Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Vazhdo vargjet...

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22
AutoriMesazh
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyTue Nov 17, 2009 2:33 am

kam frik se nuk je nene jon,
fute kemben nen der dua ta shikojm.
nese je ujku, nga ti si te shpetojm´?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyTue Nov 17, 2009 3:02 am

ja shikone kemben,une e kam te bardh,
isha per te blere tani sa kam ardh,
hapmani deren degjojeni nenen e ngrat,
dua te ju shoh se kam nje dhurate
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyTue Nov 17, 2009 3:12 am

kot e ke nuk te besojme,
ti je ujku qe ben dredhina
i han delet nmes ledina.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shahini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
shahini

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 40
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyTue Nov 17, 2009 3:31 am

jashte temes..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shahini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
shahini

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 40
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyTue Nov 17, 2009 3:32 am

jashte temes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyWed Nov 18, 2009 12:47 am

Jeta eshte dy dite.

Koha,veq dy dite ka:lumturi dhe deshperim.
Jeta veq dy llojesh eshte:qetesi dhe mjerim.
A s´e sheh detin, mbi te lundrojne coftirat,
e ne fund te tije, vend zene xhevahiret.
Edhe ne qijell yjet, te panumert jane,
por eklipsi veq diellin dhe hena kane!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyThu Nov 19, 2009 12:58 pm

Askushe nga fjalet e njerzve nuk shpeton.
edhe sikur profet i paster te ishte
Nese heshte thone memec i shkreti,
e nese flete,thone fjal keq i mjeri.
Nese agjeron dhe naten falet,
genjeshtare thone,egoist dhe mashtrues.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyThu Nov 19, 2009 1:02 pm

Edhe e paster si debora
apo uji i kulluar,
prape se prape nga shpifja
dot s'ke per te shpetuar.

Prandaj mendjen mos vrit
per shpifjet qe bejne gara,
me mire puno, perpiqu
cdo dite te shkosh perpara...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyThu Nov 19, 2009 3:26 pm

Kujtes. behu i devotshem ndaj zotit,
neqofte se je hutuare!Te mirat ty ti sjell
nga diqka e pamenduare.
Pse valle ke frik varfrin?Zoti furnizon,
ka ushqy zogun dhe peshkun kur noton.

Dhe kush kujton,se te mirat vine nga egersir,
s´do kish ngren gje pellumbi,me skifterin ne liri!
Zemer mire ne kete bote behu,se ti nuk edi,
a jeton nga mbremja deri sa te dal dielli.

SA te shendosh kan shkuare,pa bere ``uf´´ e ´´i´´
dhe sa te semuare jetuna ditet ne vetmi?
SA te rinje kan fjet duke qesh jan zgjuare
pa edit se pase qeshjes Zoti vdekjen u ka derguar...

Mos harro, se ne kete bote s´je veqe udhetare
dhe neser do ktheheshe te gjysherit me baballare!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyFri Nov 20, 2009 5:46 pm

Me mbulo me keshillat e tua,kur vetem te jem.
m´i largo keshillate tua,kur me njerez te jem!
Sepse keshillat ne grup eshte nje lloj qortimi,
te cilin sdu ta ndegjoj!
Nese me kundershton dhe ekthen pase fjalen time,
mos u habit nese, s´do keshe me bindjen time!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arjana
Fillestar/e
Fillestar/e
Arjana

Female
Numri i postimeve : 24
Age : 35
Vendi : Gjermani
Registration date : 19/01/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyFri Nov 20, 2009 6:46 pm

Nene Shqiperia ka plot e plot bij
po ka dhe tradhtare qe mes tyre mbijne
Ka edhe plehra qe mbajne ere batak
ka edhe nga ata qe plumbin kane hak.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyFri Nov 20, 2009 8:10 pm

ka edhe ata qe saher te folin lypin vra,
por kete gje ska kush me ba
kem edhe plot trima e patriot,
por askush si ndyen duart me idoit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyFri Nov 20, 2009 8:42 pm

ee sa mire se nuk jem te gjith te njejt
toka do na kish leshu mu ne vend?
rrahim gjokse per karakter te forte ku ne realite
jemi shum te dobt!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptySat Nov 21, 2009 8:09 pm

jane shume te fort madje ama vetem per flliqesira,
jane disa te dobet vetem per pune te mira,
sedim edhe sa do te jete keshtu,
sepse shpejt koha e tyre ka me perfundu...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptySat Nov 21, 2009 9:00 pm

sa shpijunka sa shpijuni
jane fute ne forum
po shpejte do zhduken si lum
Me dallavere e me rrena
shum shpejt do ti merr era
dallaverashe e dallavergji
mundohen diqka me mbrri
Lakmija per mu zgjedh diqka
syt ja ka qerrue
kujton se me rrena kan me perparue.
tuj vjedh popullin e tuj ba me zi
mendojne te bahen shpi
po nje dite kjo ka me mbarue
dhe pa ftyre kane me perfundue
dhe populli ka me i denue.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptySat Nov 21, 2009 9:17 pm

Krisi pushka e bani bam
Ku e si na paska dalë do debil qe kenqen per viza maqedon
kush i dha keto viza qe i gezojn ca debila !

Kush jan ata që bëjnë kumari ne mes shkupit me bulgari
po krijojn enciklopedi dhe mohojn nene Shqipri
ca historian e turkoman shajn Luigjin dhe Fan Nol
disa i quajn Enverist se ja u prishen kumarin me shkijte...

Ani burra , bëni tjetër
sa të doni bojë e letër
ua paguan turku dhe Junani
po ju nuk shkruani se vetëm hani lapaqen po nuk na ndalni !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptySun Nov 22, 2009 2:34 am

fjal te kota posht e lar
mos te hargjojm
o shok dikat.
se kotsia asht
asht e ngrat.....kalovshi mir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyTue Nov 24, 2009 9:38 pm

´Dhembja.
SHum vite kan kaluar
shume vite qe me mungon
ledhatimet me vite i deshirova
fjalen babi qe koh te gjate nuk e shqiptova.Pa emrin tende buza me eshte thare.
pa qeshjen tende kam mbet e vrare,
te thrisja ne deshperim,te deshiroj ne gezim
thirrjet e mija nuk arrin dot ne amshim.


Ti ishe engjull kur ike prej kesaj botes.
dhimbjen nuk ekuptoja se cdo te thote?
Ty tu hapen dyart e amshimite,
e mua mu hap dera e rend jetim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyWed Nov 25, 2009 1:45 am

Shqiptar e shkuar Shqiptarit

Une, jam shqiponja e Bjeshkeve te Namuna,
Jam flamuri qe Ismailit i rri te koka e varrit,
jam pisqolla e arte fshehur ne gji te Ises,
Jam gjoksi i gjakosur i Adem Jasharit.


Une, jam topuzi i Gjergj Elez Alise,
Hija e Kostandinit qe sjell naten Doruntinen,
Jam nje fije e mustaqeve te Gjeto Basho Mujit,
Nje hap i tij qe trondit tere krahinen.


Une, jam rreptesia e Leke Dukagjinit,
Nje fjale e rende ne faqet e Kanunit,
Jam nje gur i bardhe ne brigjet e Drinit,
Shpata qe Skenderbeu lart e tundi.


Une, jam nje strofe e bukur e Naimit,
Shkruar mbi malet , fushat e brigjet,
Jam malli i Serembes, Samiut, Jeronimit,
Jam shpirti i tyre, qe ne kurbet vazhdon te digjet.


Une, jam deshmori qe ra ne Mitrovice,
E me gjakun tim u la edhe Cameria,
Se jam ai qe nuk u qa kur vdiq,
Se per deshmoret nuk qan njerezia.


Une, jam nje pushke qe del nga frengjite,
Jam nje kenge labe, nje tel i ciftelise,
Jam Cerciz Topulli qe kurre s'ra ne prite,
Jam e kuqja e flamurit atje lart, ne shtize.


Ja pra, une jam shqiponja e Bjeshkeve te Namuna,
Jam lulja qe i ka mbire Ismailit te koka e varrit,
jam pisqolla e arte e dinakut Ise,
jam gjoksi i copetuar i Adem Jasharit.


Une jam Shqiptar e shkuar Shqiptarit...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyWed Dec 23, 2009 4:30 am

Perse nuk shkrua!!! pergjigjje nuk kthen??
Per ke thua vuan!!! apo sme mban mend!
PErse lapsi yte heshti ,zeri yte u shua?
Perse telefoni sdeshi,te flasi me mua????????
kurse un te prita.prisja pergjigjjen tende??
pakes dhe u rrita flas me me vemendje????????????????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyThu Dec 24, 2009 12:17 am

Tek ty vemendja ,kurr nuk ka munguar...
por koha ime eshte e kufizuar...
por te premtoj qe me shume kohe do te te perkushtoj,
do te mundohem te te ofroj per se afer ate qe ti meriton,
nuk e di sa te jem e afte ,dhe sa do te mjafton
sepse ti ne kete jete ,shumeeeee meriton...
ZOTI do te te shperblej,do te shperblej dhe pike,
ngase ne forum se ti je si shpirt!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyThu Dec 24, 2009 1:00 am

O ika ika e rashe ne det.
Si nuk gjeta nje shoqe si vet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyThu Dec 24, 2009 1:08 am

jo more driniii ske qka ik,
kush po te thot qe nuk ke mik,
ke plot miq e mike te mira,
qe do ta deshmojn ne dite te veshtira
keto dite personalisht e di skan per te ardhe,
ta deshmofshim per BASHKIM KOMBETAR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 EmptyFri Dec 25, 2009 12:48 pm

do te mundohem te te ofroj per se afer ate qe ti meriton,
nuk e di sa te jem e afte ,dhe sa do te mjafton
sepse ti ne kete jete ,shumeeeee meriton...
ZOTI do te te shperblej,do te shperblej dhe pike,
ngase ne forum se ti je si shpirt!


Fal me shendet voglushe oje mike.
ndoshta nuk jam etill ashtu si ti thua?
por edi se jam e sinqert.
dhe vlej shume per mike.
nuk di te mashtoj ase te luaj role skenike
por jam kjo qe jam se jam rrite ne nje familje fisnik.

Allahut i qofsha fal se jam nje besimtare
qe besoj nje zote.dhe fal ti kam rujte nderi qe krenohem sote..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdo vargjet...   Vazhdo vargjet... - Faqe 22 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vazhdo vargjet...
Mbrapsht në krye 
Faqja 22 e 22Shko tek faqja : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: