Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue May 04, 2010 10:38 am

F.B.K.SH - MEMORANDUM
Publikuar mė 03 maj, 2010 nė orėn 22:42 ( Para 10 orė e 54 minutave ) Lajme |

Parlamentit tė Republikės sė Greqisė - ATHINĖ

Pėr dijeni:
-Parlamentit tė Republikės sė Shqipėrisė – TIRANĖ
-Parlamentit Evropian – STRASBURG
-Organizatės sė Kombeve tė Bashkuara – NEW YORK
-Selisė “ NATO” – BRUKSEL

Bazuar nė mungesėn e theksuar tė barazisė e reciprocitetit tė shtetit shqiptar me fqinjin tonė tė jugut - Greqinė Komunitare, nė mungesėn e plotė tė rezultateve reciprokisht tė frytshme prej “Traktatit tė Miqėsisė dhe Bashkėpunimit midis dy vendeve” (1996), i ratifikuar mė 1998; bazuar dhe nė Deklaratėn Universale tė tė Drejtave tė Njeriut tė OBK-sė (1948), Ne, intelektualė, bij tė kombit shqiptar, drejtojmė kėtė MEMORANDUM, me tė cilin kėrkojmė respektimin e pikave tė mėposhtme, si njė nga kushtet themelore e tė domosdoshme pėr demokratizimin dhe stabilitetin nė kėtė pjesė tė Ballkanit Perėndimor:
1. Tė njihet institucionalisht gjuha shqipe, si gjuha e parė zyrtare nė zonat dhe nėnzonat e populluara nga shtetas grekė me kombėsi shqiptare (arvanitas) autoktonė, nė pėrgjithėsi, nė tė gjithė territorin e Republikės sė Greqisė dhe nė veēanti, e shtetasve me etni shqiptare qė jetojnė nė qėndrat: Kostur, Konicė, Follorinė, Janinė, Filat, Paramithi, Margėlliē, Igumenicė, Pargė, Arpicė, Arte, Prevezė, Sul dhe nė tė gjitha nėnzonat pėrreth qėndrave tė sipėrpėrmendura.
2. Tė bėhet zyrtarizimi i statistikave reale mbi numrin e saktė tė popullsisė shqiptare autoktone nė epiqėndrat e sipėrshkruara dhe rrethinat e tyre si dhe i emigrantėve shqiptarė.
3. Parlamenti grek tė ratifikojė ndryshime kushtetuese nė favor tė tė drejtave tė popullsisė shqiptare brenda territorit administrativ tė vet (si asaj autoktone, po ashtu asaj pjese qė gėzon statusin e emigrantit), duke i’u dhėnė mundėsinė tė jenė tė barabartė me qytetarėt e kombėsisė greke, bazuar nė Konventat dhe Marrėveshjet Ndėrkombėtare mbi tė Drejtat e Njeriut, tė etnive dhe tė emigracionit.
4. Tė njihen ligjėrisht e njėkohėsisht tė implementohen nė praktikė politika zyrtare pėr mbėshtetje programesh qeveritare e fondesh tė veēanta pėr ēeljen e institucioneve tė dijes si; parashkollor, shkolla tė nivelit tė ulėt, tė mesėm, universitete, akademi etj., nė gjuhėn shqipe, duke vlerėsuar se kjo strategji do tė ndihmojė dukshėm nė ruajtjen e vlerave kulturore tė gjithėsecilės etni dhe nė harmonizimin e kėtyre vlerave me ato tė etnive tė tjera (turke, ruso-ponde, maqedonase, izraelite, vllehe, rome) nė shtetin grek, qė janė imazhi real multietnik i asaj shoqėrie.
5. Tė shfuqizohet juridikisht e me urgjencė Ligji i Luftės. 26/36 (1940), si element qė sė pari, kompromenton pa kurrėfarė dyshimi ekzistencėn e Aleancės Paqeruajtėse (NATO), pjesė e sė cilės dhe me tė drejta reciprokisht tė barabarta ėshtė edhe shteti grek; sė dyti, ēka ėshtė dhe mė esenciale, pėrdoret si ēelės bllokues i tė drejtave pronėsore tė shqiptarėve tė Ēamėrisė.
6. Tė respektohen normat ligjore qė sanksionojnė tė drejtat e njeriut, tė cilat, nė shumė raste, janė dhunuar haptazi, jo vetėm nga qarqet ultranacionaliste tė shfaqura brenda politikės greke, por edhe nga Institucionet e po kėtij shteti. Tė respektohen tė drejtat e emigrantėve shqiptarė (qė e gėzojnė statusin) si pjesė integrale e shoqėrisė greke, tė qytetarėve shqiptarė aktualisht me liri tė kufizuar, tė biznesmenėve shqiptarė qė operojnė nė po kėtė shtet etj.
7. Tė evitohen, deri nė eleminim, aktet e ulėta tė diskriminimit racial (tė shfaqura me dhjetra here nėn autorėsinė e institucioneve greke) ndaj shqiptarėve emigrantė dhe njėkohėsisht format e presionit psiko-institucional, prej shekujsh, ndaj popullsisė ēame dhe asaj arvanite me kombėsi shqiptare.
8. Tė zgjidhet me seriozitet problemi i varreve masive tė tė rėnėve shqiptarė tė Ēamėrisė gjatė Luftės sė Dytė Botėrore nė territorin aktual grek si njė normė barazie e reciprociteti nė shėrbim tė respektit dhe marrėdhėnieve dypalėshe dhe finalizimit tė kėtij operacioni me njė “Memorial” nė kujtim tė tyre, siē ėshtė kėrkuar prej kohėsh nga Partia per Drejtesi dhe Unitet dhe shoqata “Ēamėria”.

Himare, 24/prill/2010
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 58
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Sat May 08, 2010 8:03 pm

NJOFTIM i I ,,FBKSH“ PER EVROPE DHE VENDE TJERA:

,,FBKSH“Per Evrope jep Doreheqje nga te gjitha Strukturat e saja!

Ne mbledhjen e mbajtur te Kryesise Qndrore te ,,FBKSH“ per Evrope, degeve dhe nendegeve te saja per EVROPE me Daten:

8.05.2010. Mbledhja filloi ne ora 14,00

Rendi i Dites:

1 - Shqyrtimi i situates Politike ne trojet e Shqiperise Etnike…“!!

2 – Njoftim i Kryesise nga Kordinatoori per Kuvendin e trete te ,,Fbksh“..!Kryesyte e ,,FBKSH“ per Evrope muarr kete vendim:

E gjithe Kryesia e ,,FBKSH“ Deget dhe Nendeget si dhe anetaresia e saje per Evrope:

Japin Doreheqje nga te gjitha strukturat…!

Arsyetim…!

Pas Kuvendit te -III-mbajtur ne Himare!

Kordinatoori dhe Kryesia ,anetresia e ,,FBKSH“ Per Evrope dhe vende tjera nuk duan qe te jene pjese…!

E Flamurit Multietnik…!

E Flamurit te I.Rugoves ,ku shume anetare te ,,FBKSH“ nga Kosova ne mbledhjen e Himares Shpalosen Flamurin e I.Rugova…!!!.

Qmenduria ska kufi ,askunde ne bote nuk ka Flamure personal te nje Kryetari apo Individi ..! Vetem shqiptaret bejne marrija te tilla…!

NUK jemi pjese e Kosoves Multietnike…!

Nuk jemi pjese e Rez:1244… !

Nuk Jemi Pjese e Planit Antishqiptare te Ahrtizarit… !

NUK jemi pjese e Enklavave te pastra etnike Serbe !

Nuk jemi pjese e Kombit Kosovare… !

Nuk Jemi pjese e Kushtetutes Antishqiptare ku ne te trajtohemi si Qytetare e jo si Komb …!

.Nuk jemi pjese e heqjes se Historise Shqiptare…!

Nuk jemi pjese e anetareve te ,,FBKSH“ ishe dezertore te luftes se lavdishme te ,,UCK“ Dezertore ishe ,,Farkiste qe per qellim kishin shkaterrimin e ,,UCK“ te Adem Jasharit dhe bashkpunuan me Forcat Serbe…!

Nuk jemi pjese e Politikes Servile,Pacifiste , te vajtimit e te nenshtrimit …!

Deklaratat per,,,Bashkim Kombetare „Si te ,,FDBK“ edhe ,,FBKSH“ jane deklarata Politike qe fare nuk kane te bejne me Bashkimin Kombetare ,po ne emer te saje perfitojne manipulantet ,dallavergjit qe jane pasurua per nje nate ne korriz te Popullit dhe fare ska te beje me realitetin!

Kryesia e ,,FBKSH“ per Evrope deklarone se ,,Bashkimi Kombetare nuk behet me ishe dezertore te Luftes se ,,UCK“, e as me njerez rrugaqe te cilet kercnojne anetaret e vete dhe zene prita njeri tjetrit ,qe eshte bere zakon te disa grupe banditesh e hajnash qe jane anetare ne Strukturat e ,,AKSH“-apo ,,FBKSH“.!

Disa Intelektual disa kinse Analiste Politik te pa pjekur bashkimin Kombetare e shohin si nje qeshtje te lehte,dhe nuk logjikojne se bashkimi Kombetare eshte nje qeshtje shume e rende qe do dijeni mund e sakrifica!

Bashkimi Kombetare nuk munde ta bejne ata qe mburren me ,,Shtetin e Kosoves „ Multietnike…!

Me ata qe shkaterruan qka ka shqiptare…!

Me ata qe perkrahin Kombin Kosovare…!

Nuk behet Bashkimi Kombetare me ata qe dikure kishin distancua dhe denuar shume Qytetare Shqiptare vetem pse kerkonin Kosoven Republike…!

Me ata qe ishin kunder Ndryshimeve Kushtetuese me 1989..!

Me ata qe ishin kunder luftes se ,,UCK“ te lavdishme…!

Me ata qe tradhtuan amanetin e deshmoreve dhe gjakun e tyre…..!

Me ata qe shkelen betimin e dhene para Adem Jasharit…!

Qeshtja Shqiptare eshte ne qorr sokak,te cilen gjendje e kane prue vete Shqiptaret dhe Politika Servile e tyre…!

Duke mos ju lene hapesire qe ne Politik te Inkuadrohen Patriot dhe Atdhetare te vertet te cilet dijne dhe kane guxim dhe strategji Politike qe qeshtjen shqiptare ta zgjidhin njehere e pergjithmone ,po ne politik kane afrua njerezit e pa afte dhe te korruptuar..qe per interesa personale shkaterruan dhe shkaterrojne gjithqka Shqiptare…!

Keta njerez te pa pergjegjshem e vene ne pykpyetje egzistencen e Popullit Shqiptare …!

Pra ,,FBKSH“ per Evrope !

Jep Doreheqje edhe per shkaqe Objektive dhe Subjektive…!

Nuk dojme te jemi bashkpunetore te atyre qe frontin perdorin per qellime te tyre ,perfituese apo mashtruese , me ata te cilet jane pijuna te Partive Politike…!

Ne ,,FBKSH“ ne trojet Shqiptare ka edhe anetare atdhetare te sinqerte ,po ata te sinqerte nuk kane fuqi qe te perballen me banda dhe rrugaqe te ndryshem ne fronte.

,,FBKSH“ per Evrope dhe Kordinatoori i saje edhe pas Doreheqjes do te Kontribojne per qeshtjen madhore Shqiptare,,po do te bashkpunojne vetem me atdhetare te vertet qe kontribojne me vepra konkrete se me fjala e kopalla jetojme me qindra vjetKryesia e ,,FBKSH“ dhe Kordinatoori per Evrope falenderone te gjithe anetaret ,Qytetaret Simpatizantet ,Gazetare dhe Media Elektronike dhe te shkruara per perkrahjen e tyre qe naj dhane ne momente me te veshtira per ne… !Kryesia e pergjithshme e ,,FBKSH“ per Evrope…

Xhemajl Bega

Kordinatoori i ,,FBKSH“ per Evrope

Prof.Xhavit Dalloshi

Gjermani me daten.08.05.2010
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Sun May 09, 2010 9:32 pm

shum mir profesor se me mashtrime e manipulime nuk i kontribon askujt se leje mé atdheut.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Mon May 10, 2010 12:56 am

GAFURR ADILI: CDO CUDI ZGJAT VETEM TRE DITE !(KĖRKESĖ PUBLIKE)

DREJTUAR: 1. ZV.PRESIDENTIT TĖ FDBK, ZOTIT VESEL BOJKU;

2. KOORDINATORIT TĖ DEGEVE TĖ FDBK NĖ KOSOVĖ, ZOTIT HYSNI
ELSHANI; SI DHE

3. GJITHĖ KRYESIVE TĖ DEGEVE TĖ FDBK NĖ KOSOVĖ.


Vėllezėr e motra tė idealit !Kuptova se ju do tė mblidheni pėr tė diskutuar, ndėr tė tjerat, edhe pėr tė
njėfarė "kuvend i tretė i FBKSH-AKSH-sė", tė mbajtur (mė 24 prill 2010) nė
Himarė, prandej mė lejoni qė, nė cilėsinė e Presidentit tė FDBK-sė, edhe
t'iu kėrkoj qė:

1. Nga rendi i mbledhjes tuajė tė hiqni pikėn e diskutimit pėr atė
"kuvendin e famėshėm tė FBKSH-AKSH-sė", sepse ēdo ēudi zgjat vetėm tre
ditė....;
2. As tani dhe as edhe nė tė ardhmėn tė mos mirreni me:
1. Ibush HETEMI, nga Drenica, nėnpunės (zyrtar) nė Ministrinė e
Mirėqenies Sociale tė Qeverisė sė Kosovės tė Z. Hashim THAĒI;
2. Kastriot BUJUPI nga Arllati i Drenasit, njė fėmijė i corroditur dhe
mashtrues;
3. Genc LLAKAJ, nga Fieri nė Fier, i penalizuar edhe nė Itali; dhe
4. Hulusi HAKO, njė plak matuf nga Delvina nė Tiranė, tė cilit ora
(sahati) i ka ngelur te lufta e tij e dikurshme kundėr Zotit.Duke u marrė me kėta "dahijė", atėherė ne tė FDBK-sė, jo vetėm qė
kot sė koti e humbasim tė artėn kohė, por nga ana tjetėr kot sė koti edhe i
faktorizojmė ata, gjė qė ata e dėshirojnė, prandej jeni shumė tė lutur qė
fare tė mos mirreni me kėta halabakė dhe ..... "Qentė le tė lehin, karvani ynė
(FDBK) marshon !"


Shqiptarisht,

Presidenti i FDBK-sė,

Mr.Gafurr ADILI.

Tiranė, mė 1 Maj 2010
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Mon May 10, 2010 1:00 am

Nuk i besut Gafurr adilit dhe prap su pendut por ashtu ju doli,edhe pse xh dalloshka mbas dotantes nuk ka qen me ashtu keshtu i shkarkuar... prandaj ket e ka pas te ditur qe ne mbledhjen e fundit as nuk ka qen i ftuar perpos kopallav dhe intrigat e perditshme qe i ka shkruar duke e livdu veten dhe duke i poshtru dhe shpihunu te tjeret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Mon May 10, 2010 10:34 am

Murturi
Une vete kam qen ne kuvend me Prof.XhDalloshi Detektivin dhe disa shoke te tjere dhe nje kojshi tendin nga Gjermania ,kerqova....
Po ata aty ishin shumica udbashet e tu qe kane qen anetare qe 10 vite ,se ti ke bashkpunue me dezertore te uck tradhtare farkiste qe edhe sote i ke ne fdbk udben serbe qe i njofim te gjithe..
Dhe per kete e pame se ska gjhe nga keto qe ti i kishe anetare dikur e tu larguan te gjithe sepse te kane mbet vetem disa individ analfabet hajna e te poshter e tradhtare adhe u ndat ne dyshe ...
Nuk ke qka te mburresh se kurre asnje patriot nuk te bashkohet ,po sa te zgjate vazhdo ,po nuk besoje se do tju zgjat aq shume
se jeni mbushe kusure e dikun ke me zane ...
Patrioti atdhetari nuk ju bashkohet qyftit tende hajne psikopat rrenc i poshter qe vetm gervallesh ne internet ...
Po sa dije une te kerkojne njerezit se i ke borgje e borgji duhet me ju kthye sa di une..
Nuk kemi kohe ne Prof e atdhetare te njemende te mirremi me gafurra e me udbashe te llojit tende ..
QE te njofin ishe uck dhe te gjithe intelektualet se qfare psikopati je.....
Po nuk ke qka te mburresh fare se nuk ke anetare fare te njofin te gjithe
ti mundesh te rrejshe tere diten ne internet dhe ata qe nuk te nofin ,,po me beso se te njofin e gjithe shqiptaria dhe bashkpunetoret e tu....
Ishalla te zgjate ,,po nuk besoje.....
Kjo Fjale
qdo qudi zgjat vetem tri dite vlen per ty...
Se me ne nuk ka munde askushe te luaje as nuk mundet e me pak ju tradhtaret e atdheut...
ne do ju bashkangjitemi atyre te pushkes e jo fjalave hajnave te internetit
te kujtohet se ,me pare shajshe edhe komandant hogjen

e sote mundohesh ti futesh ne bithe.......
keshtu e kane shpijunet sllavo maqedonas te ashtequajtur g.Adili qe e dijne te gjithe patriotet te njofin kure gjate luftes se uck ke qen pufave te zvicrres..
E FBKSH aksh nuk ke formue ti po ishe Udbashet e ti ju ke bashkangjit me vone dhe ke marre ne qafe shume te ri ,qe nje dite do te pergjigjesh para gjyqit te hages apo eulex...
Do ti paguash ato qe ke mashtrue mu pasunue per veti
ka kushe mirret me ti .....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Mon May 10, 2010 10:34 am

Kojshite e tu tregojne se kushe lke qen dhe je me se miri pyet ata....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Mon May 10, 2010 10:38 am

pse i fshini more te marre sji vjen turp...
haptas perkrahni tradhtaret ,,turp i zi nder shqiptare servile..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 58
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Mon May 10, 2010 11:05 am

Z.Murturi
apo z.Adili qe nuk guxoni te dilni me emer siq dal une...
Une kam qen i ftuar ne Kuvend me shume shoke se ftesat per diaspore vetem une kam pas te drejte qe ti beje...
Dhe ju jeni mesuar me rrena e marifete qe vetem ti i dine ti trilloshe...!
Po mos gejne se ja ke zanat per genjeshtra te pa skrupullta dhe nuk te ka hije si nje ,,Intelektual" se nuk ke fare selljet e nje Intelektuali po te nje rrugaqi...
Dhe kjo sellje te ka que ne humnere po ja qe je verbue dhe nuk e shefe se ku jetone ,ne ferre"....
Ne Kuvend kena qen dhe shume rrespekt kane tregue per mua posaqerishte...
PO NUk pajtohem me ata dezertore te luftes qe kane qen e njeri prej tyre ke qen edhe ti......
Apo kinse ,,AKSH" ,,FBKSH" keni formue me ishe farkiste dezertore te luftes tradhtare udbashe....
Ibush hetemi eshte nje atdhetare dhe 100 here me Patriot se ti...
PO uen me shoke nuk na lejon ndergjegja qe te bashkpunojme me qyftin tende e disa si ti qe ende jane ne ,,FBKSH" Sepse ne ,,FDBK" tende nuk ke ma asnje anetare...
kete e dije une shume mire sepse i njofe te gjithe ne gishta...
Une ne jemi larguar nga ti ,pra te gjithe diaspora dhe e gjithe anetaresia nga shqiperia etnike..
Ju keni mbetur i vetem me Shyrete Gosalcin dhe 2 vete ne Gjermani dhe Kristina Rasin ne Zvicerr qe ka prane vetem Djalin tende e asnje tjeter...
Kurse ne belgjike ke ata qe kane vjedhe me ty bashke...
Tre anetare...
Tjere nuk ke.....
Mos ta zgjasim o G.Adili se nuk me lejon ndergjegjja te mirrem me njerez te tille ,qe nuk ke lene asnje atdhetare pa e ofendue dhe nuk ke te ndalur....permes tel tende..
Po me beso se me ke borgje dhe shume shokeve i ke borgje dhe duhesh te lashe borgjin,se kure e di ti vete....
JU z.Nuk mundeni te quani veten Intelektual po Rrugaq sepse keni sellje rrugaqe banditueske vagabande....
Une kame qen ne Kuvend ne himare dhe aty jane shpalue edhe tradhtija dhe hajnia jote...kete ja kemi lene nje komisioni te veqante dhe strukturave tjera qe te mirren me ty...
PO te dijshe se te futesh djeme e vajza te reja ne nje avanture ku paguhet me jete siq ke bere ti me disa te rinje qe ke fute ti bejne disa akcione te pa vlefsjhme dhe humben jeten ,per interesa te tua personale qe te perfitoshe nga ata qe dhane jeten,me beso se nje dite do te pergjigjesh para organeve te pushtetit ...
SE nuk shoke qe njerezit pergjegjes per kete te flejne rehat e te pasunohen ne emer te nje fare ,,patriotizmi " Falso...
Nuk shoke me besone...
Mos u mirre me Prof.Xhavit dalloshin e me atdhetare tjere ..
Po me mire merre nje shtage e ruaje fytyren tende apo oborrin tende qe te ka mbet shume pak...
Apo nuk fare hiq fytyre....
Ka atdhetare te njemendete dhe patriote qe dijne dhe kane guximin te sherbejne qeshtjes shqiptare...
E dije une se me ke punoje dhe ku kontriboje..
Me hajna me dallavergji me njerez psikopat e te semure Psikik nuk e kena vendin aty...
kalovshi mire dhe mos manipulo ketu ne forum se kame shume qka te them per ju zoteri.....
na le rehat dhe mos u mirre me mua ,se keto jane gjera te kota qe vetem ti din te mirresh me to....e askushe tjeter..

Kuvendi ishte i suksesshem ,po ja qe une personalishte nuk kame kohe te mirrem me gjera te kota siq mirri ju dhe klika e jote ....
Ne nuk do te ndalemi se kontribuari per qeshtjen madhore shqiptare po do e gjeme veten aty ku eshte me se miri per ne...
Po NUk do te mirremi me gjera te kota siq mirri ju Z.Adili....
Se nuk ja vlene......
me nderime...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Mon May 10, 2010 2:12 pm

mi rrofsh apangat bre hajn se me pas kan ti dikushi te kish pyt dikushi bre hajn...
Un sjam Gafurr adili jo
Un jam veq nja qoban i llojit tan por veq i ndershem per popull e per hajvana si ti qe rrejn e shpifin e mirren veq me genjeshtra pa asnje fillozofi politike ske per te hsku askund edhe te kam than qe me rrena shpifje nuk ke me shku askund as ti as ata hajnat si ti .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Mon May 10, 2010 2:41 pm

Murturi
qfare **** je dhe qfare rrugaqi je tregon vete
ti je me te vertet vetem nje qoban qe edhe delet nuk dine ti ruajshe ,po humb edhe vete..
Mos ja ke gajle neve se ne kena vend gjithkunde ,po ti jo
po kushe rrene kushe eshte hajne jeti
dhe me rrenat e tua shpifje sharje ske me shkua skunde
po nje dite do te ngaterrohesh me rrenat e tua e shpifjet sharjet e do jesesh per gjithmone vetem nje qen endacak...
Kurre mos mendo se duke share intelektual e atdhetare do arrijshe diqka siq nuk ke arritur kurre dhe kurre sdo arrijshe asgje ....
Rrugaq ke qen rrugaq ke me mbete tere jeten..
Nuk dote thote pse ne disa jemi largue nga fbksh ajo u shua ..
ajo egzistone dhe do egzistoje edhe pa ne edhe pa ty...
po ti a do egzistoshe dhe sa gjate.....
ne e ndihmojme fbksh e vertet gjithmone po nuk duam te jemi pjese ..
ne Prof.Shoke tjere do jemi aktive po ne nje levizje tjeter qe ju ty do ti tharptone dhembet..........
Koha do te tregon...
Plehre ke qen dhe do mbetesh ,***** i zhugafte pergjithmone te kane humur kontrolli qe moti
vetem frenat e **** te ndalin ty....
Turp te felliqesh foton e atdhetarit Ukshin Hoti qe ska lidhje me ty fare,po e perdore sa qe te mashtroshe disa te mashtruar si ti....
Psikobudalle **** tradhtare e nuk kuqesh fare te ofendojshe PRof.
Ti je *****i te gjithe shqiptarise


Kjo vlen edhe per ty.Kujdes ne menyren e te shprehurit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Mon May 10, 2010 4:41 pm

Po un e di qe sjam kerkushi dhe nuk flas pa arsye as argumenta sikur ti o xhavik *****,se ti sje kurgja tjeter veq nje njeri qe veq brina t' e mungojn Kali i banates;

Ti kot shkruj me keta emra me xhit e me detektv e me xhavit **** e njeqind bani po apet ste banen pun veq e tregove pederizmin tan qe ti sje kurgja tjeter veq nej psikopat pedofil qe edhe ***** edhe baben tan e shet per pare .
Keto jan shkrimet e tua qe ti i ke shkru duke shar dhe poshtru gjdo nejri qe ska qen me ty dhe dashort e tu detektvin dhe xhitin
Ju lutem te keni kujdes menyren e te shprehurit me shkrim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 58
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Mon May 10, 2010 7:51 pm

Murturi
Turpi i zi..
Ju vete tregoni se kushe jeni dhe qka jeni..
Une jam Xhavit dalloshi dhe nuk kam pune me xhita e Detektiva ,ata jane anetare te mi dhe kane qen anetare te tut dikure...
Aq shume ke bere hasem sa nuk je duke e dijte se me ke ke pune...tu kane perzie punet tu kane bere lemshe..
Ate qe ke mbjelle ke korre...
Po per selljet e tua primitive ,rrugaqesh banditesh jena te n joftuar te gjithe Intelektualet qytetaret anembane trojeve shqiptare....
Po ti thuashe vetes Mg e Intelektual eshte qmenduri...
Dhe fare nuk kuqesh as qe te vjen turp....
Me kesi psikopat te llojit tende nuk bashkon nje lagje e kurre nje kombe...
Keto sharje jete jesin ne ndergjegjen tende ....kulturen tende primitive ,kulture rrugaqesh e sokaqesh...
Ne nuk mirremi me ju se per ate jemi larguar nga ju qe te gjithe anetaresia....
Po qe ke Privat diqka me mua munde te takohesh dhe bisedojme..
me thane te verteten une ishna ne Tirane dhe Durres te kame kerkue po nuk ishe as ne banesen tende as askundi....
Po i vjen dita e do te takohemi dhe do shofim shume gjera kemi mi bisedue une e ti personalishte ...
Po te lutem mbylle Gojen e felliqur dhe mos felliq gojen neper Internet se turpi i zi te ka mbulue....
As qe je ka me intereson fare se kushe je e qka je ..
Per mua nuk je askushi apo hiqi.....
Po a ske pak turpe te sillesh ne kete menyre e ti thuash vetes se je ,,INtelektual" apo....?!!!!!

Me nderime ..lena rehat se e ke teprue kupen.....
As qe dua te mirrem me njerez te llojit tende......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Mon May 10, 2010 10:48 pm

bollni mor ma se nuk ju qojn askund kto fyrje nderveti.edhe ndashi me shfry bile shkruni privat se ne nuk pona interesojn kto gjera shka keni pas ju nderveti, perdorne pak etiken e intelektualitetit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agrono
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 38
Vendi : Zvicer
Registration date : 16/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue May 11, 2010 3:38 am

I nderuar murturi
E kemi ditur te gjithe se kjo ka me ndodh. Por ju kisha lutur dhe ju kisha uruar juve qe te vazhdoni punen, e mos mirremi me njerez te tille.
Kultura politike tregohet ne keto momente. Nuk duhet fare te komentohet shrimi i fundit i Xh. Dalloshit, sepse ai vete e ka shti veten "ne offside".


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue May 11, 2010 10:26 am

Agrono
FBKSH egziston dhe ka me egzistue ,po fdbk nuk egzistone fare sepse ka 5 ,8 veta
Sa per qe keni dijte ,skeni dijte asgje
Ne shoket e Profit bejme qka te bene ai dhe jena pas tije..
Nuk do te thote pse dikush largohet nga fronti kana ba nami...
Ky njeri ka rrespekt dhe kena planet tona se ku do in kuadrohemi apo jena inkuadrue ....
Murturi vetem llomotit ,sepse kulturen e tije rrugaqe e njofin te gjithe shqiptaria intelektual e qeveri shqiptare ,per ate askushe nuk bene folen me te...
Mos u mirrni me gjera te kota se sja vlen as qe i intereson kujte ..
Ne ishim ne shqiperi me shoke me Profin dhe ne Kosove e maqedoni me beso edhe femijet e dhe zogjet e dhe qenet tallen me Adilin dhe shume njeriut i ka borgj..
Po thojne nje fjale olla zote rueje prej meje se bjen dikun tjeter....
Kalovshi mire e mos u mirrni me xhita detektiva Ibusha e filan fisteka si grate e keqija se ju ka dal boja.....
Sa per kulturen qe ka Murturi Adili Vrisha jem ka me shume....
Dhe ju lutem mos mirrni neper goje njerezit pa i njofte ...
Qe jeni burra dalim e takohemi ku te doni dhe e shihni se kushe jam jemi.......
mne kaq besoje se keni kufi...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Tue May 11, 2010 12:23 pm

agrono- kishte me qen mir ma me u marr me offside te veta esht ma parimore.
ma mir ne offside se as ne teren, ju nuk jeni fare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 42
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Wed May 12, 2010 7:11 pm

Te nderuar pjesemarres
Sic u pa, perseri G. Adili ka patur te drejte. Dhe me sa shof une, edhe
Xhavit Dalloshi kete e ka pare (me shume vonese, por me mire vone se
kurre).
Sic u pa, ne mbledhjen e 3-te te FBKSH ne Himare u verejten disa kundershti me strategjine e FBKSH-se.

Pasi nuk kam marre pjese ne ate mbledhje, po bazohem vetem nga shkrimet e Erik Mehmeti (Gazeta Shqiptare).

Ne Gazete mund te lexohet, se eshte mbajtur nje bisede, ku Ibush Hetemi
ka folur akuza ndaj G. Adili. Poashtu (gjithemon duke u bazuar ne
shkrimet e Gazetes Shqiptare, lexo me poshte) te pranishmit
distancoheshin nga AKSH-ja.
Arber Kastrioti eshte zgjedhur udheheqes i FBKSH-se, Kastriot Bujupi
eshte zgjedhur zedhenes dhe Genc Llakaj eshte Sekretar Politik.

Shtrohet pyetja: Cili eshte tani dallimi midis FDBK-se dhe FBKSH-se?
FDBK ka zgjedhur strategjine e hapjes se temes per Bashkim Kombetar, ka
zgjedhur strategjine e daljes publike, qe tema e Bashkimit Kombetar te
mos mbetet vetem fjale ne oda shqiptare, por te filloje istitucializimi
i Ceshtjes Shqiptare.
FDBK ka lene te hapur mundesine e perdorimit te forces, ka lene te hapur rikthimin e AKSH-se.


Cila eshte rruga e FBKSH-se? Perpos distancimit nga AKSH-ja nuk mund te
shifet asnje strategji konkrete (deri ne kete moment), perpos qe jan
nderruar disa njerez! Keta njerez te zgjedhur ne mbledhjen e 3-te te
FBKSH-se nuk kan patur asnje qellim perpos prishjes se imazhit te
AKSH-se, dhe njellosjen e AKSH-se, te perfitimeve personale, dhe se
fundi te prishjes se imazhit te Shqiptareve ne lidhje me Bashkesine
Nderkombetare!!


Perse mendoj ashtu??


Une nuk e shof te logjikshme, te dalish kunder idese se hapjes
se temes per Bashkim Kombetar, te dalish kunder pushim te veprimit
ushtarak (qe beri FDBK), dhe disa muaj me vone ne Himare te
distancohesh vete kunder forces ushtarakte qe vete e ke rritur (AKSH),
vete ke sakrifikuar per ate force ushtarake sikur sakrifikojne
prinderit per femite e vet!!
Pra keta njerez te zgjedhur ne Himare nuk mund te jene prinderit e
AKSH-se, nuk mund te jene sakrifikuesit e Ceshtjes Kombetare!!.......................
Tirana Gazeta Shqiptare in Albanian 25 Apr 10 p 4
by Erik Mehmeti

"Make complete the incomplete Albania, make it or die..." This was the motto of the Third Assembly Meeting of the Front for Albanian National Unification [FBKSh], which was held in Himare. In fact, this organization, about which very little has been heard before, has convened amid many developments, such as the incidents with the southern neighbor, Greece. The meeting was attended by around 200 people from Albania, Kosova [Kosovo], Macedonia, Montenegro and other lands inhabited by Albanians. "This meeting follows the declaration of half-independence by Dardania [Kosova]," a document that was distributed to those present at the meeting read.

The participants agreed at the conclusion of the meeting to draft a memorandum to be sent to the Greek Government demanding the
"abrogation of the Law on War, serious address of the problem of mass
graves of Albanian victims in Cameria during World War 2, putting up of
a monument in their memory, and the resolution of the 70-year-old
property dispute between Greece and the Albanian population of Cameria,
Kostur, Konica, and so on."
Discussions

FBKSh Chairman Hetem Ibushi made accusations against the former chairman of this organization, Gafurr Adili. The participants at this event said that they distanced themselves from the AKSh [Albanian National Army]. The FBKSh Assembly meeting elected Arber Kastrioti as the new chairman of the FBKSh, Kastriot Bujupi as the political spokesman, and Genc Llakaj as the political secretary.

Incident

While the meeting was in progress, unknown individuals had written a graffiti, which read, "Long Live Greece, Down With Kosova." In fact, the presence of unusually high number of vehicles with Kosova number plates at the Likoka resort had caught the eye of the people. This triggered a reaction form certain pro-Greek quarters in Himare, who had written this graffiti on the bridge of the Sarande-Himare
road with the aim of provoking the participants of the meeting. But,
it did not cause any problem. The police were notified about it and
they launched an investigation. Initially, the meeting was supposed to
take place in Fier, but the venue was changed at the last moment and
the participants, who had come from all Albanian lands, headed for Himare in four buses. The organizers have tried to keep the location of the meeting secret. Himare was chosen to be the venue of the meeting because of its symbolic significance following the recent problems between Albania and Greece, such as the agreement on maritime border delineation, Greek graves, and so on.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Wed May 12, 2010 8:29 pm

Afrim..m
G.Adili nuk kishte dhe nuk ka te drejte kurre sepse politikat e tija jane rrenat dhe genjeshtarta..
Une vete kam qene ne kuvend me Prof XhD dhe detektivin dhe nje kojshi i Gafurrit anetare i joni nga Müncheni..
Ku ai eshte banetare qe moti nga 2002 dhe njef fam.e Adilit dhe adilin ku vete thote se kane qen shpijuna sllavo maqedon dhe eshte shitur per ta qe moti
dhe prane tije ka shpijunat e udbes serbe maqedonase
ne Kuvend ka qen i madhe dhe kane marre pjese 280 vete e me shume..
Kane diskutue shume edhe Kordinatori qe ka qen ne komision te punes ..
Eshte kritikue Adili per tradhti dhe qe ka marre ne qafe te rinjet duke i mashtruar dhe ata kane dhene jeten e tyre ne akcione te pa nevojshme siq eshte komandant Lami me shoke dhe ky do te pergjigjet per shume gjera ..
PO Kordinatori dhe ne nuk u pajtuam me disa qe kishin marre flamurin e Rugoves me veti dhe ne fdbk shumica ata pak qe jeni jane ishe udbashe dhe farkiste ...
Per kete ne Kordinatori dhe gjithe shoket anetaret deg e nendege jemi largue ..
Sepse ne do jemi pjese e Uksh pas largimit...ku ka pune e jo llafe e vetem llafe interneti hajni e mashtrime qe te pasurohen adili dhe te tjere ne fbksh...
Ju vazhdoni knaqne adilin me para e ai me kurva qon sevda ...

Po mos manipuloni se ju ka dal boja ma rrenave te juaja qe skeni anje anetare edhe ata qe patet tre kater veta ne kosove ju kane bashkangjit fbksh dhe jane largue nga adili juve se ne vete kena bisedue me ta dhe thojne se adili i ka sha edhe ata dhe ka lujte menq psiqikishte nuk eshte mire me koke do sherim...
Po vazhdoni po sdo ju shkon gjate edhe juve ...
Rrnofshin atdhetaret patriotet rrnofte UKsh UCk....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Wed May 12, 2010 8:33 pm

haaaa fdbk ka ,,akshJO KAQ BANALITET..

qfare psikopata fbksh ka te gjitha strukturat e aksh po ,,,,..
mendojne nje here me mire karriga per te dy paret..
vetem ja futni..pa kurrfare logjike
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Wed May 12, 2010 8:38 pm

me beso Afrim
fdbk nuk ka asnje anetare ne shqiperi as ne kosove as ne maqedoni ne jemi takue me shumicen
po madili vetem eshte duke ju mashtrue juve dhe jeton jeten e ju jeni bank e tije ka e femra ne shqiperi dhe nja dy vet ne gjermani dhe 3 ne belgjik 2 ne zvicerr
puna e mbare ju kofte parti e ,,madhe"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 42
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Wed May 12, 2010 8:49 pm

xhiti
Une perseri ju them, nuk kam qen i pranishem ne ate mbledhjen tuaj, por bazohem nga shkrimi i Gazetes Shqiptare, dhe mendoj se eshte nje shkrim shume serioz. Dhe aty thuhet kjarte se distancohemi nga AKSH. Po te dinit gjuhen angleze, do te mund ta lexonit me poshte. Por ju vete ishit te pranishem, dhe i dini mire qellimet e Genc Llakajt etj, qe njeher jan ne PIK, njeher jan ne SHAIBK, e tash ne FBKSH, dhe nuk do te quditesha nese me vone do te ishte edhe ne FDBK, sepse hyn aty, ku eshte bere puna (organizimi), dhe e prish.Mos i ngaterroni gjerat e Kom. Lami, sepse Kom. Lami eshte mashtrue nga shoket ne Kosove, sepse nga Zvicra apo Gjermania nuk mund dikush te ngaterroj punet! Puna e atehershme beheshte ne Kosove, e jo ne Zvicer! Ne Zvicer beheshte organizimi Politik!!
Kur te flisni per Kom. Lami, nuk duhet te harroni, se ka qen G.Adili ai qe ka kembegul qe te mirret persiper ky sulm, per hire te familjes se Kom. Lami!!!
Shume shoke ishin kunder marrjes se persiper, sepse pasojat diheshin, do te reagonte Bashkesia Nderkombetare me represion, dhe ashtu ndodhi. Shume shoke u arrestuan, u debuan!!!
Keshtu nderohet gjaku!!!

Perseri te them, qe puna politike dhe ushtarake jan dy gjera: Dhe organizimi politik eshte vetem nje rruge, nje ndihmese per formacionin ushtarak! Por formacioni ushtarak duhet ti kete veqantit e veta, dhe nuk mund te ngaterrohet me formacionin politik.


Nuk dua ta zgjas me shume, pos qe te ju pershendes, dhe te ju uroj pune te mbare ne prishjen e organizimit ne UKSH-ne. Sepse keshtu keni vepruar gjithemon!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Wed May 12, 2010 9:11 pm

Afrim.m
sa i pa pjekun je
Nuk prishe nje anetare nje parti
po prishi tradhtari Adili qka ka duke i share e nenqmue shoket e tije
duke vjedhe e mashtrue anetaresine..
Kurre skam qen bashkpunetore i tradhtareve hajnave mashtruesve te poshterve dhe kurre sdo jem pamare parasyshe emrin se qka e ka...
Ne shoket per ate qe kemi rrespekt kemi vend aty ku jane atdhetaret patriotet ,kemi kerkesa anembane
Pop ne vendosim aty ku eshte me mire dhe ka pune
se me fjala e me rrena komunikata na kanqen duke na rrejte..
Ne nuk prishim asgje po nuk pajtohemi me hajna
kete e di ti shume mire po ja qe keni inati e se pranoni
ju keni deshire per emer per ate nuk largoheni e ne nuk dojna emer po pune konkrete
Ku eshte Kordinatori aty ka rrespekte dhe shume anetare
sepse i ka hije dhe eshte trim e i kjarte vetem kushe i ka inati..
Te gjithe manipuluesit ata qe kane vjedhe dhe mashtrue do te pergjigjen me beso....
Uksh uck nuk prishtet se nuk eshte ne to G.Adili e Afrima
Po atdhetare te vertet
Edhe per UCK kemi veprue prej shume kohe po skishte Adila qe te vjedhin e shajne qdo Intelektual dhe shoket e vete
per ate ska asnje anetare prane tije dhe kurre sdo te kete
vetem hajnat qe e perkrahin se jane si ai

me vjen keq qe jeni te manipuluar jeni 100 hapa mbrapa ..
vone ju del gjumi...

Ju pershendes ne emer te shokeve dhe fate ...
Rri aty ku e ke me mire dhe ku vjedhni me shume..
haaaaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 58
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Thu May 13, 2010 1:14 pm
Kishna lutur disa ketu ne forumqe mos te tallen me njerez te cilet perkrahin UKSH apo UCK sepse ky eshte obligim kombetare i yni.
Qdo kushe qe tallet me ata qe perkrahin keto forca ,ata njerez kane gjak te perzier dhe nuk kane gjak shqiptari.
Perkrahja ipet nga aty ku jeton dhe vepron.
Disa leje qe nuk jane ne gjendje te kontribojne qeshtjes kombetare ,po tallen me ata qe perkrahin moralishte apo politikishte.
keshtu na ka ndodhur edhe me rastin e ishe ,,UCK" te lavdishme ku disa njerez leje qe na perkrahnin ,po na ofendonin ne menyra te ndryshme ,e sote bashe ata qe ishin kunder sote behen me atdhater se ata qe perkrahen ndihmuan dhe kontribuan qe ajo te rritet zhvillohet ..
Ne qoftese nuk je ne gjendje qe vete te ndihmoshe ,perkrahesh bilke mos pengoni te tjeret sepse vjen nje dite e do te dalin ne sheshe qdo gje ,dhe dikushe do te pergjigjet heret a vone..
Mos luani me fatin e jetes se njerezve qe japin gjithqka per atdhe ..
E ne anen tjeter nuk perkrahim atdhetaret po sahanlepiresit hajnat banditet qe vjedhin popullin..
Keta luftetare nuk jane njerez te thjeshte po atdhetare te njemendete dhe Kryetare Partishe qe punojne per qeshtjen shqiptare pa u ndalur e sakrifikohen per ne per te ardhmen e femijeve tone ..
E dikushe ketu ne forum ka kohe te qeshet me njerez pa kurrfare turpi....
Policia sllavo-maqedonase ka vrarė shqiptarėt: Xhafer Shala, Qemal Fejzullahu, Shaban Zenuni dhe Harun Aliu


Nė afėrsi tė fshatit Radushė, tė Shkupit, ėshtė zhvilluar njė pėrleshje e armatosur nė mes tė policisė sllavo-maqedonase dhe njė grupi tė armatosur tė shqiptarėve. Policia bėri tė ditur se janė identifikuar tė vrarėt, nė pritėn qė ndodhi nė afėrsi tė Radushės. Mėsohet se bėhet fjalė pėr 31-vjeēarin nga Prishtina, Xhafer Shala, Qemal Fejzullahun nga fshati Gėrēec i Shkupit dhe Shaban Zenunin nga fshati Merovė i Shkupit. Ndėrkohė, njoftimet jo zyrtare bėjnė tė ditur se ėshtė bėrė edhe identifikimi i shqiptarit tė katėrt tė vrarė nė pritė nga policia sllavo-maqedonase, mes fshatrave Rashēe dhe Radushė tė Shkupit. Ai ėshtė eprori i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, Harun Aliu, i cili ishte edhe kryetar i Partisė Alternativa KombėtareMerre me mend.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 42
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   Sun Jul 11, 2010 3:53 pm

Banda e ashtuquajtura "FBKSH" ka 25 antar ne Kosove. 3 ne Shqiperi, 2 ne IRJM dhe asnje ne perendim.

Ja foto e Kosoves:

http://www.albaniapress.com/fotot/lajme_foto/jul_10/338Boltin166.jpg
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Fbksh transformohet ne Fdkb dhe hap formimin e degve te saja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: