Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q

Shko poshtë 
AutoriMesazh
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q Empty
MesazhTitulli: Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q   Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q EmptyFri Apr 24, 2009 12:57 am

Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj që mbanin Zgjedhje Parlamentare dhe Presidenciale me 22 mars 1998 !!!

Pas Masakrës së Prekazit !!

Pas Masakrës së Qirezit !!

Pas Maskrës së Likoshanit ....

dikush në Kosovë luante politikë në realizimin e "Dogovorit" për kthimin e objekteve shkollore, për nxjerrjen e gazetave dhe bërjen e "politikës" në Kosovë !!

Pas të gjitha këtyre Lojrave Millosheviç arsyetohej për heqjen e sanksioneve ndaj Serbis !! Ai thoshte më qetë e kam në Kosovë ku mbahen Zgjedhje, ku ka shkollim paralel privat, ku shtypen gazeta etj etj...

Ja lista kush muarr pjes dhe kush organizoj Zgjedhje kur Kosova luftonte që kishte sjell QIK-u


Informacion nga QIK

Të dhënat themelore për zgjedhjet e 22 marsit 1998

Prishtinë, 20 mars (QIK)
Kryetari i Komisionit Qendror të zgjedhjeve presidenciale e parlamentare të 22 Marsit 1998, Tadej Rodiqi thotë se sipas Ligjit mbi Njësitë Zgjedhore, Kosova i ka 29 njësi, aq sa ka edhe komuna. Për të gjitha njësitë zgjedhore janë emëruar Komisionet, që kryejnë punët në njësitë zgjedhore.
Z. Rodiqi tha se obligim i këtyre Komisioneve është caktimi i vendeve dhe i Këshilleve votuese. Këto kujdesen për mbarëvajtjen e procesit të votimit. Komisionet përbëhen prej kryetarit, dy anëtarëve dhe zëvendësve të tyre.
Në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare të 22 marsit 1998 dalin dhjetë parti politike, tre asociacione, Shoqata e Juristëve të Pavarur, Lëvizja e të Gjelbërve e Kosovës dhe Lidhja e Qytetarëve e Kosovës, dhe tre kandidatë të pavarur për deputet, dy nga Deçani dhe një nga Dragashi.
Përveç partive politike shqiptare, konkurojnë edhe Partia Popullore Turke dhe boshnjakët, një kanditat i të cilëve shkon në koalicion me LDK-në në njësinë zgjedhore të Pejës.
Kuvendi i Republikës së Kosovës përbëhet prej 130 deputetësh, 100 prej të cilëve dalin në zgjedhje të drejtpërdrejta, kurse 30 vendet tjera shpërndahen sipas proporcionit. Këtu bëjnë pjesë të gjitha partitë që në këto zgjedhje marrin më shumë se tre për qind të votave të votuesve të dalur në zgjedhje dhe etnitetet e tjera që jetojnë në Kosovë.

Për shkak të situatës së krijuar në Drenicë, e cila është e vënë në gjendje të shtetrrethimit ushtarak-policor, në 3 njësitë zgjedhore të Skënderajt, Gllogovcit e Klinës, Komisioni Zgjedhor ka marrë vendim që zgjedhjet të mos mbahen dhe që këto zgjedhje të mbahen kur të krijohen kushte për mbajtjen e tyre.

Në Zgjedhjet e 22 marsit dilet me një kandidat për Kryetar, ngase kandidati tjetër, zonja Luljeta Pula-Beqiri e ka tërhequr kanditaturën për zgjedhjet e 22 marsit 1998.
Zgjedhjet e dyta Parlamentare dhe presidenciale në Republikën e Kosovës fillojnë më 22 Mars, në orën 7:00 dhe përfundojnë në orën 19:00 dhe sipas Ligjit mbi Zgjedhjet heshtja parazgjedhore ka filluar 48 para ditës së votimit.

L I S T A E PËRBASHKËT E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË SIPAS ZONAVE NË NJËSITË ZGJEDHORE

Nr.ren. mri e mbiemri Përkatësia partiake
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q Empty
MesazhTitulli: Re: Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q   Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q EmptyFri Apr 24, 2009 12:58 am

Njësia zgjedh. PRISHTINË - Zona nr.1
1. Mehmet Reçica PSHDK
2. Behxhet Shala PRK
3. Sabahudin Komoni PNDSH
4. Selim Ismaili PLK
5. Afrim Berisha PNDSHK
6. Adil Pireva LDK
Njësia zgjedh. - PRISHTINË - Zona r.2
1. Veli Bytyqi PSHDK
2. Agim Konjusha PRK
3. Prof.dr.Zekiria Cana PNDSH
4. Dr.Skënder R.Baca PSDK
5. Ahmet Jahiri PLK
6. Ali Bajgora PNDSHK
7. Mr.Blerim Reka Shoqata e Juristëve të Kosovës
8. Ismet Beqiri LDK

Njësia zgjedh.-PRISHTINË - Zona nr.3
1. Frok Kristaj PSHDK
2. Rexhep Abdullahu PNDSH
3. Mustafë Rusinovci PSDK
4. Dr.Hysen Hyseni PRK
5. Behxhet Brajshori LDK
Njësia zgjedh.-PRISHTINË - Zona nr.4
1. Mustafë Halili PSHDK
2. Baki Statovci PNDSH
3. Iljaz Kurteshi PSDK
4. Skënder Sopi PLK
5. Besim Dumnica PNDSHK
6. Dr.Bardhyl Çaushi Shoqata e Juristëve të Kosovës
7. Shefki Uka LDK
8. Mr.Ilir Hoxha LGJK
Njësia zgjedh.-PRISHTINË - Zona nr.5
1. Ak.Mark Krasniqi PSHDK
2. Sabrije Prekaj - Gashi PNDSH
3. Ak.Rexhep Ferri PSDK
4. Feti Limani PLK
5. Osman Krasniqi PNDSHK
6. Sali Kelmendi LDK
Njësia zgjedh.-PRISHTINË - Zona nr.6
1. Prof.dr.Kajmak Gazideda PSHDK
2. Mumin Murturi PNDSH
3. Dr.Sadik Rashiti PSDK
4. Halim Mjeku PLK
5. Bardhyl Nushi PNDSHK
6. Haxhi Kelmendi Shoqata e Juristëve të Kosovës
7. Dr.Sali Gashi LDK
8. Dr.Faik Çitaku LGJK
Njësia zgjedh.-PRISHTINË - Zona nr.7
1. Greta Kaçinari PSHDK
2. Prof.dr.Zenel Kabashi PNDSH
3. Palok Berishaj PSDK
4. Gjergj Dedaj PLK - LDK (koalicion)

Njësia zgjedh.-PRISHTINË - Zona nr.8
1. Ing.Abdullah Mehmeti PSHDK
2. Prof.dr.Skënder Berisha PNDSH
3. Dr.Fehmi Ahmeti PSDK
4. Sejdi Demolli PDK
5. Prof.dr.Riza Smaka Shoqata e Juristëve të Kosovës
6. Prof.dr.Alush Gashi LDK
Njësia zgjedh.-PRISHTINË - Zona nr.9
1. Marte Palokaj PSHDK
2. Shemsi Perani PNDSH
3. Prof.Ramush Mavriqi PSDK
4. Muharrem Ahmeti PLK
5. Sabedin Prekazi PNDSHK
6. Arsim Janova Shoqata e Juristëve të Kosovës
7. Prof.dr.Esat Dauti LDK
Njësia zgjedh.-PRISHTINË - Zona nr.10
1. Mr.Kadri Sopi PPSHK
2. Albert Mirëdita PSHDK
3. Feti Grapci PRK
4. Pashk Staka PNDSH
5. Bashkim Bokshi PSDK
6. Hysnije Geci-Demi PLK
7. Zymber Krasniqi PNDSHK
8. Kero Bardhaj Shoqata e Juristëve të Kosovës
9. Ak.Nexhat Daci LDK

Njësia zgjedh.-PRISHTINË - Zona nr.11
1. Ahmet Pllana PPSHK
2. Sanije Selimi PSHDK
3. Nevruz Musa PNDSH
4. Prof.dr.Agim Hyseni PSDK
5. Mikel Demaj PLK
6. Shpëtim Vokshi PNDSHK
7. Shefki Syla Shoqata e Juristëve të Kosovës
8. Ak.Fehmi Agani LDK
9. Prof.Bajram Bujupi LGJK

Njësia zgjedh.-PRISHTINË - Zona nr.12
1. Mark Nikaj PSHDK
2. Ali Berisha PRK
3. Nexhip Morina PNDSH
4. Dr.Rexhep Gashi PSDK
5. Halim Osmani PLK
6. Ak.Idriz Ajeti LDK
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q Empty
MesazhTitulli: Re: Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q   Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q EmptyFri Apr 24, 2009 12:59 am

Njësia zgjedh.- PRIZREN - Zona nr.1
1. Bernard T.Oroshi PSHDK
2. Ibish Gashi PNDSH
3. Ndrec Qollaku PLK
4. Urim Ukimeri LDK

Njësia zgjedh.-PRIZREN - Zona nr.2
1. Agron Lajçi PNDSH
2. Pashk Radi PLK
3. Raif Kryeziu PNDSHK
4. Shemsedin Horosani LDK
5. Turhan Pishmish Partia Popullore Turke

Njësia zgjedh.-PRIZREN - Zona nr.3
1. Tahir Krasniqi PNDSH
2. Viktor Gjera PLK
3. Osman Goranci PNDSHK
4. Dr.Nurishahe Hulaj LDK
5. Zija Kasemlar Partia Popullore Turke


Njësia zgjedh.-PRIZREN - Zona nr.4
1. Marjan Domgjoni PSHDK
2. Daver Haskuka PNDSH
3. Zef Noshi PLK
4. Semahate Mashkulli LDK
5. Zijadin Sakman Partia Popullore Turke
Njësia zgjedh.-PRIZREN - Zona nr.5
1. Mujë Krasniqi PRK
2. Mark Spaqi PNDSH
3. Metë Shatri LDK

Njësia zgjedh.-PRIZREN - Zona nr.6
1. Agim Llugagjiu PRK
2. Rushit Kushaj PNDSH
3. Fadil Kryeziu LDK

Njësia zgjedh.-PRIZREN - Zona nr.7
1. David Kqira PSHDK
2. Bekir Kabashi PNDSH
3. Edita Tahiri LDK
3. Dr.Fahredin Hoti LGJK

Njësia zgjedh.-PRIZREN - Zona nr.8
1. Kujtim Çarkaxhiu PNDSH
2. Fatmir Çollaku PSDK
3. Sylë Hoxha LDK

Njësia zgjedh.-PRIZREN - Zona nr.9
1. Mr.Mahmut Gërmizaj PSDK
2. Njazi Ademaj LDK

Njësia zgjedh.-GJAKOVË - Zona nr.1
1. Skënder Barani PSHDK
2. Dr.Gani Efendia PNDSH
3. Behije Dashi PSDK
4. Lulzim Vokshi PLK
5. Dr.Elhami Goranci PNDSHK
6. Mevlude Saraqi LDK
7. Mr.Zeki Vula LGJK
Njësia zgjedh.-GJAKOVË - Zona nr.2
1. Simon Dedaj PSHDK
2. Fatlik Lila PNDSH
3. Xhelal Zherka PSDK
4. Arben Gexha PLK
5. Ahmet Mulliqi PNDSHK
6. Aqif Shehu LDK
Njësia zgjedh.-GJAKOVË - Zona nr.3
1. Prof.dr.Ymer Jaka PSHDK
2. Flamur Gojani PNDSH
3. Zejnel Bardhi PSDK
4. Veton G.Vula PLK
5. Gjon Marku PNDSHK
6. Dr.Fehmi Vula LDK
7. Teki Shehu LGJK

Njësia zgjedh.-GJAKOVË - Zona nr.4
1. Ndrecë Doda PSHDK
2. Kastriot Buza PNDSH
3. Jusuf Jusufi PSDK
4. Pal Prendi PLK
5. Gjergj Sokoli LDK

Njësia zgjedh.-GJAKOVË - Zona nr.5
1. Ing.Zef Morina PSHDK
2. Skënder Tullumi PNDSH
3. Gazmend Hoxha PSDK
4. Kristë Ndrecaj PLK
5. Besim Muhadri LDK

Njësia zgjedh.-GJAKOVË - Zona nr.6
1. Luz Muça PSHDK
2. Ardian Gjini PNDSH
3. Valon Vula PSDK
4. Gjon Luli PLK
5. Tomë Hajdari LDK

Njësia zgjedh.-PEJË - Zona nr.1
1. Fuat Kryeziu PSHDK
2. Mehdi Bajri PSDK
3. Feriz Ferizi PLK
4. Qerim Ujkani PNDSHK
5. Shaban Shala Shoqata e Jurtistëve të Kosovës
6. Rashit Gorani LDK
7. Muhamet Dreshaj Lidhja Qytetare


Njësia zgjedh.- PEJË - Zona nr.2
1. Anton Gashi PSHDK
2. Zuhdi Myderizi PSDK
3. Mahir Muhaxheri PLK
4. Zamfir Kryeziu PNDSHK
5. Hamijete Miftari Shoqata e Juristëve të Kosovës
6. Hazbije Krasniqi LDK
7. Riza Sapunxhiu Lidhja Qytetare

Njësia zgjedh.- PEJË - Zona nr.3
1. Ali Kryeziu PSHDK
2. Dr.Jahja Drançolli PSDK
3. Zyhdi Belegu PLK
4. Osman Kollqaku Shoqata e Juristëve të Kosovës
5. Dr.Mahir Morina LDK
6. Mahir Muhaxheri Lidhja Qytetare


Njësia zgjedh. - PEJË - Zona nr.4
1. Lumturije Krasniqi PSHDK
2. Zekë H.Çeku PSDK
3. Mentor Morina PLK
4. Ali Lajçi LDK

Njësia zgjedh. - PEJË - Zona nr.5
1. Halit Mehmeti PSHDK
2. Muhamet Berisha PSDK
3. Qazim Gashi PLK
4. Bekë Lajçi Shoqata e Juristëve të Kosovës
5. Agim Bërdynaj LDK
6. Bekë Zeka Lidhja Qytetare

Njësia zgjedh. - PEJË - Zona nr.6
1. Idriz Qelaj PSHDK
2. Murat Tigani PSDK
3. Kristë Bardheci PLK
4. Ukë Kelmendi Shoqata e Juristëve të Kosovës
5. Nezir Gashi LDK
6. Haxhi Arifi Lidhja Qytetare

Njësia zgjedh. - PEJË - Zona nr.7
1. Angjelina Krasniqi PSHDK
2. Qun A.Lajçi PSDK
3. Metë Krasniqi PLK
4. Sadri Qosaj Shoqata e Juristëve të Kosovës
5. Avdi Kelmendi LDK
6. Bexhet Rushiti Lidhja Qytetare

Njësia zgjedh. - PEJË - Zona nr.8
1. Rrok Berisha PSHDK
2. Dr.Riza Brada PSDK
3. Musë Krasniqi PLK
4. Selim Berisha Shoqata e Juristëve të Kosovës
5. Numan Baliq PAD - LDK (koalicion)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q Empty
MesazhTitulli: Re: Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q   Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q EmptyFri Apr 24, 2009 12:59 am

Njësia zgjedh.- FERIZAJ - Zona nr.1
1. Simon Augustini PSHDK
2. Adem Metushi PNDSH
3. Ismail Hasani PSDK
4. Njazi Ismaili PLK
5. Hasan Abazi LDK

Njësia zgjedh.- FERIZAJ - Zona nr.2
1. Mr.Qibrije Demiri PSHDK
2. Remzi Goga PNDSH
3. Kaqusha Jashari PSDK
4. Nehat Baftiu PLK
5. Sabri Berisha LDK

Njësia zgjedh. - FERIZAJ - Zona nr.3
1. Zeqir Syla PSHDK
2. Raif Halimi PNDSH
3. Qamil Bytyqi PSDK
4. Remzi Jashari PLK
5. Adem Salihaj LDK

Njësia zgjedh. - FERIZAJ - Zona nr.4
1. Sadri Aliu PSHDK
2. Muhamet Kilaj PNDSH
3. Dr.Sylejman Topalli PSDK
4. Bardh Frangu PLK
5. Sylejman Bytyqi LDK

Njësia zgjedh. - FERIZAJ - Zona nr.5
1. Rizah Reshani PSHDK
2. Shaban Ajvazi PNDSH
3. Halil Ilazi PSDK
4. Fatmir Sylejmani PLK
5. Rrustem Sefedini LDK


Njësia zgjedh. - GJILAN - Zona nr.1
1. Nexhat Zeqiri PSHDK
2. Hetem Bajrami PNDSH
3. Shaban Myrtaj PSDK
4. Dr.Ilaz Poroshtica PLK
5. Osman Arifi Shoqata e Juristëve të Kosovës
6. Dr.Xhavit Hajdari LDK

Njësia zgjedh. - GJILAN - Zona nr.2
1. Mehmet Kurteshi PSHDK - LDK (koalicion)
2. Islam Demiri PNDSH
3. Ibrahim Morina PSDK
4. Dr.Rabit Sadiku PLK
5. Ismet Ukshini Shoqata e Juristëve të Kosovës
6. Prof.Halim Vranoci LGJK


Njësia zgjedh. - GJILAN - Zona nr.3
1. Kurtesh Devaja PSHDK
2. Agron Alidemi PNDSH
3. Mr.Aliriza Selmani PSDK
4. Salih Salihu PLK
5. Agim Mustafa Shoqata e Juristëve të Kosovës
6. Dr.Fehmi Rexhepi LDK
7. Mr.Sabri Tahiri LGJK
Njësia zgjedh. - GJILAN - Zona nr.4
1. Xhemajl Xhemajli PSHDK
2. Hajrush Krasniqi PNDSH
3. Gjangyle Jashari - Iliazi PSDK
4. Luljeta Sylejmani PLK
5. Esmer Ajeti Shoqata e Juristëve të Kosovës
6. Ibrahim Kadriu LDK
7. Dr.Januz Cana LGJK
Njësia zgjedh. - GJILAN - Zona nr.5
1. Besim Ahmeti PSHDK
2. Sabit Kurteshi PNDSH
3. Ramadan Myrtaj PSDK
4. Dr.Naser Aliu PLK
5. Vjollca Jonuzi Shoqata e Juristëve të Kosovës
6. Mr.Abdyl Hoxha LDK

Njësia zgjedh.-VUSHTRRI - Zona nr.1
1. Gani Kadriu PSDK
2. Fehmi Zabërgja PLK
3. Hajzer Krasniqi LDK
4. Salih Gjushinca LGJK

Njësia zgjedh.-VUSHTRRI - Zona nr.2
1. Qerim Pllana PPSHK
2. Shaban Gërguri PSDK
3. Sali Surdulli PLK
4. Bajram Kollari PNDSHK
5. Dr.Zenun Gjocaj LDK

Njësia zgjedhore - Vushtrri - Zona nr. 3

1. Fadil Haxhaj PSDK
2. Hilmi Caka PLK
3. Bajram Mulaku LDK

Njësia zgjedhore - Vushtrri - Zona nr. 4

1. Shefqet Maloku PSDK
2. Afrim Zabërgja PLK
3. Bedri Zaiti PNDSHK
4. Ibush Jonuzi LDK

Njësia zgjedh.- ISTOG - Zona nr.1
1. Dr.Anton Gegaj PSHDK
2. Dr.Kadri Metaj PSKD
3. Ismet Haxhijaj Shoqata e Juristëve të Kosovës
4. Mr.Haki Shatri LDK
Njësia zgjedh. - ISTOG - Zona nr.2
1. Prof.dr.Mustafë Bacaj PSHDK
2. Sylë Sutaj PSDK
3. Sokol Blakaj PLK
4. Halit Ymeri PNDSHK
5. Adem Avdijaj Shoqata e Juristëve të Kosovës
6. Ferat Hajzeraj LDK


Njësia zgjedh.-SUHAREKË-Zona nr.1
1. Jashar Bajraktari PNDSH
2. Liman Morina PLK
3. Dr.Musli Bajraktai LDK
4. Ruzhdi Kuqi LGJK

Njësia zgjedh.- SUHAREKË - Zona nr.2
1. Haxhi Z.Bajraktari PNDSH
2. Ukë Bytyqi LDK

Njësia zgjedh. - SUHAREKË - Zona nr.3
1. Skënder Jemini PNDSH
2. Ajet Maksutaj PLK
3. Mr.Abdyl Ramaj LDK

Njësia zgjedh.-F.KOSOVË - Zona nr.1
1. Asllan Qyqalla PSHDK
2. Demush Amagjekaj PRK
3. Dr.Adem Haziri PLK
4. Xhevat Berisha PNDSHK
5. Melihate Tërmkolli LDK

Njësia zgjedh.-F.KOSOVË - Zona nr.2
1. Ing.Halil Xhemnica PSHDK
2. Avdi Avdiu PRK
3. Shahin Idrizi PLK
4. Rexhep Osmani LDK
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q Empty
MesazhTitulli: Re: Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q   Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q EmptyFri Apr 24, 2009 1:00 am

Njësia zgjedh.-DEÇAN - Zona nr.2
1. Musë Berisha PSHDK
2. Ramë Zemaj PRK
3. Nezir Istrefaj PSD
4. Shpresa Mulliqi PLK
5. Avdullah Mehmeti PNDSHK
6. Feriz Gërvalla Shoqata e Juristëve të Kosovës
7. Mr.Demë Fetaj LDK
8. Mr.Murteza Osdautaj Kandidat i pavarur

Njësia zgjedh.-DEÇAN - Zona nr.3
1. Sadik Miroci PSHDK
2. Zeqë Hasi PRK
3. Sadri Hadërgjonaj PSDK
4. Zejnije Lokaj PLK
5. Zeqë Shehu LDK
6. Shefqet Hadërgjonaj Kandidat i pavarur


Njësia zgjedh. - SHTIMJE - Zona nr.1
1. Sherife Qarri PSDK
2. Islam Bajrami PLK
3. Fadil Hysaj LDK

Njësia zgjedh. - SHTIMJE - Zona nr.2
1. Habib Qerimi PSHDK
2. Ali Sadriu LDK
3. Rexhep Dauti LGJK


Njësia zgjedh.-RAHOVEC - Zona nr.1
1. Xhemajl Hajrullaga PSDK
2. Shani Mullabazi PLK
3. Dr.Sabahedin Cena LDK

Njësia zgjedh.-RAHOVEC - Zona nr.2
1. Hasan Dulaj PSHDK
2. Nexhat Duraku PSDK
3. Hysni Thaqi LDK

Njësia zgjedh.-RAHOVEC - Zona nr.3
1. Muharrem Sopaj PSDK
2. Hashim Rexhepi PLK
3. Ibrahim Kryeziu LDK
Njësia zgjedh.-MALISHEVË-Zona nr.1
1. Ymer Krasniqi PSHDK
2. Mustafë Gashi PNDSH
3. Jusuf Vranezi PLK
4. Behram Hoti PNDSHK
5. Dr.Isuf Telaku LDK

Njësia zgjedh.-MALISHEVË-Zona nr.2
1. Mustafë Krasniqi PNDSH
2. Hafir Shala PLK
3. Agim Krasniqi LDK
Njësia zgjedh.-DRAGASH - Zona nr.1
1. Muzafer Qaflleshi PSHDK
2. Ruzhdi Berisha LDK
3. Lulzim Firaj Kandidat i pavarur

Njësia zgjedh.- PODUJEVË - Zona nr.1
1. Enver Ajeti PSHDK
2. Ali Podvorica PNDSH
3. Hamit Osmani PSDK
4. Haqif Mulliqi PLK
5. Isak Mavriqi PNDSHK
6. Mr.Sahit Sylejmani Shoqata e Juristëve të Kosovës
7. Agim Veliu LDK

Njësia zgjedh. - PODUJEVË - Zona nr.2
1. Nexhmi Rudari PSHDK
2. Abdulla Hoti PNDSH
3. Mr.Fadil Maloku PSDK
4. Zylë Ademi PLK
5. Shemsije Sheholli PNDSHK
6. Shaban Ganiu Shoqata e Juristëve të Kosovës
7. Mr.Fatmir Sejdiu LDK

Njësia zgjedh. - PODUJEVË - Zona nr.3
1. Nazmi Halimi PSHDK
2. Afrim Shala PSDK
3. Sabit Zeneli PLK
4. Ismet Maloku PNDSHK
5. Sylejman Blaku Shoqata e Juristëve të Kosovës
6. Dr.Rexhep Gjergji LDK

Njësia zgjedh. - PODUJEVË - Zona nr.4
1. Shaban Bajoku PSHDK
2. Rifat Kosumi PSDK
3. Nazmi Osmani PLK
4. Njazi Vokrri PNDSHK
5. Hasan Përvetica Shoqata e Juristëve të Kosovës
6. Dr.Sabri Hamiti LDK

Njësia zgjedh. - PODUJEVË - Zona nr.5
1. Isuf Kamerolli PSHDK
2. Shaban Krasniqi PSDK
3. Gafurr Podvorica PLK
4. Isak Maloku PNDSHK
5. Naip Zeka LDK
Njësia zgjedh. - MITROVICË - Zona nr.1
1. Skënder M.Hoti PRSH
2. Shasivar Bega PSHDK
3. Dr.Bajram Preteni PSDK
4. Shaqir Gashi PLK
5. Selman Mehaj PNDSHK
6. Sadri Ferati LDK

Njësia zgjedh. - MITROVICË - Zona nr.2
1. Shahin Bajgora PRSH
2. Jusuf Xhosha PSDK
3. Bajram Voca PLK
4. Murat Çitaku PNDSHK
5. Afrim Koliqi LDK

Njësia zgjedh - MITROVICË - Zona nr.3
1. Zeqir R.Maxhuni PRSH
2. Dr.Nexhmedin Zeqiri PRK
3. Faik Morina PSDK
4. Bedri Barku PLK
5. Fisnik Gjinaj PNDSHK
6. Dr.Mustafë Pllana LDK

Njësia zgjedh. - MITROVICË - Zona nr.4
1. Ismet R.Pestova PRSH
2. Faik Hasani PSDK
3. Rrahim Peci PLK
4. Hadije Hoxha - Kukleci PNDSHK
5. Prof.Latif Berisha LDK


Njësia zgjedh. - MITROVICË - Zona nr.5
1. Artim Jashari PRSH
2. Agron Balaj PRK
3. Avdi Uka PSDK
4. Hudaverde Gashi PLK
5. Shemsedin Koshi PNDSHK
6. Muhamet Hajrizi LDK

Njësia zgjedh. - MITROVICË - Zona nr.6
1. Nexhmedin Mustafa PRSH
2. Vjollca Z.Krasniqi PSDK
3. Shefik Mehmeti PLK
4. Ismail Hajdari PNDSHK
5. Ilmi Ahmeti LDK


Njësia zgjedh. - KAMENICË - Zona nr.1
1. Ferat Morina PSHDK
2. Mr.Hafiz Leka PSDK
3. Fatmir Redenica PLK
4. Emin Krasniqi LDK

Njësia zgjedh. - KAMENICË - Zona nr.2
1. Refik Latifi PSHDK
2. Sulejman Ajvazi PSDK
3. Skënder Kastrati PLK
4. Dr.Rashit Maliqi LDK
Njësia zgjedh. - LIPJAN - Zona nr.1
1. Bekim Gashi PSHDK
2. Asllan Zymberi PRK
3. Jusuf Kelmendi PNDSH
4. Shemsi Thaqi PSDK
5. Rexhep Jusufi PLK
6. Rrahman Ratkoceri Shoqata e Juristëve të Kosovës
7. Ismail Gashi LDK

Njësia zgjedh. - LIPJAN - Zona nr.2
1. Sami Luma PRK
2. Abedin Hajrollaj PNDSH
3. Ibrahim Zogjani PSDK
4. Nexhet Haziri PLK
5. Ejup Bytyqi Shoqata e Juristëve të Kosovës
6. Naser Osmani LDK

Njësia zgjedh. - KAÇANIK - Zona nr.1

1. Ekrem Guri PSDK
2. Fatmir Shehu PLK
3. Rexhep Bunjaku PNDSHK
4. Salih Bajra LDK

Njësia zgjedh. - KAÇANIK - Zona nr.2
1. Sabit Jaha PSHDK
2. Deli Krivenjeva PRK
3. Dërgut Quni PLK
4. Hebib Shehu LDK

Njësia zgjedh. - KAÇANIK - Zona nr.3
1. Blerim Dema PLK
2. Mazllom Çajani LDK

Njësia zgjedh. - LEPOSAVIQ - Zona nr.1
1. Jakup Ceraja PLK
2. Haki Ymeri LDK

Njësia zgjedh. - VITI - Zona nr.1
1. Prof.dr.Engjëll Sedaj PSHDK
2. Kadrush Murtezi PRK
3. Esat Kamberi PSDK
4. Dr.Ismail Bekteshi PLK
5. Jakup Jahiri LDK

Njësia zgjedh. - VITI - Zona nr.2
1. Refik Halili PSHDK
2. Abdullah Ymeri PRK
3. Zija Aliu PSDK
4. Refik Ahmeti PLK
5. Samet Dalipi LDK

Njësia zgjedh. - NOVO BËRDË - Zona nr.1
1. Zef Gashi PSHDK
2. Faik Novobërdaliu LDK

Njësia zgjedh.-ZUBIN POTOK-ÇABËR-Zona nr.1
1. Osman Rama LDK


Njësia zgjedh.- SHTËRPCË-FIRAJË - Zona nr.1
1. Hamdi Haliti LDK


Njësia zgjedh. - OBILIQ - Zona nr.1
1. Nazmi A.Gashi PSHDK
2. Nexhmedin Hashani PSDK
Mbrapsht në krye Shko poshtë
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 92
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q Empty
MesazhTitulli: Re: Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q   Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q EmptyFri Apr 24, 2009 1:06 am

Nëse bazohem në titullin e kesaj teme dhe me pastaj te gjitha keto parti politike gjat kohes kur lufta kishte kapluar 60% te Kosoves mua spo me duket saktë ose postimet e fundit me emra kandidatësh nuk përputhen dot me titullin.

flm për nje pergjegje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q Empty
MesazhTitulli: Re: Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q   Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q EmptyFri Apr 24, 2009 5:20 pm

Agim-Bajra
ti apet dole ne shkrimet e mija dhe kritikat emija!
Se kemi politikan tallava ish udbash dhe popull tallava!
Sepse knej u bente lufte kendej me arkanin kurvat tona dhje politikanet ne prishtine shkojshin neper disko...
per kete Bashk.evropjan dhe bota nuk njef shqiptareve lirine...
Sepse ishin servil para lufte te serbise.Kurse pas lufte te eulex dhe unmik edhe keta te luftes lideret u benen si ata te para lufte dhe luajn vallen antishqiptare me ish komunistet tradhtaret.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q Empty
MesazhTitulli: Re: Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q   Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q EmptyFri Apr 24, 2009 5:25 pm

une me ty kurr ase ne mendje sme shkon te behem me njerezit si ti se ti nuk je askushi ase sen ske bere per kombin e tani po lehe si kudra plak
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q Empty
MesazhTitulli: Re: Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q   Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q EmptyFri Apr 24, 2009 8:17 pm

po nuk ka nevoj per njerez te tile..Sa kam kontribue une dhe sa kontriboj ka kush me vlereson..
Une kurre nuk kam ndegjuer per ty (qfare patrioti i internetit..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q Empty
MesazhTitulli: Re: Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q   Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kur Kosova bënte Luftën çlirimtare , gjindeshin politikaj q
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: