Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Mon Jul 12, 2010 7:00 pm

Fbksh ne Kosove jane ishe farkistet ,udbashet qe kane distancue dhe denue shqiptaret
Ish udheheqes te nena terez qe kane rjep popullin ,Rugoviste tradhtare dezertore te luftes ne Drenice e gjetiu..
Qe para lufte punuan me shkjaun dhe distancuan dhe denuan shqiptaret.
dhe ata qe gjate luftes mjelnin popullin ,formuan FBKSH me iniciativen e ishe Udbasheve Titiste Komuniste ,qe ne lufte ishin kunder Adem Jasharit dhe hashim Thaqit..
jane mbeturinat e Titizmit..
Po Hashimi ka mi mshele te gjithe sepse keta mirren me kontrabande te armeve ,bashkpunojne me shkije
Shesin armatim dhe pasunohen,qellimi perfitimet personale
Shiqo ne foto kushe jane ;
Budallen mos e vete se te tregon vete..
Pra 25 deri tridhjete veta ,hajna dezertore bandite,qe skane lidhje me qeshtjen Shqiptare..
Shkau i ka lejue te vizitojne shtepine e ISA Boletinit me percellje te policeve shkije..
Rrnofte hashim Thaqi qe i ka tredhe keta Rugoviste ,farkiste bashkpunetore te serbise.....
thaqi i tredhe dal ngadal.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sportisti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 36
Age : 27
Vendi : prishtine
Registration date : 12/07/2010

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Mon Jul 12, 2010 10:27 pm

Valla le te transformohen sa te dojne se pos udheheqesise qe kemi te gjithe tjeret jane transformuar nga njerze ne pula.

Kjo nuk vlene per antaret e L Vetvendosjes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Thu Jul 22, 2010 7:19 pm

pune te kota,me njerez te pa vlere...per qeshtjen kombetare
lojna politike ,interesa personale...asgje....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Sun Aug 01, 2010 2:34 pm

Aktualisht Kosova nuk ka perspektivė evropiane

Duhet tė jeni shtet, pėr tė pasur perspektivė evropiane. Duhet tė jeni shtet i njohur nga BE-ja dhe institucionet e saj. Aktualisht, BE-ja nuk e njeh Kosovėn si shtet dhe aktualisht Kosova nuk ka perspektivė evropiane. Kėshtu ka thėnė Gerald Knaus, drejtor i Iniciativės Evropiane pėr Stabilitet, nė njė intervistė pėr Radion Evropa e Lirė.
Ai thotė se edhe pse opinioni i GJND-sė, globalisht ėshtė parė si fitore pėr Kosovėn, “nė anėn tjetėr, kur ėshtė fjala pėr Evropėn, qė nė disa mėnyra ėshtė sfida mė e rėndėsishme pėr Kosovėn, vendimi i GJND-sė nuk ka ndryshuar asgjė deri mė tash”, pasi qė “Kosova ende nuk ka mundėsi qė tė ketė ēfarėdo marrėdhėnieje zyrtare kontraktuale me Bashkimin Evropian.
“Meqė ky ėshtė njė parakusht pėr anėtarėsim nė njė tė ardhme nė BE, kjo sigurisht se ėshtė zhgėnjyese. Mbetet shumė e paqartė, se kur, nėse jo tash, pesė vendet e BE-sė, qė nuk e kanė njohur Kosovėn, do ta rishikojnė politikėn e tyre”, thotė Knaus, duke shtuar se “sa i pėrket BE-sė, vendimi i GJND-sė mund t’ia vėshtirėsojė jetėn Serbisė, por jo domosdoshmėrisht duke e ndihmuar Kosovėn... tė paktėn jo deri mė tash”.
Ai e ka qartėsuar se “edhe pse politikanėt evropianė flasin pėr perspektivėn evropiane tė rajonit, nuk ka perspektivė evropiane pėr Kosovėn, derisa nuk njihet nga 27 vendet anėtare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: