Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

  GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO Empty
MesazhTitulli: GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO     GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO EmptyThu Dec 30, 2010 4:46 pm

Risitė nė ciklin e ulėt
Nga Mirela Sino, Zev/drejtore e Shkollės
Nė ciklin e ulėt tė shkollės sonė 9-vjeēare “Andon Zako Ēajupi” po zhvillohet njė punė e konsiderueshme pėr futjen e metodave tė reja tė mėsimdhėnies nė ēdo klasė. Ėshtė krijuar njė traditė e mirė prej katėr vjetėsh, e cila e ka zanafillėn me ardhjen nė shkollėn tonė tė mėsueses Suzanė Kane. Nėn shėmbullin e kėtyre mėsueseve metodologjia “Hap pas hapi” zbatohet dhe nė klasat e tjera tė ciklit fillor me mėsueset: Manjola Sinani, Mirela Tola, Luljeta Gjoni, Zamira Dono e Eldjona Mullai.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO     GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO EmptyThu Dec 30, 2010 4:46 pm

Cilat janė risitė e kėsaj metodologjie? Ristitė e kėsaj metodologjie shihen nė radhė tė parė te rezultatet e nxėnėsve, interesimi i tyre pėr orėn e mėsimit; fakti qė ata ndihen aktorė tė rėndėsishėm nė jetėn e tyre shkollore. Sė fundmi, qė ėshtė dhe mė kryesorja, ndryshimet shihen edhe nė pėrparimin e nxėnėsve, nė rezultatet e tyre nė PME.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO     GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO EmptyThu Dec 30, 2010 4:46 pm

Njė ndėr tė mirat e kėtyre metodave ėshtė dhe integrimi ndėrlėndor, i cili sjell njė zhvillim optimal te nxėnėsit, duke harmonizuar talentet nė lėndė tė ndryshme. Nxėnėsit nuk lihen tė lėnė pas dore, por tė rėndėsishėm dhe tė vlefshėm nė ēdo lėndė dhe kjo procedurė sjell mirėaktivizimin e tyre dhe pjesėmarrje tepėr aktive nė procesin mėsimor . Puna nė ciklin e ulėt ka qenė njė shembull i mirė vazhdimėsie dhe pėr ciklin e lartė, qė ka adoptuar mjaft nga metodat dhe integrimin ndėrlėndor. Procesi mėsimor ka ecur mirė nė pėrgjithėsi, falė interesimit tė madh tė mėsueseve nė ciklin fillor
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO     GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO EmptyThu Dec 30, 2010 4:47 pm

dhe nga ana e prindėrve. Njė anė pozitive e prindėrve ėshtė dhe frekuentimi i tyre nė shkollė, i cili paraqitet i rregullt. Mėsueset nė ciklin e ulėt janė mėsuese tė kualifikuara dhe mbartin njė pėrvojė tė mirė dhe tė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO     GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO EmptyThu Dec 30, 2010 4:47 pm

gjatė pune nė PME. Ato janė tė kualifikuara dhe tė ēertifikuara. Gjatė PME ndihmesė kemi patur nė sigurimin e bazės materiale nga shoqata “Save the children”, por edhe me zhvillimin e orėve ekstra pėr kontigjentin e fėmijėve me rezultate tė ulėta. Njė ndihmesė tė veēantė nė kualifikimin dhe trajnimin tė mėsuesve kanė dhėnė edhe seminaret dhe trajnimet e ndryshme tė zhvilluara nga pėrfaqėsues tė MASH, DRA dhe shoqatės “Save the children”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO     GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO EmptyThu Dec 30, 2010 4:47 pm

Pėrvoja e mirė vazhdon tė funksionojė edhe te shkolla jonė vartėse “Sė bashku” qė ndodhet nė lagjen “Zinxhira”. Mėsueset e kėsaj shkolle kanė bėrė dhe po bėjnė njė punė tė mirė, falė pėrvojės sė mėsueses Suzanė Kane, e cila bėn mėsim nė kėtė shkollė. Kontigjenti i kėsaj shkolle ėshtė njė kontigjent i larmishėm, ku ka mjaft nxėnės romė dhe egjiptianė. Njė punė e mirė po bėhet pėr tė udhėhequr kontigjentin rom drejt dyerve tė shkollės, pėr ta bėrė atė pjesė aktive tė jetės shkollore. Specifikat e atij komuniteti kėrkojnė njė punė tė madhe edukative morale dhe materiale nga ana e mėsuesve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11556
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO     GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO EmptyThu Dec 30, 2010 4:47 pm

Jemi tė bindur se do tė vazhdojmė punėn e filluar mė sukses dhe me pėrkushtim nė mėnyrė qė, tė vazhdojmė tė jemi, si gjithmonė, njė shkollė e mirė, ku punohet dhe bashkėjetohet nė harmoni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
 GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO     GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
GJIROKASTRA ARSIM Risitė nė ciklin e ulėt nga MIRELA SINO
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: