Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 STIMUJ NDERIMI MORALĖ TE LNPSHA “PEGASI’ ALBANIA 2011

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: STIMUJ NDERIMI MORALĖ TE LNPSHA “PEGASI’ ALBANIA 2011   Tue Dec 20, 2011 4:09 pm

STIMUJ NDERIMI MORALĖ TE LNPSHA “PEGASI’ ALBANIA 2011


Veprimtari madhore e pėrfshinė LNPSHA “PEGASI” ALBANIA kėtė vit ecurie tė pandalshme...

NĖ KUADRIN E FESTĖS SĖ MADHE TĖ 28 NĖNTORIT 2011 DHE PĖRMBYLLJES ME SUKSES TĖ VEPRIMTARIVE MADHORE LETRARE TĖ VITIT 2011
PRESIDENCA E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA NĖ BAZĖ TĖ STATUTIT TĖ SAJ PĖR DHĖNIE STIMUJSH
NDERON ME TITUJT E LARTĖ TĖ LNPSHA “PEGASI” ALBANIA ANETARĖT E SAJ,POR EDHE KRIJUES, ARTISTĖ TĖ SHQUAR TE SHQIPĖRISĖ DHE KOSOVĖS

“NDERI I VEĒANTE I LNPSHA “PEGASI” ALBANIA ISH PRESIDENTI I SHBA BILL KLINTON
ME MOTIVIMIN: “NJE BURRE I MADH SHTETI, MODERATOR, LIDER I JASHTEZAKONSHEM, ARTIST I FJALES, IDEATOR DHE REALIZATOR, PARASHIKUES PROFETIK, KONTRIBUT I SHQUAR NE ĒESHTJEN SHQIPTARE”


I. “KRIJUES I SHQUAR I LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
me motivim “ Arritje tė larta profesionale, konkurrim vlerash, ndikim dhe impuls ne rritjen e energjizmit tė shoqėrisė intelektuale, shpėrthim e dhėnie mesazh pėr ndryshim progresivitet shoqėror, qenia nė rol lideri nė pasurinė kreative”
POETĖT , SHKRIMTARĖT, PUBLICISTĖT:

1. ANTONIO BELLUSCI, STUDIUES FRASCINETO, ITALI
2.MIMOZA AHMETI, POETE , SHKRIMTARE TIRANĖ , ALBANIA
3. GJERGJ FISHTA, POET SHKODER (PAS VDEKJES)
3. PROF. NADIA CELLA POP POETE, RUMANI KANDIDATE PĖR ĒMIMIN “NOBEL”
4. DINO CUBATIS, POET, SHKRIMTAR SALAMINĖ, GREQI
5. PREND BUZHALLA, SHKRIMTAR, STUDIUES, GJILAN KOSOVĖ
6. PROF. KLARA KODRA, POETE, STUDIUESE, TIRANĖ, ALBANIA
7. VIOLETA ALLMUĒA, TIRANĖ, ALBANIA
8.ADA AHARON, POETE, IZRAEL
9.DOMENICO DEFELICE ROMĖ, ITALI
10. FRANCESCO AZUELA, POET BOLIVI
11. PATRICH SAMMUT , POET MALTĖ
12. PROF. NESE YASIN, POETE QIPRO
13. PROF. NEHAS SOPAJ, STUDIUES, POET SHKUP FYROM
14. NDUE UKAJ , PRISHTINĖ, KOSOVĖ
15. PROF. FIORENTIN SMANDARACHE, POET, SHBA
16. JOTA FOTIADHI- BALLAFUTI ATHINĖ GREQI, POETE
17. KULDEEP K. SRIVASTAVA, POET, DELHI , INDI
18. GIOVANNA VOLTI LOMBARDI, POETE, ALIAS AUSTRALI
19. PROF. ASSOC. DR.BEGZAD BALLIU, POET, STUDIUES PRISHTINĖ, KOSOVĖ
20. VASILIKI KALAHANI, KORINTH ,GREQI POETE, PĖRKTHYESE, POETE
21. LETA KUCOHERA ATHINĖ, POETE, GREQI
22. LEFTER DILO STUDIUES , GJIROKASTER(PAS VDEKJES)
22. Sajmir Strati mjeshtėr mozaiku (guines)
ARTISTĖT
II. “ARTIST I SHQUAR I LNPSHA “PEGASI” ALBANIA

me motivimin: “ Kontribut i shquar dhe i ndritshėm nė pėrēimin e vlerave reale tė interpretimit, tė penelatimit, duke pėrfaqėsuar me dinjitet identitetin si dhe suksesimin nė realizimin me aftėsi krijuese shkėmbimin universal tė vlerave”

ARTISTĖT

1. INVA MULA, SOPRANO, TIRANĖ, ALBANIA
2. MARGARITA XHEPA , AKTORE, TIRANĖ, ALBANIA
3.ENKELEJDA QESKU, KENGETARE TIRANĖ, ITALI
4.LULE ELEZI, PRISHTINĖ, PIANISTE KOSOVĖ
5.DRANE XHAI, AKTORE, SHKODĖR ALBANIA
6.MERITA SMAJA AKTORE, SHKODĖR ALBANIA
7.LAZĖR FILIPI, AKTOR , TIRANĖ, ALBANIA
8. STAVRI ĒATI, PIKTOR , GJIROKASTĖR, ALBANIA
9.ROVENA DILO, KĖNGĖTARE, TIRANĖ
10.KIĒO LONDO, REGJISOR , TIRANĖ
11.MIRADIJE RAMIQI, POETE, PIKTORE, PRISHTINĖ, KOSOVĖ
12.JORGO ROZE , KOMPOZITOR, INSTRUMENTIST GJIROKASTĖR, ALBANIA
13.HAJRIE MAĒI, ARTISTE NĖ TRADITĖN POPULLORE TIRANĖ, ALBANIA
14.XHELAL ANGONI, KĖNGĖTAR BARITON, TIRANĖ, ALBANIA
15. AGIM GASHI , KĖNGĖTAR, PRISHTINĖ, KOSOVĖ
16. LUFTAR PAJA, AKTOR , FIER,
17. PELLUMB KULLA, REGJISOR
18.HAJRIE RONDO

III. NDERI I LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
me motivimin: “ Kontribut nė zbatimin e parimitetit pėr njė letėrsi tė mirėfilltė dhe pėr shkėmbim niversal vlerash nė fushėn e lėtėrsisė bashkėkohore”.
1. ADEM DEMAĒI, POET, PRISHTINĖ, KOSOVĖ
2. PROF. PRIMO SHLLAKU, POET, TIRANĖ, ALBANIA
3. MR. KADRUSH RADOGOSHI, POET, GJAKOVĖ, KOSOVĖ
4. PROF. Dr. ZYMER NEZIRI , STUDIUES KOSOVĖ
5. ZAHARULLA GAITANAKI, POETE, PĖRKTHYESE, ATHINĖ, GREQI
6. EFTIHIA KAPARDHELI, POETE, PATRA, GREQI.
7. HASIJE SELISHTA , POETE, PRISHTINĖ, KOSOVĖ
8. RAKEL VIANNA POETE, SAN PAOLO BRAZIL,
9. WENDY LISTER POETE, STUDIUESE, EGLAND
10. MAJLINDA SHABANI (ALEKSANDRA) POETE, PĖRKTHYESE, ALBANIA
11. KOSTA GAXHONI, PERKTHYES,ALBANIA
12. FLORI BRUQI,POET,STUDIUES,PUBLICIST, PRISHTINĖ
13. XHEVAT KALLAJXHI PUBLICIST, GJIROKASTER, SHBA ( PAS VDEKJES)


IV. KRENARIA E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
me motivimin: “ Kontribut dinamik me pėrēim idesh tė reja nė fushėn letrare dhe artistike, interpretuese, duke u shndėrruar nė pikė referimi e shėmbėlltyrė pozitive pėr ecuri e progresivitet”

1. LEDIANA PAJA STILLO, KORĒĖ, ALBANIA, SHBA
2. DR. YLLKA FILIPI, POETE, STUDIUESE, TIRANĖ, ALBANIA
4. FLUTURA MAĒI, TIRANĖ , ALBANIA
5. KUJTIM MORINA, POET, TIRANĖ, ALBANIA
6. MAJLINDA RAMA, POETE, FIER, ALBANIA
7. GENTIANA MUHAXHIRI, POETE, GJAKOVĖ, KOSOVĖ
8. DR. ANTON GOJĒAJ, POET, STUDIUES TUZ, MAL I ZI
9. SHQIPONJA DURO, POETE, GAZETARE, LUVEN BELGJIKĖ
10. SHEFQETE GOSALCI, POETE, PRISHTINĖ, KOSOVĖ
11. GJERGJ NIKOLLA, POET, MIRDITĖ, ALBANIA
12. JOZEFINA TRABOINI, POETE, SHKODĖR, ALBANIA
13. NEBI BUNJAKU, POET, PRISHTINĖ, KOSOVĖ
14. PROF. FLAVIA LEPRE, POETE, STUDIUESE, ITALI
15 KOZETA ZAVALANI, POETE, TIRANĖ, ALBANIA
16. SANDRO ALEGRINI, POET, STUDIUES ITALI
17. PROF. DR. MARIO KEDHI, REKTOR I UNIVERSITETIT VITRINA TIRANĖ
18. LEONARD VLASHAJ, UNIVERSITETI VITRINA TIRANĖ
19. ELONA HASIMLLARI, KOORDINATORE, UNIVERSITETIT VITRINA TIRANĖ
20.FLUTURA ZAVALANI, SHBA

V.“Anėtar Nderi i LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
1. MAG. REZARTA PODE, STUDIUESE, POETE, SHKODĖR, ALBANIA
1. GUNSEL DJEMAL, POETE, ANGLI
2. AHMET OMERAGA POET , QIPRO
3. NAXHIJE DOĒI, PRISHTINĖ
4. SHKĖNDIJE HODA GJAKOVĖ
5. Prof dr. SHEFQET DINA STUDIUES GJAKOVĖ.
6. MEVLUDE SARAĒI, STUDIUESE, PRISHTINE,KOSOVE
8.VENKA CAPA, POETE, TIRANĖ
9.ATILLA ELUSTUN, POET, TURQI
10. DRITAN KARDHASHI, PERKTHYES
11. PELLUMB GORICA,POET,STUDIUES
12. SAFETE RUGOVA, PRISHTINE,KOSOVE
13. MENDUH LEKA ,POET, KOSOVE
14. ANILA MIHALI, POETE,PERMET, ALBANIA
15. ALBANA CUFAJ ZHUTA ,STRUGĖ FYROM
16. HADĖR MEVLANI ,POET, GJIROKASTER, ALBANIA
17. MAKU PONE, SHKRIMTAR, FIER
18.ALFRED MEHMETI , POET, FIER
19. FATMIR XHELILI, PIKTOR
20 DEVEME FETIQI, POETE, GJERMANI
21. SILBANA BERKI, POET, FINLANDE
VEPRIMTAR I SHQUAR I LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
1. PERIKLI SHULI, POET, TIRANE
2. Baftjar Zeqaj, Kryetar i Bashkisė Fier.
3. MURAT MEMALLAJ, POET , GJIROKASTER
4. VIKTOR BULLGARI, PIKTOR , FIER
5. VLADIMIR SEMINI, PIKTOR
6. BASHKIM ALUSHI, PIKTOR
7. SHKELQIM MEĒE, SKLUPTOR
8. Grupi i kenges qytetare fierake
9. KRISTO STOJA , PUBLICIST , GJIROKASTER, ALBANIA
10. BILALL MALIQI, POET, LUGINA E PRESHEVES
11. AGRON BORIĒI, REGJISOR, LUGINA E PRESHEVES
12. SADETE PRESHEVA, POETE, LUGINA E PRESHEVES
13. QENDRESA JAKUPI, POETE, LUGINA E PRESHEVES
14. SADIJE ALITI, PUBLICISTE, TETOVE
15. ADILE LLOGA
16. NURI KOLECI, POET DIBER E MADHE
17. XHELADIN MUĒA, DTRUGE, MAQEDONI
18. MERJEME GJOĒAJ, GJERMANI
19. MIMOZA REXHVELAJ, POETE, MALESIA E MADHEVI.SHPALL
“KONTRIBUT I SHQUAR REKLAMUES DHE PUBLIKUES I VEPRIMTARIVE PEGASIANE”

A. SHTĖPI BOTUESE
1. “MARIN BARLETI” TIRANĖ, BOTUESE
MIMOZA AHMETI
2. ”ADA” TIRANĖ, BOTUES ROLAND LUSHI


B. MEDIA E SHKRUAR
1. PLUS GAZETA E ATHINĖS SHQIP KRYEREDAKTORE IRA LONDO
2. REVISTA “KELENO” ATHINĖ GREQI BOTUESE PANAJOTA ZALLONI BUKURA
3. “POEMEZIA NOTIZE” ROMĖ , ITALI BOTUES DOMENICO DEFELICE
4. “OBELISK” REVISTĖ LETRARE TIRANĖ, ALBANIA BOTUES ROLAND LUSHI

C. MEDIA ELEKTRONIKE
1. TV GJIROKASTRA
2. TV “SYRI” GJAKOVA
3. TV “APOLON” FIER


D. FAQE INTERNETI
www bashkimi.kombėtar
www.newlifewaaco.org FLUTURA ZAVALANI


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
STIMUJ NDERIMI MORALĖ TE LNPSHA “PEGASI’ ALBANIA 2011
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: