Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ekonomia maqedone nepermjet Shqiperise

Shko poshtë 
AutoriMesazh
alban kita
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 23
Age : 30
Vendi : korce
Profesioni/Hobi : nacionalizem
Registration date : 01/05/2008

Ekonomia maqedone  nepermjet Shqiperise Empty
MesazhTitulli: Ekonomia maqedone nepermjet Shqiperise   Ekonomia maqedone  nepermjet Shqiperise EmptyThu Dec 18, 2008 11:48 pm

te nderuar forumiste.mbas votes kunder anetaresimit ne nate te greqise mund te them qe shqiperia eshte me fat sepse gjith mallrat maqedone do kalojen nga durresi.mund te them qe greqia e ka "mbyllur kufirin " maqedonine, duke u kthyer ne shqiperi te gjith e dine qe rruga nga qaf thana der ne durres eshte sh e mire dhe maqedonet nuk ankohen per kete.GJIHTMONE TE KEMI PARASYSH QE SHQIPTARET E MAQEDONISE KANE GJIHTMNONE SHQIPERINE SI ORIENTIME POR TANI SHUME MAQEDONE POR ORIENTOHEN NE SHQIPERI. duhet te provoni qe nqs kaloni nga elbasai der ne qaf thane i shikon te gjitha targat e maqedonise sidomos te shkupit dhe shumica e automjeteve jane kamione dhe maune te medha per mallra,kurse ne vere kalova ne kete rruge disa here dhe u mahnita sa makina maqedone kishte te shkupit ohrit kumanove struge etj etj..GJITHASHTU BAMIR TOPI DHE BRANKO CERVENKOVSI DISKUTUAN PER BASHKIMIN E HEKURUDHAVE NE LIN DHE STRUGE. te nderuar forumiste durresi po shnderrohet si selaniku vite me pare,nga durresi sot kalojne shume mallra maqedone , pse ?????????? sepse eshte rruge e shkurter .infrastruktura eshte e mire .kete vere pati bum te turisteve maqedon qe bene plazh ne shqiperi,gjithmone flas per maqedone etnike ,jo per shqiptare te maqedonise.rritja sipas llogaritjeve ishte 88%.shifer marramendes apo jo.nqs shkoje ne vlore degjoje vetem maqedonisht.DUA TE THEM QE ESHTE KENAQESI SH E MADH PER MUA QE MAQEDONIA SI SHTET TE ORIENTOHET DREJT SHQIPERISE PER DY ARSYE:1-EKONOMIA SHQIPTARE DO KETE RRITJE TE MENJEHERSHME. 2-SHQIPTARET E MAQEDONISE JAN AKOMA ME SHUME AFER SHQIPTAREVE TE SHQIPERISE DHE RRUGA PER BASHKIM ESHTE ME E LEHTE .PAK A SHUME KOSOVA DHE SHQIPERIA E FUTIN NE GJIRIN E TYRE DHE MAQEDONINE.


PRES MENDIMET TUAJA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ekonomia maqedone nepermjet Shqiperise
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: