Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE

Shko poshtë 
+31
meli
Epik
fina
echo
murturi
loredana
zeriatdheut
MUHAMETII
USHTARILIRIS
Mergimtari
sara23
interesant
E_Bukura
rolling
Euridika
rroni
xhavo_
gjakushi
Guximi
luan mreti
fi2a1
Leka i Madh
idol
shaban cakolli
tom sojer
Beton
Anna
Sy kaltri
Kosovarja
Sofra
fatlum
35 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutoriMesazh
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi


Male
Numri i postimeve : 517
Age : 48
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptySat Aug 02, 2008 10:04 pm

zeriatdheut shkruajti:
Kjo qe ben ti xhavoe eshte me shume se perqarje dhe muhameti pse qfar keni kunder kisheskur dihet se ne kishe luten vellezrit tone te nje gjaku pse kaq urejtje kaq racizem keni ndaj katolikeve per ate nuk me ktheve pergjigje xhavo ti mua kur te thashe se kend e kishe bere mike te afer a nje katolik apo nje somlaez muslimane ketu me len te nenkuptoj se ti je kunder cdo gjeje qe eshte jo islame


Un nuk po kuptoj ketu diqka serioze ne ket pytjen qe ben ti?
Ne qofse ti e kupton gjavon drejt ather ai ska diqka kunder fes,po te pa feve sepse ju vet po urreni dhe po ofendoni ne menyra te ndryshme duke pragmatiku gjdo gje qe si hyn ne gjepin e juaj ,ather mendo se nje nejri te drejt nuk mundesh me shtin as me fol,as me i shit mend kur ti fejen e keqkupton,ne vend t epaqes e quan armiqsi,cial fe sod t emeson per armiqsi,individualisht ka njerz qe rrin shtremt a folin drejt,se nej njeri shpirtnisht te pasur ti sun e blen me pare,as mepolitik as me fe se feja e tij esht kriju ashtu ne menyr te drejt dhe pa hole por mos i keq intepreto mendimet e drejta ne mendime antishqiptarse se ketu skemi interesa edhe nese dojm smund te ndryshojm as te fitojm askush.
Se kjo esht pun e kryer e zotit e jo e njerit.
Nj dit do te shtoja edhe nje mendim te drejt te Adem demaqit i cila tha haptas se ska me politik dhe doli nga ldk....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptySat Aug 02, 2008 10:20 pm

Jo aspak i nderuari murturi une skem kunder askujt gje por vetem ketu po shofe se eshte puna me katedralen njer thumi e tjtri patkojne ok nuk u be shkolle u kry nuk u pranua shkolla po e lojme ketu po tani dalin me tezat se pse kishe e jo xhami e cfar kupton ti i nderuar murturi nga kjo fol drejt tani jo te flasem me urejtj skemi urejtje ketu por thot jo ketu eshte dashte nje xhami e jo nje kishe se nuk na duhet kisha sepse jemi sumice nga kushe jemi shumice ne nga vellezrit katolik si e gjykon ti me thuaj ja qe une po them qe jame shpreh keq ok
por me trego ti ateher se pse e ngrejne zanin pse behet nje katedrale e andej sillen mbeshtillen jo po sjemi keshtu e jemi qe respektojm krejt fete te lutem i nderuar me pergjigje ketu ti me fal respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi


Male
Numri i postimeve : 517
Age : 48
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptySat Aug 02, 2008 10:51 pm

Un e dhash mendimin tim me heret ,edhe pse jam i besimit muslman skam asgje te keqe kunder kishes,sepse mendoj se si kisha si gjamija jan faltore te njezve qe bejn lutje ritmike per paqe mirsipara Zotit,jo veq per veten familjen e tyre por edhe ne pergjithsi,shpesh her edhe komtare kendohen dua.

Sa per at se Kisha sdueht me u ndertu aty ne at vend,kjo esht e drejt e popullit e jo e shtetin ne fund te fundit se gjavo me te drejt e ka se ne kohen kur esht planifiku kjo ather ka qen Kryetari i kosoves Falls,Ibrahim rugova,(pjeter)nje njeri i shitur nej shpihun,qe ka fol vetem per ,interesat fetare e ska punu kurr per interesa komtare se ne fakt ai ka qen Katolik dhe kambajt edhe kryqin ne qaf,sa per mbuloj shallen permbi dhe ka udhheq nje popull, pa voten e tij dhe me mos dijen e popullsis se ai ka qen nje i pa fe ne realitet sepse ai ter jeten ka punu per fe e jo per komb dhe ne fund vet e verifikoj poshterisjat e tij,se ai qe lufton per fe e populli i kallet ne luft ai esht i pa fe.
Ketu e ke argumentin se nej shqiptar i nje feje me tre peqind ne kosov nuk mundet me udheq nje shtet me 90/% te fes tjeter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptySat Aug 02, 2008 11:05 pm

hahaahaha murturi vella te kame por keto jane gabie trashanike qe flet mos haro se kjo eshte fyerje ndaj te kryshtereve une keshtu mendoj ska te beje rugova ne rugoven e dime qe ka qene nje tradhtARE dhe ate nuk e diskutojme por te thuash se nuk ka te drejt nje njeri fese tjeter vetem se ka fe tjeter e eshte ndoshta edhe me kombetare se ti e ke gabim i nderuar une si besoj asnje feje por po te them qe nese e mer pushtetin nje i fese katolike me vjen mire ose i muslimane sa rendesije per mua ajo por lete jete kombetare i nderuar kjo eshte fyerje per bese po nuk eshte e drejte tev thuash qe nuk ka te drejt nje shqiptare i fese tjeter te jete kryetare se kosova nuk eshte hiqe me shume e jotja se sae nje te krishteri e ke gabim perese po gabim e ke nuk eshte e drejt qe te ja mohojsh intelegjencen nje katoliki vetem pse eshte i fes tjeter apo i pa fe kjo eshte gjinah turp eshte ska te bej rugoviqi ketu katetdralja eshte nise per katedrale le te ndertoht ska gje eshte e vellezerve tane te nje gjaku
pershendetje dhe respekt larg percarjes nuk dote lejojme keto gjera te hijne ne popullin tone dote qendrojme bashke sikur kemi qenegjithmone te nje gjaku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptySun Aug 03, 2008 12:31 am

Ne Xhami mesohet gjithqka qe eshte e dobishme per nje individ te caktum per nje pjestar te kombit te caktum.Nuk eshte e vertet se ne Xhami mesohet vetum per shkronja arabe siq e kja cek anna me lart,ne Xhami mesohet edhe si te mbrohet atdheu si te luftohet Armiku ne kohrat e luftes mirpo mesohet edhe per qeshtje tjera shoqerore(si te evitohet droga,prostitucioni,alkoholi etje)

Ne Xhami pershembull ne Zvicer mesohet Gjuha dhe letersia Shqipe si dhe Historia Kombetare.Xhamia diti te jet strehimore e shum viktimave te tortures pan sllave(serbe)ne kohrat me te veshtira te Kosoves.Xhamia u solidarizue edhe me viktimat me te fundit te Gerdecit,duke derguar ndihma materiale.

Keto jan fakte te pashlyshme i pelqej apo jo dikujt ket smund ta mohoj askush...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptySun Aug 03, 2008 12:41 am

C'keni keshtu qe po flisni per asgje hic? Eshte e dijtur se ajo katedrale eshte e pa pranuheshme per te gjithe jo te krishteret. Por keta jo te krishter, ndahen ne dy grupe. Grupi i pare ( Xhaxo, Muhameti, Murturi etj.,etj.), nuk e pranojne sepse e ndihejn veten te 'rrezikuar". Ndersa grupi i dyte, ku hy edhe une, nuk e pranojne vetem per faktin se po ndertohet ne nje vend te pa vend.
Perndryshe ( Meli) ne nje vend tjeter, le te ndertohet katedralja me e bukur ne evrope, te pakten do ishte nje estetike per kryeqytetin tone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi


Male
Numri i postimeve : 517
Age : 48
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptySun Aug 03, 2008 2:21 am

zeriatdheut shkruajti:
hahaahaha murturi vella te kame por keto jane gabie trashanike qe flet mos haro se kjo eshte fyerje ndaj te kryshtereve une keshtu mendoj ska te beje rugova ne rugoven e dime qe ka qene nje tradhtARE dhe ate nuk e diskutojme por te thuash se nuk ka te drejt nje njeri fese tjeter vetem se ka fe tjeter e eshte ndoshta edhe me kombetare se ti e ke gabim i nderuar une si besoj asnje feje por po te them qe nese e mer pushtetin nje i fese katolike me vjen mire ose i muslimane sa rendesije per mua ajo por lete jete kombetare i nderuar kjo eshte fyerje per bese po nuk eshte e drejte tev thuash qe nuk ka te drejt nje shqiptare i fese tjeter te jete kryetare se kosova nuk eshte hiqe me shume e jotja se sae nje te krishteri e ke gabim perese po gabim e ke nuk eshte e drejt qe te ja mohojsh intelegjencen nje katoliki vetem pse eshte i fes tjeter apo i pa fe kjo eshte gjinah turp eshte ska te bej rugoviqi ketu katetdralja eshte nise per katedrale le te ndertoht ska gje eshte e vellezerve tane te nje gjaku
pershendetje dhe respekt larg percarjes nuk dote lejojme keto gjera te hijne ne popullin tone dote qendrojme bashke sikur kemi qenegjithmone te nje gjaku


Ata qe kan punu dhe luftu per atdheun ton ata sjan mirr me fe ne qaste lufte e ky debilli ket e ka ba ta arsyshme per perfitime racionale,prandaj ketu une u ndala se pse se meriton nje fetar,apo jo fetar i nje komuniteti me perqindje te aq te vogel te udhheq shtetin ,sepse ai esht i shitur kryekput,se sa per qe ka qen katolik as qe me ka interesu kjo mue edhe une e kam votu po kur te tjeret qeishin me ta ne krye u largun prej tij se ja si te thot ai ja te vrajke serbija.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyMon Aug 04, 2008 2:59 pm

E_Bukura, edhe une hyj ne kete grupin e dyte, pikerisht pse mendoj se nuk eshte dashur te ndertohet ne ate vend, e mbi rrenojat e shkolles me te vjeter ne Prishtine, e jo te parin, per arsye se nuk e ndihem i rrezikuar sic keni theksuar ju.
Edhe pse ne nuk i dime tendencat e tyre per qfare e kan ndertuar. Ndoshta kete e kane bere ti perqajne shqiptaret, ti shtyjne ata qe te merren vetem me fene, e ta lene anash Kombin, te na zhvendosin mendjen. Ndoshta!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyTue Aug 05, 2008 12:43 pm

Muhamet, me vjene mire qe nuk ndiheni i rrezikuar, por shqetesoheni per te njejten arsye sikurse une. Por do ju thoja atyre te cilet e ndiejne veten te rrezikuar, qe nuk keni nevoje. Pasi qe dihet mire se iku koha e imponimit, sa do te jete i madhe haraci. Shqiptaret do te mbesim te ketill cfare jane, me tri besime. Mund te jete e vertete ajo qe keni theksuar ju ne fund, prandaj edhe nuk duhet te bijm pre e provokime te ketilla, qe t'ju realizohet synimi i atyre te cilet jane nen "majen e ajzbergut".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyTue Aug 05, 2008 12:47 pm

E_Bukura shkruajti:
Muhamet, me vjene mire qe nuk ndiheni i rrezikuar, por shqetesoheni per te njejten arsye sikurse une. Por do ju thoja atyre te cilet e ndiejne veten te rrezikuar, qe nuk keni nevoje. Pasi qe dihet mire se iku koha e imponimit, sa do te jete i madhe haraci. Shqiptaret do te mbesim te ketill cfare jane, me tri besime. Mund te jete e vertete ajo qe keni theksuar ju ne fund, prandaj edhe nuk duhet te bijm pre e provokime te ketilla, qe t'ju realizohet synimi i atyre te cilet jane nen "majen e ajzbergut".

Mendime te pjekura e_Bukura dhe Muhameti...te njejten bindje kam edhe personalsht..
Nuk besoj kurre qe kombi shqiptar do te "devijoj" nga qendrimi i tij karrshi kombit dhe fese..dhe koordinimi i tyre ne menyre shume te sakt ..
Respekt per parafolësit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyWed Aug 06, 2008 1:48 pm

fatlum shkruajti:


Pik se pari si moderator i keti Forumi duhet te permbahesh pak nga keto fjal,sepse eshte shum ma ndryshe kur keto fjal i thot nje antar i thjesht siq jam une apo dikush tjeter sesa kur keto fjal i thot nje antar i stafit.

Askush mos te mendoj qe nje shqiptar Ateist apo edhe i Krishter eshte ma shqiptar se neve muslimanet.Premtim neve nuk na intereson shum qka kan ber arabet na intereson ajo se qka po bejm ne per vetveten tone.

Te shprehesh ate qka e ndien njeriu brenda tij ne nje forum qe eshte i dedikum per shprehjen e mendimeve te selicilt un nuk e shoh si nje propagand fetare apo poltike qfardo qofte.Eshte nje fakt i mir qe rinia qe ishte gati devijimit total i eshte kthy sod nje jete normale pa alkohol,pa drog,pa prostiucion(po flas per keta besimteret e rinje ),e mira e krejt kesaj eshte qe shumica e te rinjeve qe po i bashkohen Islamit qdo dit e me shum jan njerz te vetdijshem jan njerz te shkences jan Student.Pleqt i kan ber ball edhe komunizmit edhe ateizmit dhe sod jan ne rrugen e vertet dhe ska nevoj qe askush ti mesoj qka te bejn.

E falenderoj Zotin fuqi plot qe me beri te lind Shqiptar i besimit Islam,dhe qe me beri ta perjetoj Pavarsin e Shtetit te Kosoves.

A te paskam prek ne tel a? Eshte mendim im, mendim te cilin e shpreh ku do qe jame dhe askush s'ka te drejte t'me ndaloje. Qka kam thene une, qe si moderator duhet ti perbije fjalet, dhe dikush tjeter si antare i thjeshte paska te drejte te shprehet? Ku te kam ofendu ty, personalishte? Thjeshte e kam thene nje te vertete qe ty s'te pelqen dhe te djeg, dhe normal qe reagon ne kete menyre. Por qe mua, nuk me intereson aspak, perderisa kete edhe shumeqka tjeter u theme edhe ne sy personave te cilet e meritojne.
Qka me fol me ty me shume, perderisa ke keto mendime femijesh kur thua se " asnje shqiptare ateiste apo i krishter nuk eshte me shqiptare se ne muslimanet". Kesaj i thone...nuk mund te gjeje emer te pershtatshem, gjeje vete. Personat sikur ti, nuk din as me shume e as me pak se, me ra ne shahadet, edhe kete se bejne mire si duhet.

Jeni bere monoton, nuk e keni iden se me qfar syri shiheni nga njerezit tjere personat sikur ti, qe mundoheni ne qdo forme te dominoni me arsyetime palidhje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: q   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyFri Aug 08, 2008 12:02 am

Ndoshta ty premtim te dhem koka qe ka njerz qe mbrojn qendrimet e tyre por ky nuk eshte nje problem i imi aspak.Qendroj prapa gjith atyre qe kam then te pelqej ty apo jo nuk brengosem.

Mirpo ti si ,,moderator'' duhet ma shum mu marr me ecurin,mirmbajtjen e Forumit se sa diqka tjeter.Thjesh mendoj se duhet me mbajt nje qendrim si staff e jo me shkru gjithqka lidhje e palidhje.

me duhet ta cek edhe nje her ate qka kam shkrujt me heret,,Te shprehesh ate qka e ndien njeriu brenda tij ne nje forum qe eshte i dedikum per shprehjen e mendimeve te selicilt un nuk e shoh si nje propagand fetare apo poltike qfardo qofte.Eshte nje fakt i mir qe rinia qe ishte gati devijimit total i eshte kthy sod nje jete normale pa alkohol,pa drog,pa prostiucion(po flas per keta besimteret e rinje ),e mira e krejt kesaj eshte qe shumica e te rinjeve qe po i bashkohen Islamit qdo dit e me shum jan njerz te vetdijshem jan njerz te shkences jan Student.Pleqt i kan ber ball edhe komunizmit edhe ateizmit dhe sod jan ne rrugen e vertet dhe ska nevoj qe askush ti mesoj qka te bejn.''

Mos me mbaj ti mua ligjewrata se adi apo nuk di une diqka per Shahadetin apo per kombin...mos me shit men ketu ti qe e ruan shqiptarin ne Kosove apo ne Shqiperi eja dhe e mbajn se bashku shqiptarin ne Medvegje ku 65 % jan serb.Une krenohem me vetveten se jam nje shqiptar me te gjitha tiparet e shqiptarit,,besnik,mikprites,atedhetar''

Nuk eshte veshtir mi shkru disa fjalketu mbi shqiptarin ne nje Forum,,Shqiptarin eshte veshtir me rujt jasht kufijve etnik teKosoves dhe Shqiperis,pra eshte veshtir me rujt ne Maqedoni,Mal te Zi,Serbi e Greqi.

Premtim pse je Moderator i keti Forumi mos mendo qe je dikushi sepse thjesht te rrespektoj si individ mirpo per diqka tjeter jo.Nuk me intereson se si me shikojn disa te pafe,me intereson vetum ajo se qfar jam dhe te jesh i bindun se krenohem shum me ate qka jam.Te jesh i bindun se jam shum i vlersumprej njerzve te shkences dhe dijes ne veqanti prej ligjerusve te fakultetit ku une jam ne perfundim te studimeve masteer,dhe kjo per mua ka rendesi...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyFri Aug 08, 2008 1:08 am

Eshte nje fakt i mir qe rinia qe ishte gati devijimit total i eshte kthy sod nje jete normale pa alkohol,pa drog,pa prostiucion

Me duket fatlum se eshte kunderta, mos je ngatrruar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyFri Aug 08, 2008 1:37 am

Guximi po flasim ketu gjothmon per ata te rinje qe i jan kthy besimit ne Zot!

Nderimet e mija
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
Ariani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Male
Numri i postimeve : 25
Age : 43
Vendi : Prishtine
Registration date : 01/08/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyFri Aug 08, 2008 3:44 pm

Fillimi i ndërtimit të katedrales në Prishtinë, mu në vendin e shiollës së parë shqipe në kryeqytetin e Kosovës, është një qëllim me prapavijë politike dhe fetare. Ai që e ka vënë gurthemelin e kësaj katedraleje, Ibrahim Rugova, është përçarësi më i madh në mesin e shqiptarëve. Të ndërtohet një katedrale në një vend me mbi 98 për qind myslimanë, siç është Prishtina, kjo me të vërtetë nuk është asgjë tjetër përveç një përçarje mes tri konfesioneve që janë në Kosovë: myslimanë, katolikë dhe ortodoks. Përse nuk ndërtohet ajo katedrale, nëse veç është e nevojshme për t'u ndërtuar, në ndonjë vend tjetër në Kosovë, në ndonjë periferi të ndonjë qyteti tjetër, por ajo ndërtohet në Prishtinë, duke e rrënuar shkollën e parë shqipe në Prishtinë, kjo nuk do koment. Pra po shihet se farën e përçarjes Ibrahim Rugova e ka mbjellur edhe përmes kësaj forme. Përveç që e tradhtoi popullin shqiptar dhe Kosovën, Ibrahim Rugova e tradhtoi edhe popullin shqiptar mysliman, pra fenë islame, pasi që duke u konvertuar nga një mysliman në fenë e krishterë, Ibrahim Rugova po mundohet që t'ia imponojë edhe të tjerëve që të veprojnë sikurse ai, pra të tradhtojë kombin shqiptar dhe fenë islame!!! Mirëpo, nuk do t'ia arrijë, sepse edhe bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë Slobodan Milosheviqi, Mark Sopi etj. tashmë kanë vdekur, kështu që fara e përçarjes nuk do të mbijë kurrën e kurrën në mesin e shqiptarëve. Shqiptarët do të vazhdojnë të jetojnë ashtu siç kanë jetuar gjithmonë, me tolerancë fetare dhe ndërnjerëzore, duke u angazhuar në rend të parë për çështjen kombëtare shqiptare, por gjithmonë duke qenë në rrugën e Zotit të Madh, sepse pa ndihmën e tij kurrë nuk do të mundemi t'ia arrijmë qëllimit - realizimit të amanetit të dëshmorëve për një Kosovë të pavarur e sovrane dhe ribashkiin e të gjitha trojeve shqiptare në një Shqipëri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyMon Aug 11, 2008 12:50 pm

Fatlum, mos paragjyko aq shume se nje dite mund te nxe thuhe, dhe e then qafen ( e kisha fjalen per paragjykimet qe i ben Premtimit).

Te njejtin mendim ndaj edhe une me Premtimin, pak a shume. Sidomos aty kur keni thene se vetem shqiptaret e besimit islame jane me shqiptare se te tjeret...Ketu vec se keni treguar injorancen tende, dhe jo ate qe ju paraqiteni, si njeri i vlersuar nga njerez te mdheje, ligjerues etj. Do doja te theme edhe dy fjale ne lidhje me kete qe keni cekur, se jeni ne perfundim te studimeve master, por kam frike se eshte paksa heret. Varesisht prej kursit qe perdore ne replikat e ardhshme, ndoshta do ta theme.

Besimi eshte krejt dicka tjeter, nga ajo qe ti apo ndokush tjeter e ka keqinterpretuar dhe e keqtranspeton.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyTue Aug 12, 2008 3:53 pm

fatlum shkruajti:
Ndoshta ty premtim te dhem koka qe ka njerz qe mbrojn qendrimet e tyre por ky nuk eshte nje problem i imi aspak.Qendroj prapa gjith atyre qe kam then te pelqej ty apo jo nuk brengosem.

Mirpo ti si ,,moderator'' duhet ma shum mu marr me ecurin,mirmbajtjen e Forumit se sa diqka tjeter.Thjesh mendoj se duhet me mbajt nje qendrim si staff e jo me shkru gjithqka lidhje e palidhje.

me duhet ta cek edhe nje her ate qka kam shkrujt me heret,,Te shprehesh ate qka e ndien njeriu brenda tij ne nje forum qe eshte i dedikum per shprehjen e mendimeve te selicilt un nuk e shoh si nje propagand fetare apo poltike qfardo qofte.Eshte nje fakt i mir qe rinia qe ishte gati devijimit total i eshte kthy sod nje jete normale pa alkohol,pa drog,pa prostiucion(po flas per keta besimteret e rinje ),e mira e krejt kesaj eshte qe shumica e te rinjeve qe po i bashkohen Islamit qdo dit e me shum jan njerz te vetdijshem jan njerz te shkences jan Student.Pleqt i kan ber ball edhe komunizmit edhe ateizmit dhe sod jan ne rrugen e vertet dhe ska nevoj qe askush ti mesoj qka te bejn.''

Mos me mbaj ti mua ligjewrata se adi apo nuk di une diqka per Shahadetin apo per kombin...mos me shit men ketu ti qe e ruan shqiptarin ne Kosove apo ne Shqiperi eja dhe e mbajn se bashku shqiptarin ne Medvegje ku 65 % jan serb.Une krenohem me vetveten se jam nje shqiptar me te gjitha tiparet e shqiptarit,,besnik,mikprites,atedhetar''

Nuk eshte veshtir mi shkru disa fjalketu mbi shqiptarin ne nje Forum,,Shqiptarin eshte veshtir me rujt jasht kufijve etnik teKosoves dhe Shqiperis,pra eshte veshtir me rujt ne Maqedoni,Mal te Zi,Serbi e Greqi.

Premtim pse je Moderator i keti Forumi mos mendo qe je dikushi sepse thjesht te rrespektoj si individ mirpo per diqka tjeter jo.Nuk me intereson se si me shikojn disa te pafe,me intereson vetum ajo se qfar jam dhe te jesh i bindun se krenohem shum me ate qka jam.Te jesh i bindun se jam shum i vlersumprej njerzve te shkences dhe dijes ne veqanti prej ligjerusve te fakultetit ku une jam ne perfundim te studimeve masteer,dhe kjo per mua ka rendesi...

Fatlum, perkundrazi me vjene mire kur takoj njerez qe nuk lekunden, por i mbrojen qendrimet e tyre. Mirepo, duhet dijtur se qka dhe si te mbrohet. Jo keshtu siq po mundoheni ju! Sepse po me ngjall noztalgji per femijerin time, kur mu teke diqka ( si qdo femije tjeter) s'ka pas kush qe ma ka lujte, veq ashtu siq kam thene une edhe pik, perndryshe buza ne vaje...Njejte je ka vepron edhe ti, vetem se ti nuk besoj qe qan, perveq se zihesh ne vete, kur dikush ta bon bajat apo thjeshte ti kundershton idet.
Une si "Moderatore" qe jam te pakten mundohem ti permbahem rregullave, dhe nuk e ofendoj asnje person, as edhe ty. Tjeter eshte kur flasim per ndonje teme, per katedrale e xhamija. Kam te drejte te shprehem si te dua une, pa me shkuar mendja per ty apo ke do tjeter se qka mendon per mu...
Une jam nga Kosova, konkretisht nga...fatmirsisht apo fatkeqesisht ketu kam lindur dhe kam ditur si te mbijetoj, sepse nuk kam lind as ne paris e as ne nju njork, qe t'me drejtoheni ne ate menyre dhe te beni ate lloj krahasimi. Por nuk pres me shume nga njerez si ju.

Une e shpreha mendimin tim, te cilin e kam thene jo vetem ketu po ku do qofte edhe ne sy ju kam thene personave sikur ju. Ndersa ju vazhdoni edhe me tej, dhe mundohuni te qoni pluhur ne uje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyFri Aug 15, 2008 12:46 am

Premtimi shkruajti:
fatlum shkruajti:
Ndoshta ty premtim te dhem koka qe ka njerz qe mbrojn qendrimet e tyre por ky nuk eshte nje problem i imi aspak.Qendroj prapa gjith atyre qe kam then te pelqej ty apo jo nuk brengosem.

Mirpo ti si ,,moderator'' duhet ma shum mu marr me ecurin,mirmbajtjen e Forumit se sa diqka tjeter.Thjesh mendoj se duhet me mbajt nje qendrim si staff e jo me shkru gjithqka lidhje e palidhje.

me duhet ta cek edhe nje her ate qka kam shkrujt me heret,,Te shprehesh ate qka e ndien njeriu brenda tij ne nje forum qe eshte i dedikum per shprehjen e mendimeve te selicilt un nuk e shoh si nje propagand fetare apo poltike qfardo qofte.Eshte nje fakt i mir qe rinia qe ishte gati devijimit total i eshte kthy sod nje jete normale pa alkohol,pa drog,pa prostiucion(po flas per keta besimteret e rinje ),e mira e krejt kesaj eshte qe shumica e te rinjeve qe po i bashkohen Islamit qdo dit e me shum jan njerz te vetdijshem jan njerz te shkences jan Student.Pleqt i kan ber ball edhe komunizmit edhe ateizmit dhe sod jan ne rrugen e vertet dhe ska nevoj qe askush ti mesoj qka te bejn.''

Mos me mbaj ti mua ligjerata se adi apo nuk di une diqka per Shahadetin apo per kombin...mos me shit men ketu ti qe e ruan shqiptarin ne Kosove apo ne Shqiperi eja dhe e mbajn se bashku shqiptarin ne Medvegje ku 65 % jan serb.Une krenohem me vetveten se jam nje shqiptar me te gjitha tiparet e shqiptarit,,besnik,mikprites,atedhetar''

Nuk eshte veshtir mi shkru disa fjalketu mbi shqiptarin ne nje Forum,,Shqiptarin eshte veshtir me rujt jasht kufijve etnik teKosoves dhe Shqiperis,pra eshte veshtir me rujt ne Maqedoni,Mal te Zi,Serbi e Greqi.

Premtim pse je Moderator i keti Forumi mos mendo qe je dikushi sepse thjesht te rrespektoj si individ mirpo per diqka tjeter jo.Nuk me intereson se si me shikojn disa te pafe,me intereson vetum ajo se qfar jam dhe te jesh i bindun se krenohem shum me ate qka jam.Te jesh i bindun se jam shum i vlersumprej njerzve te shkences dhe dijes ne veqanti prej ligjerusve te fakultetit ku une jam ne perfundim te studimeve masteer,dhe kjo per mua ka rendesi...

Fatlum, perkundrazi me vjene mire kur takoj njerez qe nuk lekunden, por i mbrojen qendrimet e tyre. Mirepo, duhet dijtur se qka dhe si te mbrohet. Jo keshtu siq po mundoheni ju! Sepse po me ngjall noztalgji per femijerin time, kur mu teke diqka ( si qdo femije tjeter) s'ka pas kush qe ma ka lujte, veq ashtu siq kam thene une edhe pik, perndryshe buza ne vaje...Njejte je ka vepron edhe ti, vetem se ti nuk besoj qe qan, perveq se zihesh ne vete, kur dikush ta bon bajat apo thjeshte ti kundershton idet.
Une si "Moderatore" qe jam te pakten mundohem ti permbahem rregullave, dhe nuk e ofendoj asnje person, as edhe ty. Tjeter eshte kur flasim per ndonje teme, per katedrale e xhamija. Kam te drejte te shprehem si te dua une, pa me shkuar mendja per ty apo ke do tjeter se qka mendon per mu...
Une jam nga Kosova, konkretisht nga...fatmirsisht apo fatkeqesisht ketu kam lindur dhe kam ditur si te mbijetoj, sepse nuk kam lind as ne paris e as ne nju njork, qe t'me drejtoheni ne ate menyre dhe te beni ate lloj krahasimi. Por nuk pres me shume nga njerez si ju.

Une e shpreha mendimin tim, te cilin e kam thene jo vetem ketu po ku do qofte edhe ne sy ju kam thene personave sikur ju. Ndersa ju vazhdoni edhe me tej, dhe mundohuni te qoni pluhur ne uje.

E mira e krejt kesaj eshte qe ska arrit askush me ma ba ,,bajat'' siq shprehesh ti i nderuar.Sa i perket rregullave mundeni mi analizu dhe jam me se i bindun qe si kam thy asnjeher ndonse ato rregulla fatkeqesisht thehen nga disa antar te stafit me disa shprehje te ulta dhe jo njerzore...

Do isha shum i lumtur te isha femij dhe ta jetoj jeten ashtu pa brenga mirpo vitet po ecin,ndonse jam shum i ri ne moshe ende ,e falenderoj pik se pari Zotin pastaj edhe familjen qe me kan mundesuar te jem ketu ku jam sod dhe jam shum i knaqur per ket.


Une do mbes me qendrimet e mija pa marr parasysh qka mendon ti apo dikush tjeter...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
Vizitor
Vizitor
avatar



Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyWed Aug 20, 2008 8:04 pm

Bajat ja bej sa here qe du dhe kujt du, dhe nga ky reagim i juaj e kuptova se u vut ne siklet dhe treguat veten! Nuk te thashe ty qe i keni thy rregullat, perkundrazi mu drejtove mu qe i kam thy rregullat. Ku sipas teje, i paskam thy? Aty ku kam thene se " jeni be te tepert ju fetare;kurani, kurani, kurani, feja, feja, feja, etj"? Nese mendon per kete, atehere nuk e kam fy aske e as ty jo. Po nese ti i merre persiper gjerat qe s'te takojne, ateher s'kam qka te bej.

....Vazhdo falendero zotin, fen, pejgamberat, e dreqnit eshte pune per ty, mu nuk me pengon. Per veti e ke ti, sikur qe kam une per vete. Nuk ke thene asgje per temen, edhe pse ke pas mundesi. Por i till duhet te jeni ju, pritni nje momente vetem te kapeni per diku ( ku smund te mbaheni) vetem e vetem te jeni ne qender te vemendjes. Por keni gabuar adresen!

Suksese dhe mbetesh i respektuar ne fund te fundit, vetem per faktin se shkruan shqip.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luan mreti
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyWed Aug 20, 2008 8:47 pm

un mendoj se askun ne bot te qutetrume nuk i prishin shkollat te nrtojn katedrala a po gjamija, um mendoj dhe shum jom i bindun se katedrella ka pas vend me te mir ku te ndrotoje si per shamel ne vertenik ku ka mjaft hapsir dhe per parking, por ne qender te qytetit te ndrtoje katedrale dhe te renohen 3 drtesa me 5 katshe dhe shum lokale afariste dhe shum duqane, dhe te jesin pronaret pa pun dhe puntoret si punojn ne keto duqane asht apsurt, besoj se dhe ju antar te nderuar besoj e dine kua qellimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyWed Aug 20, 2008 11:38 pm

Nuk ke kapcitet te trurit me ma ba mu bajat nese veq me je drejtu mua.


Kur'Ani i nderuar per mua eshte ligj,kushtetut apo si dush quaje,dhe aspak nuk me intereson qka mendojn te tjeret.Ma e pakta qe dua te bej eshte te jem ne qender te vemendjes paske keqkuptu.

Ike thy rregullat disa her tu i ofendu ata fetaret siq i quan ti.

Po luan_mreti rrenohen shkolla rrenohen edhe lokale(se pak ka te pa pun duhet me rrit ende numrit derisa nje dit te plas ndonje kriz humanitare) sepse duhet te ndertohet nje katedrale kjo ndodh vetum ne Kosove se askund tjeter mir e ke then edhe ti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
Vizitor
Vizitor
avatar



Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptySun Aug 24, 2008 7:49 pm

O i nderum, nuk te jam drejtu ty aspak. Jeni ju, ai i cili keni ndery masi qe une kam shkru dhe e ke marr persiper. Nuk kam asgje kunder teje, se ne momentin qe kam diqka ta theme haptas. Ne regull, nuk te thashe asgje, qe ta len kurani. Per ty eshte ligje, kushtetut e gjithqka. Per mua eshte liber...
Ku edhe si i paskam ofendu fetaret? Njehere e di ne kete forume qe kam be diqka te ketill. Edhe ate e kam be, sepse kam qen i detyruar. Mund te hyne tek tema e "Che Guevares" e gjen aty diku ku i kam thene Xhavos ne nje momente " Muhamed m..." Edhe nuk pendohem per asnje momente.

Ne te kunderten, nese ti me ke percjell qe moti ne kete forume, dhe ke antipati per mua, vetem e vetem se nuk e pranoje kuranin ashtu siq e paraqitni, apo nuk e pranoje fes islame e qdo fe tjeter ashtu siq e paraqesin, ateher eshte tjeter probleme dhe te kuptoje shume mire.

...Ky jam UNE!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Riki30
Admin
Admin
avatar


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 48
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptySun Aug 24, 2008 11:52 pm

Te rrim shtremt e te flasim drejte Katedralja vendin nuk e ka aty mu ne mes te Prishtines ne zemer te qytetit , por ket "dhurate" e kemi nga ish presidenti ai e qiti gurthemelin dhe nese e mbani mend Ismet Beqiri ka qen kunder dhe Rugova e ka kercenu me largim nga posti nese e refuzon nje gje te tille , te prishen gjith ato lokale shum shum mekat i madh per ata njerez qe mbajn familjet por siq e dini edhe vet gjithqka eshte e mundur jetojme ne Kosove .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyMon Aug 25, 2008 12:35 am

Rastesisht e pash ne Lajmet e se shtunes 23 gusht 2008 e Televizionit Kombetar Alsat ne Shqiperi se si qytetaret e Prishtines falen ne Temperatura deri ne 38 Grad Celsius ne qender te qytetit te Prishtines (ne rruge)ne munges objekteve fetare(Xhamive).Andaj ndertimi i Xhamive nuk shihet si diqka tjeter por thjesht si nje nevoj e keti populli.

Une edhe vet kam qen deshmitar disa her qe kemi kry obligimet fetare ne rrug,mbrapa Pallatit te Rinis ... e tje ne mot te ndryshem.Prandaj ai qe nuk e perjeton te falet ne shi,te falet ne temperatura te larta e te ulta nuk mund shum te fol per Xhamit sepse sju din rendesin atyre Xhamive.


rrespekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 EmptyFri Aug 29, 2008 4:02 pm

Disa fotografi per te par se si falen shqiptaret e Prishtines ne Qender te Prishtines afer Sheshit 21 mbrapa Pallatit te rinis.

Duke u mbledhur per te kry Namazin e se Premtes:
Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Imag0058dq8

Duke ndegju Ligjeraten(hytben) e Imamit-Hoxhes Prof .Dr.Shefqet ef Krasniqi

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Imag0059ho5


Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Imag0060kh8

Duke u pregadit per Namaz
Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Imag0061ho0

Pas perfundimit te Namazit

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Imag0062uj3

Keshtu falet namazi i se Premtes qdo jav ne Kryeqytetin e Republikes se Kosoves pa marr parasysh a eshte kohe e nxet,eshte shi apo edhe bor.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
Sponsored content





Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 8 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE
Mbrapsht në krye 
Faqja 8 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Ndertimi i katedrales ne Tirane
»  NDERTIMI I PIRAMIDAVE
» PETICION - Ndertimi i sheshit Artim Jashari ne Mitrovice
» Demonstro me 2 dhjetor ne Prishtinë
» Arrestim ne Prishtine nga EULEX

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: