Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte?   A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte? - Faqe 3 EmptySat Dec 13, 2008 12:05 pm

Harresa edhe pse jo e plote ndodh ne menyre te pashmangshme tek njeriu. Ajo eshte nje mekanizem i fuqishem autombrojtes, qe ben te mundur vazhdimin e jetes dhe nuk e le njeriun te mbetet skllav i se kaluares, qofte te bukur, qofte te hidhur. Per kete perdoret dhe nje shprehje qe ne e kemi ne gjuhen shqipe: "Plage, qe ze kore", pra nje dhimbje me kohe behet me e durueshme, sepse ndryshe njeriu do ishte cmendur nga disfatat dhe humbjet qe kalon ne jete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arber01
Fillestar/e
Fillestar/e
Arber01

Male
Numri i postimeve : 34
Age : 39
Vendi : arberia
Registration date : 20/12/2008

A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte?   A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte? - Faqe 3 EmptySat Dec 20, 2008 3:43 pm

Mendoj se ç'do e kaluar ka kuptim (mesim eshte e kaluara ) ,mesim i jetes qe lidhet me te ardhmen sepse te ardhmen e shikon me sy e kap ne dore e te kaluaren e ke ne shkrime ne letresi ne poezi ne Histori .

C'do gje duket e bukur per rrethe nese lexojme letersin shqiptare ,historin etj qe lidhete me jeten tone dhe jep kuptim jetes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elisa
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
elisa

Numri i postimeve : 2298
Registration date : 10/07/2008

A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte?   A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte? - Faqe 3 EmptySat Dec 20, 2008 3:50 pm

Nuk besoj qe mundet te harrohet e kaluara sado e hidhur ose e bukur te jete ajo ngelet qdo here ne kujtes .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte?   A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte? - Faqe 3 EmptySat Dec 20, 2008 4:52 pm

Njerëzit që kanë përjetu atë Hidhërim nuk munden me harru
e harrojn vetëm ata qe skan përjetu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte?   A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte? - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte?
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: