Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Sfidat që rrjedhin nga ekonomia joformale në Kosovë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Sfidat që rrjedhin nga ekonomia joformale në Kosovë Empty
MesazhTitulli: Sfidat që rrjedhin nga ekonomia joformale në Kosovë   Sfidat që rrjedhin nga ekonomia joformale në Kosovë EmptyTue Sep 02, 2008 1:47 am

Ekonomia jo formale në Kosovë mbetet problem për autoritetet e vendit, pasi pengon në vjeljen e taksave nga ky aktivitet, duke rezultuar në të ardhura të pamjaftueshme për financimin e buxhetit.

Ekspertë të ekonomisë tërheqin vërejtjen se ushtrimi i dobët i administratës tatimore në ndjekjen e bizneseve, por edhe mos funksionimi i gjyqësorit dhe policisë në luftimin e ekonomisë së fshehtë ndikon në rritjen e ketij sektori, që llogaritet të jetë më i lartë se 30% e Prodhimit të Brendshëm Bruto.

Te nderuar antare c'fare duhet te bere ekonomistet per te miren e buzhetit te kosoves ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
 
Sfidat që rrjedhin nga ekonomia joformale në Kosovë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Ekonomia-
Kërce tek: