Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kufinjet e vertete te Shqiperise Etnike!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
PeriiKeputur
Anëtar
Anëtar
PeriiKeputur

Male
Numri i postimeve : 342
Age : 107
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Profesioni/Hobi : ANTI-SERB
Registration date : 12/05/2008

Kufinjet e vertete te Shqiperise Etnike! Empty
MesazhTitulli: Kufinjet e vertete te Shqiperise Etnike!   Kufinjet e vertete te Shqiperise Etnike! EmptyTue Jan 20, 2009 4:24 pm

Te nderuar forumiste po e hap kete teme per te treguar botes kufinjet e vertete te Shqiperise Etnike.

Ne vazhdim dua qe te gjith ju te sjellni harta te ndryshme per te treguar sa me realisht kufinjet e vertet te Shqiperise Etnike.

Kufinjet e vertete te Shqiperise Etnike! 787px-Romanian_Schools_for_Aromanians_and_Meglenoromanians

Ketu ne kete harte tregohen Kufinjet e Shqiperise Etnike ashtu siq e pershkruante shkrimtari i madh Sami Frasheri i cili thoshte se Shqiperia e ka nje rrip territorial deri te Stambolli. Por me vone ato vise u pushtuan nga Sllavet...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Muja e Halili
Anëtar
Anëtar
Muja e Halili

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 24
Vendi : GalaxY
Profesioni/Hobi : Mi vra shkijet
Registration date : 15/01/2009

Kufinjet e vertete te Shqiperise Etnike! Empty
MesazhTitulli: Re: Kufinjet e vertete te Shqiperise Etnike!   Kufinjet e vertete te Shqiperise Etnike! EmptyTue Jan 20, 2009 4:42 pm

Te pergezoj per kete temë,ke te drejte se ketu jan kufinjet e shqiperise etnike,por parashtrohet pyetja :ku jane keto territore tani,na iken nga duart,e shini kosoven ne hart ,se besoj se duket,kosova eshte sa kryeqyteti i Serbise ,Beogradi.
Londra na e ndau Shqiperine Etnike,e ndau Kosoven nga Shqiperia .
Ate kohe Londra ndau Shqiperin Etnike si ua deshi qejfi,kjo ndodhi me 1913,e tani 96 vjet pas ne vitin 2008,Kosova u shpall e '(pa)varur,pastaj erdhen njohjet e shteteve me te rendesishme te botes,e nje nder to te parat ishte edhe Britania e madhe(UK),dhe tamam e njohu Britania e Madhe Kosoven,te gjith u gezuan,thua se Britanija E Madhe ,me Londren kryeqytet nuk kishte kurfar faji se Kosova kishte mbetur sa grima,aq e vogel.
Me besoni se kete gje e beri kinse per tu sh'fajsuar per krimin qe e beri ne vitin 1913.

Me rrespekt Muja E Halili.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kufinjet e vertete te Shqiperise Etnike!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: