Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE

Shko poshtë 
+31
meli
Epik
fina
echo
murturi
loredana
zeriatdheut
MUHAMETII
USHTARILIRIS
Mergimtari
sara23
interesant
E_Bukura
rolling
Euridika
rroni
xhavo_
gjakushi
Guximi
luan mreti
fi2a1
Leka i Madh
idol
shaban cakolli
tom sojer
Beton
Anna
Sy kaltri
Kosovarja
Sofra
fatlum
35 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
sara23
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 3
Registration date : 18/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyThu May 29, 2008 6:14 pm

ANA PO FOL ME GOJEN E DJALLIT ZOTI TE MESHIROFT NESE JE NIS NE RRUGE TE DJALLIT RRUGE E MBARE ME GJITHE FETE TUA POR FENE MUSLIMANE MOS E NJOLLOS SE ESHTE E PASTER SI LOTI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 349
Age : 86
Registration date : 16/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyThu May 29, 2008 11:15 pm

AI qe shkruan posht islamizmi ai eshte vetem nje perqares i kombit shqiptar,ai qe shkruan posht kryqalit,ai eshte nje antishqiptar ai nuk eshte askushi mund te jete nje armik grek ,serb,turk,qe e flet gjuhen shqipe pasi u lind ne trojet tona,po te futen keta njerz ne forumet e kombit te vet,ne forumet serbe do ti quajn,shiftari ndersa ne forumet turke do ti quajne ,arnaut,ndersa ne forumet greke nuk e di nuk njoh greqishten por do te quhen shqiptar ne gjuhen greke,e shihni keta njerz kane probleme me vetveten,por edhe nese forumet e veta nuk i pranojne,ne prap se prap i pranojme ne forumet tona sepse kemi zemer shqiptari qe historia tregon se shqiptari kurr nuk ka qene i interesuar per token e huaj,gjithmon u mbrojt nga te tjeret,jemi shqiptar nuk jemi gjakpirs si ju,nuk ju deshiron askush as zotrat e juve e leje ma kombi juaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 349
Age : 86
Registration date : 16/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyThu May 29, 2008 11:52 pm

Juve qe po ju dhimbset aq shum kjo shkolle,ju jeni te pashkoluar,ju e urreni njeri tjetrin vetem se i perket fejes tjeter!une nuk besoj se kete ua mesoi shkolla as xhamia e as kisha por kete urrejtje ua mesoi rruga,badihavistika.Kam nje pyetje per ju ,a do te kishit pranuar qe kjo katadrale te ndertohej ne nje fush ku nuk ka shkolla as objekte tjera?Une mendoj se do ta kundershtonit sepse nuk do keni se ku ti kullosni delet ju barinj delesh,nuk do te keni se ku te qmalleni me fyellin tuaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyFri May 30, 2008 12:08 am

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Icon_post_target Lancelot shkrujti
Shikoni JU fetar, a me tregoni ju nese do te lejohej te ndertohej nje xhami aty ku ishte shkolla a do te flisnit kaq shum?

per mu personalisht te hapesh nje shkolle ku fitohet dija , eshte sikur te hapesh nje Xhami ose kishe me te miren ne bot , eshte plotsisht e papranushme te ndertohet xhami ose katedrale ne temelet e ndonje shkolle , un e konsideroj krim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyFri May 30, 2008 12:22 am

idol shkruajti:
Juve qe po ju dhimbset aq shum kjo shkolle,ju jeni te pashkoluar,ju e urreni njeri tjetrin vetem se i perket fejes tjeter!une nuk besoj se kete ua mesoi shkolla as xhamia e as kisha por kete urrejtje ua mesoi rruga,badihavistika.Kam nje pyetje per ju ,a do te kishit pranuar qe kjo katadrale te ndertohej ne nje fush ku nuk ka shkolla as objekte tjera?Une mendoj se do ta kundershtonit sepse nuk do keni se ku ti kullosni delet ju barinj delesh,nuk do te keni se ku te qmalleni me fyellin tuaj.

Hajde kryqali hajde! Po qka ju duket vetja juve o i nderuar ( me qe shkruani shqip)? Qe merrni guximin te shkruani ne kete menyre, duke na quajtur te pa shkolle, rrugaqa, badiavista. Mos te duket vetja me me edukat e kultur se dikush tjeter ketu?( shiko shprehjet dhe menyren se si shkruan ti).
Ne pyetjen tende, do te pergjigjem shkurte. Jo nje katedrale, por edhe 20 te tjera sikur te ndertoheshin ne nje vend te pa rendesishem, dhe jo ne mes te Prishtines, e aq me pak ne vend te nje shkolle, as qe do te flisja ketu. Problem shume i vogel per mua, sepse mua s'me intereson as kisha e as xhamia, e kam fen time-shqiptare. Ndersa ti e te tjere qe nuk e ndini veten rehat te qenurit shqiptare, ateher flisni ne kete menyre, sa here qe behet fjale per nje xhami apo kishe, sepse jeni rritur dhe frymezuar me nje kulture tjeter-romake-arabe, por jo shqiptare.

Dhe per fund me mire me qen bari delesh, bile bejm diqka ruajm delet mos ti bejn dem dikujt tjeter, dhe jo sikur ju ne kete raste qe jeni vetem nje dele ( pa bari) e cila ben dem sa here te doje pa aspak pergjegjesie.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 349
Age : 86
Registration date : 16/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyFri May 30, 2008 10:17 pm

jo nuk jam kryqali por jam nje islamist shqiptar edhe po te isha nje shqiptar i krishter nuk do te paragjykoja islamin,nuk jam i shkalles se dikujt,pamarparasysh se sa i vjeter qe te jete nje forumist,nese shkruan posht kryqalite apo posht islamistet,jo i pashkolluar por do ta quaj ngordhsire,pleh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 349
Age : 86
Registration date : 16/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyFri May 30, 2008 10:41 pm

Premtimi ti je nje moderator i pandergjegjshem,Hajde kryqali hajde,kjo fjali mendon se eshte e ndergjegjshme per ty?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyFri May 30, 2008 11:07 pm

idol shkruajti:
Juve qe po ju dhimbset aq shum kjo shkolle,ju jeni te pashkoluar,ju e urreni njeri tjetrin vetem se i perket fejes tjeter!une nuk besoj se kete ua mesoi shkolla as xhamia e as kisha por kete urrejtje ua mesoi rruga,badihavistika.Kam nje pyetje per ju ,a do te kishit pranuar qe kjo katadrale te ndertohej ne nje fush ku nuk ka shkolla as objekte tjera?Une mendoj se do ta kundershtonit sepse nuk do keni se ku ti kullosni delet ju barinj delesh,nuk do te keni se ku te qmalleni me fyellin tuaj.

Idol, ti drejtohesh dikujte me "kryqali","islamiste", nuk eshte fyese e as e pa ndergjegjshme per ate qe shprehet, ne kete raste une. Nese kete "kryqali" e merr si fyese, ateher keto qe keni shprehur ju me siper i bie( dhe qe ju kam nenvizuar), te jene komplimente, sipas juve gjithnje!

Sipas juve jam i papergjegjshem, vetem e vetem se ti ktheva kpucat mbrashte, dhe ta tregova vendin, ashtu siq e meritove. Edhe pse jam Moderatore, mundohem te kem rezerva dhe te tregohesh me i duruheshem se zakonishte, por gjithqka ka nje limite-kufi. Nuk te thash as me shume, e as me pak se sa e keni merituar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 111
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptySat May 31, 2008 10:03 pm

O ju fetare te nderuar , duhet ta kuptoni nje gje qe gjithmone ja kemi pa sherrin ketyre feve "Musliman" , "Katolik" , "Ortodoks" , ... gjithmone kane provu te na ndajne . Ndersa nga islami kemi qene me se shumeti te rrezikuar sidomos nga perandoria otomane qe kane provu te na konvertojne ne turqi , tani te gjithat shkollat shqipe kane qene te mbyllura ndersa serbet i kane pas afro 45 shkolla ne Kosove , shkolla te lejuara nga perandoria otomane . Ndersa se fundi kjo qeveria jone provoj ti largoj festat kombetare nga kalendari i festave shteterore , ndersa festat fetare si bajrame , ç'bajrama , pashke , krishtlindje , ... i lejoje , ndersa keta fetaret nuk thane asnje gje , nuk reaguan fare sepse atyre ju konvenon shkombtarizimi yne sepse ata nuk kane gjake SHQIPTARI por gjake TRADHTARI .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 349
Age : 86
Registration date : 16/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptySat May 31, 2008 10:58 pm

Premtimi,te me drejtohesh mua me kryqali apo islamist,per mua kjo quhet fyese,ti nuk arrite qe te mi kthesh kepucat mprapsht por mi ktheve ne menyren e duhur,e trgove veten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
sara23
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 3
Registration date : 18/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptySat May 31, 2008 11:20 pm

PREMTIM, ALLAHU TE BEKOFT O VLLA MA SHKRIVE ZEMREN ME ATO PERGJIGJE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fi2a1
Anëtar i ri
Anëtar i ri
fi2a1


Male
Numri i postimeve : 124
Age : 39
Registration date : 11/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptySat May 31, 2008 11:36 pm

subhanallah IDOL ste tha asgje premtimi nese e ke marr per ofendim kete fjali KRYQALI sehste asgje por me vjen keq prej teje shum se ti sipas disa fjaleve qe i jep ketu po del shum i ditur more po ti je ai qe po bene ofendime me te medha vetem nje ta dini se ALLAHU ahste i madh tya dini se qdo fjale qe e thua ashte poergjegjesi dhe nje dite ki me dhene llogari para te MADHERISHMIT merre veten me te mir o shoq edhe me te than kryqali spo te them se ata besojn ne diqka edhe pse besojn ne gjera te kota bile besojn diqka po ty qka me te than ty spo di far fjale me gjet te gjithe e adhurojn ALLAHUN edhe kafshet.shpezet te gjithe perveq teje dhe disa disave me flani se qekna edhe nje qe se don alahun ai ashte djalli i mallkuar qe sipas fjaleve te tua ahste shok i yti ka me ardh nje dite qe ty ka me te udhehq djalli per ne xhehnem more i pabes more djall.



MERGIMTARI rrespekte per ty ama te lutem mos u shit shum patriot i madh se nuk je sma merr menja ti ndoshta ke dhene nja 500 maraka ne ate kohe e te duket vetja se je patriot e ke bere diqka ta dish se dikush ka dhene edhe me shum edhe ka ba edhe me shum e nuk je ti ai qe mundesh me me thene mue fjal te kota me me tregu se qka ka ba perandoria e sene vene ALLAHU ahste i madh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 349
Age : 86
Registration date : 16/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptySat May 31, 2008 11:42 pm

Jo be pash familen a e keni per nime,mos u frigoni nga nje moderator si premtimi,por jepni mendimin tuaj per ndertimin e kadadrales ne prishtine,shoh qe shume forumiste kane nevoj per gu gu pici gu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 349
Age : 86
Registration date : 16/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptySat May 31, 2008 11:49 pm

Fi2a1 e paske nje nofke aq te veshtire,qka jane ato fjal arabishte,a din shqip se nuk po te kuptoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptySun Jun 01, 2008 3:23 am

Premtimi shkruajti:
idol shkruajti:
Juve qe po ju dhimbset aq shum kjo shkolle,ju jeni te pashkoluar,ju e urreni njeri tjetrin vetem se i perket fejes tjeter!une nuk besoj se kete ua mesoi shkolla as xhamia e as kisha por kete urrejtje ua mesoi rruga,badihavistika.Kam nje pyetje per ju ,a do te kishit pranuar qe kjo katadrale te ndertohej ne nje fush ku nuk ka shkolla as objekte tjera?Une mendoj se do ta kundershtonit sepse nuk do keni se ku ti kullosni delet ju barinj delesh,nuk do te keni se ku te qmalleni me fyellin tuaj.

Hajde kryqali hajde! Po qka ju duket vetja juve o i nderuar ( me qe shkruani shqip)? Qe merrni guximin te shkruani ne kete menyre, duke na quajtur te pa shkolle, rrugaqa, badiavista. Mos te duket vetja me me edukat e kultur se dikush tjeter ketu?( shiko shprehjet dhe menyren se si shkruan ti).
Ne pyetjen tende, do te pergjigjem shkurte. Jo nje katedrale, por edhe 20 te tjera sikur te ndertoheshin ne nje vend te pa rendesishem, dhe jo ne mes te Prishtines, e aq me pak ne vend te nje shkolle, as qe do te flisja ketu. Problem shume i vogel per mua, sepse mua s'me intereson as kisha e as xhamia, e kam fen time-shqiptare. Ndersa ti e te tjere qe nuk e ndini veten rehat te qenurit shqiptare, ateher flisni ne kete menyre, sa here qe behet fjale per nje xhami apo kishe, sepse jeni rritur dhe frymezuar me nje kulture tjeter-romake-arabe, por jo shqiptare.

Dhe per fund me mire me qen bari delesh, bile bejm diqka ruajm delet mos ti bejn dem dikujt tjeter, dhe jo sikur ju ne kete raste qe jeni vetem nje dele ( pa bari) e cila ben dem sa here te doje pa aspak pergjegjesie.

Eh, c'tju paske be mire me kete shkrim jo vetem ketij kryqalis, por te gjithve, pavaresisht ciles fe i perkisni. Sara, mos qesh shume se ky shkrim me siper te pergjigjet edhe ty, "muhamedane".

Kesaj i thone ne anglishte:" One shoot two kill's"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptySun Jun 01, 2008 1:01 pm

Diskutimin për temën, po e shëndrroni gjithnjë në diskutim rreth feve. Nëse ju jeni te interesuar te diskutoni rreth nje feje te caktuara, atehere si urdheroni, por jo keshtu.

Është turp për ju të bëni krahasime te tilla qesharake, në kohën kur disa disa kisha i mbyllnin dyert e izoloheshin në vetvete e disa disa te tjera ndërtoheshin vetëm për të treguar hegjemonin mbi tokat, xhamitë u hapen për t'i ndihmuar arsimit shqiptar, u bën njëkohësisht edhe faltore edhe shkolla për të gjithë shqiptarët.

Futja në kallëp te termit "fe", besimet e ndryshme është plotësisht e papranueshme, sepse termi "fe" është term ndoshta vetëm shkencoro-teorik, por jo praktik.
Islami e fetë tjera ndryshojnë mes vete në esencë, qysh në botëkuptimin e jetës dhe gjithë botës në përgjithësi. Këto ndryshime esenciale janë të pakapërcyeshme, se përndryshe do të kishte vetëm një fe apo atehere ndoshta mund te vlente te perdorej termi "fe" per te gjithe.

E po ashtu, feja Islame nuk është kulturë arabe, sepse nëse ka diçka të cilës i është kundërvënë Islami, atëhere ajo është kultura arabe. E pikërisht edhe sot vazhdon kjo "luftë" mes Islamit e traditave primitive arabe, qe shumë njerëz naiv e te paditur i përziejn ato dhe nga mosnjohuria e tyre e duhur ngatërrojnë temat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 349
Age : 86
Registration date : 16/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptySun Jun 01, 2008 10:58 pm

E_bukura shift Your thiking,une nuk jam kryqali por mos u kap per ate te kryqalis se mundesh qe te ngulesh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyMon Jun 02, 2008 5:27 pm

idol shkruajti:
E_bukura shift Your thiking,une nuk jam kryqali por mos u kap per ate te kryqalis se mundesh qe te ngulesh

Ha ha ha Idol. Sa me keni bere te qeshem me "anglishten tuaj". Nuk e di se c'fare jeni apo c'fare mund te jeni. Por me erdhi mire qe kishe marruar ate pergjigje aq te mire dhe s'mund te mos e shpreh knaqesin qe ndieja ne ate momente. Mos u ben merak se ku kapem une, i fundit nga 6 miljard sa ka bota jeni ju qe do te kapem apo qe te ngulem. Ngulem vetem aty ku une dua dhe mua me pelqen, c'fare do qe te jete por jo ne nje kryqali si puna juaj.

Shendet, dhe mirru me temen nese te ka mbetur dicka per te thene, apo te te mungon texti?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
USHTARILIRIS
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 52
Registration date : 28/03/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyMon Jun 02, 2008 5:47 pm

Jpra e drejta e forumit si eshte ketu qe fyhet antarja me e vyer e forumit nga idol apo idijot ti themi me mire qe fyen publikisht nje antare te perkryer te forumit kombetare dhe nuk ja fshine shkrimin se kjo antare eshte enveriste dhe ok thone le ti bej mire e ne qofte se fyhet antare i pacifizmit regaimet jane tej ne ate mase saqe edhe perjashtohet antari falmderit respekt E_BUKURA idol mere veten me te mire shoki se nuk jemi ne katedrale se hijshe ne vor edhe pa kryq tung
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 349
Age : 86
Registration date : 16/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyMon Jun 02, 2008 9:59 pm

Ushtriiliris ky eshte nje forum i shpejte qe shumica nga ju nuk lexoni postimet e tjetrit por vetem shkruani ate qe deshironi une jam nje islamist shqiptar qe kuranin ta them ne gjuhen shqipe dhe arabe por kjo nuk me intereson fare,tema ishte kadadralja ne prishtine,ndersa une dhash mendimin tim per katadralen Premtimi e thot se nuk jam rritur ne nje ambient si ju arab apo turk por ai si pershendetje pershendet hajde kryqali hajde dhe kjo trgon se ai eshte me arab se arabet,ndersa forumistet e tjere nuk lexojne shkrimet e tjetrit por vetem kundershtojne nje forumist te ri,une mendoj se kjo sjellje eshte nje sjellje e keqe nga ju,pse nuk e thate se nuk ju pelqn katadralja ne mes te prishtines por po e thuani se eshte gabim qe u prish shkolla per nje katadrale,ndersa une ktheva pergjigjien se nuk jeni te shkolluar kete gje nuk ua mesoi shkolla as xhamia e as kisha por badihavistika ishte ajo qe u mesoi qe te kundershtoni nje katadrale qe e deshiron kombi juaj.Dikur kur millosheviq ndertonte qdo dite nje kishe ju nuk guxonit qe ta kundershtonit ndersa kishen shqiptare e kundershtoni sepse shqiptaret nuk ju shkepin dajak sikur se millosheviq.une mendoj se antaret e vjeter duhet qe te mirpresin nje antar te ri dhe nese shkruan diqka qe eshte e gabueshme ju duhet qe ta kshilloni e jo ta nenqmoni e di se kam bere nje gabim ndersa ne postimet tuaja gjej me dhjetra gabime e te dikush me qindra e kam fjalen per forumistet e vjeter,kam deshir qe ju te jeni me shqiptar se sa qe eshte nje forumist i ri me nofken idol do te mburrem me ju nese jepni kontributin si shqiptar,une nuk isha ai qe shkruajta si ju posht kryqalit apo posht islamizmi por kete e gjeta tek ju tek forumistet e vjeter,eshte ne rregull une njoh veten time me mire se sa qe me njihni ju,nese jeni dakord mund qe te kerkoj tjera forume eshte ne rregull jepni voten tuaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 349
Age : 86
Registration date : 16/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 10:12 am

E_bukura qfar te qeshet me anglishten time ajo qe nuk e kupton apo qka,Ngulem vetem aty ku une dua,dhe mua me pelqen qfardo qe te jete por jo me nje kryqali si puna juaj!E-bukura ti je nje femi per mua jo vetem nga mosha por edhe nga koka,ti nuk ke shans qe te ngulesh tek une dhe nese pas 6 miliard njerzve nuk do te mbetesh me asgje per mua,nuk me mungon teksti vetem desha te them qe kujdes se ku ngulesh por nuk kisha mendjen seksualisht por ndoshta kjo nuk u kap nga ju sepse keni mendjen vetem tek seksi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 1:03 pm

Idol, menyra se si jeni shprehen qe ne fillim te kesaj teme, ka qen pergjigja me e mire e mundshme nga une. Sikur se, t'na ishe drejtu ndryshe psh:" vellezer dhe motra lexova mendimet tuaja per katedralen, por une mendoj ndryshe, keshtu ose ashtu...". Ateher jo vetem une po qdo njeri te kishim respektu dhe ishim mundu sa do pak te japim nje pergjigje me ndryshe. Por nuk ndodhi ashtu, ndodhi e kunderta u shprehet ne menyren me banale dhe po ashtu vazhduat me pas me fyerje ne mua dhe u kapet per E_Bukuren, edhe ne menyre me q'njerzore sa qe e ulet veten aq posht dhe u shprehet jashte rregullave te forumit.

Tani nuk ke pse mirresh me mua apo E_Bukuren apo dike tjeter duke na shajte apo duke treguar kujdes se " ku po ngulet". Ndoshta edhe eshte ashtu siq pretentoni ju, mendon vetem per sex, por me mire te pakten me mendu per ate, se sa te mirret me lloj-lloj primitivi, injoranti...Nuk mendoj qe te lexon me dhe aq me pak qe te pergjigjet. Keshtu qe, mos hargjo kohen dhe shkruaj diqka per temen, nese keni per te then.

Miqsishte, Premtimi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 349
Age : 86
Registration date : 16/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 2:04 pm

Premtimi pash shum shkrime antishqiptare ne temen per katadralen edhe ate ne nje forum qe quhet bashkimi shqiptar dhe une u mbusha aq fort,dhe e hudha jasht ate arsyeja qe mos te me ngritej me shume tensioni dhe une kete qe shkrova ishte per ata qe kundershtuan nje katadrale shqiptare ne prishtine per ata qe shkruajne posh kryqalit edhe per ata qe shkruajne posht islamizmi,ne rregull une nuk dita qe te shkruaj vllezer dhe motra,por ti a nuk dite ta besh kete ne nje menyr tjeter se sa te shkruash hajde kryqali hajde,une nuk u kapa per E_bukura por eshte e kunderta ajo u kap per mua gjithashtu edhe shum forumiste pa lexur postimet e tjetrit ti bashkangjiten nje forumisti te vjeter si ti vetem se je nje forumist i vjeter,une mendoj se edhe ti ishe gabim nuk u desh qe te shprehesh hajde kryqali hajde,per mua eshte e njejta si te me pershendesesh hajde islamist hajde sikur hajde kryqali hajde,qe te dyja jane anti shqiptare ne kemi edhe tjera menyra se si te shprehemi.Premtimiti shkruan,nuk mendoj qe te lexon me edhe aq me pak te pergjigjet.Keshtu qe mos hargjo kohen dhe shkruaj diqka per temen,nese keni per te then.Ndertimi i katadrales ne prishtine.Kjo eshte nje gje e madhe qe nje katadrale te ndertohen ne prishtine,mendoj per shqiptaret pse mos te ndertohet per hater te skenderbeut per hater te atyre manastireve te te gjitha trojeve shqiptare qe u dogjen nga pushtuesi turk,per hater te atyre deshmoreve qe rane gjate periudhes otomane,per inat te serbeve qe ne gurthemelet e manastireve shqiptar futi kryqin ortodoks thell nen to arsyeja vetem qe te ndryshoj historine shqiptare,pse te mos ndertohet per hater te vllezerve krishter qe jetojne ne kosove per hater te krishtereve shqiptar qe braktisen kosoven dhe moren rrugen per ne shba dhe perendim qe ndoshta kjo katadrale nje dite do ti bashkoj ne prishtinen tone do te kthehen nga dheu i huaj ne dheun e tokes se vet aty ku u linden aty ku mbrojten vendin nga pushtuesit otoman,te kthehen ne vendin e tyre dhe te mos ndihen si po te jene te huaj,ta ndertojne dhe ndertimin e kesaj katadrale ta festojme se bashku te krishter dhe islamiste ta vrasim armikun serb qe kjo per ta do te ishte nje atom kjo do te ishte arma me e forte per serbin,kaq kisha per temen.Ndersa qfar ke ti per temen PREMTIMI.?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 2:26 pm

Premtimi shkruajti:
Edhe diqka ne lidhje me temen. Kur thashe respekte per shkrimin e Lubotenit, e kisha mendjen ne gjithe ate qe kishte shprehur ne kete teme. Nuk ka rendesi nese po shtohet nje kishe me shume apo mungon nje xhami. Ajo qe eshte per tu habitur eshte vendi, dhe shkolla qe eshte rrenuar ( dhe kete mendoj e dini se kush na la. Nje njeri i quajtur Ibrahim R.) Eshte per tu shqetesuar se pse nuk ndertohet nje shkolle, qofte edhe parashkollore, dhe pak e rendesishme nese eshte kishe apo xhami, sepse prej asnjeres nuk kemi perfitim, perveq pesim.
Para me shume se 100 vjete, ne shume prej fshatrave te Kosoves, ka pasur xhamia, por shkolla jo. Dhe cili ka qen perfitimi ne keto fshatra qe kan pasur xhamit?? Po, paskem pasur "perfitime" ( harrova), qe kan qen te detyruar te mesojne ne gjuhen turke neper xhamia.

Idol, ky shkrime me siper eshte i treti ne kete tem ne mos gabohem. Siq e sheh, une nuk jam kunder katedrales, por ne radhe te pare jam kunder vendit, mu ne qender dhe pse prishet pikrishte nje shkolle?? Nje shkolle vlene shume-shume me teper se sa 10 kisha apo xhamia, per mua. Dhe e dyta, jam kunder ketyre muslimaneve, qe nuk u intereson aq shume e ardhmja e popullit tone, por me shume u intereson, " pse nuk ndertohet nje xhami, sepse paskemi nevjoje me shume dhe jo per katedrale". Pra, siq e sheh keto jane dy pikat e mija qe kam diskutu ne vazhdim.....

Dhe kalojm ne momentin kur nderhyn ti ne fillim...Menyra se si ke nderhy, mu te pakten me ka be me kuptu se jeni nje i krishter, dhe jo vetem mua por shume kush kete bindje ka pasur.

Idol, une te kuptoj ty shume mire qe jeni nxehur kur keni lexuar gjithe ato shkrime, por ne mua s'keni pasur arsye. Prandaj edhe tu kam kunderpergjigje, me po ate gjuhe qe me keni ardhur. Nganjeher i pres njerezit siq me vijne...

Dy fjale per temen. Jam kategirishte kunder qdo objeki, kishe apo xhami qe ndertohet sot ne Kosove, neper vende te pa vende. Sepse ne si popull, kemi nevoje njeher per shume gjera tjera, qe nuk jemi kerka hiq, dhe tek dikur von mund te mendojm per keto kisha e xhamia. Mendoj se tani sa do pak me keni kuptuar se ku e kam thelbin...

Respekte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 349
Age : 86
Registration date : 16/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 2:43 pm

Premtimi une jam forumist i ri dhe ende nuk kam arritur qe te lexoj postimet e te gjthve,une nuk shkruajta kunder teje dhe nuk pata lexuar asnje postim te vetem nga ti,une me shume i pelqej njerzit qe lidhen per shkollen se sa ata te cilet lidhen per fe,por ishte nje keqkuptim mes nesh saqe edhe te tjeret keqkuptuan isha i mbushur me disa te tjere qe shkruanin posht islamizmi posht kryqalit te cilet jane te pranishem ne qdo forum,sidoqofte kerkoj falje nga ti dhe E_bukura,pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Ndertimi i katedrales ne Tirane
»  NDERTIMI I PIRAMIDAVE
» PETICION - Ndertimi i sheshit Artim Jashari ne Mitrovice
» Demonstro me 2 dhjetor ne Prishtinë
» Arrestim ne Prishtine nga EULEX

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: