Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Flake e te shtena ne Mitrovice ...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Blerti_Gashi
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Blerti_Gashi

Male
Numri i postimeve : 593
Age : 32
Vendi : Në Troje të Enver HOXHES !!
Registration date : 20/10/2008

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptyWed Dec 31, 2008 12:12 am

Kosove, flake e te shtena ne Mitrovice
30/12/2008 19:30

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Mitrovice-trazira
Flake dhe te shtena armesh zjarri jane regjistruar para pak castesh ne uren mbi lumin Iber, ne veri te Mitrovices.
Aktet vandale kane ardhur nga reagimi i banoreve serbe, pas plagosjes se nje te riu nga ky komunitet nga dy shqiptare.
Sic raportojne mediat ballkanase, ne vendngjarje jane mbledhur forca te shumta te KFOR-it, per te vene nen kontroll situaten. Ura mbi lumin Iber mund te konsiderohet teresisht e blinduar.
Plagosja e 16 vjecarit serb Nikolla Bozovic ndodhi ne zonen e quajtur Tre Rrokaqiejte, pas nje perleshjeje mes disa te rinjve shqiptare me disa bashkemoshatare serbe.

Kjo eshte Kosova e " pa varur " , ku dhe pas 10 vite pas lufte dhe pas " pavarsise " nuk jemi te lire ne vendin tone, kjo eshte " pavarsia ", kjo eshte politika e Fatmir Sejdiut dhe e Hashim Thacit bashke me politikanet tjere.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.BashkimiKombetar.com
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptyWed Dec 31, 2008 12:14 am

Sot jane mbushur agjencite me fotot e srbit te plagosur(gervishtur) ndersa nje shqiptar qe gjendet ne QKUK ne Emergjence, dhe eshte ne gjendje te rende, nuk eshte lejuar te fotografohet nga fotoreporteret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Blerti_Gashi
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Blerti_Gashi

Male
Numri i postimeve : 593
Age : 32
Vendi : Në Troje të Enver HOXHES !!
Registration date : 20/10/2008

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptyWed Dec 31, 2008 12:18 am

Po si te lihen te lejohet te fotografohet ku me shum te drejta kan serbet ketu ne Kosove se sa Shqiptaret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.BashkimiKombetar.com
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptyWed Dec 31, 2008 12:19 am

Bashkimi eshte Shpetimi, ndryshe te gjithe do te shuhemi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Blerti_Gashi
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Blerti_Gashi

Male
Numri i postimeve : 593
Age : 32
Vendi : Në Troje të Enver HOXHES !!
Registration date : 20/10/2008

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptyWed Dec 31, 2008 12:21 am

Po si te behet Bashkimi o Petrit Kola, me kete politike qe kemi a ?? A jo jo siq po shifet pa krisur lufta nuk do ket Bashkim e as rehati ne Trojet Shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.BashkimiKombetar.com
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptyWed Dec 31, 2008 12:23 am

Un besoj ne gryke te pushkes, tjerat i sjell ajo, por populli duhet te jete nje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptyWed Dec 31, 2008 12:25 am

Blerti_Gashi shkruajti:
Po si te behet Bashkimi o Petrit Kola, me kete politike qe kemi a ?? A jo jo siq po shifet pa krisur lufta nuk do ket Bashkim e as rehati ne Trojet Shqiptare.

Do te plasi dhe ne lufte shkohet pasi te sigurohen krahet.
Likujdohen tradhetaret...
Behuni gati. Ndiqni situaten.
Nuk do te zgjate me shume se dy vjete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptyWed Dec 31, 2008 12:31 am

Cili eshte Fazllici i qeverise kosovare?

Ja ketu eshte Fazllici i Berishes ne mbledhjen sigurise kombetare shqiptare... por juve nuk e dini kush eshte ajo femra me floke te verdha.

http://ca.youtube.com/watch?v=HacP9jfrXm0
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptyWed Dec 31, 2008 3:49 am

epo duhet te hapim syte te gjithe sepse Mitrovica eshte e Kosoves dhe jo e shkieve
Lagjja e Boshnjakeve ishte ajo qe pas luftes Mori jeten e luftetarit te Lirise Avni Haradinajt
e mu aty pran Shtatores se tij qeveria e serbise ka ndertu objekt banesor dhe shumica e shqipetareve ika shite pronat keto dy vitet e fundit
dhe mu aty dje ndodhi ky incident
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Blerti_Gashi
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Blerti_Gashi

Male
Numri i postimeve : 593
Age : 32
Vendi : Në Troje të Enver HOXHES !!
Registration date : 20/10/2008

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptyWed Dec 31, 2008 2:26 pm

petritkola shkruajti:
Blerti_Gashi shkruajti:
Po si te behet Bashkimi o Petrit Kola, me kete politike qe kemi a ?? A jo jo siq po shifet pa krisur lufta nuk do ket Bashkim e as rehati ne Trojet Shqiptare.

Do te plasi dhe ne lufte shkohet pasi te sigurohen krahet.
Likujdohen tradhetaret...
Behuni gati. Ndiqni situaten.
Nuk do te zgjate me shume se dy vjete.
Duke ndjekur situaten jemi me vite, por ja se qfare te " mira " po sjelle situata.

Si te likujdohen tradhetaret ??, te cilet gjinden ne Qeveri, Polici, Ushtri e ku do ne Trojet Shqiptare .

Gati jemi dhe duke ndjekus kete situate me viete te tera .

Ne qfare bazohesh kur thua nuk do zgjasi me shum se dy vite kjo situate ??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.BashkimiKombetar.com
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptyWed Dec 31, 2008 6:43 pm

...deri me tani situata nuk ka ecur keq.

Faza e pare eshte qe te evidentohen gjithe tradhetaret dhe populli te mos ket dyshime se cilet jane. Kjo faze po harrin pjekurine. Populli eshte i ndergjeshem se kush jane te shiturit qe na pengojne dhe nuk ka dyshime.

Pas saj kalojme ne fazen e dyte , Pastrimin dhe Bashkimin e Vendit.

Po jetojme ne ndrimin e fazave (koherave)...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tina
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
tina

Female
Numri i postimeve : 2564
Age : 37
Vendi : qka po ju interson juve bre
Profesioni/Hobi : me nga mas topi mujsha me zan
Registration date : 18/09/2007

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptyWed Dec 31, 2008 7:12 pm

ska tjeter ktu veq nje pushk ndor edhe fiuuuu ja let um vrasin ja pe vras dikon se nuk shkon ma kshtu joooooo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feratkoca
Anëtar
Anëtar
feratkoca

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 31
Vendi : Shqiperi/Mitrovicë
Registration date : 21/10/2008

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptyWed Dec 31, 2008 11:34 pm

turpi i politikaneve tan te cilet nuk bene asgje per banoret shqiptar ne veri te Mitrovices , as minimumin nuk e ben per ata banor , dhe fajsojne shqiptaret per kete rast turp duhet te keni or ju politikan mafioze qe jeni ne Kosove populli do ju denoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.feratkoca.multiply.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptySat Jan 03, 2009 6:09 pm

Flake e te shtena ne Mitrovice ... F.0103110456931_m
Mitrovicë: Shpërthen dhuna, 6 të plagosur

Dy eksplodime dhe protesta të dhunshme kanë ndodhur mbrëmë në qytetin e Mitrovicës. Gjashtë persona janë plagosur pas një shpërthimi në pjesën veriore të qytetit.
"Tre zjarrfikës dhe tre persona tjerë janë sjellë për trajtim mjekësor. Gjendja e tyre është stabile", ka thënë drejtori i spitalit, Marko Jakshiq.

Policia ka njoftuar se nga eksplodimi janë shkatërruar disa vetura afër një kafeneje në pjesën e dominuar nga serbët në Mitrovicë.

Të zemëruar me këtë, protestuesit serbë kanë shkatërruar vetura dhe pronat e shqiptarëve.

Nuk dihet ende se çfarë e shkaktoi shpërthimin e dytë në lagjen e Boshnjakëve.

Agjencia Reuters, citon zëdhënësin e Policisë, Besim Hoti të ketë thënë se "NATO dhe EULEX e kanë marrë situatën nën kontroll".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptySat Jan 03, 2009 7:21 pm

mos me nguc se te nguci serbet ishin ata qe penguane shqiptaret ne shtepit e tyre te punojn dhe aty gjitheqka filloi keta paramilitaret dhe mupi i serbis jane per ta deztabilizuare situaten dhe shqiptaret kete nuk do e durojn dhe me aqe sa kane mundesi do i pergjigjen mupit te serbis qe ka hyre ne shtetin tone te pavarure qe po vepron pa kurfare penges ateher eshte e drejt morale dhe kombetare te mbrohen trojet tona dhe ti pergjigjemi atyre qe jane nga nje shtete i huaje e hyne ne tjetrin shtete te pavarure siq kane hyre ne kosoven e pavarure te ketyre politikaneve tane qe po thirren se teritori yne eshte i pa prekshem dhe kemi kushtetute ateher veproni zoteri te kafehaneve t e prishtines e te mediave qe kurr nuk po pushoni per shtetin e ri ateher ju politikane a e dini se cfare po ndodhe ne teritorin e kosovese se juaj te pamvarure po ju vriten popullata nga bandat kriminale e mupi i serbis ateher sa me pare duhet te intervenoni dhe ti arrestoni uniformat blu sonte qe jane tubuare tek shkolla e teknikes dhe per gjdo momente pritet edhe me e keqja te gjithe te bashkuare ti prkrahim ata ne mahallen e boshnjakeve shqiptaret vellezerit tane qe nuk e kane ndermend per asnje cmim te leshojn pe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII

Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptySun Jan 04, 2009 1:14 am

Heshtja e popullit e paarsyeshme.
Cuditem se si populli nuk eshte ka ia vere veshin proceseve negative qe po ngjajne ne Mitrovicen Veriore.
Po te kishin ngjare keto shperthime ne 2004 apo deri para shpalljes se pavarsise, mendoj se krejt ndryshe do te ishte situata. Por tash me kete pavarsine e mbikqyrur te Ahtisaarit, na kane vene ne nje gjume te thell, dhe druaj se do te shkoje nje kohe e gjate deri sa te zgjohemi. Por, atehere kur do te zgjohemi, do te jete vone, teper vone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 107
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... EmptyWed Jan 14, 2009 4:30 pm

Shpërthim në Mitrovice

Nga Jeton Musliu
më 14.01.2009 në ora 10:25

Njësitë policore të stacionit të veriut në Mitrovicë dhe hetuesit e njësitit “Task Force” të Policisë së Kosovës dhe të teknikëve të kriminalistikës, kanë reaguar në një rast të shpërthimit të një mjeti eksplodues të raportuar që ka ndodhur mbrëmë rreth orës 18:30, në oborrin e një shtëpie private në rrugën “Meshe Selimoviq”, lagja e boshnjakëve në veri të Mitrovicës.

Njësitë e para reaguese policore pasi janë siguruar se nuk kishte të lënduar në njerëz, kanë bërë sigurimin e vendit të ngjarjes, ndërsa teknikët e kriminalistikës kanë filluar menjëherë me procedimin e ekzaminimit të vendit të incidentit.
“Në bazë të raporteve të para policore të siguruara nga hetuesit e Policisë së Kosovës, mësohet se mjeti eksplodues, ende i papërcaktuar nën rrethana ende të pasqaruara kishte shpërthyer në oborrin e shtëpisë së ankuesit E. Peci, 55-vjeçar, me ç’rast dëme materiale janë shkaktuar në tri xhama të dritareve të shtëpisë. Në kohën e shpërthimit pronari i shtëpisë ishte në shtëpi por nuk është raportuar për të lënduar”, thuhet në komunikatën e policisë për rajonin e Mitrovicës.

Për këtë rast policia ka ftuar në vend të ngjarjes edhe ekspertët e KFOR-it, për identifikim të mjeteve eksploduese, të cilët kanë bërë ekzaminimin e vendit të ngjarjes, mirëpo ende nuk kanë konfirmuar llojin e mjetit i cili ka shkaktuar shpërthimin. “Besohet se mjeti eksplodues ishte një granatë dore”, sqaron policia.

Hetimet për këtë rast kanë filluar kurse prokurori publik i Prokurorisë së Qarkut në Mitrovicë, i cili është informuar lidhur me rastin dhe veprimet e ndërmarra policore, ka urdhëruar zhvillimin e hetimeve për vepër penale “shkaktim të rrezikut të përgjithshëm” në bazë të Kodit Penal të Kosovës.
http://www.gazetaexpress.com/index.php/artikujt/lexo/792/C4/C16
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Sponsored content
Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty
MesazhTitulli: Re: Flake e te shtena ne Mitrovice ...   Flake e te shtena ne Mitrovice ... Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Flake e te shtena ne Mitrovice ...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: