Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''

Shko poshtë 
+40
xhema
xhiti
haxhiu
Gjura
Ademi85
MUHAMETII
mensur hoti
gent
Nezir Myrta
luan mreti
rroni
eri M
Xili
fi2a1
rolling
drit98
shkodrani_1
drenica
Ago Muji
E_Bukura
besa-bese
Hana
Euridika
arben
Tetovari
STUPCAT
zeriatdheut
Kosovarja
Anna
arlindi
renan
shaban cakolli
Vuthjani
Sy kaltri
tom sojer
Bregi
Arta
Leka i Madh
Sofra
Beton
44 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySat Mar 29, 2008 11:45 pm

Përshëndetje drit98, të urojë mirëseardhje në forumin tonë.

Deshta të të pyes diçka sepse rastësisht më erdhi në kokë një mbshtjellim në okë në lidhje me këtë figurë tradhtare e kam fjalën për Tahir Zemën.

Po si t'i quajm këta që po ia mbajnë përvjetorin e vrasjes për çdo vitë ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
drit98
Fillestar/e
Fillestar/e
drit98


Male
Numri i postimeve : 10
Age : 111
Vendi : vlore
Profesioni/Hobi : historian
Registration date : 27/03/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySat Mar 29, 2008 11:58 pm

heronjt e serbis dhe te unmikut se pse njerzit si keta ja kan zgjet jeten ktyre dy pushtusve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySun Mar 30, 2008 3:20 am

drit98 shkruajti:
heronjt e serbis dhe te unmikut se pse njerzit si keta ja kan zgjet jeten ktyre dy pushtusve

Faleminderit drit98, si tingllon t'u themi Asfiksia e kombit ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySat May 03, 2008 11:08 pm

Sofra shkruajti:Përshëndetje drit98, të urojë mirëseardhje në forumin tonë.

Deshta të të pyes diçka sepse rastësisht më erdhi në kokë një mbshtjellim në okë në lidhje me këtë figurë tradhtare e kam fjalën për Tahir Zemën.


Po si t'i quajm këta që po ia mbajnë përvjetorin e vrasjes për çdo vitë ?

I nderuar e kam nje pergjigje per kete brengen tende.Sa per ata qafira kap njerit e bjeri tjetrit se asnjeri sen nuk vyn.Jan llumi i ketij vendi qe spo na shqitet,po na helmon po na rren e madje edhe po na vran kaniher,gjithmon ne sherbim te te huajit per te keqen e atdheut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySun May 04, 2008 4:53 am

driti98 dhe Ago Muji e ndaj mendimin bashk me ju.

...lexone këtë postim.

Viktima e dyfishtë, Tahir Zema
Shkruan: Shqiptar Oseku
Thonë se për të ndjerin duhet folur vetëm mirë. Në rastin e Tahir Zemës, kjo është një detyrë bukur e zorshme. Pas vrasjes së tij pasoi një ritual i neveritshëm, me të cilin s'kam arritur të mësohem ende, përkundër të gjitha evenimenteve të numërta prej luftës e këtej. Gjysmë të vërtetat u gërshetuan me rrena, për ta krijuar (edhe) një idhull të ri në mendjet e shqiptarëve.
''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Tahirzema
Në këtë situatë, interesi i publikut kërkon më shumë të thuhet e vërteta, se sa të folet mirë për të ndjerin me çdo kusht. Kurse e vërteta, cilado që të jetë ajo, doemos që do të jetë e hidhur. Kjo pasi jeta dhe vdekja e Tahir Zemës ngërthejnë shumëçka që ne deri sot kemi refuzuar me ngulm t'i shohim, t'i dëgjojmë, e t'i folim.
Për ta inventuar listën e të dyshimtëve me motiv e mundësi, mjafton ta shohim një çikë jetëshkrimin e të ndjerit. Një jetëshkrim ky që s'ishte aspak monoton, e që ofron një bollëk të të dyshimtëve të mundshëm.
Tahir Zema u shkollua në akademinë ushtarake jugosllave, ku unë për ndonjë arsye s'do të kisha patur gjasa ta fus as këmbën, e shërbeu me vite si epror karriere në ushtrinë jugosllave. U dënua nga gjyqi ushtarak jugosllav për afera droge në ushtri por u lirua pas krejt pak kohe, për arsye që s'dihen. U martua dy herë me serbe. U transferua në Kosovë bashkë me familjen në një kohë kur ushtarakët tjerë shqiptarë transferoheshin jashtë prej Kosovës.
Këto të gjitha do t'i faleshin, ashtu siç i janë falur shumëkujt tjetër, po ta kishte treguar veten në luftë. Mirëpo ai zgjodhi jo të futet në shërbim të UÇK-së, po t'i prijë një fraksioni të krijuar prej Bujar Bukoshit në ekzil, gjë që de facto e përçante rezistencën. Dhe Tahir Zema priu fort mirë, deri në ditën e zorit. Asaj dite, për dallim prej tjerëve, ai vendos ta braktis fushën e nderit e te arratiset matanë kufirit, një turp ky madhor për këdo ushtarak karriere që ka dy gisht fytyrë.
Jo që kjo e pengoi të kthehet në Kosovë, përkundrazi. Pas luftës, Zema u brohorit si hero nga LDK-ja, e cila vuante e vazhdon të vuajë nga një mungesë kronike e epoletave luftarake në radhët e veta. Të shkuara të harruara ishin grindjet e Bukoshit me Rugovën, i shkuar i harruar dezertimi. Tahir Zema u ripagëzua brenda natës nga LDK-ja si Heroi Institucionalist, që e nisi (!) luftën në kalë të bardhë, po që u pre në shpinë nga "katundarët e Drenicës". Episodi i mbramë i tij para se të vritej ishte t'i del dëshmitar "katundarëve" që e nisën luftën, e që nga ndërkombëtarët u dënuan me dekada burg për "krime kundër shqiptarëve".
Tri motive të mundshme
Nëse e eliminojmë edhe në teori mundësinë që Tahir Zema të jetë vrarë me pahir, atëherë ekzistojnë vetëm tri motive tjera. E para, ai mund të jetë vrarë për motive politike. Në atë rast, është afër menç që dikujt mund t'i ketë plasur kur Tahir Zema u doli dëshmitar në gjyq ish krerëve të UÇK-së. Në këtë verzion, atentati kundër tij ngërthen, pra, në vetvete një deklaratë politike: "Deri këtu shkojnë gurët e megjës, asnjë hap matanë! Ata që u dalin në gjyq luftëtarëve tani e tutje, le ta masin bythën."
Nëse është ashtu, del se atentatorëve u është mbushur mendja se janë trashëgimtarë të UÇK-së. Ata besojnë fuqishëm se lufta e UÇK-së ka qenë luftë e shenjtë çlirimtare, e se asnjeri - e aq më pak një Tahir Zemë - s'ka të drejtë morale t'i del dëshmitar luftëtarëve. Për ta, lufta s'ka marrur fund ende. Ata besojnë, sigurisht, se janë duke e mbrojtur nderin e UÇK-së dhe të kombit shqiptar nga njollosjet që ia bëjnë të huajt e "kolaboratorët" vendas, pa u kujtuar se mos po i bëjnë shërbim të keq mu idealeve të veta.
Por motivi mundet që është edhe krejt tjetër. Imazhi post mortem që po krijohet për të ndjerin lë mënjanë që ai kishte një shoqëri të nduarduart e me interese të ndryshme. Për shembull, është sekret publik se ai kishte shoqëri të vjetër edhe me disa nga narkotrafikantët më në zë shqiptarë
Narkotrafiku si motiv s'para u pëlqen ta kujtojnë apologjetëve të Zemës, meqë ata ngulmojnë ta imagjinojnë të ndjerin në format të Skënderbeut. E as i pëlqen tamam revolucionarëve fanatikë, meqë edhe ata duan doemos t'i japin atentatit një karakter politik, në këtë rast karakter të protestit anti-LDK. Por e vërteta shpesh herë është politikisht jokorrekte deri në skaj. Trafiqet e paligjshme janë sot industria e vetme efikase në Kosovë, kurse për një kriminel ordiner s'ka më mirë se sa kur faji për krimin lypet tjetërku.
Motivi i tretë mund të jetë ai që si duket e kanë harruar të gjithë. Vrasja e Tahir Zemës mund të jetë kryer prej agjentëve serbë. Për këtë s'kam asnjë fakt, pos asaj se unë do ta kisha vrarë dora vet Tahir Zemën po të kisha qenë agjent serb. Merreni me mend ju lutem, se ç'rast i rrallë për t'i vrarë tri-katër miza me një të rënë: ta nxjerrësh inkompetent UNMIK-un menjëherë pas një gjykimi senzacional, t'i armiqësosh blloqet politike në Kosovë, t'i shfaqësh veteranët si shtresë kriminele e shoqërisë, e mundësisht edhe të parandalosh me kohë zbulime të ndjeshme.
Këso idiotësira ndodhin kur prioritetet e ligjit t'i pren i huaji. Nga 11 344 të vrarë e të zhdukur gjatë luftës, e 1.075 që mungojnë ende, UNMIK-u zgjedh apostafat ta hetojë rastin e katër (4) personave te vrarë prej ish UÇK-së. Ndërsa asnjë serbi të vetëm për be s'i është rrumbullakësuar ende procesi për njato 11 344 viktima që s'hanë më bukë ndër ne, UNMIK-u prioriton që për këta katër (4) vetë ta hedh një bombë në çatinë e Kosovës, duke e çuar vendin buzë luftës civile.
Se kush e pse e vrau Tahir Zemën, unë për vete s'kam shpresë ta mësoj së shpejti, e ndoshta s'do ta marr vesh kurrë. Por e di që për ta çuar të ndjerin në rendez-vous me vdekjen konspiroi bashkë me atentatorët edhe natyra e tij. E se ai gjer në vdekje mbeti viktimë e dyfishtë, shënjestër e preferuar e armiqve të tij personalë dhe therror i preferuar i njerëzve që i konsideronte miq.
Unë për vete shpresoj forcërisht që Tahir Zema s'do të bëhet sërish viktimë e dyfishtë edhe pas vdekjes. E, para së gjithash, shpresoj se vdekja e tij s'do të krijojë viktima të reja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySun May 18, 2008 2:29 pm

nuk e di se a ia vlen te flitet per kete, njeri(nese mund te quhet njeri) ky as tradhtar nuk ben te quhet e lere me te respaktohet.

ai njeri qe eb udhehoqi operaacionin per vrasjen e heroit tone TAHIR MEHA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fi2a1
Anëtar i ri
Anëtar i ri
fi2a1


Male
Numri i postimeve : 124
Age : 39
Registration date : 11/05/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySun May 18, 2008 3:17 pm

skam koment per kete njeri eshte njeri nder shum tradhtar te kombit shqipetar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySun May 18, 2008 5:40 pm

ai ishte nje njeri
qe skemi nevoj me lodh trurin me ja permend emrin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri M
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 737
Registration date : 02/04/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySun May 18, 2008 6:14 pm

rolling shkruajti:
nuk e di se a ia vlen te flitet per kete, njeri(nese mund te quhet njeri) ky as tradhtar nuk ben te quhet e lere me te respaktohet.

ai njeri qe eb udhehoqi operaacionin per vrasjen e heroit tone TAHIR MEHA


Allahile bre çka po thoni ! Tahir Zemja Ky lanet
kurrë nuk ka për të pa xhehnet
sepse parajsi i tij dhe i rrugovës
janë derrushkat e sërbisë
kurrsesi liria e Kosovës
as bashkimi i Shqipërisë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySun May 18, 2008 9:20 pm

Shkurt e shqip Tahir Zemaj me gjith Farkun i kan ber nje dem teper te madh qlirimit te Kosoves ,ket ma se miri e din ata qe ishin pjesetar te tahirit dhe te farkut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luan mreti
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptyFri May 23, 2008 9:09 pm

BETON mete gjith respekt si ekom ndaj teje, nuk pajtohem m e mendimin e tondit, se pse ti beton jom shum i bindum se ti se nje tahir zemen, dhe te lutem lexo per tahir zemen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySat May 24, 2008 1:21 pm

Luan mbreti cfar te lexojm per tahir zezen me thuaj o djal se ti mundohesh me duket qete zavendesosh ate adon njeri qe e njef tairin me thuaj ja ku me ke se un e njofe mire ate ftyre tradhetare ate qelbesire qe deshi te shuante luften toneheroike nese don deshmi perate ja ku me ke mos i kerko te betoni ok po fute koken se edhe ti me duket qenke rangu i tahirit

por kujdes se atje nga dugagjini ti qepi shpejt kopletin te nisin edhe ty per ne DEDINJE NE BEOGRAD po shijoje jeten ok dhe trus e mos u mundo te flasesh pallavra ketu o i ndjere
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySat May 24, 2008 1:23 pm

DHE po i drejtohem sofres nuk e dij pse ma nxjere kete foto te nje tradhetari skemi nevoj qe as te dijme per te lere qe me ta shofem nje qelbesire me fytyre sllave te lutem sofra hiqe ate foto
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySat May 24, 2008 1:41 pm

Një nuk ekuptoj dotë , nisur nga leximet e librit pët Tahir Zemen duket se ka qen një njeri të cilin duhet lavdruar , po të dëgjosh fjalët e rrugës thuhet se ka qen tradhtarë (unë për veten time as që e kam njoft personalist pore nga disa lexime nuk thuhet se ka qen ashtu siq flitet ) apo jan vetëm parolla të të tjerve për ti mar meritat e tjetrë kujt nuk e kuptoj dot dhe do i lutsha të gjith ata që e njofin mir atë dhe në qfar baze ishte tradhtarë kisha pas dëshir të dija fakte si për ata që e lavdrojn dhe për ato që e quajn tardhëtar,
me respekt dhe pa keq kuptime ju falemnderit për mir kuptimë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySat May 24, 2008 8:09 pm

deli e kam theksuar tradhetine e ati edhe ne faqet me pare the un nuk flase fjale rugesh dhe jam nje njeri qe un kam perjetu tradhetine e tij ne lekuren time nuk jan fjale rugesh tahir zema ka tradhtuar luften e lavdishme DELI kete kuptoje se nuk ta thom as nga inati apo me ja mar meritat e tij ngase ai njeri ka hij ne kosove vetem e vtem qe te deshtoj lufta e drejt e UCK kete ta them ngase un jam takuar me ate krye tradhetare ne pozhare ka QEN EDHE MERUSH XHEMAJLI RAMUSH HARADINAJ IDRIZ BALA NAZMI JAJHA SALI VESELI QEMAL SHAQIRI E SHUM E SHUM TE TJERE ME KUJTOHEN FJALET E KRYETRADHETARIT KUR THOJKE QE NE NUK E NJOFIM UCK POR NJOFIM USHTRINE E KRYEMINISTRIT BUKOSHI lexoje ne faqet e para ku ka shkruar zeriatdheut te pershendes DELI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySat May 24, 2008 8:42 pm

Jo fjalë rrugësh Deli !!!! Por LDK dhe Bujar Bukoshi janë munduar dhe ende mundohen ta gjehnë një xixë diku e t'i ndërlidhin partit e tyre se gjoja edhe ata kanë lufuar në Kosovë.
Kurse realiteti ata as që kanë ndërmarrur diçka në këtë drejtim por janë munduar që përmes Tahir Zemës ta dëmtojnë luftën e UÇK-së. Ti mos i beso fjalët e "Rrugës" por një është më së e qartë se Tahir Zema në Dugagjinë i ka detyruar popullin e asaj zone t'i dorzojnë armët kjo ishte përmes TV-së i nderuar.
Kurse librin e kanë shkruar ashtu siç ju konvenon atyre partijashave, aty nuk thuhet se ishte i martuar me dy shkina, se Tahir Zema ishte udhëheqës i njësiteve UDB-ashe kur rrethekuan dhe i vranë militantët Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha, aty nuk shkruan se të dërguarit e Tahir Zemës në Junik tradhtuan UÇK-ën dhe Bekim Berishën që armët kundër tankiste i dëmtojnë dhe ikin 5 ushtarët e Tahir Zemës.... etj etj këto gjëra nuk i shkruajn por janë të sigurta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySun May 25, 2008 1:26 am

Ju falemnderit Zeri atedheut dhe Sofra per saqrimimin dhe faktet sepse dilema munt te hiqet vetem me fakte dhe besoj se nuk ma keni marr per te madhe qe ju mundova pak mbeteni te pershendetur dhe te respektuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptySun May 25, 2008 3:00 pm

Dhe nje gje aty nuk shkruan se eprdhunaoj vajzen 16 vjeqe e mori per tu cfyer me te duke e genjyer se te mbaje ne pune si sekretareshe si kurire te tij kete e dije e kam pare me syte e mij nuk mundet askush me ma thene q nuk eshte e vertet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptyMon May 26, 2008 1:55 am

janë dy libra për Tahir Zemen:

Kështu foli Tahir Zemaj dhe

Kështu bëri Tahir Zemaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gent
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 2
Registration date : 12/06/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptyThu Jun 12, 2008 11:47 pm

sa i perket tahir zemes me vjen turpe te lexoj ata qe e keni shkru ma lart per nje njeri si tahir zema ai ka qen nje der ata patriot te rall ne kosove i cill i dul ball luftes se shkive por pasi qi shkijet i rethun popullsin tahir zemes ai pranoi te terhiqet nga vendi luftes per te pshtuar ata njerz qe ishne me te me shume se 1 katun dmth nuk e beri per interesa personale po ne shqipatar dim te theme na e kena ba kta ose ata ku ishi pse si thojshi keto fjale para se te desi jo po tani une skuqna kur lexoj ata qka e keni shkru ma nalte MARRE per ju keshtu thoni per patriot shqipatr ska derte se edhe mas shpines e myte ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptyThu Jun 12, 2008 11:55 pm

Nezir Myrta

jane edhe dy libra te tjer

Si tradhtoj Tahir Zemaj

dhe

Si mbaroj tradhetia e tij .


pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptyFri Jun 13, 2008 4:17 am

GENT APO GENTA sdij po un te thme nje gje ti turp te keshe ti thuash tradhetis atdhetare dhe si e leshoje luften cfar beri se tahiri as qe ashte taku me popullaten o i gjore as qe ka dasht me nij per popullate e mos me trego pralla ti mua se e njof bukur mire dhe plumbin e ka pas hallal ajo ndytesyne me gjith djale u zhduk ajo fare e keqe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mensur hoti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Male
Numri i postimeve : 1
Age : 48
Vendi : besiana
Profesioni/Hobi : TMK
Registration date : 16/06/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptyMon Jun 16, 2008 2:36 pm

definitivisht edhe une pajtohem me shumicen se kjo teme nuk eshte dashur te hapet fare ne kete forum. Kjo per arsyen e thjeshte se mund te krijoje perqarje dhe diskutime te panevojshme. Edhe per kete njeri sikur edhe per te gjithe te tjeret do te tregoj koha dhe historia.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptyWed Jul 16, 2008 3:26 am

TAHIR ZEMA krye tradhetare i kombit dhe UDB qe shkeli mbi gjakun e qindra deshmoreve te kombit tradhtija e ty nuk falet edhe per njiqind shekuj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luan mreti
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 EmptyWed Jul 16, 2008 7:24 pm

ne me bisedu ne kit tem per TAHIR ZEMEN un mendoj se nuk ja vlen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
''Kush ishte Tahir Zemaj.?''
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Kush ishte Abdurahman Dibra
» KUSH ISHTE ALI AMETI
» Kush ishte FAN NOLI?
» ''Kush ishte komandant Drini''
» Kush ishte Shyt Mareci?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: