Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43  Next
AutoriMesazh
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:09 am

Njeri nga keta dy se paku nuk perzihet ne poiltike , edhe nuk i ka marre 200.000 euro nga qeveria per librin e tij ( Qosja) , kurse ky tjetri i ka fituar me mund dhe ka sherby kombin , si psh, njera nga cmimet e shumta ketu :
Mbreti i Spanjes kur e shperblen :

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:14 am

te gjith ata qe marrin dhurata nga armiqt tan kuptohet se nuk jan me ne dhe per ne.!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:15 am

Ai ka mare dhurata nga gjysma e botes Xhema .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:18 am

Ato tjerat skan randsi, por nga armiq nuk esht lajm i mir .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:21 am

Po c'fare armiq i kena Spanjolt o Xheme , po pranoje qe njeri (Qosja) ka deshtu , tregoj rezultati i zgjedhjeve me = 0 % .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:22 am

Cito :
Ai ka mare dhurata nga gjysma e botes Xhema .
PO DHE CFAR BERI PER VENDIN SHQIPTAR JETON NE FRANC SHKRIEMT E TIJ JAN TIPIK KOMONISTE NESE KENI PASE RAS TE LEXON GJENERALIN E USHTRIS SE VDEKUR ATY DO SHIKON CFAR PERMBAJN SHKRIMET E TIJ! NESE KA MARR QMIM KA MAR PER VEPREN(PUNE)E VETE KAQ :
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:24 am

Letersi :: Ismail Kadare mban fjalim nė universitetin Columbia, SHBA

http://www.albasoul.com/vjeter/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1890
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:24 am

Cito :
Po c'fare armiq i kena Spanjolt o Xheme , po pranoje qe njeri (Qosja) ka deshtu , tregoj rezultati i zgjedhjeve me = 0 % .

HAHHA NUK GJEN EDHE NJE SI QOSJA TI BESH DY
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:27 am

te gjith ata qe nuk na njofin shtetin ton kosoven jan ne kundershtim me ne, dhe kunder interesave tana.
dhe jan kan ble shpirtin me nji dhurat, kalamajsh....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ann@
Anėtar
Anėtar
Ann@

Female
Numri i postimeve : 204
Age : 30
Vendi : Large nga toka:)
Registration date : 20/04/2011

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:27 am

uuu sa dakorte jam me ty fionaa...
Cito :
QEMIM KA MAR PER VEPREN(PUNE)E VETE KAQ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:28 am

O njerz mos merzit se tedyt jan te mire... Mos divijon teme kjo tem eshte e Saliut hahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ann@
Anėtar
Anėtar
Ann@

Female
Numri i postimeve : 204
Age : 30
Vendi : Large nga toka:)
Registration date : 20/04/2011

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:30 am

Na rrnofte Sala praaaa hahaah (hajgare) Mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:32 am

Cito :
uuu sa dakorte jam me ty fionaa...


PO KESHTU DUEHT MI ANA SE AI SE NUK BIJE DAKORT ME MUA DO E PESON KEQ Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:33 am

Na rroft sa malet e tomorit, saliu ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:40 am

ok mosi po thua ti Drini pra,naj rroft sa malet,Sali.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 12:42 am

Por edhe me plas nuk behet kijamet o Xhem, shqiperia ka mjaft si sala...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Sat Apr 30, 2011 9:57 pm

Rrahim Pacolli, nė opinion njihet si drejtor i kompanisė sė themeluar nga djali i axhės sė tij, Behgjet Pacolli, por mes tjerash ėshtė pėrfshirė goxha shumė edhe nė politikė.

Nėpėr vite, Rrahimi ka pasur takime tė shumta me liderė tė ndryshėm nė mesin e tė cilėve ėshtė edhe kryeministri i Shqipėrisė, Salih Berisha, me tė cilin thuhet se ėshtė mik i mirė. Pėr ta dėshmuar kėtė, nė zyrėn e tij Rrahim Pacolli mban njė foto tė pėrbashkėt me kryeministrin nga Tropoja.

Sidoqoftė involvimi mė i madh i tij ka qenė nė politikėn kosovare, duke u marrė me organizimin e AKR-sė, por edhe pėrfshirjen e saj nė institucione.

beli lidhje e fort shum, mafija ruso udb....!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon May 02, 2011 9:58 pm

po sala dhenderr serbe keta miq serbe e rus ju shkon mire..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon May 02, 2011 11:43 pm

Berisha-Gadafi i shqiptarve hjek taksat Serrbis dhe jau rrit Dardanve, se nuk ndien lidhshmeri gjaku me ne, por me Serrb turpi zotit....!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu Mar 08, 2012 7:40 am

Pse ta Pacollit jane ato biznese, a vertet mendoni ashtu?!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu Mar 08, 2012 11:15 am

Jo jo un mendos se kta te dy pacallat,vetum se jav menagjojn Rusve se nuk jan te tyre apsolut te dyt jan vegel e Ruso-serrbeve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Thu Mar 08, 2012 5:43 pm

Akuza tė rėnda pėr Sali Berishėn
Nga Express 08 Mars 2012 11:25


Ardian Hoxha, djali i biznesmenit shqiptar Remzi Hoxha, i zhdukur 16 vite mė parė, i ka drejtuar njė letėr tė hapur Kryeministrit tė Shqipėrisė, Sali Berisha, tė cilin e ka akuzuar se kishte bashkėpunuar me Serbinė. Nė letėr thuhet gjithashtu se pikėrisht pse babai i tij dinte pėr takimet sekrete tė Sali Berishės me Sllobodan Millosheviqin dhe Kiro Gligorovin, ish-presidentin e Maqedonisė, ėshtė vrarė nga njerėzit e Berishės, nė atė kohė president i Shqipėrisė.

“Me shumė dhembje ju drejtohem sot juve si reagim ndaj deklaratave tuaja pėr ‘ata qė punojnė pėr Serbinė’, pėr shkak se nuk dua tė bėhem pjesė e politikės tuaj ditore dhe lojėrave tuaja pėr pushtet, megjithatė do tė shprehem sepse ju nuk po e thuani tė vėrtetėn. Pėr mė shumė, ishin informacionet se ‘kush punonte me Serbinė dhe pėr Serbinė’ qė ju shtynė tė zhdukni babain tim, Remzi Hoxhėn”, thuhet nė fillim tė letrės sė Ardianit, drejtuar kryeministrit shqiptar, Berisha, nė tė cilėn theksohet se familja Hoxha pėr 16 vitesh ėshtė pėrmbajtur dhe nuk i kishte dhėnė kahje politike ēėshtjes sė zhdukjes sė Remzi Hoxhės.

“Me kėtė letėr/vepėr nuk jam duke e mbrojtur z. Rama pėr tė cilin jeni deklaruar se punon pėr Serbinė dhe nuk dua qė kjo tė kuptohet si e tillė, por thjesht dua qė t’ua rikujtoj juve se kush me tė vėrtetė ka punuar me Serbinė dhe pėr Serbinė. Pėr mė shumė, familja jonė nuk ėshtė e pozicionuar me asnjė parti politike, qoftė nė Kosovė, Shqipėri apo Maqedoni, dhe ėshtė ‘mbi-politike’, pra me popullin. Pra, ne nuk jemi as me tė majtėn, as me qendrėn, e as me tė djathtėn”, thuhet nė letėr nė tė cilėn i kėrkohet Berishės se e ka pėr obligim t’ia sqarojė popullit Shqiptarė fatin e Remzi Hoxhės.

“Babain tim, Remzi Hoxhėn, njerėzit tuaj me ju nė krye si President i Shtetit, e keni zhdukur mu pėr shkak tė frikės sė zbardhjes sė veprave tuaja me Serbinė dhe pėr Serbinė. Ju, Sali Berisha, duhet t’i tregoni popullit Shqiptarė pėr takimin tuaj me Sllobodan Millosheviēin dhe Kiro Gligorovin, mė 31 Maj, 1993, nė Shėn Naum tė Maqedonisė, dėshmitar i tė cilit ishte edhe babai im. Ju po ashtu duhet t’ia tregoni popullit Shqiptar takimin e Bashkim Gazidedes me Arkanin (njeriu qė ishte udhėheqės i masakrave ndaj Shqiptarėve), nė Shkodėr”, thuhet nė letėr, e cila vazhdon me akuza ndaj Berishės pėr mbėshtetje tė tij ndaj Serbisė, nė kohėn sa kjo e fundit ndodhej nėn sanksione tė bashkėsisė ndėrkombėtare.

“Ju, Sali Berisha, ishit ata qė ndihmuat Serbinė me naftė pėr ta ndezur edhe mė tepėr luftėn nė Ballkan, dhe pėr t’i mbushur me naftė tanket e paramilitarėve dhe ushtarėve Serb qė masakruan mbi 10 000 Shqiptarė, qė dhunuan nėnat, motrat dhe vajzat Shqiptare, e qė dėbuan nga shtėpitė e tyre mbi 1 milionė Shqiptarė, kur e gjithė bota i kishte vėnė embargo Serbisė. Ju, Sali Berisha, ishit ata qė ndihmuat kėta Serbė, qė sot janė duke u bėrė pjesė e Bashkimit Evropian dhe tė cilėt akoma kėrkojnė ta marrin njė pjesė tė Kosovės. Ju, Sali Berisha, ishit ata qė burgosėt Adem Jasharin, Zahir Pajazitin, Hashim Thaqin, e shumė patriotė tė tjerė Shqiptarė tė cilėt u vranė nga po kėta Serbė, dhe ndoshta nga nafta juaj. Andaj, ju lutem mos u merrni me kėtė temė sepse na e shtoni dhembjen edhe mė shumė. Nė fund ju pyes juve: ‘Kush qenka ai qė punon me Serbinė dhe pėr Serbinė?”, pėrfundon letra e hapur e Ardian Hoxhės drejtuar Kryeministrit tė Shqipėrisė, Sali Berisha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon Mar 19, 2012 1:04 pm

kush ma fshini shkrimin allahile,a hala po e mbroni dhenderrin e serbise a
edhe pak e skeni me pa hiq ne politik
do te shkon te miqt e vete serb e grek ,po fiton ak
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon Mar 19, 2012 11:36 pm

Eiiiiiiiiiii detektiv ishalla nuk kaqen shkrim i juaj, si ky qe paski shkruar tani, se i paska shku mundi kot fshises, e paska ndyet benin(kontinjerin).
Sa me besu zbulimin tend nuk po di...?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   Mon Mar 19, 2012 11:51 pm

mos beso shkrimeve te mia as te askujte ..
kerko arhiven ne shqiperi ,kontakto me intelektual e te tregojne
kontakto me atdhetare shqiptare te kosoves e te tregojne
a lexon a shiqon tv ndonjehere ,ku qka flasin te uck-se per salen se si i ka perzan Adem jasharin me shoke dhe disa ja ka dorezuar serbise....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisė !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 42 e 43Shko tek faqja : Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: