Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Thaēi nė Tiranė - takon Topin dhe Berishėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Thaēi nė Tiranė - takon Topin dhe Berishėn   Sun Jun 29, 2008 11:46 pm

Thaēi nė Tiranė - takoi Topin dhe Berishėn
Kryeministri Hashim Thaēi, i cili mbėrriti mbrėmė nė Tiranė do tė nisė sot takimet e ngjeshura me autoritetet dhe pėrfaqėsuesit mė tė lartė politikė tė Shqipėrisė, presidentin Bamir Topi, kryeministrin Sali Berisha, kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli etj.
Nė vizitėn e tij tė parė si kryeministėr i Kosovės, Thaēi nuk do tė inaugurojė hapjen e ambasadės sė Kosovės nė Tiranė. Kjo ceremoni u anulua pėr shkak tė njė konflikti pronėsie.

Takimi i parė nė agjendėn e tij ėshtė ai me kryeministrin Berisha. Pas ceremonisė sė mirėseardhjes dy kryeministrat do tė zhvillojnė pėr 20 minuta njė takim kokė mė kokė pėr tė vazhduar mė pas me takimin zyrtar midis dy delegacioneve, nėnshkrimin e marrėveshjes dhe praninė nė njė konferencė tė pėrbashkėt shtypi pėr tė gjitha mediat e interesuara.

Mė pas, Thaēi do t’i drejtohet selisė sė Parlamentit ku do tė pritet nga kryeparlamentarja Jozefina Topalli dhe mė pas do tė mbajė dhe njė fjalim pėrpara deputetėve. Ndėrkaq pas kėtij fjalimi kryeministri kosovar do tė pritet edhe nga presidenti Bamir Topi.

Pasdite Thaēi ka parashikuar tė zhvillojė njė takim me kreun e LSI, Ilir Meta. Agjenda e ngjeshur e takimeve pėr ditėn e sotme do tė mbyllet me njė darkė tė ofruar nga kryeministri shqiptar Sali Berisha.

Tė premten kryeministri kosovar do tė nisė agjendėn e tij tė takimeve me kreun e PS dhe njėkohėsisht nga kreu i Bashkisė sė Tiranės, Edi Rama. Mė pas do tė udhėtojė drejt Durrėsit ku do tė pėrurojė Pllakatin “Pavarėsia” nė zonėn e plazhit tė kėtij qyteti. Nė mesditė Kryeministri Thaēi do tė udhėtojė drejt Vlorės. Atje do vendosė kurorė nė monumentin Pavarėsia si dhe do tė takohet me kryetarin e bashkisė, dhe do tė nderohet me titullin “Qytetar Nderi”. /Balkanweb/Menimi im per ket vizit,sa historike e shpres dhense aq edhe e vonuar..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Thaēi nė Tiranė - takon Topin dhe Berishėn   Tue Jul 08, 2008 11:04 am

po pikerishte ne kete dite kur ishte thaqi ne durres une isha me pushime atje ,u perfol neper mendia shume ardhja e tij dhe marrja e qmimit qyteter nderi i vlores nga ana e kryetarit te bashkise se vlores....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Thaēi nė Tiranė - takon Topin dhe Berishėn   Thu Jul 10, 2008 12:57 am

Mua mua Voglushe me pelqej ajo marrveshja per energji Kosov-shqipri Shqiprija investon ne kosov per rrym e na shqipet e kosoves investojm ne durrs .

Te pershendes voglushe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Thaēi nė Tiranė - takon Topin dhe Berishėn   Sat Jun 26, 2010 11:42 pm

Thaēi-Berisha, dreke nė vilėn qeveritare nė Durrės


TIRANE—Lajmifundit-- Nesėr Kryeministri Berisha do tė zhvillojė njė drekė pune me Kryeministrin e Ko...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Thaēi nė Tiranė - takon Topin dhe Berishėn   Sun Jun 27, 2010 1:41 am

Cito :
Mua mua Voglushe me pelqej ajo marrveshja per energji Kosov-shqipri
Shqiprija investon ne kosov per rrym e na shqipet e kosoves investojm ne
durrs .

Te pershendes voglushe


hahhahah gjithmon voglushe do jete ne syte e tu kjo a hahha ja shiko modelin e martesese perfekte
sdo koment kjo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Thaēi nė Tiranė - takon Topin dhe Berishėn   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Thaēi nė Tiranė - takon Topin dhe Berishėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: