Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Fjale te urta popullore...

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 3:14 am

Më mirë është të dështosh në origjinalitet sesa të fitosh në imitim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 3:14 am

Nëse nuk e kontrollon mendjen tënde nga vetja jote, dikush tjetër do ta kontrollojë atë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 3:14 am

Njeriu i zgjuar e përshtat vetveten me botën, i marri tenton ta përshtasë botën për vete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 3:15 am

Ata që ngriten për hiçgjë, biejnë për çfarëdo gjë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 3:15 am

Një qen leh për diçka dhe 100 tjerë lehin se e kanë dëgjuar lehjen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 3:15 am

Çuditem me njerëzit që frikësohen nga idetë e reja. Ndryshe nga ata, unë frikësohem prej të vjetëruarave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 3:16 am

Thuajse askush nuk e vëren se shumë njerëz harxhojnë energji të llahtarshmë për të qenë normalë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 3:17 am

Nëse nuk pajtohesh me një pikëpamje, bëhu gati ta sqarosh arsyen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 3:17 am

Përparimi pa ndryshime (përmirësime) është i pamundshëm. Ata njerëz që nuk mund ta ndryhsojnë mendjen e tyre, nuk mund të ndryshojnë asgjë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 3:18 am

Disa njerëz duke bërë me gisht ka dikush thonë: Ai njeri ende nuk e ka gjetur vetveten. Në fakt, vetvetja nuk është diçka që mund të gjindet, ajo formohet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 3:19 am

Nëse asnjëherë nuk humbesh, ka shanse që asnjëherë të mos gjindesh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 3:19 am

Shpeshherë njeriu niset të udhëtojë nëpër për ta kërkuar atë për të cilën ka nevojë dhe kthehet në shtëpi për ta gjetur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 3:21 am

Secili prej nesh ka një kontinent të pazbuluar në karakterin e tij. I bekuar është ai që tenton ta zbulojë atë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 3:21 am

Ai i cili i njeh të tjerët është i arsimuar, ndërsa ai që e njeh vetveten është i mençur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 3:22 am

Lejoje zemrën të të udhëheqë. Ajo pëshpërit, andaj dëgjoje me vëmendje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
L1ndush3
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
L1ndush3

Female
Numri i postimeve : 553
Age : 37
Vendi : Gjk
Registration date : 04/12/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyFri Apr 24, 2009 7:54 am

Po nuk e njohe hidherimin,nuk do te kuptosh dhe gezimin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptySat Apr 25, 2009 10:51 pm

Banu tradhetar nsaqit mu kan te dashurit e popullit
Ai qe din shume,flete dhe shume
Ai qe nuk din ,ska çka me fole
Budallen mos e vete se te tregon vete
Populli i budallem shkon neper dynja me shetit
Me roberue populli veteveten nuk ka as zot qe e shpeton
Ne ate shtet ku populli eshte i bashkuar ,aty eshte dhe perendija
Zoti thote kerkoje pavaresin edhe me shpate,nese rrine ,rrine edhe perendija
Vetem ata qe te njofin te spionoin tek armiku
I huai ja te tutet ja te marrohet
I yti as nuk te tutet as nuk te marrohet
Miku i mire te gjindet ne dakikun e fundit
Ruju se njerezit te shtypin kur ja ma se ngushti
Ka te atille qe te ndihmoin per te çnjerezua
E mira e dikujt eshte helem
Ata qe pasurohen,jan me armiq
Me ndjerse nuk fitohet patundshmerija
Ma mire me ndjerse e rahat,,se pasanik e me frige nga qeveria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 91
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptySat Apr 25, 2009 11:08 pm

Banu tradhetar nsaqit mu kan te dashurit e popullit
Ai qe din shume,flete dhe shume
Ai qe nuk din ,ska çka me fole
Populli i budallem shkon neper dynja me shetit
Ata qe pasurohen,jan me armiq


haxhi, te gjitha i lexova,keto ma lart smun i kuptova dhe nuk mu duken se tingellojne si fjale te urta.

nese shkruaj une apo dikush tjeter, ta tregojmë edhe të urtin kush na e la atë fjalë.

une e kam vetem një:

"nuk ka fis,pa një pis"

e ka thënë-lënë një burrë i madh që njihet nga burrat e atdheut, ai ishte

Metush Krasniqi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptySun Apr 26, 2009 3:05 am

Tupani rreh për ate që ka vesh.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptySun Apr 26, 2009 2:29 pm

an-di
Keto fjale te urta jan origjinal te mijat dhe mirrem qe 45 vjet me keso shkrime.Sofra te tha kush eshte bektesh i merr vesh.

Banu tradhetar nsaqit mu kan te dashurit e popullit
Ai qe din shume,flete dhe shume
Ai qe nuk din ,ska çka me fole
Budallen mos e vete se te tregon vete
Populli i budallem shkon neper dynja me shetit
Me roberue populli veteveten nuk ka as zot qe e shpeton
Ne ate shtet ku populli eshte i bashkuar ,aty eshte dhe perendija
Zoti thote kerkoje pavaresin edhe me shpate,nese rrine ,rrine edhe perendija
Vetem ata qe te njofin te spionoin tek armiku
I huai ja te tutet ja te marrohet
I yti as nuk te tutet as nuk te marrohet
Miku i mire te gjindet ne dakikun e fundit
Ruju se njerezit te shtypin kur ja ma se ngushti
Ka te atille qe te ndihmoin per te çnjerezua
E mira e dikujt eshte helem
Ata qe pasurohen,jan me armiq
Me ndjerse nuk fitohet patundshmerija
Ma mire me ndjerse e rahat,,se pasanik e me frige nga qeveria
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Banu tradhetar ndaqit mu kan te dashurit e popullit==PO te beja pyetje ty?Cili udheheqes shqiptar erdhi ne pushtet pa ndihmen e shkaut ?Ahmet zogu a nuk erdhi,Enver Hoxha a nuk erdhi,?A nuk eshte Sali Berisha ne pushtet pa ndihmen e serbeve ?A nuk jan kryetaret e kosoves me urdherin e shkaut ?:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ai qe din shume,flete dhe shume==Ai qe dine e nuk flete eshte tuci dhe pse mos me fole shume ?
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A nuk mjaftoin keto thenje qe edhe tjarat ti kupton ?
Tradhetarin edhe faktet nuk e bindin sepse tutet qe denohet me vdekje .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 91
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptySun Apr 26, 2009 5:28 pm

tung Haxhi K.

nuk mund te them që nuk i kuptova,së paku ma mirë se sofra i kam kuptuar por doja ta di se kush i ka shkruar. Hjekat tua i di permes teje... !

Sofres i them shyqyr qe i ka kuptuar ngase une te kam pyetur ty HAXHI.

flm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyTue May 05, 2009 10:55 pm

an-di
I nderuar Sofra e ka dite qe edhe ju i dini thenjet e mija,por ka dashur me te nxite qe te thuash diçka .Forumi eshte keshtu ne te kunderten mbetet pa shkrime !
Shumica jeni super,zoti ju bekofte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyThu Jun 25, 2009 4:23 pm

Njerzit jane kthyer ne automat ,kane krijuar makina qe jane sillen si njerez dhe njerez qe sillen si makina.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyThu Jun 25, 2009 4:26 pm

I adhuroj partite politike:jane te vetmet vende ku njerezit nuk flasin per politiken
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 EmptyThu Jun 25, 2009 4:28 pm

Dy veta mund te bien dakord per shume gjera.Por shpirterat e tyre jane si lulet,secila ka rrenjet e veta ne nje vend te percaktuar e askush nuk mund ti afrohet teper tjetrit pa braktisur rrenjen e vet,gje,qe sidoqofte,eshte e pamundur..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Fjale te urta popullore...   Fjale te urta popullore... - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fjale te urta popullore...
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: