe - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe - Faqe 2 EmptyMon Apr 27, 2009 3:44 am

Sofra shkruajti:
an-di shkruajti:
Sofra shkruajti:
Shqipëria duhet të quhet etnike.


hahahahahaha

Ti në CH,tjetri ne Gjermani,tjetri ne angli,amerikë,greqi,itali.... ndersa Shqipërinë ta quajmi ETNIKE!!!

Shqiperia eshte Shqiperi dhe deshmi e vetme se aty jetojne shqiptaret dhe se eshte fole e shqipeve.

Pas bashkimit me kosoven nese punohet dihet,termi me adekuat eshte shtetet e bashkuara shqiptare (SHBSH).

Mirë që e paske nuhatjen kaq të mirë an-di, dhe e dinë se prej nga janë duke shkruar shqiptarët !!! Por nuk ke nevojë të shkruash me ha ha ha e hi hi hi....... të tallesh me mendimin e forumistëve tjerë. Termi "SHBSH" është term fëmijëror, dmth term i ri.... term i viteve të fundit dhe i propaganduar nga fotelgjit që kanë zënë pozita dhe janë të korruptuar deri në fyt, të tillët e kanë shkel amanetin e të parëve dhe të dëshmorëve të kombit....
Kurse për Bashkim Kombëtar...Shqipëri Etnike është rrugë shumë e gjatë, që nga Skënderbeu, Ismail Qemaili, Shaban Polluzha e deri tek këto shkronja që po i hedhim përmes tastatueës në këtë forum tek kjo temë.

shumehere duhet qeshur me hahahaha sepse te shkruash eshte lehtë si ti,edhe une edhe te tjeret por shkrimet duhet bazuar në punë,vepër dhe realizim. Te gjitha keto t'i analizosh, rezultatin e nxjerrim përvoja dhe nga e kaluara bile-bile jo e largët:

1.Sa mergimtarë iu përgjegjegjen kushtrimit -fteses per luftë ne UCK!?

2.Sa shqiptarë ne Kosovë morren armet dhe u radhitën nê front!?
apo sa ushtarë gjithesejt pati UCK-ja!?

3.Dukesh në fjalë se je kombetar në forum (respekt miqesisht ta them) dhe nuk munde te kthehesh si shumë mergimtarë qe i lane gratë dhe fëmijet neper europë, nuk nisem nga ajo se te gjithe duheshin me shku ne lufte por kaq sa dukesh, kete mllef ndaj shkaut duhej zbrazur sikurse shume vllezer tanë vetem me pushkë!?

4.Sa shqiptarë e leshuan Kosovën gjatë luftes dhe sa u kthyen përseri!?

5. Si reflektohet termi Shqiperi Etnike para botës !?

6.Cilin shtet Kosova bashk me Shqiperine sot mundet me coptue ne rast lufte(ne rajon)!?

7.Gjermania u bashkua,pse nuk equajten as gjermani e madhe,as etnike e as te bashkuar!?


nese thua se nga skenderbeu e deri dje u luftu për shqiperi etnike, e ke gabim njeashtu.

cdo t'mirë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

shqipri etnike apo shqipri e madhe - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe - Faqe 2 EmptyMon Apr 27, 2009 9:08 pm

Po e shoh se nuk e ke kuptuar shkrimin që e kam postuar më lart an-di....mogjithat po të përgjigjem shkurt andi.

1.Sa mergimtarë iu përgjegjegjen kushtrimit -fteses per luftë ne UCK!?

Shqiptarët nga mërgimi i janë përgjigjur luftës për ta çliruar Kosovën në çdo aspekt; me të holla, me barëra, veshmbathje dhe me vullnetar.... Zëri i Amerikës patë folur se; " Janë bllokuar autostradat në Itali nga kthimi i vullnetarve për në luftën e Kosovës".

2.Sa shqiptarë ne Kosovë morren armet dhe u radhitën nê front!?
apo sa ushtarë gjithesejt pati UCK-ja!?


I janë bashkuar aq sa ka pasë armë i nderuar...Po të ishin të bashkuar krerët partiak shqiptarët ndryshe do të ishin edhe sot.....

3.Dukesh në fjalë se je kombetar në forum (respekt miqesisht ta them) dhe nuk munde te kthehesh si shumë mergimtarë qe i lane gratë dhe fëmijet neper europë, nuk nisem nga ajo se te gjithe duheshin me shku ne lufte por kaq sa dukesh, kete mllef ndaj shkaut duhej zbrazur sikurse shume vllezer tanë vetem me pushkë!?

...nuk kam folë asnjëhere për veten as që do të flas an-di.

4.Sa shqiptarë e leshuan Kosovën gjatë luftes dhe sa u kthyen përseri!?

Kosova është përplot me Shqiptar, kurse mërgimin e kemi historikisht her nga skamja e ma shumë nga dhuna e detyrimi, por Kosova është e shqiptarve.

5. Si reflektohet termi Shqiperi Etnike para botës !?

Termi Shqipëri Etnike është term politik sepse në këtë term përfshihen edhe trojet e okupuara e të banuara me shqiptar, kur të bëhet bashkimi i këtyre trojeve do të quhet vetëm Shqipëri.

Sa i përket reflektimit të këtij termi para botës.... mos është fals ky termi apo realitet an-di ?

6.Cilin shtet Kosova bashk me Shqiperine sot mundet me coptue ne rast lufte(ne rajon)!?

Si u shkëput Kosova nga Jugosllavia (Serbia) ? Pastaj Kroacia, Sllovenia etj etj.....

7.Gjermania u bashkua,pse nuk equajten as gjermani e madhe,as etnike e as te bashkuar!?

Para viteve të 90-dhjeta është quajtur Gjermania e ndarë.... Sotë është e Bashkuar dhe quhet Gjermani.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 92
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

shqipri etnike apo shqipri e madhe - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe - Faqe 2 EmptyMon Apr 27, 2009 10:25 pm

5. Si reflektohet termi Shqiperi Etnike para botës !?

Termi Shqipëri Etnike është term politik sepse në këtë term përfshihen edhe trojet e okupuara e të banuara me shqiptar, kur të bëhet bashkimi i këtyre trojeve do të quhet vetëm Shqipëri.

Sa i përket reflektimit të këtij termi para botës.... mos është fals ky termi apo realitet an-di ?

Flm në përgjegje sofra

tema ishte pikerisht tek "etnike" apo " e madhe" prandaj rezultoi se pas bashkimit kombetar sipas teje s'do te quhet asnjana-astjetra ashtu siq eshte gjermania sot, pra SHQIPËRI

per kete ta dhash rastin e gjermanisë por nese thua se do te quhet Shqiperi,kjo me pelqeu ngase tingellon me se mirI edhe per shqiptaret edhe per shtetet tjera.

ne pikat tjera nuk po hy (SEPSE SEJCILA MUND TE JETE TEME NË VETE) por mos të injorojme askend ne te ardhmen as ti,as unë as të tjerët sepse bashkimi bëne fuqinë, këtë e din ti dhe e di une sikurse e din edhe të gjithë të tjeret.

flm dhe cdo të mirë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
shqipri etnike apo shqipri e madhe - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: shqipri etnike apo shqipri e madhe   shqipri etnike apo shqipri e madhe - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
shqipri etnike apo shqipri e madhe
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: