Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 INFORMIM I PRESIDENCES SE LNPSHA "PEGASI " ALBANIA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11567
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

INFORMIM I PRESIDENCES SE LNPSHA "PEGASI " ALBANIA Empty
MesazhTitulli: INFORMIM I PRESIDENCES SE LNPSHA "PEGASI " ALBANIA   INFORMIM I PRESIDENCES SE LNPSHA "PEGASI " ALBANIA EmptySat Sep 17, 2011 1:54 pm

INFORMIM I PRESIDENCES SE LNPSHA "PEGASI " ALBANIANje lajm te cilin duhet ta ndaj me ju... MIQ ,KRIJUES, ARTISTE ,BASHKEPUNETORE TE MI SIDOMOS NE SHQIPERI, KOSOV E, MAL TE ZI, FYROM, GREQI, ITALI, SHBA, BRAZIL, AUSTRALI, INDI, ANGLI, MALTE E TJERE...
... por dhe me ata qe kane patur edhe ndonje kundershti me mua...
GJITHASHU DUHET TE FALENDEROJ POETEN E MADHE RUMUNE, NADIA CELLA POP,KANDIDATEN PER ÇMMIN NOBEL, E CILA ME POPOZOI TE ABI


KRISTAQ F. SHABANI I.W,A, W.P.S, XASTERON


Instituti i Biografive Amerikan ka nominuar personin tim si nje nga 2000 profesionistet te mbare botes per t'u perfshire ne Profilet Nderkombetare te drejtuesve te perkryer PER VITIN 2011.
Me kete rast marr pergezime per kete njohje uniken dhe te merituar...
Ne letren qe me dergon Presidenti i I Institutit Amerikan te Biografive Dr. J. M. Evans, date 19 Gusht 2011 me shkruan edhe : " Lideret e vertete ngrihen deri ne maje, duke perdorur kreativitetin e vet dhe mendjemprehetesine per te dalluar vetveten nga te tjeret....


POR UNE NUK NXITOHEM, VETEM DHASHE NJE LAJM, JAM NE FAZEN E PERGATITJES TE DOKUMENTIMIT PERKATES SI DHE TE LISTIMIT TE PESE PROFESIONISTEVE TE TJERE NGA VENDI DHE BOTA , TE CILET DO T'IA PARAQES SI TE NOMINUARIT E MI IBA


PO PUBLIKOJ NE ANGLISHT LETREN QE ME DERGOHET...

KY SUKSES IMI ESHTE I GJITHE LIDHJES, POR DHE I GJITHE ORGANIZMAVE KU UNE KAM PUNUAR GJATE KETYRE DY DEKADAVE TE DEMOKRATIZIMIT, POR NJEKOHESISHT ESHTE DHE NEJ VELRESIM I MADH PER NJE KRIJUES POET, SHKRMTAR, PUBLICIST DHE BOTUES...

JU FALENDEROJ TE GJITHEVE MIQ , NE KETE çAST GAZMIMI PER MUA , NJE GEZIM SHUME SADISFAKSIONAL DHE KRENARIE PER KOMBIN TIM...

ME SINQERITET
KRISTAQ F. SHABANI
GJIROKASTER, 09.09.2011Shiko më shumë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
INFORMIM I PRESIDENCES SE LNPSHA "PEGASI " ALBANIA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: