Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue Mar 23, 2010 1:29 am

Nė Kryeqytetin e Europės nė Bruksel ėshtė formuar sot Dega e FDBK-sė (Frontit Demokratik tė Bashkimit Kombėtar)

FDKB-ja po vazhdon me formimin e degėve tė saja nėpėr qendra tė ndryshme europiane pėr tė arritur edhe deri te Kryeqendra europiane nė Bruksel tė Belgjikės.
Aktivistė tė cėshtjes kombėtare,biznismenė, intelektual dhe bashkveprimtarė e bashkmendimtarė janė takuar sot nė Bruksel dhe kanė formuar Degėn e FDBK-sė pėr veprim nė Shtetet e Beneleksit selia e sė cilės do tė jetė nė Bruksel.Nė Mbledhjen e formimit tė Degės sė FDBK-sė kanė qenė prezent edhe Koordinatori i FDBK-sė pėr Europė z.Sabri Duraku (jurist) nga Gjakova nė Gjermani si dhe ndihmėskoordinatori pėr europė z.Milaim Baftiri nga Kėrcova e Iliridės.
Mbledhjen e kėtillė lidhur me formimin e Degės sė FDBK-sė nė Shtetet e Beneluksit e ka hapur z. Hajro Halili i cili para tė pranishmėve ka paraqitur edhe pikat e Rendit tė Ditės:

1. Njoftim dhe sqarim mbi ndryshimet dhe bartja nga FBKSH-ja nė FDBK-ė

2. Formimi i Degės sė FDBK-sė nė Shtetet e Beneluksit me seli nė Bruksel tė Belgjikės

3. Njoftim,sqarim nga Koordinatori i FDBK-sė pėr Europė z.Sabri Duraku

4. Zgjedhja e Kryesisė sė Degės sė FDBK-sė pėr Shtetet e Beneluksit

5. Pyetje tė ndryshme

Pas paraqitjes sė pikave tė Rendit tė Ditės,pėrpara pjesėmarrsėve tė Mbledhjes ka folur z.Sabri Duraku (jurist) i cili i ka njoftuar tė pranishmit me Programin dhe Statutin e FDBK-sė dhe me ndryshimin e emrit nga FBKSH-ė nė FDBK-ė.
Tė pranishmit dhe aktivistė tė cėshtjes kombėtare kanė vazhduar tė diskutojnė e pyesin mbi ecuritė e deritanishme tė FBKSH-sė,kontributin apo ndihmesėn qė ka dhėnė e ka bėrė FBKSH-ja dhe strukturat tė saja drejt zgjidhjes sė enigmės sė cėshtjes ende tė pazgjidhur kombėtare si dhe kontributin,rolin dhe ndihmesėn tė cilėn do tė vazhdojė ta bėj e ta japin FDBK-ja pa ndonjė ndryshim drejt realizimit dhe pikėsynimit tė saj drejt zgjidhjes sė cėshtjes dhe gjetjen e formulės drejt zgjidhjes sė enigmės mbarėkombėtare shqiptare.
Pas shpėrndarjes sė Fletėantarėsisė dhe plotėsimit tė bėrė nga tė pranishmit ka vazhduar Mbledhja pėr zgjedhjen e Kryesisė sė Degės sė FDBK-sė pėr Shtetet e Beneluksit ku janė zgjedhur kėta peresona dhe aktivistė:

1. Kryetar z.Xh.Demiri
2. Sekretar dhe Zėdhėnės z.H.Halili
3. Arkatar z.S.Saqipi
4. Anėtarė tė Kryesisė:z.N.Zeqiri
z.S.Pllana
z.R.Ragipi
Z.S Saqipi

Kryesia e FDBK-sė pastaj ka vazhduar Mbledhjen e saj tė parė me anėtarėt e Kryesisė dhe ka pėrcjelluar Letėrurimi deri te Kryesia Qendrore e FDBK-sė nė Tiranė dhe Presidenti i saj z.Mr.Gafurr Adili duke u uruar vazhdimėsi tė mbarė gjithė anėtarėve tė Kėshillit Mbarėkombėtar tė Fontit Demokratik tė Bashkimit Kombėtar - FDBK-ė.


Shqiptarisht,
Kryesia e FDBK-sė Dega pėr Shtetet e Beneluksit
Zėdhėnės H.Halili
Kryetar Xh.Demiri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue Mar 23, 2010 1:33 am

Urime dhe pershendetje te gjithve per transformmin e Uqk ne Aksh dhe nga ,ftonti per bashkim kombetar Fbksh ilegale-ne Frontin demokratik te bahskimit Kombetar'' Fdbk'' legal
Mendoj se per kombin ton ju shtua edhe njč dat historike,me formimin e partis Fronti demokratik pčr bashkimit Kombetar fdbk ne te gjitha trevat shqiptare dhe diaspor .

Pra kjo esht e vetemeja parti e cila do ta ket platformen e perbashket me partit e saj si motra ,per Bashkim Kombetar,ne te gjitha trevat shqiptare Nje Komb nje ideal.
Nje herit kjo parti ka qen edhe deshira e Patriotit dhe trurit te kombit Shqiptar Ukshin Hotit dikur UNIKOMBI.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue Mar 23, 2010 1:37 am

Ju urojm shum sukse te gjith atyre qe e kan me sinqeritet qeshtjen kombtare.
vet njeriu esht qenje sezacionale dhe per te ber njashtu ndoj senzacion!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue Mar 23, 2010 2:44 pm

FBKSH
nuk eshte transferue ne FDBK.
Kjo rrene e rrencave hajnave qe mashtrojne qytetaret.
FBKSH eshte komplet si me pare .
PO ne FDBK formuan nje person me emrin G.ADILI me 5 ,6 veta te cilet tane kohen e vjedhen frontin aksh-ne.
Keta jane perjashtuar nga keto struktura te FBKSH si tradhtare hajna .
Kemi Komunikatat e FBKSH-AKSH
KOmu nikata tjera nga trojet shqiptare dhe diaspora se FBKSH ka nje anetaresi te gjere me 25 mije anetare .
KUrse FDBK me 5 , 6 anetare .
keta i bejne njerezit jurista pa qen fare .
Ketu ne fdbk jane ata qe nuk kane pas e vend ne FBKSH pra te perjashtuar.
Kjo parti politike e hajnave rrencave dallavergjive.
Ne muajin Prill mbaahet kuvendi i trete i FBKSH nga anetare intelektual Gjeneral nga te gjitha trojet shqiptare.
mendojne dikush se me deklarata te perditshme bajate ju beson dikush rrenave te internetit.
Aq bajate jane bere keto komunikata te fdbk ne internet sa shume vete pyesin se a jane normal ata qe leshojne propaganda fallso qe nuk ja vlejne ma asnje dinare.
Mos u mashtroni qytetare se FBKSH eshte komplet me strukturat e saja ,perveq qe ka perjashtuar hajnat dhe dallavergjit qe skane te bejne fare me patriotizem po me mashtrim pre pasuri per veti.

FBKSH mbane kuvendin e trete me radhe ku do te prononcohet e dhe per fdbk qe nuk eshte pjelle e FBKSH.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue Mar 23, 2010 2:56 pm

Fbksh
Ka strukturat e saja ne te gjitha trojet shqiptare dhe ne diaspore.
Ai qe ka dashte parti si RUgova per interes ai ka formue parti
PO FBKSH nuk eshte -FDBK.
E Kjarte ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 58
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue Mar 23, 2010 3:26 pm

,,FBKSH"
Te dashur qytetare ,te dashur vellezer e Motra Shqiptare!
Ka qe sa kohe qe nga njerez te pa pergjegjshem injorante.
shpifin dhe propagandojne se kinse ,,FBKSH" qenka transferua ne nje parti te ashtequajtur ,,FDBK" te G.Adilit dhe rrethit te tije.
Me pergjegjesi dhe rrespekte ju njoftoi se:
,,FBKSH" dhe strukturat e saja ,,AKSH" nuk jane transferua ne asnje parti e kurrsesi ne nje parti te ashtequajtur ,,FDBK" te G.Adilit.
KJo parti eshte formue me Iniciativen e G.Adilit dhe ketije ju kane bashkangjite disa anetare te thjeshte te ,,FBKSH" .
2,3 vete ne diaspore qe nuk kishin aq vlere ne strukturat tona .
,,FBKSH" egziston ne te gjitha trojet shqiptare,dhe ka te gjitha strukturat e saja si me pare.
Ne muajin Prill ,,FBKSH" mbane kuvendin e trete te saje!
KU do te marrin pjese shume intelektuale patriot e atdhetare ,Gjeneral te ,,AKSH" nga te gjitha trojet shqiptare dhe diaspora.
Partija e formuar nga G.Adili nuk ka te beje fare me strukturat e ,,FBKSH" sepse kjo strukture punon sipas programit dhe statusit qe ka!
Ne nuk kena nevoje qe perqdo dite te leshojme ,,KOMUNIKATA boshe" per Opinion.siqe bene Kryetari i ,,FDBK" per propagande per qellimet e tija personale qe jane bere aqe bajate dhe te merzitsheme ato ,,KOMUNIKATA" per qytetaret dhe lexuesit.
SE me fjala e kopalla jena mesue qe 20 vjet.

Pra nuk eshte e vertet se ,,FDBK" ka linde nga ,,FBKSH"...!!!
Kjo eshte vetem nje propagande e Kryetarit te ,,FDBK"qe i ka dale boja ...dhe nuk ja vlene te mirremi me te..

Kjo ishte vetem nje sqarim per ju lexues dhe qytetaret dhe simpatizantet e ,,FBKSH"......

Kordinatoori i ,,FBKSH" per Evrope dhe Sekretare i pergjithshem i ,,FBKSH" per Gjermani,

Prof.XhDalloshi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Wed Mar 24, 2010 12:32 am


Fronti Demokratik Fdbk
GAFURR ADILI:


GAFURR ADILI:

FDBK SI ASKUSH TJETĖR…!

(NJOFTIM)

Vėllzėr e motra tė idealit!

Ju njoftoj se Kryesia Qėndore e Frontit Demokratik pėr Bashkim Kombėtar (FDBK) ka arrijtur tė themelojė 15 degė tė FDBK-sė, 11 degė nė 11 qarqe tė R. sė Shqipėrisė dhe tė R.sė Kosovės dhe 4 (katėr) degė nė 4 shtete tė Bashkimit Evropian dhe…

Kėtu nuk janė llogaritur 7 (shtete) kėshillat e FDBK-sė nė trojet e Shqipėrisė Lindore nėn IRJM, 2 (dy) kėshillat e FDBK nė trojet e Shqipėrisė Veri-Lindore (Preshevė-Bujanoc) nėn Serbi dhe 3 (tre) kėshillat e FDBK nė Shqiperinė Veriore nėn Malin e Zi, si dhe 5 (pesė) kėshillat e FDBK-sė nė Krahinėn e Ēamėrisė nėn Greqi, tė cilat kėshilla kanė qenė tė ngritur prej shumė kohesh, si kėshilla tė ish FBKSH-sė, dhe janė drejtuar dhe edhe tani drejtohen nga unė, Kryetari i FDBK.

Kryesia Qėndore e FDBK-sė obligohet qė, deri me 1 korrik 2010, tė themelojė degėt e FDBK-sė edhe nė SHBA, Kanada dhe Australi. Kurse, kryesitė e degėve tė FDBK-sė nėpėr qarqet e R. sė Shqipėrisė dhe tė R-sė Kosovės, si dhe ato nė shtete e BE-sė, gjithashtu obligohen qė, deri me 1 korrik 2010, tė themelojnė nėndegėt e FDBK-sė nėpėr qytetet e qarqėve apo nėpėr kantonet (nė Zvicėr) nėpėr landet (nė Gjermani) dhe nėpėr shtetet e grup-shtetėve tė Beneluksit, etj…

Fronti Demokratik pėr Bashkimin Kombėtar (FDBK) duhet tė jetė fromacioni i vetėm mbarėkombėtar dhe i organizuar si askush tjetėr, jo vetėm nė trojet etnike tė Shqipėrisė Historike, por edhe nė disaporėn shqiptare, prandaj….

Tiranė, mė 21 mars 2010.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Wed Mar 24, 2010 10:43 am

O Mutur na kpute me rrena ..
Po kushe eshte me ty dhe kushe te beson me rrena ,ju ka dal boja rrenave dhe hajnise ..
Mire e ke formacion i vetem mbarekombetare i hajnave .
E hajna kena plote ne trojet shqiptare ,ju jeni hajni me i madhe baba i hajnave dhe i rrencave ,ashtu ke edhe ata qe te perkrahin ..
Po as nje intelektual nuk vjen me ju ..
Lexo... qka thojne intelektual e te gjithe ata qe te njofin se kushe je..
Pasi te pasurohesh mire qfare partije e ke menden me formue tjeter e me ja lan nje emer tjeter.
haaaaaaa kuku per ne qfare budall kemi ne kete toke ..
E ka mushe internetin me rrena e nuk ndalet ,ketsi gjestesh as femoijet e djepit nuk bejne.
Kushe te beson ma a thua...vetem njerezit primitiv....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Wed Mar 24, 2010 12:19 pm

mir de un ne po konkurojm tash si subjekt e nese je ma i mir ta jap doren,sepse une e pranoj humbjen ,dhe i leshoj udh atij qe e don populli.
Un nuk jam njeri qe e genjej dikend as nuk kam nevoj per pare,se paret mua kurr sme kan ba njeri,as shkolla s me ka ba njeri sme duhet intelektualet e askujt me duhet vetbesim dinjitet dhe mendim ndryshe jo shkollor ,jo praktik por te miksuar praktikisht me tiparet e jetes.
Nese juve ju duket ta perkraheni nje nejri per interes ,ather edhe ju jeni interesgji,sepse nje nejri qe s mendon per te ardhmen e kaluara e tij ka qen boshe,un kam insistu qe keto ndryshime te behen me heret dhe sod ajo qe esht dashur t ebehet e fundit u ba dhe ska ma dyshime ne njerz sepse kjo parti sdo te udhheqet individualisht por me KOMISIONE !
Askush me zor askend nuk e feton ketu nese nuk e gjen veten,nese ju mendoni ndryshe ather ju uroj sukses e nese ju mendoni keq per neve ather keq do ti bani vetes sepse populli do ta vetdisoj veten me at qka e don dhe i pelqen .
edhe ne fund mos u merr me askan nese ke diqka per te konkuru ather urdhero shpalose pragramin tand,dhe mos shpif siq e keni zanat nga inati dhe gjelozija ,sepse pa e permirsu ju veten nuk do ta pervetsoni askend ... ju uroj suksese
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 58
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Thu Mar 25, 2010 3:04 pm

Z.Muturi
Partit Politike formohen ,qe ti realizojne programet e partise dhe interesat e saja.
Ne trojet Shqiptare kemi me qindra Parti,po asnje nuk punon per interesa kombetare shqiptare po punojne per Interesa personale duke i shitur interesat kombetare,per pushtet dhe per nje karrig.
keta jane bere vegel e armukut, kurse hasem i popullit te vete.
Po Besa kemi edhe shume apo me qindra Levizje ,po edhe keto shumica jane si dekore.
POpulli shqiptare eshte ne rrezik !!!
Hiqet kultura ,identiteti ,hiqen Bustet e heronjeve shqiptare si ne shqiperi e ne trojet tjera shqiptare.
Askushe nuk e ngrite zerin ,vetem heshtin .
heshtin Intelektual Akademik e gazetare ,heshtin Parti Politike heshtin Levizje te ndryshme.
zerin e ngrit vetem LV.
Une mendoi se duhet te bashkohemi e gjithe mendja Intelektuale ,Patriot e Atdhetare ti dalim zote Kombit siq i dual zote Ismajl Qemajli Hasan Prishtina ,Isa Buletini ,Azem Bejta,Adem jashari!
PO JO ,me vone do te na mallkoje gjaku i tyre !
Do te na mallkojne femijet tone,prinderit tone.
Me mashtrime nderskamsa ,fjala e kopalla ,perfitime per veti Interese personale nuk i kontribojme kombit ,duke pare me sy tone duke u Zhduk nje Kombe me emrin Shqiptare dhe ne ende mirremi me gjera te kota qe sja vlejne fare te diskutojme.
Nje POpull qe fle ai Zhduket
.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kodi994
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 9
Age : 48
Vendi : Ilirida
Registration date : 23/03/2010

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Thu Mar 25, 2010 5:41 pm

Ju, te nderuar udheheqes te FBKSH-se dhe FDBK-se, truri i cestjes kombetare, ku ishit ju kur kur u sulmu FYROM-i ne prag te rruges se ndarjes per ta shpetuar nje proces te tille dhe me pastaj per te mare ne dore nje bashkeqeverisje me armikun, per integrimin e shqiptareve ne FYROM?!
Ku ishi ju kur u rebeluan ushtaret e deshpruar nga ky komplot ne fund te 2001 dhe gjat 2002-shit kur u vu edhe kurora dhe vula e vellazerim bashkimit ne FYROM?! Perderi sa dikush e festonete ket "feste madhore", dikush prej atyre te deshpruareve, qe mos te tradhtone kombin, juve dhe vehten, sakrifikonte veten me likuidimin fizik ose nese kishte me teper fate se tjeret, me burgosje 15 vjeteshe!
A e dini ju zoterinje te respektuar nga une se djem te ri jane vra me uniforme dhe me ambelemen e AKSH-se dhe jane percjelle ne ameshime me 1000 etiketime?!
Ku ishi ju apo...KU JENI SOT?!
Unė jamė ketu, aty ku me gjetėt...e aty ku mė latė, e kure sju pashe me sy!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 58
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Thu Mar 25, 2010 6:00 pm

Kodi994
Z.Kodi
Plotesishte pajtohem me ju!
Plotesishte keni te drejte!
Ashtu si ju thoni eshte,per kete edhe une jame larguar nga .G.Adili i cili u thirrte ne emer te ,,AKSH" e kure keta djem te rinje mirrnin ndonje aksion ne trojet shqiptare dhe u zninin nga forcat Policore ne Ilirid apo Kosove a Presheve!
ky Zoteri i quajke ata djem se nuk jane anetare te ,,AKSH" dhe i lente ne meshiren e gjelateve!
Kjo ndodhi edhe me disa djem te rinje ne Kosove me 2008 .
Ku ata u zunen duke kontribuar per ,,AKSH" keta zoterinje nuk i mbrojten po i quajten bandit hajna etj.
Kjo eshte ai budalleku i njerezve qe behen ,,patriot" me bateri.
Ku qqellimi i tyre u pa haptas!
pas sakrificave te shume te rinjeve keta formuan parti per veti!
Dhe nje dite edhe mua ndoshta do te me quajne ashtu si te gjithe te tjeret.
Sepse dikush ne emer te ,,Patriotizmit" pasurohet per veti.
keta njerez ky tip njerezish sjane asgje ,jane vetem berllogu i kombit!
Nje njeri nuk mundet asgje te beje vete.
Une gjithnje kam kerkuar dhe kerkoi qe me te vertet ne qoftese ka forca patriotike dhe ka nje ushtri qe ne thirremi per qdo dite ne ate te ,,AKSH" atehere duhet qe tju dalin ne ndihme popullit duarthate.
Mos te na mashtrojne Partit Politike qe punojne per hesapet e tyre karieriste.
Dhe jane ne gjendje per nje karrig te shesin nje kombe te tere.
Ky eshte turpi yne..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agrono
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 38
Vendi : Zvicer
Registration date : 16/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue Mar 30, 2010 1:54 am

murturi
Ju uroj per formimin e deges tuaj ne Belgjike.
Ju uroje suksese ne punen tuaj. Edhe pak do te formohen deget tjera ne Europe.

Sa per dijeni, edhe ai "FBKSH" (Kosova) qe eshte permendur ketu shpesh ne kete forum, qe dikur ishte rebeluar dhe nuk ishte pajtuar me riorganizimin per te punuar per Bashkim Kombetar, ajo "FBKSH" ka shfaqur tashti deshiren per tu tju bashkangjitur FDBK-se, sepse kan pare se kan gabuar.

Do te binden shume njerez, se puna per Bashkim Kombetar behet sot hapur, behet sot ne liri, dhe kerkohet me ze te larte.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue Mar 30, 2010 12:04 pm

Agrono
klyshi i dajes
nuk eshte e vertet se uksh apo dikush tjeter ti ket ra pishman pse u larguan nga hajnat psikopatet rrencat mashtruesit.
Propagandoni tere diten e naten se askushe ju nuk ju bashkangjitet ,rrenat e Adilit i di e gjithe bota ,ju ka dal boja..
Uksh e kerkon bile kete person dhe ata si ju --
kurren e kurres nuk bashkohen ma me partine fdbk as fbksh as aksh qe jane shenderrue ne uksh as as nje anetare.
ne te gjithe kemi qen ne fbksh dhe e njofmi adilin dhe ju ...
ju jeni vetem bashkpunetore te regjimeve sllave hajna rrenca qe e vjedhte popullin qe 10 vjet.
te gjithe ata qe jane vra ,pergjegjes jeshte adili dhe do te pergjigjet per ta..
Bashkimi kombetare nuk behet me llojin sojin e juaj me hajna e udbashe e tradhtare te llojit te juaj.
Kushe eshte me fdbk -njerez te dyshymte te udbes asnje patriot atdhetare.
Kondus lama ju ka largue Koqo Donaj po Shaibk ne tiran po ne kosove po presheve bujanovce po shkup po ,diaspore po..
me ke keni formue parti...
haaaaa per rrena ja keni zanat......po nuk po pijne uje ma..
Mire ja ka spjegue Profi dhe Kodi994 dhe UKSH....
Mos e hapni gojen shume se uksh eshte gjalle...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue Mar 30, 2010 12:05 pm

Shume njerez jane te lyp g.adilin
shumeve ju ka borgje se ska njeri qe nuk e ka sha....
e dikun ka me zan me gjithe ju qe e perkrahni se edhe ju jeni si ai ,pisa te flliqte...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agrono
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 38
Vendi : Zvicer
Registration date : 16/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Wed Apr 14, 2010 1:20 pm

detektivi
Nuk ja vlen me komentu ate qe shkruani. Sic duket nuk jeni me ne ngjarje, sepse jeni te informuar per situaten para 1 viti. Por kete vit shume ndryshime ka pat, dhe jan bashkue edhe jo vetem ata njerz qe i permendni ju, por jan bashkue edhe me shum njerz rreth idese se Bashkimit Kombetar.
Bashkimi Kombetar nuk behet me sharje, nuk behet me lavdime, por behet duke u bashku ne nje program.

Une cka shof ketu, ju veq jeni tu sha: Sha Hashim Thacin, sha Ali Ahmetin, sha Mendu Thacin, sha Ramush Haradinajn, sha sha sha...
A dini dicka tjeter?

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Wed Apr 14, 2010 2:49 pm

Nuk eshte evertet se dikushe eshte bashkue ,jane bashkue hajnat!
Une i shaje dhe i kritikoje te gjithe tradhtaret qe jane..
Po edhe Adili i shajke te gjithe per tradhtare e vete dual tradhtari me i madhe1
Kurre nuk bashkohen atdhetaret patriotet me grupin e rrencave hajnave te poshter te adilit ,
keto jane rrena...
Tashe shoket kane shkue ne Kosove shqiperi me mbajte kuvendin e FBKSH ,se ju rreni se fbksh eshte shenderrue ne parti te hajnave ..
Qe seshte e vertet ....
Ne i njohim te gjithe ata qe jane me fdbk....
Mos rreni fare se edhe UKSH kerkone adilin...
ne Kuvend ndegjon qka ka te re........
mos rreni se ja keni zanat..puna e juve ka marre funde...
ne pus te bunarit keni ra se nuk ngriteni ma hiq...
vetem ne zvicerr jane anetaresue ne fbksh 15 anetare ishe anetare qe ishin largue pershkak adilit..
Ky shane njerezit tani i paguan qe te kthehen te ai si Sulejman abazi sa e ka pague qe te qet emrin e tije........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Wed Apr 14, 2010 10:11 pm

detektivi- ma merr mendja se ndoshta tash dot dalin gjerat ne shesh pasi ne fund te prillit FBKSH e mban kuvendin dhe dot filtrohen gjerat ma mir per opinion.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue Apr 20, 2010 12:19 am

keto pune dihen o xhem
fdbk parti e mu...hajnave pisave
parti e 6,7 hajnave analfabetave primitiveve lopareve
majmunave dilingjive shppijunave sllave e maqedone...
se di kushe e qiti kete tem..
sja vlene te mirresh me kesi njerez primitiv...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 42
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue Apr 20, 2010 1:07 am

http://www.fdbk.eu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue Apr 20, 2010 10:31 am

shpijuni i vertet kritikon atdhetaret patriotet
tane diten rrijne me maqedone tregtojne bashkpunojne e kendej shhiten patriot
tene diten rrine me shkije e kendej shiten patriot
me paret e popullit hapin gazeta blejne shtepijja banesa e e quajne patriot tradhtarin hajnin
syte krejte raki e goja era raki ,e thojne se keta e bashkojne kombin..
shajne me qka ka e ti thojne vetes intelektual magjistara
e selljet i kane si mu kane lopar ,e jane primitiv
qmenduri
ne vend qe te shkojne te psikiatri keta mirren me politik per veti ne mes veti
trillojne emra ,ka 5,6 emra ja futin a eshte nje emer
kjo thirret qmenduri ,axhami psikopatri
gjithmon hajni kishte perkrahe hajnin,rrenci rrencin shpijuni shpijunin
patriot eshte thirre edhe Rrahman Morina Ali shukriu etj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue Apr 20, 2010 10:32 am

krejt rrena ,te gjithe po bashkohen me fbksh ,uksh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 42
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue Apr 20, 2010 8:11 pm

Themelimi i Deges se FDBK ne Itali


http://www.fdbk-online.org/index.php?mod=article&cat=LAJME&article=62
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue Apr 20, 2010 10:13 pm

o afrim
na knaqe me rrena
po ju jeh populli se kushe jeni ,qfare hajna jeni qfare karakteri keni
qfare kulture keni ,qfare rrenca jeni
krejt rrena jane keto
se me Adilin askushe nuk vjene te gjithe jane largue nga ai
sa anetari sa intelektuali eshte largue...
po edhe ne jemi largue komplet ne gjermani
sa anetari na eshte bashkangjit ,pas largimit te juve
sepse 10 vjet rrena mashtrime pasurim per veti
Do ngrisin padi shume anetare kunder jushe adilit per hajni maashtrim kercnim
Per vrasjen e shume te rinjeve me urdhera te adilit vetem te bene emer ,e nuk kishte qellimin te punoje po te vjedhi
dikush duhet pergjegj
Lexuam se ai ,,trimi" do me ardhe ne fier
e presim shume me gezim se ka me la ate qka ka bere ,qe ka sha njerez qytetare intelektual komandante me familje te ngushte ,hume njerit i ka borgje e kana shkrue me i la ne fier qe vjene,,..
do ja nini zerin ne mjetet e informimit,pale a dote jete ne gjendje te udheheq kete parti
Se ka me la me turp sharjet kercnimet me shuemnofka qe i ka bere shume shokeve...
E presim me gezim ,do ndegjoni ,ka me pague shtrejte ky trim ,qe shane edhe kkinse po vjen me nje tubim ku seshte i ftuar fare...
ja paha shkrue zoti fundin e tije ,ketij pisi primitivi analfabeti ,se nuk i thuhet vets magjister a sillet si magar


Ka trima ka....se me ta sha famijen shqiptari kurre ska durue
e ky ska lene kend pa e sha ....do tilane as uji nuk do ti mbulon keto pisllike hajni mashtrim kercnim qe ka bere
e mire presim kete ,,trim"
ndegjoni lajmet ne qoftese vjen...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Wed Apr 28, 2010 10:54 pm

Ishim ne shqiperi 280 delegat te fbksh
ne ishim me Prof.XhDalloshin kordinatoore i fbksh per evrope
Nga diaspora ishim 4 veta..
kenaqesi ,ne himare!
4 autobuse dhe sdisa kerre!
te bashkuar e duke kenduar..
Po e keqja nuk na erdhe ,,trimi" i macave Adili. qe u qerravke ne internet..
po ku me ardhe ingrati ,hjni qe i ka borgje shume shqiptarit ..
me pas ardhe i lajke borgjet per gjithmone......
Kjo eshte argumenti me i mire se fbksh egzistone dhe nuk eshte transformue ne asnje parti te hajnave rrencave...
perpara me Profin...
Po te largohet profi largohemi te gjithe edhe nga fbksh.....
Na priten me rrespekte,

shume tv dhane lajmin se fbksh egziston dhe definitivishte e larguan hajnin adilin nga fbksh.....
Rrnofshin atdhetaret poshte tradhtaret qe vjedhin popullin per interesa personale ,bile deklaruam se neve Adili naj ka kerkuar nga 20.000 euro per rastin e brodecit
pasi qe nuk ja dhame ai na ka share familjarishte neve shokeve ne zvicerr dhe gjermani e kosove e shqiperi e maqedoni.....
ju lumte fbksh..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: