Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 23 ... 41, 42, 43
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue Mar 20, 2012 12:06 am

Eiiiiiiiii Detektiv po nuk po besoi... Deshira edhe e imja esht me fitu Aleanca Kuc e zi, intelektualve e atdhetarve iu ka humbur add, po flein ne gjume, nuk kan koh te mirren me salen hahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sun Mar 25, 2012 5:01 pm

https://www.youtube.com/watch?v=yf0w-kquCyA&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=QwbI4P4vJqM&feature=related
(pak humor por ne realite si duket kshtu i ka kikur truri , apo siq thon i ka ra tavani .)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon Mar 26, 2012 12:00 am

Shqipėria, shiti sekretet e NATO-s te serbėt dhe rusėt?!

NATO, ka tronditur kryeministrin e Shqipėrisė, Sali Berisha me dy raporte konfidenciale, ku shpreh shqetėsimin pėr shitjen e sekreteve tė aleancės nga autoritetet shqiptare tek shėrbimet sekrete serbe dhe ruse. Zyra pėrgjegjėse e NATO pėr Koordinimin Global tė Sigurisė, e ashtuquajtur NOS, i ka dėrguar dy raportet kryeministrit Berisha, ku ndėr tė tjera,

kėrkohen edhe sqarime pėr rrjedhjen e informacioneve sekrete tė NATO nga autoritetet shqiptare, pėrkatėsisht nga Ministria e Mbrojtjes, Ministria e Jashtme, nga Drejtoria e Sigurimit tė Informacionit tė Klasifikuar pranė Kryeministrisė apo nga pėrfaqėsuesit tanė nė NATO.

Zyra pėr Koordinimin Global tė Sigurisė, pėrbėhet nga tre degė: Orientimet e Pėrgjithshme, Inteligjenca pėr Sigurinė dhe Siguria e Mbrojtjes. Burime pranė Komisionit tė Sigurisė Kombėtare, bėjnė me dije se dy raportet kanė ardhur nga Siguria e Mbrojtjes, degė kjo pranė Aleancės sė Atlantikut Verior. Pėrpos notės sė protestės pėr rrjedhjen e sekreteve tė rėndėsishme, NATO, nėpėrmjet raportit ka kėrkuar edhe rritjen dhe forcimin e kapaciteteve pėr menaxhimin e informacionit tė klasifikuar.

Tė njėjtat burime sqarojnė se edhe ndryshimi i shumėdebatuar i varėsisė sė Drejtorisė sė Sigurimit tė Informacionit tė Klasifikuar, ka ardhur si reflektim i kryeministrit ndaj shqetėsimit tė aleancės pėr rrjedhjen e informacioneve. Megjithatė, anėtarėt e PS nė Komisionin e Sigurisė, kalimin e DSIK nė varėsit tė drejtpėrdrejtė tė Berishės, e kanė lexuar edhe si njė mungesė besimi qė Berisha ka ndaj ministrive dhe ministrave. Po ashtu, dyshimet thellohen mė tej lidhur me rrezikun e blerjes sė pėrfaqėsuesve shqiptarė nga agjentė tė shėrbimeve serbe dhe ruse, raporton gazeta “SOT” e Tiranės.

Ndėrkaq, Zyra pėrgjegjėse e NATO pėr Koordinimin Global tė Sigurisė, ka shprehur shqetėsimin edhe pėr tendencėn e kryeministrit Berisha pėr tė kontrolluar Shėrbimin Informativ Shtetėror, duke zėvendėsuar kreun e kėtij institucioni me njė tė besuar tė tij. Gjatė debatit pėr kalimin e ligjit pėr SHISH nė Kuvend, Berisha ka marrė njė letėr nga zyra pėrgjegjėse e NATO pėr Koordinimin Global tė Sigurisė, ku i kėrkohej qė projektligji pėr SHISH tė kalojė mė parė nga kjo zyrė. Letra ishte ultimative dhe nė njė linjė me qėndrimet e amerikanėve.

Kėrkesa pėr njė shqyrtim tė ligjit nga ekspertė ndėrkombėtarė u formulua fillimisht nga ambasadori Uidhers. Ai tha se projekti, ashtu siē ishte miratuar nė Komisionin e Sigurisė, binte ndesh me standardet e NATO dhe e ēonte Shqipėrinė nė rrugė tė gabuar. Beteja pėrfundoi me tėrheqjen e Berishės nga projekti pėr tė kontrolluar SHISH, pasi kryeministri humbi mazhorancėn nė Kuvend.

NATO merr masa

Shitja e sekreteve tė aleancės nga autoritetet shqiptare tek shėrbimet sekrete serbe dhe ruse, dhe afera e trafikut tė armėve drejt vendeve arabe, e kanė pėrjashtuat de fakto Shqipėrinė nga NATO.

Nė kėto kushte, NATO ka vendosur tė pėrjashtojė nga mbledhjet e rėndėsishme pėrfaqėsuesin e Ministrisė sė Mbrojtjes sė Shqipėrisė, duke u nisur nga precedenti i shitjes sė sekreteve tė aleancės. Burime nga Komisioni i Sigurisė Kombėtare bėjnė me dije se pėrfaqėsuesi i Ministrisė sė Mbrojtjes nė NATO tashmė ka thjeshtė njė rol formal, pasi ai nuk ftohet nė mbledhjet e rėndėsishme, pėr shkak tė aferave tė Ministrisė sė Mbrojtjes.

De fakto, NATO pėrjashton nga mbledhjet ministrin e Mbrojtjes, Arben Imamin dhe Shefin e Shtabit tė Pėrgjithshėm tė Ushtrisė, Gjeneral Xhemal Gjunkshin, tė cilėt e kanė kthyer Ushtrinė nė njė ēerdhe qė gjeneron vetėm afera korruptive nga mė tė ndryshmet, duke filluar qė nga misionet paqeruajtėse e deri tek lirimi arbitrar i gjeneralėve. Tė njėjtat burime shtojnė se pėrfaqėsuesi ynė i Ministrisė sė Mbrojtjes dhe i Shtabit tė Pėrgjithshėm i Ushtrisė nuk ėshtė ftuar nė diskutimet e brendshme.

Kryeministria shfajėsohet

Kryeministria ka akuzuar ministrin e Jashtėm tė Shqipėrisė, Edmond Haxhinasto dhe ministrin e Mbrojtjes sė Shqipėrisė, Arben Imamin, si personat pėrgjegjės pėr rrjedhjen e informacioneve sekrete tė Aleancės sė Atlantikut tė Veriut.

Deputetėt e PS nė Komisionin e Sigurisė pyetėn pėrfaqėsuesit e Kryeministrisė pėr rolin e Drejtorisė sė Sigurimit tė Informacionit tė Klasifikuar nė menaxhimin informacionit sekret tė NATO, duke u nisur nga precedenti i rrjedhjes sė informacioneve nga autoritetet shqiptare.

Drejtori Juridik i Drejtorisė sė Sigurimit tė Informacionit tė Klasifikuar pranė Kėshillit tė Ministrave, Ramadan Ēaēo, theksoi se DSIK ėshtė institucion pėrgjegjės pėr informacionet e NATO. Duke iu referuar akuzave pėr rrjedhjen e informacionit, Ēaēo theksoi se njė pjesė tė rėndėsishme e informacionit sekret tė NATO menaxhohet nga Ministria e Jashtme dhe Ministria e Mbrojtjes. Ai mohoi qė sekretet tė kenė rrjedhur nga DSIK, por la tė kuptohet se sekretet mund tė kenė rrjedhur nga Ministria e Jashtme ose nga Ministria e Mbrojtjes.

Berisha: Ja pse i dua sekretet

Kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha ka sqaruar arsyet se pse i atribuoi vetes tė drejtėn e kontrollit absolut tė sekreteve shtetėrore. Nė relacionin e projektligjit, nuk thuhet se Berisha nuk ka mė besim tek ministrat e tij, por se informacioni i kualifikuar menaxhohet mė mirė, nėse Drejtoria e Sigurimit tė Informacionit tė Klasifikuar varet direkt nga kryeministri dhe jo nga Kėshilli i Ministrave.

“DSIK ka si objekt tė veprimtarisė sė vet organizimin, drejtimin dhe kontrollin e masave pėr ruajtjen, klasifikimin dhe administrimin e informacionit tė klasifikuar”.

Me ligj pėrcaktohet se DSIK-ja krijohet “... pranė Kėshillit tė Ministrave...” duke u trajtuar nė kėtė mėnyrė si institucion nė varėsi tė Kėshillit tė Ministrave. Kjo mėnyrė trajtimi sjell vėshtirėsi praktike pėr pėrcaktimin e strukturave tė Kėshillit tė Ministrave, qė praktikisht janė pėrgjegjėse pėr ndjekjen e veprimtarisė sė institucionit dhe marrjen e pėrcjelljen e iniciativave tė ndryshme nė organet e larta vendimmarrėse”, thuhet nė relacion.


QE KTI SALIH KALIT SHQIPTART I THOJN PATRIOT TRADHTON ALEATIN MA TE MADH TE SHQIPTARVE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sun Apr 08, 2012 11:52 am

Te mesoim te verteten.

http://www.kohavision.net/video/rubikon/3845/ (pjesa e parė)

http://www.kohavision.net/video/rubikon/3854/ (pjesa e dytė )
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon Apr 16, 2012 11:56 pm

Kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha, ka mė shumė se njė vit qė ka bllokuar projektin pėr ndėrtimin e linjės 400 kilovoltėshe tė interkonjeksionit, e cila lidh Kosovėn me Shqipėrinė.

Bllokimi i kėtij projekti nga ana e kryeministrit Berisha, i ka siguruar shtetit tė Serbisė monopol nė importin e energjisė nė Kosovė, pasi pėr momentin Kosova tė vetmen rrugė pėr import tė energjisė ka fqinjin verior.

Burime tė gazetės “Zėri” bėjnė tė ditur se nė mars tė vitit 2011, ėshtė hapur tenderi pėr linjėn e transmetimit tė energjisė, Shqipėri-Kosovė, me kapacitet 400 kilovoltėsh, projekt ky i cili financohet nga banka gjermane KFW, ku ndėrtimi i kėsaj linje midis Shqipėrisė dhe Kosovės, do t’i sillte vendit pavarėsinė nga linjat serbe.

Sipas kėtyre burimeve, biznesmeni serb, Vuk Hamoviē, njėri nga njerėzit mė tė pasur nė Ballkan, i cili operon nė kėtė biznes, nė bashkėpunim me Damir Fazliē, janė takuar nė Vjenė tė Austrisė me djalin e kryeministrit, Shkelzen Berisha.

“Biznesmenėt serbė kanė paguar shuma tė mėdha nė instanca tė larta shtetėrore nė Shqipėri, pėr bllokimin e ndėrtimit tė linjės”, tha burimi i gazetės.

Burime tė gazetės “Zėri” bėjnė tė ditur se pas procedurave tė rregulla tė tenderit, morėn pjesė disa kompani tė njohura tė kėsaj fushe, si: “Dalekovod” nga Kroacia dhe “Energo Invest” nga Bosnjė e Hercegovina.

“Kompania e parė ‘Dalekovod’, ėshtė njė kompani shumė e suksesshme nė kėtė fushė nė mbarė botėn, e cila ka pėrfunduar me sukses dhe linjėn e transmetimit tė energjisė Elbasan-Podgoricė, me njė kapacitet po ashtu 400 kilovoltėsh. Pas vlerėsimit nga komisioni i tenderit, ku merrnin pjesė OST, KOST, si dhe konsulenti gjerman ‘Intech Gopa’, fitues i tenderit u shpall kompania kroate ‘Dalekovod’”, tha burimi i besueshėm i gazetės.

Por, pas emėrimit tė drejtorit tė ri tė Operatorit tė Sistemit tė Transmisionit (OST), Arben Ibroja, ish-truprojė e Sali Berishės, dhe ish-drejtori i Doganės sė Durrėsit, ky projekt mbeti nėn mėshirėn e kohės. Ibroja, udhėzuar nga Sali Berisha, bllokoi kėtė projekt pėr njė kohė tė pacaktuar. Bllokimi i kėtij projekti tė rėndėsishėm nė masė tė madhe ka indinjuar edhe drejtuesit e bankės gjermane KFW.

Nė letrėn drejtuar Ministrisė sė Financave drejtori i KFW-sė, Roland Siller, ka shprehur shqetėsimin pėr vonesa tė realizimit tė kėtij projekti. “Ne po i shikojmė me shqetėsim tė shtuar vonesat nė procesin e dhėnies sė kontratės pėr ofertuesit mė tė mirė pėr kėto dy projekte tė mėdha energjetike. Ndonėse pėr tė dyja projektet raportet finale u janė dėrguar javė mė parė, por deri mė tash aprovimi pėrfundimtar nga OST nuk ėshtė dhėnė, ku si rrjedhojė edhe vonuar fillimi i negociatave pėr kontratėn dhe nėnshkrimin e saj”, thuhet nė letrėn e Siller dėrguar Ministrisė sė Financave, mė 5 dhjetor tė vitit 2011.

Mė tej drejtori i KFW kėrkon nga Qeveria e Shqipėrisė qė ta rishikojė edhe njė herė kėtė ēėshtje dhe tė sigurojė se ky proces nuk do tė vonohet mė tej. Po, kjo letėr e KFW ka hasur nė veshė tė shurdhėr, pasi qė askush nga njerėzit e inkuadruar nė kėtė projekt nuk i ėshtė pėrgjigjur KFW-sė.

Po ashtu mė 7 shkurt tė kėtij viti, KFW i ėshtė drejtuar edhe me njė letėr Ministrisė sė Financave, ku sėrish nga ta ka kėrkuar pėrshpejtimin e kėtij procesi. “Kėshtu qė ne dy herė kemi ardhur nė Tiranė kėtė vit pėr tė diskutuar lidhur me tenderin pėr ndėrtimin e transmisionit 400 KW. Kėto vonesa po shkaktojnė kosto ekstra masive”,thuhet nė fund tė letrės sė dytė dėrguar nė adresė tė ministrit tė Financave dhe kryeministrit Sali Berisha.

Sipas korrespondencės qė e ka siguruar gazeta shihet se banka gjermane disa herė i ėshtė drejtuar kryeministrit, por ky i fundit nuk e ka parė tė arsyeshme t’i pėrgjigjet.

“Bllokimi prej njė viti i projektit pėrbėn njė procedurė kriminale nga ana e bllokuesve, i cili sjell dhe shumė humbje financiare pėr Shqipėrinė. Gjatė kėsaj kohe linja do tė ishte nė prag tė pėrfundimit”, tha mė tej burimi i besueshėm i gazetės.

Po ashtu, tė zhgėnjyer mė kėtė ēka po ndodh janė shprehur edhe zyrtarė tė kompanisė “Dalekovod”, e cila ėshtė fituese e tenderit pėr ndėrtimin e transmisionit.

Nė njė letėr drejtuar OST-sė, zyrtarė nga kjo kompani thonė se prej mė shumė se 3 muaj e gjysmė nuk ka asgjė lidhur mė projektin pėr tė cilin kjo kompani ėshtė shpallur fituese. Po, edhe ky shqetėsim i kompanisė fituese ka hasur nė vesh tė shurdhėr tek autoritetet shqiptare.

Kontakti i pamundur

Gazeta “Zėri” pėr kėtė ēėshtje ka provuar tė kontaktojė zyrtarė mė tė lartė tė Ministrisė sė Financave nė Shqipėri, por edhe OST-nė, por kontakti me ta ka qenė i pamundur.

Gazeta po ashtu u ka dėrguar pyetje zyrtare OST-sė dhe Ministrisė sė Financave, por asnjeri nga ta nuk ėshtė pėrgjigjur nė pyetjet e gazetės. /Enis Veliu – gazeta Zėri/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tosybell
Anėtar i ri
Anėtar i ri
tosybell

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 29
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 29, 2012 4:41 pm

SALI BERISHA NDERI KOMBIT :)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue May 29, 2012 4:56 pm

Sali berisha dhenderr i serbise ,miqte serbe Mishkoviq e Fazliq
fali detin grekut dhe fali tokat miqeve serbe ..
E keqja e shqiptarise...me te gjithe ata qe e perkrahin kete psikopat enveriste antishqiptare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Tue Jun 05, 2012 7:50 pm

https://www.youtube.com/watch?v=hP7zkOrDc9k&feature=player_embedded
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Fri Jun 15, 2012 1:08 am

SHQIPTARET RRJEDHIN PREJ … MONGOLEVE!
11/04/2012 | Filed under: Kryesore | Posted by: Redaksia

- Bashvezir Sali pasha, gjyldyrym!

- Bujrum, coglanhaber!

- Dua te flasim per viziten tuaj te fundit ne Turqi. A te fillojme?

- Yrysh!

- Deklaratat tuaja, gjate dhe pas vizites suaj ne Turqi, perbejne nje rast pa precedence ne historine e diplomacies boterore. Historianet dhe etnologet ngriten duart perpjete. Sidomos albanologet u bene per te vrare veten.

- Kush jane keta albanologet qe kane llapur pa dijenine dhe lejen e shtetit dhe te qeverise sone?

- Franc Bop, Prosper Merime, Albin Leski, Eduard Mejer e te tjere.

- Dhe perse u nervozuan pizevenget?

- Sepse aludoni hapur per mungesen e aftesive te tyre shkencore. Te gjithe ata mbrojne tezen se Shqiptaret e kane origjinen nga Pellazget dhe Iliret.

- Atehere, haram u qofte! Me sa duket kane qene te indoktrinuar nga propaganda komuniste.

- Zoti berisha, sinqerisht, mbetem pa goje me keto qe thoni!

- Mos ki gajle! Sepse mungesa e gojes te nje njeri ka dy te mira. Se pari nuk ha dhe keshtu zgjidh edhe problemin e krizes dhe, se dyti, nuk keput proēkulla pa hesap. Por nejse! Dhe perse u habite kaq shume, zotrote?

- Po sepse albanologet qe permenda kane vdekur te gjithe perpara se te vinte ne pushtet Enver Hoxha.

- Harbut! Me duket se nuk e ke idene se ē’ishte ideologjia komuniste. Demoni i saj eshte kaq i fuqishem sa qe ndikon mendjet e njerezve akoma dhe pertej varrit! Thyen ēdo logjike dhe ligj te njohur te kohes dhe hapesires!

- Zoti Kryeminister, Sipas argumentimeve tuaja, Shqiptaret e kane prejardhjen nga Mongolet?

- Jo, ore kopuk! Si te erdhi?

- Konkluzioni im rrjedh nga llogjika matematike e rregullit te treshit, qe pak a shume, do te thote… Meqenese vete Turqit pretendojne se e kane origjinen nga fiset mongole, atehere edhe Shqiptaret jane Mongole, perderisa kane lidhje gjaku me Turqit! Jeni dakort?

- Bashibozuk, ja fut kot! Kjo logjike e rregullit te treshit, me sa duket te ka bere dem te madh. Dhe une, qe te te ndihmoj, do ta qerroj nga faqja e dheut me nje dekret qeveritar te ardhshem. Por nejse! Nese Turqit ngulin kembe ne teorine e tyre, atehere qenka e vertete.

- Gje qe do te thote se ne Shqiptaret jemi pasardhesit e Xhengis Khanit dhe Timurlengut, te cilet ishin pushtuesit me te medhenj dhe me te eger te botes! Eshte e vertete?

- Kjo qe po me pyet perben sekret shteteror dhe kushtetuta ma ndalon qe te flas.

- Zoti doktor! Deklaruat ne te gjitha tonet se Turqit dhe Shqiptaret jane popuj miq dhe me kulture te perbashket. Qendron shkencerisht kjo teze?

- Po, eshte e padiskutueshme!

- Po si eshte e mundur qe Shqiptaret dhe Turqit te jene popuj miq kur dihet se per 500 vjet me rradhe Turqit ishin pushtues dhe Shqiptaret te roberuar?

- Kjo nuk do te thote gje! Si pergjigje, po te kujtoj nje thenie te Romakeve te lashte… Ne vertet pushtuam Greket, por u pushtuam edhe vete nga kultura helene… Te njejten gje pesuan edhe Turqit me Shqiptaret.

- Po si ka mundesi qe te quhet mik populli shqiptar me ate turk kur dihet se ne asnje dokument te shkruar apo thenie gojore, ne asnje veper letrare apo shprehje gjuhesore shqipe nuk ekziston qofte edhe nje fjale e vetme positive per Turqit?

- Ato jane hollesira! Perderisa e them une, nuk ka pike diskutimi.

- Si eshte e mundur qe nje komb qe ka nxjerre nje hero kombetar si Skenderbeu, i cili u shqua ne luften per vdekje kunder Turqeve, te quhet filoturk?

- Le te mbete midis nesh, por edhe Skenderbeu nuk eshte pa gjynahe.

- Urdhero?

- Dua te them se u nxitua disi ne luften kunder Turqeve. Sepse po te mos rezistonte, nuk do te vriteshin aq dhe aq Shqiptare. Me kupton?

- A, te kuptova! Prandaj dhe ftuat zotin Erdogan ne festimin e 100 vjetorit te pavaresise.

- Pikerisht! Me sa duket, ke filluar te kapesh fillin e gjerave.

- Mirepo mos lind ndonje problem me Pashko Vasen, i cili ka thene se… feja e Shqiptarit eshte shqiptarija…

- Ke te drejte, por Pashko Vasa i shkrete, ne kohen qe i tha keto fjale, vuante nga arteroskleroza.Nuk mund te them me teper hollesira, sepse ma ndalon Hipokrati.

- Ju pretendoni se Turqit dhe Shqiptaret kane lidhje gjaku. Deri tani dalim se vertet Shqiptaret kishin lidhje gjaku me Turqit, por e thoshim ne kuptim figurativ. Domethene se i ndajne nga njeri tjetri lumenj gjaku, perderisa u therren dhe u vrane per 500 vjet. Mos ishte ndonje lapsus i ēastit?

- Ne asnje menyre! Une nuk flas me metafora, por ne aspektin e perzierjes gjenetike.

- Ju thoni se Turqit edhe sot e kesaj dite preferojne grate shqiptare.

- Po eshte e vertete!

- Mirepo, keshtu del se Turqit na kane … per 500 vjet dhe vazhdojne edhe sot te na bejne te njejten gje.

- Derdimen leternxires! Mos valle je i vene nga kryetari i opozites? Nese je i tille, atehere do te pushoj menjehere nga puna!

- C’ne, zoti berisha! Une jam gazetar i pavarur dhe jo nepunes i shtetit!

- Gazetar i pavarur the? Ashtu? Atehere, po mbyll gazeten e pronarit tend. Rezultati eshte i njejte. Jazek, coglanhaber!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tosybell
Anėtar i ri
Anėtar i ri
tosybell

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 29
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Jun 16, 2012 7:56 pm

Rrnoft nderi i kombit SALI BERISHA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 43 e 43Shko tek faqja : Previous  1 ... 23 ... 41, 42, 43

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: