Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE

Shko poshtë 
+31
meli
Epik
fina
echo
murturi
loredana
zeriatdheut
MUHAMETII
USHTARILIRIS
Mergimtari
sara23
interesant
E_Bukura
rolling
Euridika
rroni
xhavo_
gjakushi
Guximi
luan mreti
fi2a1
Leka i Madh
idol
shaban cakolli
tom sojer
Beton
Anna
Sy kaltri
Kosovarja
Sofra
fatlum
35 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar



Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyTue Jun 03, 2008 2:54 pm

Idol, tani te kuptoj shume mire, dhe perpos shkrimit te pare ne kete tem, me pas te kam kuptuar ndryshe, pra siq te kuptoj ne shkrimin e fundit. Qe jeni nje person i cili e dini qe ekziston e bardha dhe e zeza, te cilat arrini ti kuptoni dhe dalloni, ne ndryshim nga disa te tjere, dhe per kete ju vlersoje shume. Pak a shume jemi te njejte, sepse nuk jam kunder feve te ndryshme, por jam kunder extremistave, te cilet shume gjera i len anesh apo i len si sekondare, dhe primare per ta eshte feja dhe vetem feja.

Padyshim qe jeni i falur nga une dhe nga E_bukura poashtu, sepse te gjithe ngutemi, gabojme nganjeher ( edhe une shpesh), por eshte mire qe nga keto gabime te mesojme dhe mos ti perseritim te njejtat gabime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 8:04 pm

E tmerrshme eshte qe eshte ndertuar katedralja mu ne themelet e shkolles me te vjeter te Prishtines, e po ashtu edhe ne qender te saj. Kur kihet parasysh se katedralet ndertohen ne periferi te qyteteve e jo ne qender te tyre.
Por edhe duke pasur faktin muslimanet ende falen ne rrug e balte, ky ndertim ka qene fare i panevojshem sepse ne Prishtine nuk e besoj se jetojne me shume se 2-3% katolik, duke pasur parasysh se muslimanet perbejne mbi 95%.

Pershendetje, pa keqkuptime, prap jemi vllezer shqiptar musliman e katolik!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 9:08 pm

hahha

shume u qudita kur e pash qe e kundershtive aq shuem ndertimin e nje objekti fetar por deri ne fund te postimit e pash qe krejt kjo paska qene per shakka se nuke shte ndertuar nje xhami ppor nje kishe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 9:17 pm

E pse e tmershme kur ne kemi edhe vellezrit KATOLIK per ju eshte e tmershem muhameti a sepse jeni percares keshtu ju meson kurai juaj apo muhamedi e pse ju i ndertoni xhamijat ku doni e kur vine ne shprehje katedralja e velezerve katolik ti opaaaaaaaaa hap goje te vjen apetitit ate hahen burekat e nxet muhameti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana


Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 9:51 pm

hehehehe.. une mendoj se kosova asht ni vend se po don me hi ne europ e europa nuk ma merr mendja se ka diqka kunder katedrales edhe ajo katedrala nuk lyp bre as me hanger as me pi thjesh qendron ne nje vend edhe i jep bukuri prishtines sikur po i japin xhamijat. ktu po shifet sa ka toleranc ndermjet shiptarve kur vjen puna tek fet.
nuk tham mos me besu bre ne zot ama mos u mundoni ju moslimant mu ba ma musliman se hoxha, edhe ju katolikt ma katolik se papa. nuk shkon ashtu. une mendoj se ajo kish ka drejt mu ndertu se po jeton nja pakic krishtere ne ks mos na harroni ok??
respekt per gjith ata se kan toleranc edhe respekt per gjdo feh. edhe keqardhje per ata se mundohen mi ba krejt mosliman apo katolik!! me kan na shiptart te fort me te hujt sikur jemi nermes veti punt shum ma mir i kishim.
teper te mir jemi na qar poplli egoist jemi. kaq per ket tem!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 9:53 pm

Jo jo zotri rolling, nuk eshte fjala qe te ndertohet nje xhami, por une besoj se nuk eshte dashur te rrenohet shkolla shume e nevojshme, dhe te ndertohet nje katedrale e panevojshme, por kjo katedrale mendoj se eshte ndertuar ti provokoj shqiptaret te komunitetit musliman, dhe te shtyjne konflikte nderfetare, por ne muslimanet duhet te jemi shume vigjilent e mos te bim pre e provokimeve te atyre qe nuk ia duan te miren ketij vendi. Prap duhet te dalim tek tradhtari rugova i cili e vuri gurthemelin, me cellim qe shqiptaret te perqahen.

zeriatdheut, une nuk them se katoliket nuk duhet te ndertojne objekte fetare te tyre, por ata duhet te ndertojne ne ato vende ku duhet, e jo te rrenojne shkollen me te vjeter te Prishtines, plus ne qender te Prishtines perballe Universiteteit te Prishtines e Biblotekes Kombetare.
Por duhet rikujtuar edhe fakti tjeter se nuk eshte e nevojshme qe ne qender te kryeqytetit te ndertohet nje katedrale aq e madhe, kur kihet parasysh se as ata katedrale me hapsire me te vogel nuk e mbushin as edhe nje ren.

Pershendetje

RROFTE BASHKIMI KOMBETAR SHQIPTAR!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana


Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:01 pm

MUHAMETII shkruajti:
Jo jo zotri rolling, nuk eshte fjala qe te ndertohet nje xhami, por une besoj se nuk eshte dashur te rrenohet shkolla shume e nevojshme, dhe te ndertohet nje katedrale e panevojshme, por kjo katedrale mendoj se eshte ndertuar ti provokoj shqiptaret te komunitetit musliman, dhe te shtyjne konflikte nderfetare, por ne muslimanet duhet te jemi shume vigjilent e mos te bim pre e provokimeve te atyre qe nuk ia duan te miren ketij vendi. Prap duhet te dalim tek tradhtari rugova i cili e vuri gurthemelin, me cellim qe shqiptaret te perqahen.

zeriatdheut, une nuk them se katoliket nuk duhet te ndertojne objekte fetare te tyre, por ata duhet te ndertojne ne ato vende ku duhet, e jo te rrenojne shkollen me te vjeter te Prishtines, plus ne qender te Prishtines perballe Universiteteit te Prishtines e Biblotekes Kombetare.
Por duhet rikujtuar edhe fakti tjeter se nuk eshte e nevojshme qe ne qender te kryeqytetit te ndertohet nje katedrale aq e madhe, kur kihet parasysh se as ata katedrale me hapsire me te vogel nuk e mbushin as edhe nje ren.

Pershendetje

RROFTE BASHKIMI KOMBETAR SHQIPTAR!

po bre se shum jan tu msu rinija shiptare. edhe qato shkolla se i kemi po vjen koka mi mshel krejt me dallavere edhe te falet nota nese je femen e bbukur edhe i plotson do kushte tjera. shkolla te ban inteligjent ama njeri nuk munet met ba nese nuk je vet, nese nuk njeh respekt, toleranc, etj..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:01 pm

E pse car te keqe ka katedralja e sikur te ishte nje xhami dote thoje ok e shef se ju si jeni percares pse keshtu a thoni jane shpijt e zotit po andaj pse e kundershtoni shpine e zotit e cfar provokimi munde te jete katedralja ku une e dij qe ka vellezer te nje gjaku katolik aspak nuk mundet te me pengoj apo provokoj nje gje e tille sepse respekti eshte ndaj kombaseve te mi katolik e sikur moste ishin katolike ather ngrihet zari po jo me shpifjet tuaja raciste dhe diskriminuese qe te pretendon per vete ske faij jo ju kane mesuar sheiket e iranit keshut por kur thuaata nle tendertojne ne vende ku ku duhet edhe ata e ndej veten shqiptare sa ti e sa une edhe ata kane dhane gjak si ti edhe si une per kosove ateher ketu shifet dallimi i racizmit tuaj i nderuar kjo eshte mekati ki eshte kurani i juaj
shnet mos me tregoni me peralla ok se qorbat i kemi ngrene njeher te nxeta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi


Male
Numri i postimeve : 517
Age : 48
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:01 pm

Pershendetej-Ne realitet nuk mund te lejohet apo te ndalohet nje gjami apo kish,ne qofse mungojn ende 100 shkolla,njerzit fetar kan mundsi per nje koh te shkurt te falen ne gjamija dhe oborret e saj deri sa te ndertohen shkollat.
Po ajo qe po shqetson njerzit esht se,pse?po ndertohet ne vend te shkolles ,dhe ajo sduhet te financohet nga shteti deri sa ende mungojn shkollat .
Pra problemi ka nis kur ka qen aj debilli rugova se ai gjithmon ka dashtur diqka qe qon uj ne mulli te huj para shkolles kishen me ja maru atij e papa kerkund.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana


Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:03 pm

murturi shkruajti:
Pershendetej-Ne realitet nuk mund te lejohet apo te ndalohet nje gjami apo kish,ne qofse mungojn ende 100 shkolla,njerzit fetar kan mundsi per nje koh te shkurt te falen ne gjamija dhe oborret e saj deri sa te ndertohen shkollat.
Po ajo qe po shqetson njerzit esht se,pse?po ndertohet ne vend te shkolles ,dhe ajo sduhet te financohet nga shteti deri sa ende mungojn shkollat .
Pra problemi ka nis kur ka qen aj debilli rugova se ai gjithmon ka dashtur diqka qe qon uj ne mulli te huj para shkolles kishen me ja maru atij e papa kerkund.

nuk asht bre puna tek shkolla muhamet banu real edhe trego drejt se ka dhem dhami shkon guha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:09 pm

hahaha

JU ENDE NUK E KUPTONI TERMIN RACIST.

Sa me vije keq. Po ne shqiptaret jemi te nje race, po qfare po flisni tani, te eshte humbur busulla, po dale e pusho pak se jeni lodhur.
Une nuk jam per rrenimin e shkollave, edhe po qe se ndertohet xhami e kish. Sepse kemi vende sa te duash, shyqyr Zotit. Por keta komunaret "tane", kerkesat e muslimaneve i refuzojne qe sa e sa vite, a nuk eshte e trupshme!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana


Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:12 pm

tregom a mashum ka kisha a gjamija ne ks?? a??
edhe qfar te drejta kemi na katolikt nese hine ne ket tem mashum se ju moslimant??
sa antar katolik jan ne parlament e sa musliman??
mos hina asaj teme ok? se shum gabim je?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:12 pm

loredana
bash real jam duke u treguar.
Se pari me ka penguar se eshte rrenuar shkolla.

Se dyti me ka penguar pse mu ne qender te Prishtines.

Dhe tek se treti, ja kam parashtruar pyetjen vetes pse jo xhami por kishe, kur dihet se ne jemi shumice.

Kjo eshte e verteta loredana
Mbrapsht në krye Shko poshtë
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana


Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:15 pm

bravo shum tolerant kokshe e qashtu nuk je ka tregohesh fer hiq po nejse kryesorja ajo asht ndertu hahaha... Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:15 pm

haaaha po njeher u ngriten katoliket me bere nje katedrale dhe hape dhemet ti tani sa xhamija ka prishtina une kure se di qe shqiptaret me fe katolike te kundershtojne e ti tani
si thote loredana ka dhem dhemi shkone gjuha e vertet ashtu eshte
po po e turpeshme eshte te flasesh kunder shpise se zotit kjo nuk eshte turp per ty a
une kame pushu bile shume zoterote dhe bosullen e njof mire por nuk i njofe padrejtesite tua
nese komunaret e kane pare te arsyeshme lete behet pse jo
pse ti hap dheme pse
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:18 pm

K ush jemi ne dhe ju qa eshte kjo a nuk eshte turp kur thua ne shumice e ato pakic o njeri e keni humb rugen ne obor ose e keni gabu forumin shoki ketu eshte forumi BASHKIMI KOMBETARE nuk ka ne edhe ju turp muhameti turp te kesh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:22 pm

Te nderuar antare nuk jam kunder asaj qe eshte ndertuar ,jam kunder asaj qe nuk kemi nevoi per kisha e xhamia.
Kemi nevoi per Univerzitete ,shkolla ,etj... e jam kunder ketyre ndertimeve te pa vlera fare,bile bile shume afer Univierzitetit ky ndertim nuk tingellon aq mire apo hiq aman ,me mire do te ishte te ndertohet nje Univerzitetet se sa nje Katedrale .

Mirkuptime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:34 pm

MUHAMETII shkruajti:
Jo jo zotri rolling, nuk eshte fjala qe te ndertohet nje xhami, por une besoj se nuk eshte dashur te rrenohet shkolla shume e nevojshme, dhe te ndertohet nje katedrale e panevojshme, por kjo katedrale mendoj se eshte ndertuar ti provokoj shqiptaret te komunitetit musliman, dhe te shtyjne konflikte nderfetare, por ne muslimanet duhet te jemi shume vigjilent e mos te bim pre e provokimeve te atyre qe nuk ia duan te miren ketij vendi. Prap duhet te dalim tek tradhtari rugova i cili e vuri gurthemelin, me cellim qe shqiptaret te perqahen.

RROFTE BASHKIMI KOMBETAR SHQIPTAR!
une shume e kundershtoj rrenimin e shkolles, por ti pate thene qe musliament po falen ne balte dhe kjo po le te kuptohet qe ti kerkove te ndertohet nje xhami, rugova pasi qe e nderroi fene filloi ta beje nje vend nga ku do te mundohej ta konverotntegjithe popullin qe faleshin 5 here ne dite dhe gjate kohes se nuk faleshin e ndjeknina te ose e puthnin fotografien e tij(nga kjo le te kuptohet qe rugova e ka ditur qe populli me shuem beson ne babadimer se ne zot)

vdekje atyre qe mundohen me ane te fese ta perqajne popullin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:35 pm

J o beton ketu eshte ne pyetje pse u be katedralja dhe pse nuk u be xhamija se a qene ne plane xhamija e eshte be katedralja nuk eshte ne pytje se shkolla\ se as qe kan dashte me nij per shkollen .
por disa vampira i hapin dhemet thone qe jo pse katerale tuj shkel mbi te drejten e velleerve katolik kjo eshte demokracija e tyne une te kem e ti jo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:40 pm

loredana tha:
"bravo shum tolerant kokshe e qashtu nuk je ka tregohesh fer hiq po nejse kryesorja ajo asht ndertu hahaha... Razz"
humorin intersant e paskenit. Por une vetem te verteten e kam thene dhe asgje me shume.

zeriatdheut Prishtina ka xhamia shume sepse njerezit i vizitojne ato, madje madje nuk ka vend te xhumave se ku te falen qytetaret.
E ju mos i keqinterpretoni fjalet, une nuk jam kunder te ndertohen kisha, larg asaj, ne ua respektojme fene te tjereve.
Por me sa kam kuptuar ju nuk besoni ne Zot, atehere qfare perziheni tek kishat e xhamiat?

A besoni ne zot zeriatdhetut? Tregoni qarte, PO o JO?

Beton ka nevoje per xhamia si nuk ka. Duhet qe edhe shpirtin ta ushqejme me dicka o zotri, se nuk behet ndryshe.
Ashtu sikurse e ushqejme mendejen me meditim, lexim e studim, trupin me produkte te ndryshme ushqimore, edhe shpirtin duhet te koptojme se duhet te ushqejme me dicka.
E ushqimi i shpirtit eshte besimi se nuk ekziston Zot tjeter perveq Allahut, dhe se Muhamedi a.s. eshte i derguari i Tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:44 pm

Mendoj se polemika kryesore eshte fakti se per tu ndertuar kjo katedrale ne mes te Prishtines ,u desht qe te rrenohet nje shkollë e mesme ne menyre qe ti lirohet vendi i ndertimit te Katedrales dhe duke e veshtirsuar gjendjen e shkollave per nexenesit .

Kjo eshte ajo qe do duhej te preokupohemi te gjithe ngase
Neper shkollat e Prishtines zakonisht paralelet apo klasat i kane nga 40 nxenes per klas sa qe pamundesohet mesimi kualitative ne ato kushte...d.m.th ne vend se te ndertohet nje shkollë ndersa eshte e kunderta rrenohet shkolla dhe mbi te ndertohet Katedralja....???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:48 pm

haahahhahaah a pak po te duket fusha e kosoves me be buke me u ushyer a
a vetom prapanicen perpjet e ushqen shpitin a hajt more shoki lej keto pallavra se me i kane lone xhamijat ska vetem pleq di perdrim per salla sportesh o muhamet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 10:58 pm

Tash e vertetuat se jeni totalisht i painformuar rreth fese Islame.
Po kush te ka treguar se shkojne vetem pleqet ne xhamia o zotri, po mos flisni gjepura, shkoni vizitoni te xhumave xhamite e Prishtines dhe nese nuk i gjen mbi 70% djem te ri, une me nuk do te shkruaj ne kete forum.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyWed Jul 30, 2008 11:46 pm

hahahah

eshte e vertete qe ne xhuma ka shume te rijne por nese i shikon ata te rinje se s sillen ne rruge vertete do ta kuptos qe ata nuk e dine pse shkojne ne xhami
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 EmptyThu Jul 31, 2008 12:21 am

MUHAMETII shkruajti:
Tash e vertetuat se jeni totalisht i painformuar rreth fese Islame.
Po kush te ka treguar se shkojne vetem pleqet ne xhamia o zotri, po mos flisni gjepura, shkoni vizitoni te xhumave xhamite e Prishtines dhe nese nuk i gjen mbi 70% djem te ri, une me nuk do te shkruaj ne kete forum.

Zoteri, sa xhamia ka Prishtina? Dhe, mundesisht sa persona aferisht mund ti pranoj brenda nje xhami?? Me duhen keto dy pergjigje.

Qka keni more qe jeni qu peshe e po doni me henger kryt e juaj, ju besimtaret ne pergjithsi pa bere dallime?? Nuk keni len vend pa perdorur menyra te ndryshme duke propagandu ( dhe keni harritur te keni sukses vetem tek nje pjes e vogel,pakica) ata te cilet jane te devijuar ( e kam fjalen tek rinia) sepse pleqte te gjithe shkojne ne xhami...Sidomos ne qabe, qofte edhe nese nuk ka kushte. Eshte bere ne trend kjo e fundit, ahahahah.

Kurani, kurani, kurani; islami, islami, islami, zoti, zoti, zoti........, na lodhet bre me keto mualife ( qe thone gjakova). Po qka benen more arabet deri sot?? As nje bisht te kacis nuk e marun deri me sot!!ahahahah.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE   Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE - Faqe 5 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ndertimi i Katedrales ne PRISHTINE
Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Ndertimi i katedrales ne Tirane
»  NDERTIMI I PIRAMIDAVE
» PETICION - Ndertimi i sheshit Artim Jashari ne Mitrovice
» Demonstro me 2 dhjetor ne Prishtinë
» Arrestim ne Prishtine nga EULEX

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: