Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?

Shko poshtë 
+76
haxhiu
agim__barja
arbeni24
Medalim
Isa Uka
Tatoo
arberia
eri Tr
xhiti
Ada_Kondi
xhema
socratus
ramadan mekaniku
an-di
Lancelot
detektivi
sokrati
Aktiv
PeriiKeputur
VINCA
ngadhenjimi
Hamitmatjani
anila
Kasper
Blerti_Gashi
Mirushe
gjakushi
Gjura
Eva0506
ylari
MUHAMETII
paioni
feneri
MARY
besim78
aurora jasini
Parapsikologu
istogalia
Roza
alban kita
Loti
Mergimtari
Xili
Eagle Eye
Argent
Euridika
E_Bukura
ariana18
stabili
cuni
Ali Baba Tepelena
xhavo_
nardlushnja
lilu
tom sojer
Jeetaa
zeriatdheut
rolling
Mister
murturi
fina
Orfe@
MARIA
USHTARILIRIS
Zogisti_Legalist
Delia
Leka i Madh
Ago Muji
Beton
prizreni73
Riki30
Aquila
ss1
Sofra
Anna
petritkola
80 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Next
AutoriMesazh
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyTue Nov 25, 2008 5:55 pm

O Marillaqis, merre kete propaganden tende me gjithe kete Hiresine tende e theni qafen ne Greqi, se Shqiperia ka qene eshte dhe do te jete e Shqiptareve.

Rrnoft Shqiperia Natyrale
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyTue Nov 25, 2008 6:11 pm

Vetem kaq di te them...

Janullatosi ashte agjent grek dhe permes Janullatosit me juve qe po i shkoni mbrapa po e rrezikoni Jugun e Shqiperis, po nese ju e rrezikoni Jugun e Shqiperise cfark kombetaresh jeni e ne kete raste eshte fjala per ju cfar kombetarej je ti kur i sherben ketij poliagjenti grek ?!!!

MARIUSHE, e di se po me dhimben ato pak min. qe i kam humb duke te shkruajt pak a shum lidhje me kete Grekin tend te dashur, keshtu qe pa humb kohe me shum te them mos prit prgj. sepse nuk do te kesh kurr, me njerez sikur ti jo qe nuk diskutohet per dicka, por as nuk duhet me mendu per ta.

Merre ate arushen e shkoni ka te doni se ne Shqiperi nuk keni vende, byee Mariushe.!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 42
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyTue Nov 25, 2008 6:14 pm

Cito :
Eva moj Eva sa me zell flet oZot sa me zell flet.Por kur nuk lexon si e ke pare punen ti te lexoj une dokrat e tua ehe ti te thuash cte vin ne mendje.Epo nuk eshte loja keshtu ka disa regulla qe mire apo keq do te te duhet ti respektosh.Sa per zotin Marku te keshilloj ta njohesh me mire dhe kur ta njohesh pyete perse u rebelove qekur tu pre rroga e priftit dhe tu kerkua te mbarosh shkollen deri atehere orvoir dhe mos perserit kot ato qe thote Marku sepse shume thjesht ti nuk ke te drejte edhe sepse ti duke perseritur fjalet e atij tregon se je e padenje per te argumentuar vete.

Hajde fetare hajde! Hajde moj "kristiane" se e tregon ketu veten se cfare bataku je! Keta jane kristianet..??!! Keshtu flasin njerezit qe besojne Perendine...??!! Kjo eshte edukata e njerezve te kishes...!!!??? Hahaha

Keshtu na tregon jo vetem se ti nuk ke Zot, por edhe se je produkt shovinistesh, se je ketu, ne kete forum vetem per te mbjelle ere dhe ligesi, por kujdes sepse ata qe mbjellin ere, dije se korrin furtune.

Marie, si shume informacion posedon moj zonje/zoteri per moshen qe ke!!!!

A nuk te duket se po del pak hapur dhe po kthehesh ne karte te djegur!!! Nuk ke per t'iu vlejtur me as padroneve te tu moj e mjere.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyTue Nov 25, 2008 6:20 pm

Maria, me propaganden e saj po hedh po e bjen ne kete forum hijen e kriminelit N. Zevra, dhe vet prania e Janullatosit e kthen Hijen e ketij Krimineli mbi Shqiperi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyTue Nov 25, 2008 6:22 pm

Maria,
Juve i shmangeni dialogut me mua.
Kjo nuk eshte e ndershme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ylari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
ylari


Female
Numri i postimeve : 801
Age : 38
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/11/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyTue Nov 25, 2008 8:05 pm

Ylari epo atehere me duket se paske shume kohe sepse je pergjigjur goxha here.Pra ty te takoka te thuash mendimin tend pa te ofenduar dhe nderhyre kurse mua jo,po perse xhanem cfare ke ti me shume?Ylari ate qe kam thene se je goc dhe do lesh nam e kam thene sepse ke ide te frikshme dhe zakonisht femrat nuk jane aq makabre sac po tregoheni ju.


Po Maria! Jam pergjigjur kësaj koxha here, por, shumë shkurt dhe qartë! E bëra ashtu per të te treguar ty qe janullata( Janullatosi), në djall vafsh me gjithë të!, nuk ka varr në tokën shqiptare! Por si duket, ju ende se keni kuptuar.
Kur flisni per ofendimin dhe nderhyrjet,kot po cingureni ! Se une e jap mendimin tim, dhe kush me ofendon eshte puna e tij, po ashtu siç nuk merakosem se si ndjehen ata që pandehin se i ofendoj !
Për këtë këmbënguljen tuaj të arsyetoni një person si Janullatos në Shqipëri, ma mirë të heshtni se, kushedi se çka të thoni ai është i tillë dhe në tokën arbërore gjithmon do te kundërmojë erë lugati! Se për të gjallin e tij ishte i till!

Ju thoni se kam ide te frikshme! Pse maria ide te frikshme? Përse jeni frikesuar ju nga idet e mija? Është e vërtetë Maria ! Se idetë shndërrohen në çështje! Dhe çështja e di ti si zhgjidhet ! Këtë radhë ashtu do tu dalë dhe në thyqafje do të përfundoni edhe ju janallutosistët!

Per fund te pershendes me këngën Ah mari moj mari, dukesh shend, por je bërë Hi !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyTue Nov 25, 2008 8:40 pm

Maria,

Mos kini frike te debatoni me mua.

Nuk jam Djall as Dreq,
Nuk jam shpirt i keq,
(nje kenge nga krahina shqiptare e Dardanise)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyFri Nov 28, 2008 5:20 am

Eshte zgjidhur ky problem. Do e varrosim ne pragun e shtepis se MARIAS, mendoj aty ku jeton-vepron ne GREQI !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptySun Nov 30, 2008 7:22 pm

Shikoni, lexoni...

http://video.google.com/videosearch?hl=en&q=janullatos&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sa=N&tab=wv#
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptySun Nov 30, 2008 7:26 pm

N'a humbi fare Mariushja, a thua bossat e saj nuk kan mund me pregadite material per kunderpergjigjeje ... ?!!

Ai grek nuk ka vend ne tokat Shqiptare dhe PIKE E MADHE ...!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyThu Dec 04, 2008 5:00 pm

Ago po greku ate politike ka mo vella ate do bnte e hoqi batakun nga shtepia e tij dhe i dergoi te burgosurit ketu edhe une ate do beja gjithsesi Janullatosi mesa di une nuk kishte ndonje firme dhe as nuk ka vepruar ne emer te asnje shteti, ti flet me ipoteza kurse une me faktet qe kam ,shkak per luften u be Saliu,firmat por deri tani nuk kam degjuar se e beri Janullatosi.... ti pastaj mund te filozofosh sa te duash e drejta jote tjeter muhabet eshte pastaj te beson njeri apo jo megjithate une e di qe kurre edhe perse une kam te drejte ju nuk do ma jepni ate por nuk me interseson fare per mua rendesi ka e verteta.Sa per te thyer qafen te thashe eshte me argetuese dhe ke me shume shance ta thyesh ti sepse te siguroj qe une nuk do ta bej sepse fatmiresisht nuk jam peson non grata ne Shqiperi por perkundrazi nje person shume i kerkuar qe keshtu ti mund te shprehesh sa te duash por ske ci ben per ta thyer qafen nuk e thyej dot....me vjen shume keq qe te merzit por ske ci ben i ka jeta keto.Bibikim nuk prisja agje me shume pas te gjithe shpjegimit dhe keshilles juridike qe te kam dhene ne shkrimin e meparshem.Une fatmiresisht kam nje dije qe mund te ta mbull gojen per ceshtjet e te drejtave.Une i dashur Bibikim te ftoj pasi te kesh hetuar qe besoj se e ke bere por nuk te ka dale ne favorin tend per ato qe te kam shkruar ne lidhje me paligjshemerine e Janullatosit ketu,ato qe ti i dashur me terorizove duke me thene se do ma mbullesh gojen me fakte dhe aty ku une pres te ma byllesh gojen me fakte baaam ''nuk te pergjigjem me se humb kohe'' aman ore se na cudite mos mereshe fare me kete pune, ku i cove faktet e tmershme te lidhura me paligjshmerine e Janullatosit ne Shqiperi?Te sfidoj te me paraqesesh paligjshmerine e tij ne baze te legjislazionit tone sigurisht jo te 1912 se kemi perparuar por me kete te sotmin bujrum dhe sfide e hapur me paraqit se cilin ligj ka shkelur Janullatosi me ardhjen e tij ketu.Deri atehere te le te kerkosh dhe se per pak harova mos bjer ne kundershtim me fjalet e tua njehere me thua bye dhe pastaj pergjigjesh prap.Sa per pergjigjet me duket se une ta qartesova radhen e kaluar se do te vonohesha me pergjigjen se nuk e di ke djeni apo jo por une kam dhe pune dhe nuk fle maj internetit ok?bye edhe shpresoj te pakten te mos e fshini mesazhin.Gjithe te mirat bibikim ne rast se nuk pergjigjesh me.Eva moj goce po ti nuk ke ku kapesh moj grua dhe mi bje nga Kina gjithsesi pa pergjigje nuk te le.Eva ti nuk ma di moshen ti nuk ma di jeten,nuk e di sa i besoj Zotit ti nuk di asgje per mua.Une nuk jam shenjtore dhe kurre nuk kam pretenduar se jam e tille dhe kurre nuk do jem ....une jam njeri me gjak edhe me zemer me tru, natyrisht kur shikoj se mua me cenohet inteligjenca ime reagoj sepse per ndryshe do isha injorante.Une te drejtat e mia i njoh tamam sic i njoh dhe detyrimet e mia dhe me aq sa kam pare nga ti e dashur ti thjesht ke deshire te shash te gjuash por qefi nuk ta ka te te gjuajne, une kam nje pune qe kam mesuar te gjuaj me fjale dhe sigurisht do te te gjuaj.Sa per raportet e mia me Zotin po te le te thuash cte duash se ti paske lidhje me te mira me te sesa une.Gjithsesi une lidhjen me Zotin nuk e shes si produkt ajo lidhje eshte vetem midis Zotit dhe mua dhe vetem ai e di si veproj une ,mire apo keq qe keshtu mos e konsidero veten kaq te kulluar edhe te denje per te kritikuar dhe per te me mohuar ate qe une kam ne shpirt per Zotin dhe Perendine time.Megjithate dukesh mjaft e vogel nga pergjigjet, kur te ritesh dhe kur edhe ti te gjesh nje Zot sic e kam gjetur une te uroj qe ta sherbesh me mire se une.Shume faleminderit per pergjigjen tende edhe perse ishte out fare se ketu nuk kam erdhur te me kritikosh besimin mua dhe sa bej une per Zotin por ketu ne rast se nuk e ke vene re eshte teme tjeter dhe te lutem behu e denje dhe lexoi ato qe shkruaj se ne pergjithsei ja fut kot fare.Ylari edhe ti e vogel ne moshe dukesh por cte bejme pergjigjemi cte vije.Ah moj Ylari moj Ylari por ti moj e dashur nuk ke as minimumin e informacionit qe kam une per Kryepiskopaten e Hireshme ,per sinodin,per Janullatosin ,per qeverine dhe dhe dhe..... me vjen keq te te carmatos menjehere dhe ndaj po e zgjat.Ne djall ka shume shance te vete por mendoj pak me pak se ti sepse une deri tani te pakten sipas Dogmes se fese sime nuk kam poshteruar njeri,nuk kam vrare njeri,nuk kam treguar zemerngushtesi dhe mesa di dhe jam munduar e kam zhgenjuer Zotin vetem ne raport me veten po jo me te tjeret gjithsesi te jem e keqe me veten eshte puna ime por te mos jem me te tjeret eshte detyrimi im dhe une do ti qendroj deri ne fund ketij parimi shpirtin tim nuk e humb per asnjeri dhe per asgje prandaj shani ofendoni nuk ka problem sa vlej une dhe sa vleni ju e di vetem Zoti.Ti e dashur flet per nje njeri qe nuk njeh perse mua me ndalon te flas per nje njeri qe njof?Ide te frikshme ke sepse te pelqen dhimbja,gjaku,vdekja prandaj sa per ato te tjerat te jesh mese e sigurt se nuk ta kam friken shderoi idete ne ceshtje por puna eshte kush ju degjon.Sa per kengen kam edhe une nje tju pershendes ''shmai Israel'' Zoti te bekofte.E bukura po do ta kisha per nder moj por mendoj se ai meriton shume edhe me shume se aq dhe sigurisht do ta gjejne nje vend me te mire dhe sigurisht pa ju llogaritur fare fare.O petrit o po kush ishte tema ore qe nuk tu pergjigja se mesa kam pare une nuk me ke paraqitur ndonje teme te re dhe sa per friken per tu pergjigjur ajo me iku qe momentin qe fillove te shmangesh pergjigjet e mia.Shume faleminderit per pergjigjet tuaja dhe natyrisht do pergjigjem kur te kem kohe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyThu Dec 04, 2008 5:17 pm

Janullatos ka ardhur në Shqipëri në korrik 1991, duke deklaruar se vinte si misionar i përkohshëm në krye të kishës së rrënuar ortodokse në Shqipëri. Tashmë jemi 14 vjet më pas. Vëmë re një mosmbajtje fjale dhe një gjendje të amullt pa rrugëdalje. Në vitin 1993 dhe një viti më pas, Janullatos bëri përpjekje për të legjitimuar pozitën e tij jolegjitime, duke u kapur tek statuti i vitit 1950 i KOASH-it, që nuk është njohur nga Patriarkana e Stambollit. Mjafton këtu t’ju them një fakt të thjeshtë (pa hyrë në të tjerat), se Kryepeshkopi i këtij kongresi ishte person i martuar dhe babai i një ministri të rëndësishëm në atë kohë. Nga ana tjetër, theksoj se edhe sipas statutit të vitit 1950, Janullatos është sërish i paligjshëm pasi ai nuk ka pasur asnjëherë shtetësinë shqiptare, që është kusht tek ky statut. Por nga ana tjetër kemi një Kryepeshkop që krenohet se ka ndërtuar kaq e eq objekte, a thua se kemi të bëjmë me ndonjë kompani ndërtimi dhe jo me një bashkësi që në radhë të parë ka ushtrimin e besimit ndaj Zotit. Nëse do të duhej vërtet ngritja e një Kishe të vërtetë ortodokse shqiptare, kjo nuk duhej të kishte lidhje me një vend si Greqia për disa shkaqe: Ky vend ka luftuar shumë kundër pavarësisë së Shqipërisë dhe në një aspekt tjetër, edhe kundër autoqefalisë së KOASH-it (shumë klerikë shqiptarë janë vrarë ose helmuar nga kisha greke), ka synuar gjithë t’i përllogarisë besimtarët ortodoksë të Shqipërisë si grekë, ka mbajtur qëndrim gjithnjë të ashpër kundër gjuhës shqipe, ka shfaqur gjithnjë pretendime territorale ndaj vendit tonë, ka djegur e masakraruar disa herë Shqipërinë e jugut (përfshi këtu edhe Çamërinë), etj. Për më tepër, përderisa Greqia mban në fuqi ligjin e gjendjes së luftës ndaj Shqipërisë, do të thotë se ajo e trajton Shqipërinë si “vend armik” dhe shtetasit shqiptarë si “armiq”. A mund të sjellë paqe dhe mirëkuptim një klerik i ardhur nga një vend i tillë?



Ne nje prononcim te tij At Nikolle Marku qe njihet si kleriku i cili vazhdimisht ka kundershtuar ardhjen dhe qendrimin e Janulllatosit ne krye te Kishes Autoqefale Ortodokse Shqiptare thote me sa vijon:


-" Që Janullatosi duhet të largohet nga Shqipëria kjo është absolute, por ajo çka unë mund t’ju kujtoj këtu, është se Kryepeshkopi i Athinë Kristodhulos, është mik dhe bashkëpunëtor i afërt i Janullatos dhe ndërlidhës i fortë i tij me organizatat antishqiptare vorioepirote si “ENVI”, ”SFEVA”, etj, me të cilat kanë pozuar të dy mjaft herë. E shpëton apo jo ortodoksinë greke kjo është çështje e tyre, për mua ikja e tij nga Shqipëria do të ndokonte në forcimin e ndjenjës sonë kombëtare pasi Janullatos ka pasur dhe ka si qëllim të përhershëm greqizimin e Shqipërisë e veçmas të kishës sonë. Mos të harrojmë, zbehja e ndjenjës kombetare ka dhënë si pasojë ekuivalente një zbrazëti,që ka shënuar fatalisht krizë morale deri në imoralitet. Mund t’ju them me siguri, se njoh raste të tjera të rënda të klerikëve që i shërbejnë sot Janullatosit, për të cilat mendoj se nuk është koha për të folur.
Pastaj ne pyetjen se kur do te perfundoj lufta juaj e ftohte me Janullatosin At Nikolle Marku pergjigjet:
"--Unë nuk kam asgjë personale me Janullatos, por me paligjshmërinë e misionit të tij në Shqipëri dhe pasojat që ai ka sjellë. Kjo është parimore dhe jo personale."


Përse kryepeshkopi i vetëshpallur grek Janullatos nuk largohet nga Shqipëria !!??
Si mendoni për kryepeshkopin grek Janullatosin i cili eshte vetëshpallur kryepeshkop i gjithë Shqipërisë . Duhet që në kishat Shqiptare te bëhen meshat në gjuhën Shqipe edhe greke ??!!
Me ardhjen e proceseve demokratike , kërkesë e domosdoshme ishte edhe rimëkëmbja e besimeve fetare dhe në këtë kuadër edhe ripërëritja e fesë ortodokse Shqiptare . Për këtë arsye i detyruar , Ramiz Alia dhe ministri i jashtëm i asaj kohe , Muahmet Kapllani , gjithashtu edhe disa intelektual më në zë ju drejtuan kishes greke , e cila dërgoi ne Shqipëri Janollatosin me detyrën në hierarkin fetare si eksark për KAOSH-in ( Kisha Autoqefale Ortodokse e Shqipërisë ) . Duke parë se KAOsh-ja e udhëhequr nga eksarku Janollatos filloi të investohet dhe të marë karakterin e vartësis helenike shtrohet pyetja a ka vend më ky njeri në Shqipëri ??!!
Pra sic e shikoni edhe sic jeni të informuar ky person erdhi si bamirës në ndihmë të KAOSH-s dhe tani është vetëshpallur kryepeshkop i gjithë Shqipërisë gje e cila bie në kundërshtim me ligjet me kryesore të vetë kishës Shqiptare .
Themelimi i KOASH-es në Kongresin e Beratit të vitit 1922 , konsolidimi i saj me statutin , rregullat dhe kanunet e vecanta dhe njohja e saj nga Patriarkana më 1937-en , pas përpjekjeve këmbëngulëse të popullsisë Ortodokse Shqiptare , ishin pasojë e qëndresës shekullore që atdhetarët rilindas u bënë ndikimit te institucioneve të huaja kishtare dhe në mënyrë të vecantë Patriarkanës Greke të Stambollit .
Në vitin 1929 Kongresi i dyte i KOASH-it miratoi statutin e Kishes Autoqefale Shqiptare . Me këtë statut u sigurua plotësisht karakteri Autoqefal Kombëtar i Kishës tonë .

Neni 16 është kurorëzimi i gjithë asaj lufte të gjatë per pavarsi kishtare dhe kishë kombëtare , epilogu i një përvoje të hidhur në luftë me tendencat shoviniste greke . Më poshtë po shkruaj këtë nen të marë fjalë për fjalë nga kushtetuta e KOASH-it ...


Cilësit e Peshkopëve

Art. 16. Kryepishkopi , Peshkopët , Zavendësit e tyre lokal , Ikonomi i Math Mitrofor , Sekretar i Përgjithshëm i Sinodhit , si edhe ndihmësit e Zavendësit Klerikë të Kryepishkopit dhe të Peshkopëve , duhet të jenë prej gjaku , gjuhe Shqipëtarë si edhe të kenë nënshtetësinë Shqiptare .

13 Qershor 1929 . Korcë

Ky nen e bën Janullatosin të paligjshëm në Shqipëri



Mariushe, nuk mund te ma mbyllesh gojen mua, sepse kam Gjak Shqiptari, ti me dole ketu sikur kepurdhat pas shiut dhe do te ma mbyllesh gojen mua??, le mos ia fut kot, po shto ose heq dicka prej kesaj me larte..., hajde po presim ... ??!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 42
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyThu Dec 04, 2008 5:35 pm

Cito :
Eva moj goce po ti nuk ke ku kapesh moj grua dhe mi bje nga Kina gjithsesi pa pergjigje nuk te le.Eva ti nuk ma di moshen ti nuk ma di jeten,nuk e di sa i besoj Zotit ti nuk di asgje per mua.Une nuk jam shenjtore dhe kurre nuk kam pretenduar se jam e tille dhe kurre nuk do jem ....une jam njeri me gjak edhe me zemer me tru, natyrisht kur shikoj se mua me cenohet inteligjenca ime reagoj sepse per ndryshe do isha injorante.Une te drejtat e mia i njoh tamam sic i njoh dhe detyrimet e mia dhe me aq sa kam pare nga ti e dashur ti thjesht ke deshire te shash te gjuash por qefi nuk ta ka te te gjuajne, une kam nje pune qe kam mesuar te gjuaj me fjale dhe sigurisht do te te gjuaj.Sa per raportet e mia me Zotin po te le te thuash cte duash se ti paske lidhje me te mira me te sesa une.Gjithsesi une lidhjen me Zotin nuk e shes si produkt ajo lidhje eshte vetem midis Zotit dhe mua dhe vetem ai e di si veproj une ,mire apo keq qe keshtu mos e konsidero veten kaq te kulluar edhe te denje per te kritikuar dhe per te me mohuar ate qe une kam ne shpirt per Zotin dhe Perendine time.Megjithate dukesh mjaft e vogel nga pergjigjet, kur te ritesh dhe kur edhe ti te gjesh nje Zot sic e kam gjetur une te uroj qe ta sherbesh me mire se une.Shume faleminderit per pergjigjen tende edhe perse ishte out fare se ketu nuk kam erdhur te me kritikosh besimin mua dhe sa bej une per Zotin por ketu ne rast se nuk e ke vene re eshte teme tjeter dhe te lutem behu e denje dhe lexoi ato qe shkruaj se ne pergjithsei ja fut kot fare

Maria, obobo sa konfuze dhe paksa emotive kesaj radhe..., qetesohu...., se te ben keq per shendetin .... se nuk i dihet aman, shiko shendetin, se ai eshte mbi te gjitha....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyThu Dec 04, 2008 6:51 pm

Maria,
Juve thate nuk kam djeni, kaq kam, nuk e shikoje dot... dhe e mbyllet. Ne se eshte keshtu, beni detyrat dhe pastaj futu.

Une jam shmangur. Ku ? Mund ta perserisni?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyThu Dec 04, 2008 7:08 pm

Maria tha;

Sofra epo Janullatosin nuk e degjon dhe shume shteti jone duhet ta kesh vene re se eshte me i diskriminuari nga te gjithegjithsesi ti me nxore injorante ,tradhetare edhe ku e di une cfare vetem se une edhe perse nuk me pelqen mendimi jot duhet ta pranoj.Sa per ate qe ligjeronte ne greqisht kush nga ju e ka pare dhe e ka vertetuar se eshte grek?

Maria përderisa lejohet e të ndërtohen Kisha nëpërsecilën skutë të Shqipërisë dhe ate vend e pa vend madje deri aty në Tiranë të ndërtohet një Katedrale e kontrolluar nga Greko-fanariotët si mund të thuash se është më i diskriminuari Janullatosi në Shqipëri, andaj unë nuk të ceka ty me ndonjë fjalë e të them se Maria është kështu apo ashtu, por të gjithëve u fus në thesin e tradhtisë që i shkoni pas si bishta Janullatosit duke e tradhtuar së pari të madhin Fan Nolin e më pas edhe shqiptarin At Nikoll Markun e deri tek Shqipërinë.... ju që i shkoni pas qenit Plak Janullatos i cili me poshtërsinë e tijë deshti të shkojë deri aty që të jetë i pranishëm në meshën kushtuar 100 vjetorit të themelimit të katedralës në Boston, ajo katedrale është shqiptare jo greke dhe as progreke por është e shqiptarve të vërtetë.

Po të ishin të gjithë shqiptarët e vërtetë siç janë ata shqiptaar në Amerikë por edhe si shqiptarët si At Nikoll Marku ndryshe do të ishte gjendja sot në Shqipëri.

Shtrohet pyetja se si do të ishte gjendja sot në Shqipëri ?

Do të zihej përmbrenda Shteti Grek kur Shteti Shqiptar do të kërkonte drejtësi nga Evropa sa i përket të drejtave Çame që është bërë dhe bëhet gjenocid kundër tyre nga greko-fanariotët.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyFri Dec 05, 2008 5:54 pm

Bibikim ose i dashur moderator mos po perserit te njejtat gjera qe ke thene dhe radhen e kaluar?Une nuk ja vlen te perseris te njejtat gjera ato ligje tashme jane te shfuqizuara dhe rendesi ka legjislacioni i tanishem dhe ne beze te kletij legjislacioni qe kemi ai nuk ka as edhe nje paligjshmeri qofte ajo e mases me te vogel.Sa per ardhjen e tij ketu ne 1991 une e kam shpjeguar nje here ne rast se ti i dashur moderator nuk e ke gjetur akoma ose nuk ta kane thene, ai ka ikur per nje kohe mjaf te gjate,vetem se ty te ka ikur nje detaje tejet e rendesishme,kjo detaje eshte qe pasi ai ka ikur dhe pasi ai ka qene ne Fanar njerzit qe e kane pritur ketu bashke ata te pakten qe kishin mbetur i kane drejtuar nje kerkese Patriarkane s se Hireshme qe eksarku patriarkal te kethehet dhe te mare persiper Kishen Autoqefale Orthodhokse Shqiptare meqenese ai vend ishte i paqene nuk ishte as vakant, ishte mund te thuash nje kishe fantazme vetem me emer, pa klerike pa asgje dhe pasi kjo leter ka aritur ne fanar i eshte dhene Hiresise se tij dhe pasi patriarku dhe primaret e tjere te Kishes Orthodhokse e kane votuar me unanimitet per kryepiskop te Shqiperise ai nuk ka pranuar derisa Presidenti i Republikes sone qe ate kohe ka qene zoti Sal Berisha ka pranuar te vije jo si te perkohshem por pa afat,ai vetem dhe vetem atehere ka pranuar ,se nuk erdhi ai te thote'' ej shoke erdha une edhe nuk leviz se keshtu dua'' tregohuni pak mendje hapur dhe te pakten pranoni se ai ketu ka erdhur me miratimin e shtetit tone.Ku qendron paligjshemria ketu ore se nuk po e shoh?Sa per zotin Marku qe ne rast se nuk e di ti ai nuk eshte ''at'' sepse shume thjesht ai nuk eshte klerik por vetem nje laik me mire le te mos flas se e ka treguar suratin e tij ,ai u revoltua qe momentin qe ju pre rroga,qe momentin qe nuk ju dha ndonje post interesant,qe momentin qe nuk i jepej me fond...perse nuk e rimekembi ai kishen ore bibikim meqenese ai e deshte kaq shume ?Perse e marte e mira nuk ngriti nje komision per ti kerkuar qeverise ate qe i kerkoi Janullatosi?Perse priti qe Janullatosi te rimekembte mire e mire kishen dhe pastaj te villte vrer mbi te?Te lutem me shpjego ,gjithmone ama duke qendruar ne teme.Ai nuk eshte vetshpallur kryepiskop ne rast se nuk e di ti ne ate ceremoni ka pasur njerez ,besimtare,klerike Shqiptare dhe eshte bere plotesisht nen djenine e shtetit.Ne rast se nuk beson pyet ke te duash.Ne ate ceremoni qe me kujtohet si sot jashte kishes katedrale domethene palestres qe kishte mbetur se Xhaxhi ashtu e kishte bere, prisnin ca zoterinj te nderuar te armatosur,duke protestuar duke dashur te hyjne ne kishe dhe ta vrasen te huajin ,te jashteligjshmin duke dashur ta nderpresin liturgjine Hyjnore me vrasje gjithsesi ne rast se nuk ke djeni aty fatkeqsisht kishte ne pak deri ne aspak forca te rendit liturgjia u nderpre dhe eshte vazdhuar ne nje hotel te Tiranes bashke me besimtaret dhe kleriket dhe gjithmon haptazi dhe jo fsheurazi.Pra ketu ka ndonje cast paligjshmerie?Veteshpalljen nuk e kuptoj kur ka pasur djeni shteti dhe kur eshte plotesuar vullneti i popullit.Se ne rast se nuk e di ti veteshpallje eshte qe une vi edhe nuk te jap as llogari asgje ty dhe bej cte dua sepse keshtu dua,jo une ketu nuk shikoj ndonje shkelje te ligjit perkundrazi eshte respektuar deri ne maksimum.Sa per mbylljen e gojes mundem qe cke me te,gojen ja kam mbyllur njerzve me llafazane dhe atdhetare se ty ,me pozita me te larta se ty ,tani ti mua me tregon autoritetin tend dhe qe ky eshte fotumi jot ok more vella une e di por fjalen e lire nuk do ma nderpresesh ti se ka pasur me te fotre se ty dhe nuk ja kane dale mbane,eshte forumi jot?Edhe cfare pastaj?Kush te ka thene qe une do them cte intereson ty?Bibikim nuk e ke mare vesh qe nuk ma mbyll dot gojen?Eva epo une nuk u pergjigja me konfuzitet tani ne rast se ti nuk ja del dot se je mesuar me 1+1=2 ok thome te te shkruaj me fjale dhe menyra me te lehtaqe te kuptohemi moj cupe.Dhe prap aty qendrojme edhe perse une kisha shkruar ne menyre''konfuze''dicka duhet te kesh kuptuar por jo,ti thjesht do te flasesh dhe te zbrazesh barkun,epo tani une nuk kam erdhur te shahem me ty as te ahem dhemb per dhemb sepse ti si person nuk me intereson fare,mua me intereson si i pergjigjesh temes por ti shume thjesht nuk e ke mare vesh kush eshte tema!Sa per sqarim tema nuk jam une eshte Janullatosi,eshte edhe me shkronja te mbedha moj si nuk e ke vene re?Megjithate faleminderit qe me uron shendet dhe e falenderoj Zotin qe ma ka dhene.Shendet edhe ty.O petrit por video raciste dhe nacionaliste jane o burre i dheut ato qe lexoj ketu lexoj edhe aty cfare te them ''urime regjizorit'' shume mire urime regjizorit , tashme une ato i kam komentuar nje here!!Me shkruaj dicka qe nuk e kopion nga interneti po e nxjer na truri jot do pergjigjem,se tani mori te njejtin shemullAgua,Bibikimi dhe u vrane se me publikuar gjera te gazetave dhe jo te tyret aman ore se ulodha une pergjigje Copy paste nuk kam thene ndonjehere kurse ju e bete tradite.Sofra me thuaj sa xhami ka Shqiperia?Sa kisha ka?Sa fond i jep shteti institucioneve fetare?Ke degjuar qofte edhe nje here ne nje seance parlamentare per buxhetin qe dicka i jepej ndonje komuniteti fetar?Absolutisht jo.Kishat ne Shqiperi jane shume here me pak se xhamite,Sa Xhami ka Tirane,e di ti?se une ja kam humbur numrin.Sa kisha ka?vetem nje!!Katedralja ''Ungjellezimi i Perendilindeses'' dhe ne liqeni eshte nje kishe qe Xhaxhi e kishte bere lokal kisha e Shen Prokopit .Nuk te duket vendim i drejte ty te behet nje katedrale per tja bere pak qejfin edhe orthodhoksve se myslimanve ja bejme sa here te bjere rasti.Vendi i katedrales se re eshte nje vendim i qeverise per tu admiruar ,te pakten kete here ka bere dicka tamam!Aman ore per hir te Zotit se park ishte per veteranet,si thua ti me mire park apo nje kishe per te gjetur Zotin?Sa per plakun qen epo uroj qe pleqte qen qe ndiqni dhe ju te jene po aq njerez sac eshte dhe ai.Sa per Nolin mesa di une Jnaullatosi ne kohen e tij nuk ka pas lindur akoma dhe nuk ka pasur mundesi ta kundershtonte nuk e di e kupton apo jo perse nuk ka pasur mundesi ta kuptonte por mundohu pak se do ta gjesh.Te informoj i dashur Sofra qe shqiptaret e Amerikes kane nje repekt te jashtezakonshem per Hiresine e tij.Sa per filozofite politike ato shprehi si te duash nga mua nuk ke per te mare as edhe nje kundershtim.Dhe me lejoni te them dicka per Hiresine e tij Alexin e Moskes qe fjeti ne diten e sotme,u prefte ne paqe dhe rruge te mbare dhe Zoti qofte me shpitin e tij.Shume faleminderit per pergjigjet tuaja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyFri Dec 05, 2008 6:14 pm

PO ty moje marushe na e cafe veshin me kete qelbesire Janutallose po mere lale e coja mamit tend ndoshta i kendone ndonje duva e mose u mundoh me tregu miresite e nje qelbaniku ketu po ske faje lale se te paska kenduar duvane edhe ty ai spijun grek po mire marija edhe sa kpila i ka sikur ty janutallosi ne SHqiperije qe jane nene cizmen e ty edhe sa bemirese i ka ne sherbime te shtetit helen dhe klerikeve te tjere GREK E Serb ishte ke qen e ju ke puthe doren edhe Artemijes lole apo popave te Serbise ketu me lene te kupoje se ti qenke nje kopileshe e janutallosit mundohesh me cdo kushte te mshefish punet e nje qelbaniku spijun grek ike e shko me gjithe ate ne dhomat ku i keni te rezervuara ku ju kendone duvane ose MESHEN ty e mose na caje veshet neve te kemi thane qe duhet Varosur ne nje vend qe nuk duhet te vije ere greke po te jete e mundur te kisha rase edhe ty aty me te mose i ndahesh per vdekje se dashurija me prifta eshte gje e shejt hajte marija mose kerko shoqe ketu se nuk dote gjeshe fare hup
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyFri Dec 05, 2008 6:33 pm

Zeri i atdheut mabse mamaja jote nuk eshte e kenaqur se mor vella ose moter shume e kruan kurizin me keto pune.Epo ne rast se ti je mesuar me pune te tilla dhe kopillleqe detyrimisht qe te gjitheve kopila do na nxirni epo po njeh ndonje kopil ti ......mire....ske ci ben ske faj ti se nuk ishte ne doren tende por nuk do te thote qe jemi te gjithe keshtu.Sa per shoqe, aman kaq e rendesishme te duket vetja ty sa per te te bere une shoqe?aman moj moter ose vella shikohu dhe medito pak per idete qe ke se une njerez me ide si te tuat nuk i mbaj per shoke,megjithate i dashur zeri i atdheut cte besh ne ja puthem doren Janullatosit se nuk jemi aq te degjeneruer sa te na veje mendja ne ato gjera.Po nga adhuruesit e Xhaxhit cte pres une aman?Thashe qe veten time per ju nuk e humb thoj cte duash,dhe ne rast se u lodhe se natyrisht pergjigjen tende per ku duhet varrosur e kam lexuar,mos shkruaj me se une deri tani nuk te kam deryryar ne rast se nuk e ke vene re pergjigjen te tjeret,apo kaq i rendesishem qenke sa qe meqe nuk na u pergjigjke ti mbaroi puna...ahuuu sa pune ka,ca si ty une me fjale i ha per mengjes kete ta dish.bye,bye
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyFri Dec 05, 2008 6:49 pm

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Clean_albania

mbajeni shqiperine e paster...

posht janatullosi...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri


Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyFri Dec 05, 2008 6:55 pm

Jam duke lexuar keto shkrime. Personalisht kam qendrimet e mia. Por, Jam shume kurioz te di dhe te bejë një komunikim më të ndryshëm me Maria. Duke e pranuar posedimin e saj intelektual, nuk arrijë të kuptoj përse a hy në këtë transhe të përhershme, dhe nuk del ne aspekte te tjera të temave ku krijohet !
Besoj se nuk me keqkupton Maria dhe do te lejojë që në korrespondencen tonë të hape horizonte të një fryti se sa te ngul këmbet në këtë temë ku as prej asaj varet dhe as prej te tjerëve që hapin frontin e goditjeve në çdo postim. Nëse nuk ka tendenca te qëllimshme, jam i mendimit se me Maria duhet shkembyer arsyet që na bejnë te kemi dallime edhe ne aspektin e ritualit fetar, por edhe ne aspektin tjeter të zhvillimit shoqëror!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyFri Dec 05, 2008 7:00 pm

PO te dijshe mariuca se une jame Kopil i ENVERIT dhe me kenaqsije ndjehem se jame KOPIL SHqiptare e jo grek si ty andaj mema dhe motra jane me gjake shqiptari ku do qe te jete por vetm gjak helen nuk me rjedh ner vena mua maruca motra ime nuk mundet me i puthe doren nje greku se e vrase ne vend e yi ja puthe dore japuthe edhe Serbit e ku ta dije une po duket se ketu mundohesh me na treguar shije tende qe ndjen per te nese te ka shijuar ty vazhdo shijoje dhe Kopilat leni ne greqi jo ne token Arbenore e sa per qe ty me thua i dashur une vetem njeher te kisha then mariaja e dashur ec me te hek nje plumbe ketu dhe kishte mbaru cdo gje e sa qe mendone qe me jep apo sme jep pergjigje nuk pres nga ty se me kopilleqet e janutallosit jemi mesuar dhe per ate e perdori kete gjuh me ty sepse keshtu e doni
skame meshire ne gjakun e grekut e ne te serbit ik mose na caje veshin me me ate qelbesire helene me gjithe kopilat e tyj hup
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gjura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Gjura


Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 41
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyFri Dec 05, 2008 8:45 pm

Janillatosi duhej varos ne kante te plerave, se pleh eshte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyFri Dec 05, 2008 9:32 pm

Zeri Atdheut,

Vajiseni pushken. Do te te duhet se shpejti.
Vrobulla qe po vjen perfshin edhe Janullatosit edhe veglat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ylari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
ylari


Female
Numri i postimeve : 801
Age : 38
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/11/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyFri Dec 05, 2008 10:05 pm

Ylari edhe ti e vogel ne moshe dukesh por cte bejme pergjigjemi cte vije.Ah moj Ylari moj Ylari por ti moj e dashur nuk ke as minimumin e informacionit qe kam une per Kryepiskopaten e Hireshme ,per sinodin,per Janullatosin ,per qeverine dhe dhe dhe..... me vjen keq te te carmatos menjehere dhe ndaj po e zgjat.Ne djall ka shume shance te vete por mendoj pak me pak se ti sepse une deri tani te pakten sipas Dogmes se fese sime nuk kam poshteruar njeri,nuk kam vrare njeri,nuk kam treguar zemerngushtesi dhe mesa di dhe jam munduar e kam zhgenjuer Zotin vetem ne raport me veten po jo me te tjeret gjithsesi te jem e keqe me veten eshte puna ime por te mos jem me te tjeret eshte detyrimi im dhe une do ti qendroj deri ne fund ketij parimi shpirtin tim nuk e humb per asnjeri dhe per asgje prandaj shani ofendoni nuk ka problem sa vlej une dhe sa vleni ju e di vetem Zoti.Ti e dashur flet per nje njeri qe nuk njeh perse mua me ndalon te flas per nje njeri qe njof?Ide te frikshme ke sepse te pelqen dhimbja,gjaku,vdekja prandaj sa per ato te tjerat te jesh mese e sigurt se nuk ta kam friken shderoi idete ne ceshtje por puna eshte kush ju degjon.Sa per kengen kam edhe une nje tju pershendes ''shmai Israel'' Zoti te bekofte



Ah Maria te dukem e vogel me bere te qesh,te ta rikujtoj nje gje qe Shqiptaret kur nuk kan qen ,sjan, e zdo te jen te vegjel?ne te vegjelit mesojm nga te medhejt per te verteten e te drejten ton?Po ti e dashur Maria qe na qenke shum e madhe idet naj ipaske shum te vogla!!As une sipas fese time nuk kam vrar njeri e as qe kam poshteruar dike?feja nuk te ben ti te jesh emir kur ti eke shpirtin e keq.

Janullatosi per fat te keq nuk ka as varr.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fina
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 83
Registration date : 19/06/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 EmptyFri Dec 05, 2008 10:08 pm

Janullatosin e kisha hedhë në Detin JON ose Adriatik, cilin të kishim pasë me afër, veqse isha frigu mos po i helmoj peshqit edhe po ndotet uji me atë qelbësire, përshendetje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 15 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?
Mbrapsht në krye 
Faqja 15 e 25Shko tek faqja : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Next
 Similar topics
-
» "Të ndalet greqizimi i Shqipërisë"
» PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU
» Duhet te flsim
» Dhe sa duhet te presim akoma sa ????????
» Si duhet të çlirohemi nga maqedonët

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: