Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??

Shko poshtë 
+120
......
rrimtaf
agim__barja
haxhiu
Delia
xhiti
Labinot Drenica
arberia
xhema
Ramizi
Driniiiii
socratus
detektivi
an-di
tonche
laloni
klodian
Dritoni
PeriiKeputur
Muja e Halili
Hamitmatjani
tornado
Tigrina
ngadhenjimi
Liisi
dezertori
egzona-
Eva0506
L1ndush3
kercova
feratkoca
mentori
Veneta
Kushtrimi86
el43
Fjona
katunariplak
Luki
katunari
nikchee
che
Parapsikologu
buqe
Pirro i Epirit
zeriatdheut
stabili
Ademi85
Kasper
prishtinalia uk
Ago Muji
njomeza
Ibrahim Rugova
Martina
istogalia
njonidrenica
Çlirimi
anila
Ali Baba Tepelena
Arizona
morena
lilu
elisa
murturi
beri
voglushja
idol
rolling
besim78
echo
Mergimtari
Driola
luan mreti
eri M
meti1986
MUHAMETII
fi2a1
rroni
Urata
agim barja
nardlushnja
loredana
Lanetja
fati
Guximi
interesant
Mysafir
nadi
tom sojer
Xili
feneri
Lavdi
Orfe@
drit98
xhavo_
shkodrani_1
Ballistet
Ani
ai
xhevdeti
dibran
schumi
NetSerseri
shaban cakolli
meli
genta
BUKUROSHI
shpendi
azzurra
E_Bukura
perparimi
Riki30
Beton
Leka i Madh
kingXa
Sy kaltri
Sofra
petritkola
Kosovarja
silvi
Anna
124 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 29 ... 33  Next
AutoriMesazh
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 1:51 pm

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Hashim-thaqi03I KA HIJE TE LUMT HASHIM THAQI
VETEM PERPARA
TE GJITHA SBASHKU DO I ARRIJMI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 1:51 pm

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Thachi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 1:53 pm

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Y166751858516719
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 1:55 pm

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Petrit-490x320
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 1:56 pm

Thaçi: Të jetojmë së bashku
Qeveria e Kosovës ka ndarë 16 mijë euro për ndërtimin e shtëpisë për familjen serbe Spasiq në Obiliq, e rikthyer ditë më parë në tokën e tyre. Gurthemelin e ka vënë Hashim Thaçi dhe Sasha Rashiç. Të dy kanë bërë apel për kthimin e të zhvendosurve.

Nga Nebih Maxhuni më 02.06.2009 në ora 21:03


Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Pet46 "…E falënderoj familjen për mikpritje, për drekë , një drekë e përbashkët në Kosovën e re demokratike, Kosovën e gjithë qytetarëve të saj, vendit të mundësive të barabarta për të gjithë…"

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Asa23

Pasi ka hedhur tre lopata me beton, kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ka çuar një gotë raki. Me këtë dolli të ngrehur ai simbolikisht i ka uruar familjes serbe Darko Spasiq rikthimin në Kosovë dhe nisjen e shtëpisë së tyre të re.

Thaçi bashkë me ministrin për Kthim Sasha Rashiç kanë vënë gurthemelin e shtëpisë së kësaj familjeje serbe në fshatin Palaj të Obiliqit, familje kjo e kthyer vetëm pak ditë në pronën e tyre.

Pasi kanë vënë gurthemelin, familja Spasiq ka shtruar një drekë në oborrin e tyre për kryemisnitrin, dy ministrat dhe zyrtarët komunalë të Obiliqit. I ulur në krye të vendit kryeministri i vendit i pari ka filluar të shpërndajë bukën pogaçe të bërë enkas për kryemisnitrin nga familja Spasiq.

Ai i ka dhënë një pjesë kryefamiljarit , ministrit Sasha Rashiç e ministrit Sadri Ferati dhe zyrtarëve të komunës së Obiliqit. Për njëzet minuta sa ka zgjatur dreka, kryemisnitri ka dëgjuar hallet dhe telashet që përballet kjo familje e sapo kthyer në tokën e tyre. Kryefamiljari Darko i ka rrëfyer kryemisnitri se sa hektarë tokë ka kjo familje, se me çfarë e kanë mbjellë për t`i kërkuar shefit të ekzekutivit edhe një traktor.

“Tokë kemi, po kur nuk ke traktor nuk e di si ta punojmë atë. Një pjesë të tokës e kemi mbjellë me misër”, ka thënë ai. Përveç ndërtimit të shtëpisë, për këtë familje serbe nga ana e Qeverisë së Kosovës, kryemisnitri ka sjellë edhe dhurata për fëmijët e kësaj familjeje.

Thaçi derisa po mbante në prehër Milanin e vogël i ka dhuruar atij një top futbolli duke e uruar atë që ai në të ardhmen të bëhet lojtari i ekipit italian Milan. “ Emrin e ka Milan, e don ekipin e Milanit dhe shpresoj se do të luan në Milan”, ka thënë ai.

Familja Spasiq është 11 anëtarëshe dhe deri në ndërtimin e shtëpisë që kushton 16 mijë euro, nuk ka ku të qëndrojë. Kryeministri Hashim Thaçi është zotuar se Qeveria e tij do të punojë që jo vetëm kësaj familjeje, por edhe familjeve të tjera që dëshirojnë të kthehen në pronat e tyre do t`ju mundësojë kushtet normale për jetësë.

Ai ka marrë si shembull këtë familje për bashkëjetese të shkëlqyer me fqinjët e tyre shqiptarë. “E falënderoj familjen për mikpritje, për drekë , një drekë e përbashkët në Kosovën e re demokratike, Kosovën e gjithë qytetarëve të saj, vendit të mundësive të barabarta për të gjithë. Familja Spasiq është një familje që është kthyer për të jetuar në Kosovë, është shembulli më i mirë i mundshëm i jetës në Kosovën e këtij viti, në Kosovën e progresit suksesit, multietnicitetit , tolerancës, zhvillimit e të tjera “, ka thënë ai.

Më këtë rast ai dhe ministrit Sasha Rashiç ju kanë bërë thirrje të të gjithë të zhvendosurve të kthehen në pronat dhe shtëpitë e tyre. “Unë dhe qeveria do të eliminojmë çdo pengesë për procesin e kthimit në mënyrë që të kemi suksesin e vendit tonë ,nuk do të mungojnë bashkëpunimi, jetojmë, ndërtojmë bashkarishtë.

Unë ndihem mirë që kjo familje po fillon një jetë të re në Kosovën e zhvilluar . Çdo komunitet në Kosovës ballafaqohet me vështirësitë, më kërkesa me nevoja, jemi pranë çdo familje të të gjitha komuniteteve”, ka deklaruar ai.

“Më vjen mirë që jam këtu sot dhe se shoh njerëz të rinj që kanë ardhur në Kosovë. Më vjen mirë që familja juaj e re është këtu dhe unë jam këtu që të përkrah kthimin tuaj. Këtë po e shoh edhe si shpresë për kthim e të të gjithë të zhvendosurve dhe u bëj thirrje që të tjerët të kthehen në Kosovë, në shtëpitë e tyre sa më shpejt”, ka apeluar ministri për Kthim dhe Komunitete.

Kryefamiljari Darko Spasiq ka falënderuar Qeverinë, ministrinë e Kthimit dhe komunën e Obiliqit për ndihmë e ofruar. “Më keni ndihmuar shumë për tu kthyer në pronën time dhe tash po më ndërtoni shtëpinë. Po ashtu falënderoj edhe fqinjët shqiptarë”, ka thënë ai .
Kryeministri i Kosovës edhe muaj më parë ka dhuruar në traktor për një familje serb në një fshat të Lipjanit për t`i ndërtuar edhe kësaj familje një shtëpi banimi.


“E falënderoj familjen për mikpritje, për drekë , një drekë e përbashkët në Kosovën e re demokratike, Kosovën e gjithë qytetarëve të saj, vendit të mundësive të barabarta për të gjithë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 1:58 pm

Qe politika e juve ,keni luftue per bashkim vllaznim ama ju disa.
Ata trimat kan vdek ja jane kunder juve dhe ketyre servileve..
Ju te dyshuarit jeni per politik ani shqiptare..
Po do ta paguani shtrejnte..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 1:59 pm

A i ka dhan ndonje traktor familjeve te deshmoreve.
A i ka qaf femijet e deshmoreve...haaaaaa more Agim trimi....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 2:00 pm

KJO ESHTE AJO QE POE DESHMOJMI SE NE SI LUTETAR TE UCKse KEMI LUFTUAR KUNDER USHTRISE SERBE TE AGRESOREVE E JO KUNDER CIVILEVE DHE KJO ESHTE AJO CFARE I KA HIJE NJE SHQIPTARI SE ME TE VERTET NUK KA MUNDUR DHE NUK KA PATUR ARSYJE BOTA DEMOKRATIKE TA SHPALLE UCKne ORGANIZAT TERORISTE
EDHE PER ATE BOTA DEMOKRATIKE I JU BASHKUE USHTRIS CLIRIMTARE TE KOSOVESE DHE E BOMBARDUAN SERBIN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 2:02 pm

EDHE NJË TRAKTOR, KRYEMINISTRI MBAN PREMTIMIN!
Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 BlankEdhe pse flitej e shkuhej shumë për zhvillimet që do të ndodhin pas shpalljes së pavarësis, mendonim se bashkë më pavarësinë do të vinte edhe “shkopi magjik”, i cili do t’i zgjidhte të gjitha problemet më të cilat përballemi si shoqeri. Por ndoshta “shkopi magjik” ka arrit, por jo për shoqerin si terësi.
Si duket ky farë “shkopi magjik” ka arrit vetem për pakicen serbe, edhe pse këta të fundit e kundërshtuan dhe vazhdojnë ta kundërshtojnë hapur pavarësinë e Kosovës.
E percjellem të gjithë festën për nderë të shpalljes së Pavarësisë, ajo u zhvillua në menyrën më të mirë të mundshme nga shumica (shqiptarët) dhe pakicat jo serbe, u festua më “dinjitet” siq edhe kërkohej nga Kryeministri dhe institucionet tjera vendore dhe ndërkombëtare në Kosovë.
Festa kaloj aq mirë sikur kryeministri jonë tu kishte premtuar dhe dhënë traktor atyre që festuan dinjitetshëm dhe pa dhunë ndaj të tjerëve.
E kemi përcjellë viziten e kryeministrit të Kosovës në një familje serbe në përiferi të Prishtinës, asaj familje iu premtua një traktor, i cili premtim pas disa ditësh u përmbush dhe familja e minoritetit serbë u pais më një të till, nga aty më raki shpie përpara, kryeministri Thaqi iu bëri thirrje të gjitha komuniteteve e sidomos ati serbë që të inkorporohen në zhvillimet në Kosovë dhe të pranonin Kosovën e pavarur dhe sovrane siq shprehet gjithë, sepse vetëm kështu mund të fitoni traktor, ju premtoj poashtu jetë të rehatshme dhe të begat, pa bërë asgjë të mir për Kosovën dhe gjëra të tjera të cilat vetem serbët i gezojnë si minoritete në Kosovë.
Por nuk ndodhi as për së afermi më atë qka kërkoj Kryeministri Hashim Thaqi, po qka ndodh?, hmmm, Serbët edhe përkundër thirrjeve të kryeministrit, edhe pse po marrin traktor, edhe pse i kan të gjitha të drejtat, nga njëherë edhe “mbi ligjin”, ata (Serbët) janë rrebeluar pas shpalljes së pavarësisë, kemi verejtur se si i dogjen pikat kufitare, në kufirin që ndajnë Kosovën më Serbin, ndërsa për kryeministrin Hashim Thaqi ishte incident i izoluar (ky incident për një vend tjetër do të thoshte cenim i integritetit territorial dhe thyrje e kufirit), plagosen polic të SHPK-së nga gurët dhe gjerat e tjera të hedhur nga rezervistët dhe qytetarët tjerë Serbë, nuk pati asnjë reagim nga instancat e Kosovës, përjashtim ledhatimit për Serbët. Bojkot nga policët serbë të SHPK-së, ledhatim për ta (suspendim më pages nga puna), e njëjta nuk vlen edhe për komunitetët tjera pakic. Policët shqiptarë të SHPK-së të cilët kanë rënë në detyr dhe sot askush nuk merrët më familjet e tyre, të cilat është dashur që të gëzojnë ndihma dhe sigurisht gjysmën e rroges që kanë marr policët deri sa kanë sherbyer në SHPK.
Ndoshta dikush mund të mendoj se jam “nacionalist ekstrem”, por unë ju them jo, por shkruaj për të rikujtuar se kemi dhe po shohim shumë “përbuzje” në kuptimin formalo-juridik, mund të vërejm që nga bujku (i cili në të gjitha fushatat para zgjedhore marrin më së shumti premtime, dhe asnjë nga ato premtime nuk ju realizohet), i cili (shembull më i vogël) nuk e ka as edhe një litër naftë për ta future në punë traktorin e tij më të cilin duhet t’i hyhet punës në pordhimin e produkteve bujqësore, bujqësia është shtylla kryesore e ekonomis së Kosovës, por vazhdojmë tutje shumica e bujqëve të Kosovës nuk as traktor, sepse institucionet tona nuk i subvencionojnë (stimulojnë), edhe pse kryeministri i Kosovës, Hashim Thaqi bënë lojra për poena politike, për të fituar “zemrat” e një minoriteti të “pa”ndegjueshëm. Kryeministri nuk është në krye të qeverisë vetëm për një minoritet cilido qoftë ai, as vetëm për shumicën, por për të gjith popullin e Kosovës.
Fillova më bujkun për t’i rikujtuar Kryeministrit Thaqi se traktorët ju duhen edhe bujqëve të tjerë jo serbë.
Nësë vazhdojë të tregoj të metat tjera, dikush mund të mendoj se jam kundër Kryeministrit dhe Qeverisë së tij, por edhe unë si gjithë qytetarët e tjerë te Kosovës po më dhembë kur po i shoh këto zhvillime të cilat nuk sjellin zhvillime të barabarta për të gjith, ose për të gjith njësoj ose hiq sgje hiq për askë, në fund të fundit të gjith jemi njerëz.
Serbët edhe pse pakic në Kosovë, kanë sunduar para luftës në Kosovë, por serbët siq po vërehet do të sundojnë edhe tani, nësë analizojmë mir Projekt-Kushtetuta e Republikës së Kosovës, ajo mohon ekzistimin e popullit shqiptar në Kosovë dhe në menyrën më përbuzëse për shumicën , i jepë të drejta ekstreme (në kuptimin pozitiv) pakicave, sidomos pakicës serbe.
Qindra mijëra vite burgje e miliona orë torturime, dhunë fizike e psiqike nga regjimi Serb, i falen, sot i arsyetohen Serbisë; E kjo nga "Qeveria jonë", Kushtetuta është për të gjith qytetarët e Kosovës, jo vetëm për pakicat, për këtë arsye institucione të Kosovës ju themë se në preambul është dasht të shenohen ato që sollen deri të krijimi i Shtetit të pavarur të Kosovës, dhe në nene të veqanta duhet të sanksionohen tëdrejtat që duhet t’i gezojnë familjet e veqanta…!.
I nderuar kryeministër, sa familje të varfëra shqiptare i keni vizituar deri më tani, sa “traktor” iu keni derguar bujqëve shqiptarë, a jeni në dijeni sa familje më nevoja të thella i ken ë rajonin e Drenicës, i cili ka vuajtur gjith jetën.
Nësë vazhdoj, sigurisht se do të kemë qka të shkruaj deri në pafund, por ndoshta mjaftojnë sa për të rikujtuar së duhet të keni kujdes më popullin.
Ne fund ju themë se:
Jeta e dikujt tjetër dje, është e lidhur më jetën tonë sot, kurse Jeta jonë sotë lidhet më jetën e dikujt tjetër nesër.

Argjend Zejnaj
Sekretar i Përgjithshëm i
Klubit Politik "Afrim Zhitia"
04.02.2008
Prishtinë

Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 2:05 pm

Luftetaret e uck nuk perkrahin keta politikan te shitur.
Ata jane kunder ,keta i perkrahin ata te uck qe u pasunuan ne emer te uck.
Hajnat kriminelat dhe baditet qe kan blere fabrika lokale hotela ne emer te luftes.
Ata jane nen mbykqirjen e eulex dhe keta i shfrytezon kunder popullit te vet.
me ne fund i hudhe ne humnere..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 111
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 2:09 pm

Qysh nuk po e helmojne serbet bre? Hahahaha, kjo deshmon se a eshte i mire a i keq per ta.

Foto nga dhurimi i traktorit ne Lipjan.

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Fermer1

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Fermer2

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Fermer3

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Fermer4

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Fermer6

Burimi i fotove :
http://www.ks-gov.net/pm/?page=2,26
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 2:13 pm

Drilon Peci para 6 muajve Kuvendi o organizatave joqeveritare të Kosovës, sigurisht ka marrë urdhër prej Hashim Thaqit që këtë cmim t\\\'ja ndaj Sllobodanit. Hashim Thaqi u mësue me ju nda traktora serbëve. Kurse luftëtarët më të devotshëm të UCK-së me i lanë jashtë strukturave të TMK-së. Pse Hashimi nuk ua ndau naj traktor fëmijëve të dëshmorëve, apo invalidëve të luftës, apo familjeve të dëshmorëve. Po ta dëgjosh Hashimin nuk lë pa përmendur dëshmorët e kombit. Ato fjalë i ka fallco. Në realitet ai asgjë nuk punon për ta. Ai ka ardhë në pozitë në emër të tyre. Thënë shkurt e shqip duke i keqpërdor emrat e tyre. Shih se c\\\'bënë Hashimi dhe Fatmir Sejdiu sot. Nuk bëjnë asgjë. Bash asgjë nuk bëjnë. Ata duken si dy mjeran politik. Ata nuk kan bash lidhje për politikë. Shiqone kush po qeverisë sot. Njerëz më të kompromituar politik. Shumica e tyre i kanë nga dy, tri apo më shumë fuksione. Shiqojen Arsim bajramin pesë apo gjashtë. Nuk ka faj i shkreti se nuk punon asgjë prandaj mundet me i përballue edhe dhjetë fuksione. Memli Krasniqi tri fuksione. Shumica janë edhe anëtarë të parlamentit edhe qeveritar. Të mjerët ata për ndërgjegjëjen e tyre. harrova. Ata as që kanë ndërgjegjëje.
Komshia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 2:14 pm

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 2
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 2:15 pm

KJO ESHTE ME TE VERTET NJE MARKETINK NE FAVOR TE INSTITUCIONEVE TONA NE ARENEN NDERKOMBETARE KJO CFARE BETE JU ESHTE DICKA QE JA VLEN PER TE MIREN E KOSOVESE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 2:16 pm

A zhiko bre veq perpara shqiptare mos harroni kumarllekun!
Se keshtu shkohet ne evrop me bashkim vllaznim te ri.
me kosoven multietnike e flamur mutietnik...haaaa na knaqt trimat e shqiptareise..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 2:18 pm

KETA QE I MOREN TRAKTORET JAN QYTETAR TE SHTETIT TE KOSOVESE E KAN PRANUAR REALITETIN EDHE NE SI SHTET DEMOKRATIK DUHET TE JU NDIHMOJMI PSE JO
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 2:20 pm

Sa mire po lun top Milloshi i vogel.
A lufte e lufte sa kan hjek tuj luftue badihava dhe prap ne preher shkaun.
A thua me pas marre ne preher nje femije te nje deshmori ne krah si e kishte ndie veten i ngrati femije qe skan buk me ngrene a Prindi ju vra per bashkim e keta manipulojne me deshmoret me bacen tuj rre se Bac u Kry.-Po Bac su Kry po keta kan hyre ne lufte me qivia me drukulija qe te pasunohen per veti,dhe te shkaterrojne qenjen shqiptare..Zoti i marrofte e i kallte per se gjalli..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 2:21 pm

Jo more i mjere sjan qytetare te kosoves po te serbise edhe ti bile je..
keto rrena te juaja ju ka dal boja spo shiten ma kerkunde..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 2:24 pm

PSE A MOS I KE TE GJAKUT KETA QE PO JA U DITKE TI HISTORIN TE KAHIT JAN A
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 111
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 2:29 pm

Hapat e pare Thaçi i ka pas ne LDK. Ne forume rinore e ç'rinore... Ketu shihet qarte se kush e ka pergatit, shihet qarte brumi i tij.

Per kete arsye ai kurre nuk permendet nga ish luftetaret e rene e te gjalle neper dokumentaret e ndryshem qe kane te bejne me luften e uçk-s.

Po te ishte ky njeri shqiptar sdo ta shkatrronte LPK-n me kliken e Xhavit Halitit!

Pse u shkaterrua LPK-ja? Sepse ajo ishte per çlirimin e Kosoves, ndersa klika e Xhavit Halitit qe perfaqesohej nga Thaçi ishte per nderprerjen e saj dhe perftimet materiale te cilat i arriten, u bene milionera, na bene nje "shtet" ahtisarian me 95 % shqiptari duke i kthyer ne kosovare, nje kushtetut antishqiptare e cila ne brendesi te saj sipas numrit te deputeteve njeh vetem 83,6 % shqiptare e pjesa tjeter derrmuese serbe, asnje ndryshim i kushtetutes e ligjeve te forta s'mund te ndryshohet pa miratamimin e 2-5 % serbeve qe jane shume shume me te privilegjuar se sa shqiptaret.

Se di per çfare shteti po behet fjale ketu!! Mbreme e shikova "Koktej Vere" ne RTK, koncerti & emisioni eshte zhvilluar ne Mitrovice dhe asnjeri prej qytetareve te saj nuk foli mire per gjendjen aktuale, pêr qeverine aktuale, per politiken aktuale, per privilegjet qe u behen serbeve, per papunesine e madhe,...
- U ndjeva shume mire kur pashe kesi lloj mendimesh e njerez te ndritur qe e kuptojne gjendjen aktuale e jo si ne Gjilan qe s'dnin tjeter veç kemi jeten e nates , kemi vajza , djem...

Pra ju lumte mitrovicaseve per vetedijen e larte shoqerore. Jane keta njerez qe e perfaqesojne popullin e jo partit e lideret politike, jane keta njerez qe e flasin realitetin e jo partit e liderete politike. Nese e keni shikuar mbreme Milaim Zeken dhe rruget si "pet perpeçi" e kuptoni se çfare rruge po na shtron Lima.

https://www.youtube.com/watch?v=D_Q5dLQ9qxg
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 2:32 pm

MERGIMTAR SA EMRA I KI BRE DJAL
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 2:44 pm

Mergimtare ashtu eshte ky Thaqi ishte Kryetare i lidhjes se Rinise se LDK.tani ishte komuniste dhe Kryetare i studenteve me 1999.
Dhe si perfaqesues politik i uck erdhe me ndihmen e xhavit halitit dhe azem syles e fatos nanos,pa i pyet apo pa vendim te shtabeve ,ku keshilli i üergjithshem ne zvicerr kishin shpalle rexh Iberdemaj.
Ky Thaqi e shpalli veten sa ishte ne drenic per vizit...
Krejt me tradhtija po shumica nuk i dijne gjerat po vetem ja futin kot.
Keta njehere u thirrshin ne rugoven tashe ata dezertore te uck farkiste etj thirren ne thaqin se ky ka pran vetes ishe udbashet dhe ata qe ishin kunder uck-se..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 6:58 pm

Atdheu ka nevojë për njerëz që angazhohen për Shqipërinë Etnike

30 July 2009
Formularbeginn





5 Stars - Excellent4 Stars - Good3 Stars - Average2 Stars - Fair1 Stars - Poor

Formularende































PRINTOJE


ME POPULLORET


VERSION PDF


VERSION XML


TXT version



Prof Xhavit Dalloshi

Autor :

Cenë Pushkolli



Reklamoni tek Tribuna Shqiptare
Reklamoni tek një nga publikimet
më serioze shqiptare në internet
http://tribunashqiptare.com


AlbemigranT.com
Faqja e emigrantëve shqiptar
www.albemigrant.com










google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);


Intervisoi për TribuanaShqiptare.com Cenë Pushkolli




Vendlindja mund të ndihmohet në shumë mënyra, ne që punojmë jashtë atdheut duhet ta zgjedhim njërën mënyrë për ta ndihmuar atdheun.Ka kaohë që ne nga Mërgata Shqiptare në forma të ndryshme ndihmojmë përveç familjeve tona, edhe familjet e skamnorëve. Me qëllim me këtë rast prof. Dalloshi nuk dashti të flasë lidhur me dhënien e kontributit, respektivisht të ndihmës ish-luftëtarët e lirisë. Për këtë dhe për shumë çështje të tjera lidhur me jetën në “gyrbet” dhe aktivitetet e përgjithshme kombëtare, për lexuesit e tribuna shqiptare.com, fletë Xhavit DALLOSHI.



TribunaShqiptare.com: Ju lutem prof. Xhavit, tash e sa ditë keni ardhur për pushime në vendlindje. Siç biseduam ju kuptuat se tash e sa ditë ueb faqja: Tribuna Shqiptare, ka iniciuar një aksion për mbledhjen e nënshkrimeve për ta luftuar gjakmarrjen, çfarë mund të na thoni lidhur me këtë plagë kombëtare si edhe për këtë iniciativ të tribunës shqiptare?



Xhavit DALLOSHI: Fillimisht nga zemra e përshëndes këtë iniciativ. Ky aktivitet në vete ka elemente të shenjëtërisë, i lumt atij që solidarizohet me këtë iniciativ. Me e përkrah këtë iniciativ sigurisht që është diçka e madhërishme.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 7:00 pm

! TribunaShqiptare.Com: Qysh kur jeni në Gjermani?



Xhavit DALLOSHI: Unë Kosovën e kam braktisur viteve të nëntëdhjeta, atë botë kisha presion nga regjimi i atëhershëm. Në Gjermani e kam gjetur atdheun tim të dytë, po po është atdheu im i dytë, por nëse ju befasoheni me këtë përgjigje unë po sqarohem lidhur me këtë. Atdheu im i parë është Shqipëria Etnike, ndërkaq jam duke jetuar në Kosovën Historike, prandaj vendlindja ime e dytë është Gjermania. Më 1993, kam pasur fatin të njihem me shumë e shumë veprimtar të kauzës gjithëkombëtare, ndër ta ka qenë Fehmi LLADROVCI, pasi që mësova për veprimtarinë me të cilën ai merrej, unë pa një pa dy iu bashkëngjita grupit të tij, aktiviteti ynë ka qenë i lidhur kryesisht për propagimin e çështjes kombëtare. Më 1994, kam arritur të bëhem anëtarë i partisë së të gjelbërve Gjerman. Unë në të njëjtën kohë jam edhe përkthyes pranë policisë Gjermane dhe gjyqësisë Gjermane. Më 1996 bashkë me shokë arritëm që një delegacion Gjerman ta bindin që ta vizitojë Kosovën, në krye të atij delegacioni ka qenë një Xhemail KARSLIN(nga Siria) përndryshe është aktivist Gjerman. Unë përveç këtij angazhimi, arrita që të organizojë një takim pune me përfaqësuesit e UÇK-së dhe të veprimtarëve të LANDTAGUN dhe BUNDESTAGUN Gjerman, në atë kohë isha edhe Kryetar i Këshillit të Fondit vendlindja thërret. Prej vitit 2002, jam anëtar i partisë CDU dhe anëtarë i Kryesisë së CDA. Këtë vit jam edhe delegat i CDA për REPUBLIKËN e NORD HAIM WESTFARLISË. Si aktivist i kauzës kombëtare kam marr pjesë në shumë takime ky kemi ndërmjetësuar në pajtimin e ngatërresave. Sigurisht që veprimtarët siç jamë unë gjithandej botës shqiptare, kam dhënë kontribut të çmuar në pajtimin e rasteve konfliktuoze. Këtë gjë të shëmtuar nuk ka njeri që nuk e gjykon, pra edhe unë e gjykojë, dhe dëshirojë që nga kjo”sëmundje2 të lirohemi një herë e për gjithmonë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 EmptySun Aug 23, 2009 7:04 pm

Ne zgjedhjet e pergjithshme parlamentare une do te propozoja Prof.Te behet Kryetare Kryeminister apo Deputet !
vetem keta njerez mund te kontribojne qeshtjes kombetare.
Jo Servilet ata qe shiten lehte.
Ky zoteri ka arrijt me punen e pa lodhshme per qeshtjen kombetare dhe me autoritetin qe ka ti bashkon shume patriot shqiptare.
Po veshtire me te e kane udbashet dhe servilet te bashkpunojne...
Ky eshte pra ai qe duhet perkrahe dhe Albin Kurti..
Leni servilet te shiturit per nje groshe para...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty
MesazhTitulli: Re: Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??   Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ?? - Faqe 25 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cili politikan ju pëlqen më shum dhe pse ??
Mbrapsht në krye 
Faqja 25 e 33Shko tek faqja : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 29 ... 33  Next
 Similar topics
-
» Cili instrument ju pelqen me se shumti? Dhe pse?
» Si duhet te jete nje politikan/e i/e mire per Shqiptaret ??
» O JU POLITIKAN MENDONI NJIHER E PERGJITHMON PER KET POPULL
» Çfar duhet te beje nje politikan qe ta duan shqiptaret?
» Gezuar per shum mot.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: