Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''

Shko poshtë 
+40
xhema
xhiti
haxhiu
Gjura
Ademi85
MUHAMETII
mensur hoti
gent
Nezir Myrta
luan mreti
rroni
eri M
Xili
fi2a1
rolling
drit98
shkodrani_1
drenica
Ago Muji
E_Bukura
besa-bese
Hana
Euridika
arben
Tetovari
STUPCAT
zeriatdheut
Kosovarja
Anna
arlindi
renan
shaban cakolli
Vuthjani
Sy kaltri
tom sojer
Bregi
Arta
Leka i Madh
Sofra
Beton
44 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptySun Feb 03, 2008 10:08 pm

qenke i pa bes ti besa bese.

Per cfar atdhedashurije po flet ne kete rast ti per ate te serbise qe i flente Tahir Zemes per Rashken.
Per Rashken e Tahir Zemes nuk po flasim ketu por per Kosoven e Adem Jasharit. Nese thua qe ne se duam Tahir Zemen do te thote se ne e duam Adem Jasharin dhe UCK, nuk ka edhe Tahir e Fark dhe Adem E UCK kete e bejne vetem ca injorant si besa bese ne kete rast. Me dasht Tahirin do te thote ti thuash roberis eja sepse Tahiri ishte dhe mbetet krye tradhtari i popullit e cila dore e popullit e denoi dhe ia dha plumbin e merituar Populli ka thene se nuk do te kene vend ata qe jane spiuj dhe tradhtar te popullit plumbi i Avniut do ju gjeje edhe ne skaj te botes ku do mshifeni.

Te gjithe keta djem e vasha qe shkruajn per Tahirin shum mir i kane shtjelluar gjerat, jane po ata qe e ben luften, lufta nuk behet vetem ne front dhe teren por edhe ketu o i gjor dhe gjithkund ku i fut tradhtija hundet per te percar popullin dhe aty ku i fut tradhtija hundet aty do jem edhe ne tua tharbim hundet me grusht si ne kete rast ku po ti tharbim ty dhe po te lem pa tekst, se duhet me luftu me percarsit e kombit duhet me ti shkurtuar thonjte qe i ke leshuar kunder trojeve shqiptare, hjeke kete nostalgji dhe keta qe shkruajn jane edhe te pushkes edhe te lapsit.
Per tradhtin e Tahirit kam shkruajt edhe me lart dhe ke rastin te lexosh, lexoje se e njof shum mir edhe kam be bised me ate krye tradhtarin Tahir Temen per te cilin cdo fjale per te treguar per te eshte dem ta qosh e te mirresh me te, po e permbylli me keto fjale per Tahirin "mos u qoft hallall buka e kosoves qe e kan ngren ata njerez si Tahiri e Rugova i juaj me Ahmet Krasniqin.

Per tradhetaret vetem vdekje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyMon Feb 04, 2008 1:50 am

ti je shume i vogel te shkruash per njerez te medhenj, hallall te koftë se trim mbi trima te paskemi pasur e mjerisht paske ngelur i panjohur!

veq te para...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
STUPCAT
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Male
Numri i postimeve : 626
Age : 43
Registration date : 17/09/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyMon Feb 04, 2008 2:52 am

mir mrama gjithve a jeni si jeni si pe kaloni e pata ba men mos me hi me shkru ma ne ket tem se spo ki as me kan me fol se po nxehen njerzt shpejt
une veq kom nja 2 a 3 fjal
ktu osht forum me shkru me bisedu e jo mu nxe e me offendu njani tjetrin leni kto sene se boll kemi hek prej armikit veq edhe me ofendu tok sjem ka dajm po dhjesht menime a shtirr me marr vesh ket pun menimeeeeee me fol nuk jem ka dajm token e babes ktu shyqyr qe sjam staf se moti ket tem e kisha fshi edhe ju kisha dhan vrejte
une mas pari sdi qysh me men kryje njeri e bon dikon shpihun tradhtar a po pa bes dikon qe se njeh sdi pse nxehet njeri mani bre se skem nevoj secilli e ka at menimin e vet at edhe kam vrejte per ty shokit mos dhuj kosova e adem jasharit se kosova gjidh ka pas trima edhe ka me pas po tasht e tutje na duhen trima me laps me kok qe din se puna e stupcit e pushkes e ka pas ka marr fund me luften e fundit ne kosov
edhe kosova ka qen edhe ka me qen e atyne shiptarve qe ja kan desht miren edhe ja dojn nuk munet kush me dhan qe kosova osht e adem jasharit a po trimave tjer qe kan dhan jeten per kosov por kosova osht e jona e shqiptarve oh shoki
se koft koft ashtu qysh po dhu ti shqiptarja ka me qen edhe ka me kan e GJERGJ KASTRIOT SKENDER BEU se mos me pas kan aj sod krejt shiptart kishin fol turqisht qysh edhe fen naj ka ndru turki por shkrut e shqip kisha me dhan qe bonu pak njeri demokrat respekto menimin e tjetrit edhe qe e ka keq respekto mos e ofendo as kon qe se njeh ti jepe at menimin ton aj tjetri at vetin une menimin tem edhe kaq e ka puna ma interesont bahet me pas ma shum menime te nryshme edhe secilli mujna me pa se qka po menojn tjert per tahir zemen e jo bommm fjalen e fundit pe dhu te paren
mos me kan menimet e nryshme ne ket bot as jeta nuk dot ishte interesont por na vet duhet me kan fer mas pari edhe me nal e me ngu tjert qka po menojn edhe me respektu e jo me ofendu skem bre nevoj duhet mu mundu me respektu e me dhan secilli at menim vetin qe vjen dita e takohmi naj her naj kush prej stafit e me pas fjal tmira per njani tjetrin se funi i fundit tahir zemaj ka dek nuk osht gjall jeta vazhdon duhet me kqyr e me mendu per te ardhmen e jo mu ofendu mes veti se ska sen prej ksaj pune oooooooooo popull boll ke kjo pun le bre vlla banu me mend e mia veq 2min e le at tjetrin let te jep mendimin e vet shkruja pak ma nryshe por jo me ofendime edhe plus une sjam me as ni parti
oooo shok kam nje pytje per ty a mos pot pagun naj kush me shkru kshtu neper forume se tonat tonat
hajde qe krejt kokan kan tradhtar por rugova tradhtar hmmm???? hera e par qe niva ket prej teje
ma bre shok se rugoven ta ka njoft bota
nejse vazhdo ti tasht kallxona kush koka apo ka qen tradhtar si mas teje a ka tjeter
une ju pershendes stafin edhe antart edhe ata qe ja dojn tmiren njani tjetrit tung klm STUPCAT LONDER
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyMon Feb 04, 2008 6:23 pm

Stupcat,

fillimisht te pershendes per fjalet qe me lart i shkrove per te vazhduar me tutje.

shume kushi me nderë e krenari shkruan e flet per deshmoret, shume kushi me rrespekt rrefen per luften dhe bashkeluftetaret por shume kushi edhe genjen duke menduar se vetem si i tillë arrine te pervetsoj diken, por jo, rrena duket dhe reflektohet qe nga rreshti i pare kur dikush e shkruan, eshte turp te thuhet e shkruhet zi e ma zi per ish presidentin Rugova qe miresite e tij skan kufij, eshtew turp perse vdekuri te shkruhet per nje komandant lufte siq ishte Tahir Zemaj i cili nuk u morr me kurvlleqe, i cili nuk u shiti armet ushtareve te UCK si shume komandante te tjere qe i njoh, qe i kam pa me sy dhe qe sot hajn m*** se jane deshmore te gjalle te lirise se kosoves!!!

Shumekushi qe sot eshte i gjalle dota kisshte ndrruar jeten e tij me jeten qe perjetoj ne lufte kunder armikur Tahir Zemaj, ju e dini sa ushtare kishte Kosova, sa badihavgji njeashtu qe deshira e tyre e flakte ishte percjellja e vullnetareve nga shtetet perendimore per ne front lufte, por u mungonte guximi dhe atdhedashuria per t'iu bashkangjitur atyre luajve qe pas vetes i lane familjet e tyre , nena, baballarë, vellezer , gra e femije, i tille ishte edhe Tahir Zemaj i cili po te ishte tradhetare ishte renduar ne radhet e ushtrise barbare, por deshmite tregojne se ai ka pasur beteja te lavdijshme dhe profesionalizem ne luften kunder armikut, e vrasin ata qe ia kan pasur fruken jo trimat, frika sepse ishte deshmitare i shume gjerave prandaj me e keqja eshte kur ne forume ngritet zeri i analfabetizmit dhe shpallet tradhetar ne forume e anen tjeter institucioni me i larte shteteror i Kosoves Presidenti Sejdiu nen patronatin e tij perkujton pervjetorin e vrasjes se Kolonelit, a thua valle cfare po perzihet ne Kosoven e paskuftes, doolen trima e azgena shume e ma shume ushtarë qe pati Kosova!!!

Atdhedashuria tregohet edhe me vargje e fjale por asaj ia tejkalon te gjithe kufijte kur nje atdhetar merr armen dhe me te i drejtohet armikut jo te barabarte por dashuria e atdheut i mund te gjitha, i tille ishte Tahir Zemaj!


Nuk shkrova per me replikue ndaj askujt, edhe pse kisha mendue se kurrrrrrrrrrr sdo te shkruaj ketu, kete ma imponojne rangu"zh" i disa forumisteve qe nuk kane me cka te krenohen ne jeten qe e kane pos me thashethema dhe per ta e di se ska njeri qe nuk eshte tradhetar i kombit ne shqiptari perveq tyre, ata pra jane elita e shqiptarizmit!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyMon Feb 04, 2008 9:09 pm

Pershendetje nga nje njeri i rangut"zh". Une asnjeher s'kam ndare mendimin time ne kete teme, ngase kam lexuar pak dhe njekohesisht shume pak kam pasur rastin te ndegjoj aty ketu ndonje ish-ushtar te UÇK-s, te fliste per Tahir Z. Prandaj edhe nuk e kam par veten si person te duhur qe te them dy-tre fjale per kete figure, dhe kam lexuar ne kete faqe me deshire gjitha shkrimet. Por, me habisin disa njerez, te cilet paraqiten neper forume ashtu siq enderrojne apo siq kan deshire te jene, e jo ashtu siq jane, vetvetja. Keta njereze eshte e leht te kuptohen, sepse nuk kan qendrime ne shkrimet e tyre, mundohen qe permes nje gabimi ndoshta drejtshkrimor t'ja injorojne faktet qe i sjell tjetri, ne pamundesi qe te sjelle kunder fakte, me nje fjale miren me gjera te kota qe nganjeher te pakten te sjellin disponim, na bejn te qeshim. Por, nuk duhet tu marrim per te madhe, ky eshte forum dhe mund te shkruaj qdo kush dhe te shpreh mendimin e vet, mendim e lire. Njereze te ketill mua me dhimsen, ndjej keqardhje, sepse ne njefar menyre jane te deshperuar me jeten e tyre dhe e vetmja knaqesi e tyre eshte kjo, qe ta ta njohin veten si intelegjent, te menqur dhe mbi gjitha ti etiketojne te tjeret si te rangut "zh" dhe veten ta stolisin si te kategoris "a". Por e verteta eshte se, me mire te jesh i rangut "zh" por te jesh e nje alfabeti, se sa te jesh i rangut "a" i nje alfabeti te vet quajtur, pra te pazbuluar...

Vazhdim te mire, si per ata te rangut "a" po ashtu edhe per ata te rangut "zh". Sepse vetem keshtu do ta mesojme te verteten...

Premtimi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyTue Feb 05, 2008 10:00 pm

Tradhëtar e mbi të gjitha tradhëtar!

Ky per te cilin e keni haper kete tem eshte nje tradhëtar, dezertues, plehurinë e regjimit sllav.
Me hapjen e kesaj teme them se ja keni ulur vleren ketij forumi te mrekullueshem, edhe pse jam anetar i ri deri tash jam knaqur me temat edhe shkrimet qe i posedon ky forum, ju pergezoj per punen e mrekullueshme qe po e beni.
Edhe nje here ju kisha lutur qe te mbyllet kjo teme se sinqerisht nuk e ka vendin ne kete forum.

Pershendetje
Lancelot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyWed Feb 06, 2008 3:00 pm

Besa-bese, nuk eshte se mu kan perzi mu emrat por ekam shkruar me qellim ashtu, edhe e kam cek arsyen pse e kam ber "topalli" pasi qe eshte topall, imanget nga mendja...Nese ju nuk e keni kuptuar ateher ky eshte edhe njeri nder problemet e juaja te shumte qe i keni. Por se kam mendjen te bej replika me ty, vetem desha qe te them edhe njeher thirri mendjes nganjher se te ka ikur krejt, nuk je tu e dite se c'far po shkruan o njeri me "dy fakulltete" o njeri me "perspektiv" e humbur pa gjurme...

Shendet edhe per ty, me shpresen qe nje dite te c'jerret kjo maske.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyFri Feb 08, 2008 8:26 pm

o pse mor mi fshini tekstet
qa u be a ju dhimset nje klysh i sinan hasanit nje tradhetar qenka me i rendesishem se nje lutetar liri ju falmderit me keni fshij shkrimin pse e kam sulmu nje krye tradhtar ok ju lumt shum zemer gjer jeni mor shum shpejt falni gjera ju falmderit stafi tradhetaret si besa bese qenkan me te nevojiteshem tung roft shqiprija
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyMon Feb 11, 2008 6:35 am

Zëri i atdheut nuk lejohen fyerje në forum mjafton të shkruash në këtë mënyrë si;

Tahir Zema është tradhëtar i popullit shqiptar që e përkujtojnë tradhëtarët ....

dhe i përfshinë të gjitha ato fjalët që shkruhen me fyerje ..... për të mos u fshi postimet.

Unë një postim tëndin e kam shkurtuar dhe jo fshi të tërin, se kush e ka fshi tjetrin mendojë të ketë fjalë jasht normave që i lejon forumi.

Kaloni mirë në vazhdim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptySat Feb 16, 2008 12:38 am

shum falmderit nga ju sofra por dije nje gje qe deri sa e mbron tradhtin nuk lejon te fyehej tradhtija kur lejohet qe nje tradhetar sy aj besa bese te flas per nje tradhetar dhe te levderoj nje tradhetar te mundohet te krahasoj tradhtin me gjakun e shokeve te mij un kete nuk e duroj ngase un e kam perjetu tradhtin e tahirit e them ketu e them ne kosove e ku do qe te jete nuk mshefem un kure nese aj idijot don te dij se kush jam un un po prezentohem me te gjith se nuk i frigohem jam nga tetova f.shipkovic malsor i sharit emrin xheme me njofen te gjith lete dal aj bir shkine lete flas e te tregoj se kush eshte nuk kemi cka mshefemi prej tradhetarve me jam ish luftetar dhe nje nder te paret e qe jemi pergjigj luftes per atedhe nga pjesa e coptuar e atedheut tone ilirida se bashku me hismet jasharin kuptohet shok dhe bashke luftar i hismet jasharit K. KUMONOVES dhe un flas me fakte nuk flas marina e nuk jam cub un me fol me emer te dikuj tjeter por flas me fakte dhe nuk lejoj qe tradhtija te dominoj ose ti lejohet qe te paragjikpj luften e lavdishme te U,C,K E NESE KETU I JEPET ARSYJE EDHE TRADHETIS ATEHER ME FALNI UN NUK I TAKOJ KETIJ FORUMI
me falni vazhdoni dhe pune te mbar te gjitheve tung
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptySat Feb 16, 2008 1:34 am

Zëri i Atdheut më fal për postimin por gjithsesi ne adminët jemi në pozitën e palakmueshme ku preken antarët e forumit pasi që ne detyrohemi të fshijm apo editojm postime ku ka fyerje,
Nuk është vetëm postimi i juaj që fshihet apo editohet, por të të gjithëve madje edhe adminëve nëse janë jasht teme apo me fyerje.

Rregullat vlejnë për të gjithë forumistët njejtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyTue Mar 11, 2008 7:56 pm

Tahir Zema eshte fara e keqe qe serbia donte ta mbillte ne kosove.Lavdi atyre qe ia dhane plumbin tradhtarit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
drenica
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Numri i postimeve : 1
Registration date : 13/03/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: kush ishte tahir zemaj   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyThu Mar 13, 2008 3:53 pm

ju lutem njeriu i cili hapi kete tem duhet te mendoj pak ma gjat se qfar konsekuenca mundet me pas mbrapa Tahir zema ka qen njeriu ma i madh te cilin patem na dhe e ter Kosova, historia e kosoves do ja shenrroj emrin e ti ne nje hero te madh te cilin pati kosova deshmore.
e aty te ciliet ja ndyn emrin e ti jan tradhetar te kombit tahir zema me shok ata kan qen te cilet qe ne fillim te viteve te 80-ta kan filluar veprimet per qlirimin e popullit aty ku ishin edhe i ndjeri Sali qeku adem Jashari e te tjer se jan shum e keta leprat tjer kan vjedh tesha neper dugaj te zvicres ne ate koh edhe do te ju kisha lut rreptsisht qe ta mbylleni kete temmmmmmmmm se mundeni me pas probleme ne jeten private

JU pershende siq thot vuthjani fakte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyThu Mar 13, 2008 4:29 pm

Ti drenica mund të shkruash te kjo temë sa të duash dhe jo të kërcnosh që të mbyllet tema.
Ti nëse dinë diçka mirë për Tahir Zemën tregona ato të mirat e tijë ti ndëgjojm edhe ne e binde antarsin e forumit se ai ishte i mirë.
Edhe mere veten me të mirë se nuk ke vetëm ti gjak shqiptari të kërcënosh me sharje në mesazhe pv.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyThu Mar 13, 2008 4:54 pm

O drenicak i nerum,mos e ke perzi Tahir Zemen me Tahir Mehen.Sa per me mbyll temen me vend e ke se nuk ia vlen te flitet per nje qen e nje tradhtar si Tahir Zema,ah se per pak harrova,sa per vitet 80 gjith shqiptaria e din se ku ka punu tahir zema,en njesit speciale te policis serbe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyThu Mar 13, 2008 5:50 pm

Te gjithe antarve qe po marrin pjese ne kete forum po u them dicka lidhur me Tahir Zemen ose me Farkun.Shum kush tha se ketu nuk po bihen fakte.Ku ka fakt me te madh se fjalet e atyre qe [erjetuan keto ngjarje.Tahir Zema braktisi luftaret qe i komandonte ne bjeshket e nemura,pasi i detyroi tia dorzonin armatimin serbve.dihet vepra e tij kete e deshmon edhe ramushi,poredhe shumica e gjerave u thane.Sa per dijeni,migja im eshte teknik i raketave me teledirigjim,dhe ka qene ushtar i UCK-s dhe babai im ka qene ne kunderzbulim te UCKs.Mixha me shume eshte marre me logjistik,furnizim me armatim,dhe shoket e tij me te ngushte kane qene trajnus te forcave speciale te uck.Mixha deshmon se kur kalonin maleve nga shqiperia ne kosove,ne shume vende hasnin fushime te braktisura pra ne territorin e shqiperise,ku kishte mish e suxhuk me bollek,por te mykur,te cilet i kishte braktisur Fark-u,dhe ai qarte tregon se cfar pune penguse benin ushtaret e farkut ne tirane dhe ne qendrat e trajnimit te ucks.Mbushjani tjerve koken dhalle,se mua spiunin e tradhtarin smund te ma beni hero,se kam mundesi ta di biografin e secilit bashkpuntor.ju pershendes Ago Muji
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyThu Mar 13, 2008 7:16 pm

AGO MUJ mos i trego ati fare bire qeni qe ka vu emrin DRENICA NUK turpenohet me flliqesina si aji E TI MOR BIR KURVE E SHKINE QA JE QE E MBRON TAHIR ZEMEN urdhon se ketu jam kur te dush e si te duash mor bir tradhtari tregoje veten se ma zij se tahirit ta bejm mos ta nin atij i kemi qep jelek a kurse ty pantolla komplet ti bejm mos ta nin e sa per hero vallahi ai vendin e ka ne DEDINJE NE BEOGRAD SKEMI NEVOJ ME SHPALL HERO FLLISINAT NE NESE DON ME DIT PER MUA TREGOM JAM TETOVAR DHE TRADHTIN E TAHIRIT E KAM PERJETU E MOS DHASHT ZOTI ME TE TAKU SE KREJT UREJTJEN QE KEM PER TE E QES NE TY O KLYSH I TRADHTIS
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyThu Mar 13, 2008 11:26 pm

Sa i perket asaj qe u tha se shume shqiptar kane kryer shkollen ushtarake ne beograd dhe kane sherbyer per ushtrine jugosllave,sa di un nuk jane shume ata qe do merrnin pjese ne perpilimin e planit operativ per vrasjen e Tahir Mehes,dhe sdi un cili hero,ka mbajtur burg per trafikim droge.Keto i dini mire ju,o te afermit e Tahir Zemës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyFri Mar 14, 2008 12:10 am

Pos tjerash ishte edhe komandues i operacionit kur u rrethekuan ilegalët Rexhep Mala dhe Nuki Berisha në Kodrën e Trimave.
Diçka po pritoj me e zgjat për të bëmat e këtijë tradhtari të kombit, po e lë me kaq, mjafton të thuhet se ishte tradhtar i kombit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyFri Mar 14, 2008 12:44 am

tradhtija e meriton plumbin seq ja dham tahir zemes e ti drenic vallahi nuk e dij si ke shpetu po te vjen radha edhe ty mos ta nin hiq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyFri Mar 14, 2008 1:14 am

ju lutem njeriu i cili hapi kete tem duhet te mendoj pak ma gjat se qfar konsekuenca mundet me pas mbrapa.

I ndruar te pershendes une jam Autor i temes.
konsekuenca eshte ajo qe dua te di se kushe ishte Tahir Zemaj.,e te lodhime trurin te lexoim me shume bejm mire se sa te meremi me injorancë.

Tahir zema ka qen njeriu ma i madh te cilin patem na dhe e ter Kosova.

Po,qe ka qen njeriu me i madhe sipas mendimit tuaj ja vlen te sjellish fakte ne teme jo veq fjal rrugeshe,kshuqe mjaft me fjal se ka per te pare e s'ka hiq per te bere,kape veten per dore i nderuar e sjalle fakte,nuk jemi per te shkruar Romane ketu.FLM per mirkuptim.

historia e kosoves do ja shenrroj emrin e ti ne nje hero te madh te cilin pati kosova deshmore.

Edhe une mendoje se kemi Akademik te nderit qe do t'ja shenrrojn emrin por ketu jemi ne debate une ti edhe te tjeter per te bindur te gjithe neve se kushe ishte Tahir Zemaj bene mire te sjellish FAKTE.

e aty te ciliet ja ndyn emrin e ti jan tradhetar te kombit

Drenica kemi edhe bashkluftetar te UCK ne kete forum,personlishte nuk kam qen prezent ne lufte,por ja qe nga te tjeret mesoim se kush ishte Tahir Zemaj.

tahir zema me shok ata kan qen te cilet qe ne fillim te viteve te 80-ta kan filluar veprimet per qlirimin e popullit

I nderuar mos fillo nga fillimi te lutem se ne vitet e 80 ku mos i nisi Tahir Zemaj Demostratat !?,,,detyren qe ka pas Tahir Zema ishte të shtypte dhe ti kunderzbulonte ilegalet te cilet punonin per ta fituar Republiken e Kosoves.

aty ku ishin edhe i ndjeri Sali qeku adem Jashari

Me thuja te lutem kure dhe ku ka qen ky takim Tahir Zemaj me Adem Jasharin.????

e te tjer se jan shum e keta leprat tjer kan vjedh tesha neper dugaj te zvicres ne ate koh edhe do te ju kisha lut rreptsisht qe ta mbylleni kete temmmmmmmmm se mundeni me pas probleme ne jeten private

I nderuar je gabim po te mbyllet tema e Tahir Zemaj ,duhet te mbyllet edhe tema e Enver Hoxhes ,Ahmet Zogut,Skenderbeut,Rugoves,Hashim Thaçit,etj etj me nje fjal sipas mendimit tuaj duhet mbyllur i gjithe Forumi,!???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
shkodrani_1
Përjashtuar
Përjashtuar
shkodrani_1


Numri i postimeve : 27
Registration date : 16/03/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptySun Mar 16, 2008 6:51 pm

zeriatdheut shkruajti:
tradhtija e meriton plumbin seq ja dham tahir zemes e ti drenic vallahi nuk e dij si ke shpetu po te vjen radha edhe ty mos ta nin hiq

A ti ia paske dhan plumbin a...

mos shaj sikurse i paske sdha te gjithe qe pqskqn repliku me ty edhe interesant te gjitheve u paske dergu refren sharjesh te njejta sikur i ke msu permendesh.

Un te pyeta vetem bazu ne fjalin qe e paske shkruar.

faleminderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptyThu Mar 20, 2008 8:04 pm

SHKODRANI per tradhetaret nuk ka me i pergedhel me i sha dhe me ua ..... plumb vella i dashur ok mere si te duash e thuaj cte duash ty respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
drit98
Fillestar/e
Fillestar/e
drit98


Male
Numri i postimeve : 10
Age : 111
Vendi : vlore
Profesioni/Hobi : historian
Registration date : 27/03/2008

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptySat Mar 29, 2008 11:37 pm

Njeriu i cili lufton per atdhe nuk merr rrog .Ata te cilet paguhen me pare per luftata quhen mercenar e ketu ben pjes Tahir heroi.Aj ka qen mercenar me gjith ushtaret e tij te cilet silleshin neper hotelet luksoze te TIRANES.Me vjen keq por heroi lind ne luft e heroj te paqes nuk ka as kund ne bote. Heroj nuk quhen ata qe vriten per pun te liga (droga e prostitucioni) por kriminel.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 EmptySat Mar 29, 2008 11:41 pm

hahahaha sa bukur e ke thur DRIT98 te lumt kjo ka domethanje herojt lindin ne luft e jo ne hotele me vajza te bukura
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   ''Kush ishte Tahir Zemaj.?'' - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
''Kush ishte Tahir Zemaj.?''
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Kush ishte Abdurahman Dibra
» KUSH ISHTE ALI AMETI
» Kush ishte FAN NOLI?
» ''Kush ishte komandant Drini''
» Kush ishte Shyt Mareci?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: