Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

  "ARRATISJA NGA "VDEKJA" DO TĖ TEATRALIZOHET NĖ TIRANĖ

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 "ARRATISJA NGA "VDEKJA" DO TĖ TEATRALIZOHET NĖ TIRANĖ Empty
MesazhTitulli: "ARRATISJA NGA "VDEKJA" DO TĖ TEATRALIZOHET NĖ TIRANĖ    "ARRATISJA NGA "VDEKJA" DO TĖ TEATRALIZOHET NĖ TIRANĖ EmptyTue Nov 14, 2017 2:32 amSUBSTANCA E LIBRIT
Ditėn e promovimit: 22 dhjetor 2017

Pikėrisht ky grup do t'i japė tharmin, respektivisht, atė sharmin artistik librit tim "Arratisja nga "vdekja" ditėn e promovimit nė Tiranė mė 22 dhjetor 2017. Pjesėt mė qenėsore tė librit do tė teatralizohen nga: Dejvi Kullahu - i cili do tė interpertojė personazhin Ilir, kurse Renida Mustafaraj (Re Nida) do tė interpretojė Kristinėn. Komplet skenari ėshtė pėrgatitur nga mikja ime poete Rudina Nano.
Kjo shfaqje impresionante do jetė njė nga surprizat mė tė kėndshme pėr mua nė jetė😊😊😊...
- Dialogu intensiv "Iliri - Kristina"
"T'I ARRATISEMI "VDEKJES", TĖ KAPIM DRITĖN E HYUT"
- "Unė dhe Zoti banojmė nė "Tempullin e Zemrės",
- Unė-Sizifi teozof dhe guri

Kryeorganizator i botimit dhe promovimit: Lidhja Ndėrkombėtare e Shkrimtarėve, Poetėve dhe Artistėve "PEGASI" ALBANIA. Lnpsha Pegasi Albania me President prof. Kristaq F. Shabani.
Shtėpia Botuese "GRAND PRIND" Tiranė - Drejtore znj. Semi Haxhiu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
"ARRATISJA NGA "VDEKJA" DO TĖ TEATRALIZOHET NĖ TIRANĖ
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: