Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës

Shko poshtë 
+80
detektivi
Driniiiii
......
rrimtaf
Tatoo
BashKom
Drini_ku
haxhiu
xhiti
xhema
Agrone
Qerim Klmendi
Muja e Halili
Medalim
Eklips
klodian
ngadhenjimi
Hamitmatjani
dezertori
Tigrina
sela-mi
ramadan mekaniku
Mirushe
Blerti_Gashi
martin
rinesa
Martina
Labinot Drenica
feratkoca
Delia
comeback
Eva0506
anila
katunariplak
Gjura
Nezir Myrta
ELIE
Luki
Ibrahim Rugova
Driola
Kushtrimi86
Mergimtari
Mysafir
Pirro i Epirit
Euridika
blerim
istogalia
stabili
Ademi85
njonidrenica
Arizona
paioni
Riki30
malesorja e Kosoves
MUHAMETII
Mister
metiii
fina
luan mreti
zeriatdheut
voglushja
murturi
petritkola
loredana
xhavo_
USHTARILIRIS
E_Bukura
Guximi
Xili
rolling
albin dibra
fi2a1
rroni
Ago Muji
Kosovarja
Tetovari
Sofra
Leka i Madh
Beton
Orfe@
84 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 20 ... 35, 36, 37
AutoriMesazh
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptyFri Nov 13, 2009 1:33 am

Qeveria shton përpjekjet për lirimin e Taçit

Ministri i Ekonomisë, Dritan Prifti, po përdor ish-punëtorët e ARMO-s, që janë pushuar nga kjo ndërmarrje, për të treguar se është e nevojshme që Rezart Taçi të lirohet nga burgu. Ish-punëtorët e ARMO-s kanë shumë muaj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi


Male
Numri i postimeve : 39
Age : 63
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptyFri Nov 13, 2009 12:57 pm

Bojkoto zgjedhjet mos voto.
po votove po tregon se ke shkele ne flamurin kuq e zi .
Po pranon bashkim vllaznimin e ri .
Po pranon heqjen e kombit idnetitetit .
PO shkele gjakun e deshmoreve betimin qe keni dhene .
Po mashtroni popullin -
Po perkrahni kolonine okupimin e huaj.
Po perkrahni politikanet e shitur servile tradhtare.
Po shkaterroni kombin shqiptare .
Po pranoni enklavat serbe ne mejdis te kosoves .,
Po coptoni tokat shqiptare.
Po, i thuani po okupimit .
Qfare dallimi ka kjo situat me situatat e kaluraa ku ishim te okupuar nga nazistet italianet turqit.
Jo votave jo .
Po vetem referendum per bashkim.
Te armatosemi te forcohemi te mbrojme atdheun te flakim tradhtaret nga atdheu yne.
Adem jashari eshte gjalle-
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shahini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
shahini


Male
Numri i postimeve : 195
Age : 43
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptyFri Nov 13, 2009 1:24 pm

Kasap populli nuk del me votue por keta parti kane miqasi dhe vetevotohen


Mos dilni ne votime o shqptar
,se e morret veten ne qafe perjete
mos e vrisni jeten tuaj o shqiptar mosni!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptyFri Nov 13, 2009 8:46 pm

RREJ, RREJ...SE DIÇ DO MBETET”


Faridin Tafallari | |
...Është motoja e politikanëve tanë “kosovar” në fushatën zgjedhore...
Eu, gjatë gjithë fushatës zgjedhore dëgjohet vetëm një fjalë, që me thënë të drejtën ma gërrith pak veshin...”kosovar...ne kosovarët...për kosovarët...”
E dimë se ka fjalor e fjalë në serbisht, turqisht, ka fjalor të gjuhës rome, boshnjake, etj... Kurse për krerët politikanë shqipëfolës nuk ka fjalor shqiptar, ka vetëm në atë “kosovar”!


E këta janë ata, që vetë i prijnë së keqes! Këtë emërtim, kosovar, serbët, me shekuj e kanë propaganduar për ne shqiptarët, që jemi denbabaden në trojet tona stërgjyshore, të shkëputura nga shteti amë me forcë, falë Serbisë e sllavëve te jugut dhe Evropës, gjithmonë të pa besë ndaj shqiptarëve!
E përse mos të thuhet, se e kanë propaganduar edhe kundër myslimanëve?! Se si po shihet, po del kjart, se këtu është më e keqja... ne jemi mysliman e jemi të “këqij”!!? Po qe mysliman ore...le të jesh evropian e shkuar evropianëve... po hë çfarë të thuash?!? Dashje pa dashje kështu mendon... aty po kapen, sa për të na lënë në errësirë...a ku di unë se ç’dreqin e mallkuar kanë me ne shqiptarët nga të dy anët e kufirit!!!
Po themi se përqindja më e madhe e kombit shqiptar na qenkan me fe islame...na e kanë imponuar me dhunë!? Ja po e marrim se na e imponuan pushtuesit shekullorë dhe ne shqiptarët në Ballkan, d.m.th. në Evropë, pjesa dërrmuese e pranuam...dhe çfarë të keqe ka?!?
Po çfarë ka më të veçantë, ta zëmë feja e krishterë, ajo katolike dhe ortodokse apo budizmi... a ku ta di unë sa fe të tjera!. Bash asgjë nuk ka më të mirë, apo ndonjë të veçantë... të gjitha janë në drejtim të besimit në një Zot!!!. Them se asgjë nuk kanë dhe as që kanë pasur ndonjëherë! Ne po shkojmë drejt qytetërimit, drejt civilizimit, drejt botës së përparuar dhe jo të kthehemi prapa në kohë...në mesjetë!!!
Ja, sot më 12.11 2009 u mor vendimi në Bruksel, (që për mua, nga njëherë, në disa vendime e tubime të tij, më ngjan me Beogradin e Serbisë, përsa i përket çështjeve të shqiptarëve) vendimi që Serbinë, Maqedoninë dhe Malin e Zi t’u njihet liberalizimi i vizave!... pa liberalizim vizash mbetën Shqipëria e Bosnja, myslimanët boshnjakë, e për Kosovën?!...Hiçgjë! Kështu,
ju, të “duruar kosovarë” pritni... se për ju nuk na bëhet vonë deri sa juve nuk po ju ngutet!!!???
Kështu pra, serbët dhe sllavët e jugut na kanë thënë e stërthënë, me vite e vite, se ne nuk jemi shqiptarë por, jemi shiftari-kosovari!!! Ka mund me ndodh gjithçka ndryshe por, vet me e pranu me dëshirë këtë të keqe, kjo nuk është parë as në ëndërr!!!
Fjala “kosovar” ka” buçitur” nga ekrani i RTK këta dy muaj, fare pa shkëputje, në fjalimet pompoze të politikanëve tanë “kosovarë” në fushatën elektorale...me premtime boshe...me rrena...me mashtrime, që nga drejtuesit e këtij shteti rakitik të Kosovës!?
Po afrohet dhe dita e votimit... ja më në fund kanë vendosur një pjesë e vogël të dalin në votime. Të parët janë politikanët pasanikë...të dytët... të afërmit e politikanëve, të privilegjuarit... Këto kategori njerëzish, e kanë me shumë zell, për të dalë në votime, sepse do t’i japin votën shefit të tyre...bamirësit të tyre!? Kurse të tretët janë një pjesë e të papunëve, e varfanjakëve, të cilët kanë mundur t’i gënjejnë e t’i mashtrojnë... se po qe se fiton ai, miku i tyre, që i “qan” zemra për ta... ai ka për t’i siguruar punë e jetesë më të mirë... por që nuk e kuptojnë të mjerët..se “miku”i tyre, sapo të marrë votën, d.m.th karrigen, as që i bjen mend e le më të kujtohet për ta!!!! O njeriu popull, a e kupton që premtimet e tyre janë vetëm rrena, rrena...se ata e njohin parullën e shëmtuar:”...rrej, rrej se diç do mbetet...” se ata dinë vetëm premtime në hava!!!
A e sheh që Kosovën po e kthejnë e po e shndërrojnë në pronë private? A e sheh që po hanë njëri tjetrin, kush e kush të zhvasë e të gllabërojë për vete? E ku pritet nga këta “trima” që ta ngrejnë zërin dhe të kërkojnë bashkimin e të gjitha trojeve etnike, shqiptare në një Shqipëri natyrale?
Jo, or jooo!... Këta push(ta)tetarë po ndjellin përçarje dhe akoma e më shumë po e ndajnë këtë vend...sipas krahinave…e tmerrshme...!!?
Por halli qëndron tek secili kryetar partie!? Kjo është më “shqetësuesja”... se, secili do që të fitoi... të dalë i pari, që ai të vjedhë... se atij të shkretit i duhen para…!?! ...Dhe ja ngatërresa, PDK thotë se unë duhet te jem në push(ta)tet (qe(n)veri)... se unë e fitova me luftë..., dhe së paku PDK-së i duhet patjetër edhe një mandat..sepse, o lum miku, nuk bënë vetëm me gjysmë mandati... LDK-ja habitet, se si ka mundësi... që te humbim ne... kur ne e mbajmë mirë dhe ecim në rrugën që na e la i “madhi” Rugova!?. Eh, për dreq... ne njëherë gabuam, që u bëmë bashkë me këta të luftës... se ne jemi rugovista dhe rruga e rugovizmit është një “rrymë “e re që po njihet në botë! Ndaj ne nuk e lëshojmë, qoftë, edhe me armë (arma e lutos)... dhe krismat në Deçan!
Po AAK, ku shefi i saj thotë se unë...unë duhet të bëhem... se unë e meritoj... se isha vetëm disa muaj kryemi... dhe më hoqën e më dërguan në Hagë... Unë pra nuk e shijova postin tim deri në fund të mandatit!
Kurse, ai i LDD thotë... si ka mundësi që unë...që jam më i mençuri nga gjithë të tjerët!?... unë duhet ta drejtoj këtë pushtet, këtë qeveri... dhe pos asaj e kam edhe AKR e cila i mbulon me para... se ai shefi i AKR i ka vëllezërit rusë dhe serb, ndaj ka me miliona euro! Ah, këta serbët kanë mjaft para sa për ta blerë kryesinë e Kosovës! Ndërsa shefi i AKR... jo ai nuk është dakord që partneri i tij, ai i LDD të bëhet më i madh se ky... jo, joooo, ky është ai, që duhet të jetë shef... se kështu e ka “porosinë” nga Rusia, motër e madhe e Serbisë!!!
Ja pra nuk gjejnë gjuhë të përbashkët këta politikanët tanë...sepse e kanë harruar gjuhën e popullit, gjuhën e bukur shqipe...dhe kanë mësuar gjuhën e “politikanit kosovar”, gjuhën e parasë, të gënjeshtrave,të rrenave, të mashtrimit, të pasurimit në kurriz të këtij populli të shumëvuajtur...Deri kur më kështu o populli im!!!???
Vërëjtje: Artikujt e botuar në albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmërisht mendimet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 54
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptyFri Nov 13, 2009 10:53 pm

LDK ka te drejte ti mbaje posteret e Rugoves por jo edhe te tjeret .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptyFri Nov 13, 2009 11:08 pm

tradhtare posteret e tradhtarit me te madhe shqiptare.
Njesoj si ldk ldd akr akk pdk nje m***....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 54
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptyFri Nov 13, 2009 11:22 pm

Rugova ishte politikani me i mire ne ballkan icili lirisht mundte krahasohet me lideret me te medhenje te historise se botes,.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptyFri Nov 13, 2009 11:50 pm

dikush ne astrali e dikush ne alask me pingvina!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptySat Nov 14, 2009 4:53 pm

Prof.Xhavit Dalloshi

Anëtarë i CDU Gjermani!



VOTONI PER KOSOVARIZMIN!

VOTONI PER MULTIETNICITETIN!



Për çdo dite nga Politikanet Kosovare President e Qeveri Lider te partive politike dëgjojmë thirrjet dilni ne zgjedhje!



Dilni ne zgjedhje votoni për ne !

Votoni për ne qe ishim dhe jena ne pushtet ,ne ju ,,sjellim mrekullia”!

Po këta janë Lider te partive politike qe me çdo kusht duan pushtetin!

Këta sa here qe afrohen zgjedhjet bëjnë premtime marramendëse ,premtime boshe rrena mashtrime!

Ju sjellim ketë ,bëjmë ketë ne ,,te mirë te qytetareve ne te mirë të Kosovës”.

Po fare të mire na sollën deri tash ! Premtojnë rryme 24 ore pune mirëqenie sociale te mira të tjera

Po qe 10 vite nuk pame as një rezultat konkret!

Këta kane sjell mirëqenie për veten e tyre për familjen e tyre po për qytetaret asgjë .

.

PO behet pyetja si mund ete sjellin te mira ata qe nuk ju sollën te mira qytetareve qe 10 vite qe ishin ne pushtet.

Si mund ti ndryshojnë gjerat ata qe nuk i ndryshuan qe 10 vjet e disa qe 20 vjet!

Ata janë prapë ata !

Këta rrejnë mashtrojnë manipulojnë votat prapë që të fitojnë.

Qytetare dole apo nuk dole ne votim ata kane fitoren te sigurt!

Edhe në zdgedhjet e kaluara këta ju premtuan ju mashtruan !Shumica e qytetarëve i thane jo zgjedhjeve atëherë po ata prapë edhe pa votën e juaj fituan.
Edhe në këto zgjedhje nuk do te votojnë mbi 70 % e qytetareve!


Fitorja e tyre është e sigurt se ata prapë vjedhin votat !

Për këta pushtetarë qe për çdo dite shkatërrojnë gjithçka që është shqiptare e votojnë edhe te vdekurit.

Këta mburren me te ,,arriturat e tyre antishqiptare” .

Këta na thonë se mos dalja ne zgjedhje i tregon botes se ne nuk jemi për ,,Demokraci” ,,Liri” .

Dëmtojnë imazhin e Kosovës Multietnike etj!

Dëmtojnë ,,Shtetin e Kosovës” kështu thoshte edhe Rrahman Morina Ali Shukriu etj që sot janë ne pushtet po nuk kane kontrolle ne te gjithë vendin!

Këta Lider te partive politike Kosovare *te cilët kanë hequr dorë me dëshirën e tyre prej identitetit shqiptare nuk ju vjen turp fare dhe këta thonë se Kosova është Multietnike !

Këtyre nuk ju vjen turp qe ne zyrat e tyre ne kuvend parlament ne për komuna te valon flamuri Multietnik ! E jo ai Kombëtare shqiptare!

Këtyre nuk ju vjen turp ta quajnë veten dhe popullin kosovare një term serbe!

Ne jemi shqiptare të Kosovës jemi shqiptare kemi një gjak shqiptari si ne Shqipëri Ilirid mal të zi Çamëri Preshevë e Bujanovc po jo kosovarë!

Këta me dëshire dhe mburren kurë veten e quajnë Ministrat kosovare politika kosovare TV kosovare shkollat kosovare spitalet kosovare Kali Kosovar Gomari kosovare e çka jo kosovare.

Po te dalësh ne zgjedhje çka fiton qytetari !

Asgjë nuk përfiton ti qytetarë!,Po me votën tënde përfitojnë partitë politike dhe liderët e saje.

Ata pasurohen edhe me shumë!

Me daljen ne zgjedhje qytetaret i tregojnë botes se ne përkrahim korrupsionin hajninë mashtrimin!

Me daljen ne zgjedhje i tregojmë botës se ne i shkojmë mbrapa Liderëve politik qe shkatërrojnë qenien shqiptare qe 20 vjet ,tregojmë se i shkojmë mbrapa mbrapa komunisteve Titisteve qe prej LKJ LKK vetëm emrin kane ndërruarën dhe prapë ata janë.

Ata te bashkim Vllaznimit.

Ku këtyre ju kane bashkëngjit edhe ata Lider te UCK qe kishin luftua për Bashkimin Kombëtare po tash lakmia, interesi ja ka bërë mendjen kos kështu që edhe këta janë bë si ata Komunistët e kuq te Titos e Millosheviqit.

Të dalësh në zgjedhje do të thotë se ty qytetare po pranon Kosovën Multietnike !

Do te thotë se ty qytetare po pranon ,,pavarësinë e Kosovës “ sipas planit te Ahtisarit një plan

antishqiptarë dhe sipas Rez : 1244 që donë të thotë se Kosova ka Emrin,, Republikë” po nën sovranitetin serbe!

Pra ,,shtet “ pa sovranitet pa ushtri !

Te dalësh në zgjedhje donë të thotë se ne vete po pranojmë Flamurin Multietnikë që me dëshire pranuan këta Qeveritare dhe Politikan ne pushtet pa shtet!

Te Dalësh në zgjedhje donë të thotë se ju ne përkrahim Enklavat serbe brenda Kosovës!

Të dalësh në zgjedhje dhe të japësh votën tënde do të thotë se këtyre Politikaneve qe hiqen çka ka shqiptare po ja zgjasim pushtetin.!

Të dalësh ne zgjedhje donë të thotë se ti po pranon varfërinë skamjen mjerimin anarkinë hajninë mashtrimin!

Të dalësh në zgjedhje donë të thotë se ne ju po pranojmë Kosovën pa sovranitet pa ushtri pa identitet kombëtare,po pranojmë flamurin Multietnike po pranojmë Bashkim Vllaznimit e ri si në kohën e Titos prapë Tito!



Qytetare Mos dil ne zgjedhje!

Po te mos dalësh ne zgjedhje dhe te mos votosh çka do të fitoshë!

Mos dalja ne zgjedhje do të thotë se ti je i vetëdijshëm ,se ne ju po i kuptojmë gjerat mashtrimet manipulimet qe j kanë bere këta politikan qe 20 vjet.

Po mos të dalësh ne zgjedhje i tregon botes se askush nuk mund të luan me ty me ne!

Po tregon se je i vetëdijshëm dhe i thua jo Flamurit Multietnik i thua jo bashkim Vllaznimit te ri!

Ku dihet se nuk mund te quhemi Multietnikë se ne jemi etnik dhe jemi mbi 92% shqiptare dhe kemi gjak shqiptari !

I thua botes dhe këtyre mashtruesve se ne nuk jemi Kosovare *ju politikan jeni Kosovare dhe quani veten si te doni se ju nuk ju vjen turp se nuk keni Gjak shqiptari po gjak servilesh!

I thuani jo Decentralizimit ne baza etnike ,jo enklavave serbe si ne Bosnje!

JU qytetare me mos daljen në zgjedhje i tregoni botës dhe këtyre Liderëve Politik qe ju Qytetarë të dashur duani atdheun kombin më shumë se partitë politike kosovare , se ju duani vetëm një Flamur një Komb se ju duani vetëm Flamurin kuq e zi qe me shekuj u la me gjak shqiptari!

E tash po done me na pështjellë me Gjak të përzier te lloj llojshem!

Me gjak qe nuk është i yni ,me gjak te huaj!

Me mos daljen në zgjedhje tregoni se doni atdheun fëmijët e juve ,doni kombin bashkimin kombëtare.

Duam atë që na takon si të gjithë popujve tjerë ne boten Demokratike.

Qytetare te dashur me mos daljen në zgjedhje i tregojmë botes demokratike se askush nuk mundet te manipuloi me ne .

Se ne dijme dhe jemi të aftë te logjikojmë me kokat tona e jo me imponime të të tjerëve.

Tregojmë se duam atdheun kombin fëmijët tone më shumë se gjithçka.

Duam lirin e vërtet e jo fallso ,duam shqiptarizmin e jo Kosovarizmin e imponuar një komb ë i ri i krijuar nga njerëz gjak përzier.

Tregojmë se nuk përzihet gjaku i shqiptarit qe u krijua me shekuj u krijua me grykën e pushkës e nuk u zhduk kurrë nga armiq e as tradhtare!

Qytetare mos të dalësh ne zgjedhje ju thua këtyre Politikaneve kosovare dhe te huaj se askush nuk mundet te manipulon me ty .

Qytetare me mos daljen ne zgjedhje i thua jo Rezolutës 1244 i thua jo Kosovës Multietnike!

Po ne duam një shtet një kombe një flamurë ,ne duam një referendum gjithë popullore ku populli vete te vendos për fatin e vet se si do të jeton.

E jo me imponime pazarllëqe në kurriz tëndin!

Kjo e drejtë për një referendum gjithë popullorë ju lejua te gjitha shteteve fqinje pse mos te na takon edhe neve.

Rrofsh sa malet o populli shqiptarë mos u përkul, mos u bjerë ne gjunjë Sahanlëpirësve armiqve tonë shekullorë qëndroi shtrëngatave, po qëndro i fortë në këmbët e tua,mos u përkulë shqiptarë!.

SHQIPTARE MOS RRI PO DUKU SHQIPTARE!





Gjermani më 14.11.2009
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptySun Nov 15, 2009 11:26 am

shum mir xhti, per kto shkrime se kan vler.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptySun Nov 15, 2009 4:39 pm

xhemo
shkrimet kane vlere shume ,po kane vlere per ata qe kuptojne thelbin .
per ata tallava qe kan koken boshe nuk kane vlere se ata nuk kane logjik kok te veten po punojne me koka te huaja.
Mua me ka pelqye shume ky shkrim se eshte shume interesant dhe ka argumente.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptySun Nov 15, 2009 7:39 pm

po rrejne se dulen ne votime mbi 30% rrena te kolluara tashe me vone do te thojne se murren pjese mbi 50% mashtrime fitorja dole apo nuk dole eshte e sigurte .
Rrena mashtrime sju vjen turp...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 54
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptyMon Nov 16, 2009 12:51 pm

Perderisa nuk do te kete reforma ne LDK dhe tju lejohet ardhja e njerezve te rinj me vizione te qarta LDK po shkon vetem teposhte. Une mendoj se ldk ka mbetur peng i dy tre njerezve te lodhur .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptyMon Nov 16, 2009 3:05 pm

rrimtaf
nuk po te bijm ne vfije her thaqi her rugova her daci pacolli..
po mleni partit se ata perveti punojne e jo per ne e per ty.
po ketu quhet forum per bashkim kombetare e me keta ke bashkim me serbi..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptyMon Nov 16, 2009 3:19 pm

ket tem e kisha hjek fare,se asht ber boz.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptyMon Nov 16, 2009 4:15 pm

pshurre ne te Xhem ,se meriton me shume.
Shiqo se si vrapojne ende njerezit pas te vdekurit haaaaaa qudi qfare njerez jemi...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bledselimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
bledselimi


Male
Numri i postimeve : 147
Age : 31
Vendi : Greme\Ferizaj\Kosov
Profesioni/Hobi : Nëxëns
Registration date : 12/02/2010

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptySat Feb 13, 2010 11:32 pm

KUSH na siguron se nuk ka qen spiun 20 vite nuk arriti te nej kurgj dhe po te te punonte pe rkosoven UDB do ta likuidonte por mendoj qe serbia e perdorete ate per te periftuar kohe me kosoven edim mir se ibrahim rugova shpesh jepte deklarata qe nuk perputheshin me deshiren e popullit psh kerkonte autonomi nga serbia asgj me shum dhe pas luftes pas vendosjes se unmikut ne kosv e pat perpendur autonomin !!!eshte nje mister qe do ta zbuloj koha!!!!!!!11
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptySun Feb 14, 2010 12:17 am

ishte ka qen dhe mbeti shpijun tradhtare me kelyshet e ldk ldd.
pas hesat pashes i dyti tradhtare me te gjithe ldk ldd.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bledselimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
bledselimi


Male
Numri i postimeve : 147
Age : 31
Vendi : Greme\Ferizaj\Kosov
Profesioni/Hobi : Nëxëns
Registration date : 12/02/2010

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptySun Feb 14, 2010 12:19 am

bravo por si te jav mushim mendjen edhe 1.500.000 shqipatreve se eshte keshtu!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptySun Feb 14, 2010 11:39 am

Shall tugjari, ka qen vetum nji refleks i kushtezuar i serrbis!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 EmptyTue Feb 16, 2010 11:07 am

ishe komuniste distancues diferencues i shqiptareve gjat kohes se komunizmit
erdhe ne ldk nga tradhtaret komunistet udbashet serbe
shkaterroi shqiptaret jetoi luksuse me ndihmen e serbise.
ishte kunder uck qo policine ushtrin serbe kunder Adem jasharit kunder uck.
shajti tha se ska ucj po jane bandit serbe e qka stha.
miliona per veti djemt e tije hajna kriminel me te medhenje ne kosove bandit miq te serbise.
gjat lufte i ruajti shkau njesia special ,i muar ne mbrojtje milloshi ne beograd qe ti shpetoi nga uck.
e kthyen ne kosove franqezet italianet rusia serbija.
vdiq si tradhtare pa fe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty
MesazhTitulli: Re: Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës   Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës - Faqe 37 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Analizë politike - historike Realpolitika e Ibrahim Rugovës
Mbrapsht në krye 
Faqja 37 e 37Shko tek faqja : Previous  1 ... 20 ... 35, 36, 37
 Similar topics
-
» Analizë politike - historike
» politikë
» Shpalime historike
» Kenget historike
» Autostrada Ibrahim Rugova

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: