Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Problemet e rinise se sotshme!

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyFri Mar 07, 2008 4:08 pm

Rinia eshte shtylla e shoqerise, nese nje komb, familje apo etni nuk ka rinine te shendoshe atehere keto shoqeri shkojne drejt zhdukjes ose sic shprehet nje filozof oriental duhet t'ia falim namazin e xhenazes ketyre popujve.

Si eshte rinia shqiptare ne krahasim me rinite e popujve tjere?

Perparesite dhe mangesite?

Si mund te shkojme drejt zhvillimit te metutjeshem dhe si mund te largojme veset dhe paragjykimet e keqija? Si e shihni te ardhmen e shoqerise sone, me optimizem apo pesimizem dhe pse?


Ani
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyFri Mar 07, 2008 4:10 pm

problemet e rinis jan nji milon ne ditet e sodit ,keshtu qe rinija ne radhe te pare ballafaqohet me papunsi ,edhe nese shkollohet e ka veshtire te gjej nji pune ,dikun keshtu qe ka milona probleme ,qe zoti i ndihmofte .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyFri Mar 07, 2008 4:24 pm

Anna shkruajti:
problemet e rinis jan nji milon ne ditet e sodit ,keshtu qe rinija ne radhe te pare ballafaqohet me papunsi ,edhe nese shkollohet e ka veshtire te gjej nji pune ,dikun keshtu qe ka milona probleme ,qe zoti i ndihmofte .

Anna, ky eshte nje problem me shume politik se sa i rinise, pra une dua te flasim me shume per problemet qe ka brenda rinise, sa meson rinia, cka ben dicka per prosporitetin e vendit te tij. Sa jane shpresat qe kjo rini, neser te jete nje udheheqese e denje e vendit tone?

Nje dite do te jemi edhe ne pjese e ketij sistemi, dhe do te jemi ne ata të cilet, me dijet apo (pa)padijet do ndikojme ne progresin apo regresin e vendit. E dime te gjithe ne qe regresin nuk e duam, dhe me i deshiruari eshte progresi. Do e arrijme?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyFri Mar 07, 2008 5:02 pm

Si mund te shkojme drejt zhvillimit te metutjeshem dhe si mund te largojme veset dhe paragjykimet e keqija? Si e shihni te ardhmen e shoqerise sone, me optimizem apo pesimizem dhe pse?

Ani!
Pergezime per temen;
sipas mendimit tim, kemi shume te bejm e te flasim ne shume plane (kategori) mund ty ndajm Rinin tone edhe pse nuk jane fajtore Rinia,

Plani A.
Mendoj se nga femiria Rinis sone i mungon Mesusi mir ,shkolla e mire ajo qe mund ta quajm ne shkolle eshte qe edhe gomarit po ja tregove rrugen do te shkon deri tek shkolla,por te gjendesh ne shkolle duhet te pasur matriall per te mesuar,duhet te pasur (Mesuesin/e) Arsimtarin e ditur te organizuar top,qe nga femijria duhet te lexohet historia e popullit,te vizitohen themelet e gjithe univerziteteve,te vizitojne nxensit ushtire te flitet per te miren e ardhshme te vendit tone ,te vizitohen monumentet etj etj ..kshuqe qe nga femirija lind nje dashuri per Atdheun,femijse duhet te futur ne koke dashurin e Atdheut qe kur eshte i ri e jo pas nje kohe se behet vone.

Plani B
I sa po ritur me ate dashuri edhe pse kemi nje rini te shendoshe jo te gjithe ,,,ai i ritur ne kete shoqeri dashurie per atdheun e din ta mroje e ta prezentoje ku do qe te jete,e kudo qe te shkone Atdheun e vete, se dashuria ne te ka lind per Atdheun nga femijria.

Nje thenje thuhet;
Po qe rine me Hoxhen ..Hoxhe do te behesh..!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Musafir
Vizitor
avatar


Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyTue Mar 18, 2008 2:50 am

Problemet e rinis së sotme jam shumë
Edukimi nga prindritë dhe vazhdon deri te shkollimi profesinal .

Qdo fëmij duhet të mësohet që nga fëmijrija se si duhet të vishet ,sjelljet dhe respekti për prindër dhe të tjerët.
mir e ka cek edhe Betoni për msuesin por edhe prindi duhet të bëhet msues sepse msuesi e mësonë shkoll por dhe nuk mban përgjegjsi për në rrugë dhe shpi at[ dueht ta bëjn prind e që sod ak shum pak prindër që i japin randsi ksaj pune nisr nag fakti se shumica punoj apo gjejn një arsyje për tua hedh fajin dikujt tjeter ,dhe kshtu fëmija pa kujdesje të mjaftushme vazhdon rrugen të cilen as vet nuk e di se ku e qon .prandaj kur bëhet von kot e kruajm koken (thuhet një fjal popullore hekri rrehet sa asht i nxehët).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyThu Mar 20, 2008 7:24 pm

edhe une pajtohem se rinija jone eshte nje rini e shendosh dhe e mire , por po ashtu pajtohem se i nevoitet nje edukim me i mire dhe nje kujdes me i madh sidomos ne moshen e femijerise , atehere edhe kur krijohen edhe shprehite dhe ai fillon "ta regjistroj" ate qe e rrethon ....

Femiju eshte me shume se vec nje "femije" neser eshte nje "dikush" qe ne i kemi ndihmuar te jete andaj ,duhet kujdes dhe kohe shume me e madhe t'iu kushtohet femijve dhe te rinjeve ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyThu Mar 20, 2008 7:28 pm

papunesi, mungesa e kushteve te mira per studim (studim ne kuptim te plote) , pastaj hapsira per aktivitetet kulturore , mungesa e mbeshtetjes institucionale per aktivitete te ndryshme dhe per etj etj .. duhet te ndryshojne keto gjera
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyFri Mar 21, 2008 2:09 am

Eh probleme e rinis se stome?

Qe mund te them qe jan te shumta por qe ne cdo shtet ose shoqeri tjeter me pak veshtersi mund ti tejkalojme sic do popull tjeter keto probleme.....

Rinija jone shqiptare mund te them ne mes dy zajareve e para :disa qe anojne ne anen e fundamentalisteve ku shoqerin tone e cojne permbrapa me shekuj, a e dyta : e pjesa tjeter e cila ka mare veset me te kqija nga ‘’rinia europjane’’ e cila te con deri ne shkatrim te pakthimt d.m.th nes ju hyne ne loje ketyre dy lojrave ske kthim permbrapa sun ktheheshe……Prandaj ta mabjem at rini shqiptare ose at ves,bujari edukat shqiptare qe kemi pasur me shekujsh ==traditen tone kombatare bujare dhe te clirte’’ e mos te lem qe rinija jon te bjen ne gracka te ndryshme.

Ku gjeja me e rendesishme per mendimin tim eshte pik spari edukata familjare e nje te rijut, me nje fjal ne cfar brumi fryme edukohet ai individ'' ne frym te clirt pozitive do ket ne jeten e metutjeshem sukses''a nese deukohet''ne frym te dhunshme dhe negative jeta e tije do te deshtoje''.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyFri Mar 21, 2008 2:58 am

Ani.!

Shume mire tingllon lal se rinia eshte shtilla e shoqeris,por fatkeqesishte ''nje pjes'' e politikanve tane jene te nezen si te bmajne kariken me mire.Mos vete per pasurin e tyre se veq ate e kan ''disa'' ne koke si te pasurohen me se shumti,mendoj se nuk ju mbetet kohe te mendojn se Rina eshte shtilla e shoqeris sone,eshte ajo njeashtu e ardhmja jone.

Qeshu Rini qeshu,se bota eshte e jotja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyThu Apr 10, 2008 12:53 am

Rinija eshte e tashmja jone , femijet jane e ardhmja .. qe te mund te bejme sot dicka per te ardhmen ,duhet kushtuar rendesi rinise ,rinija e sodit ,neser eshte prind, e duhet te jete nje prind i mire ... e ngaterrova pak ndoshta..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyThu Apr 10, 2008 1:35 am

Rini,ç'fare ka ndodhe.!
Pse po qane.?
Kam frike se do te me varrosin te gjalle.

Tek nje liber nuk me kujtohet kam lexuar kurre thonke njeri;

Nganjeher,nuk me bie nder mend per muaj te tere se ne doren e majte i kam vetme kater gishta.
Por pas disa viteve kishte takuar njeriun,i cili e drejtonte ashensorin e mallerave ne nje ndertes,vrejta se ai nuk e kishte as shuplaken e dores se djathte.
Pytja ishte a te shqetson kjo munges.
Ishte pergjigje aspak gati e kam haruar ,me e keqja eshte ajo se as i matruar nuk jame ,vetem aty me bije nder mend kurre duhet ta fus perin ne gjilper.!

Eshte çudi Rinia jone se sa lehet eshte te pajtohemi me fatin e jetes sone ,po qe nuk punojme se politikante tane jene te nezen si te bmajne kariken me mire.

Zgjohuni nga gjumi nuk te varosin per se gjalli askush mos keni frikë.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyThu Apr 10, 2008 1:56 am

" Eshte çudi Rinia jone se sa lehet eshte te pajtohemi me fatin e jetes sone ,po qe nuk punojme se politikante tane jene te nezen si te bmajne kariken me mire."

i nderuar Beton,pajtohem plotesisht....ndoshta edhe propaganda nga caqe te caktuara na ka bere te tille....


O, si nuk kam një grusht të fortë
t'i bij mu në zemër malit që s'bëzanë,
ta dij dhe ai se ç'domethanë i dobët -
n'agoni të përdihet si vigan i vramë.

Unë lugat si hij' e trazueme,
trashigimtar i vuejtjes dhe i durimit,
endem mbi bark të malit me ujën e zgjueme
dhe me klithma të pakënaqura t'instinktit.

Mali hesht. Edhe pse përditë
mbi lëkurë të tij, në lojë varrimtare,
kërkoj me gjetë një kafshatë ma të mirë...
Por më rren shaka, shpresa gënjeshtare.

Mali hesht, dhe në heshtje qesh.
E unë vuej, dhe në vuejtje vdes.
Po unë, kur? heu! kur kam për t'u qesh?
Apo ndoshta duhet ma parë të vdes?

O, si nuk kam një grusht të fuqishëm!
Malit, që hesht, mu në zemër me ia njesh!
Ta shof si dridhet nga grusht' i paligjshëm...
E unë të kënaqem, të kënaqem tu' u qesh. (Migjeni)


do te vijne dite te mira..jam e bindur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyThu Apr 10, 2008 2:15 am

Politikante tane kete e kane kuptuar si nje shake te zakoneshme,dysa prej tyre e kane haruar pas disa ditesh se ç'fare ndodhi dje.!?

Prandaj;
Sote e kam te qarte se politikanet tane ne te vertet nuk mendojn as per ju , as per mua,por vetem per veten e tyre.!
Kete e bjen para kafjallit,pas kafjallit,gjate tere dites,deri sa lodhja nuk jau mbyll syte.
Dhe me besoni i shqetson me shume nje kokedhembje e tyre se sa lajmi per vdekjen time apo tuajn.
E gjithe kjo ka te bejen me politikanet tone me te ngushte e me te afer .!

Prandaj, Pse.!!
Ju dhe une, do te duhej ta prisnim nje fate me te mire ?

Rini e dashur bashkoni mendimet , bashoki idet, kapeni punen ne dore secili qe dine me mire dhe qe ka fakte me te mira e mos qendroni ne nje udhekriq.

Pune pune nate e dite sa te shofim pakes drit .

Te kuptohemi , nuke them se duhet te jemi indiferent ndaj çdo lloj kritike .
Flas vetem per nevojen e injorimit te kritikes se padrejt .

Very Happy Qeshue rini qeshu se bora eshte e jotja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
GERI_G
Anëtar i ri
Anëtar i ri
GERI_G

Male
Numri i postimeve : 161
Vendi : in big albania
Profesioni/Hobi : shkoll
Registration date : 31/01/2008

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyFri Apr 11, 2008 1:28 pm

problemet qe ka sot rinia shqipetare jane alkoli dhe droga ja shembulli me konkret "UNE SOT KISHA MESIM DHE GJAT NJE ORE QE KISHIM PUSHIM VAJTA ME DISA SHOK NE NJE LOKAL DHE U DEME ME KONJAK DHE DUKE E DITUR SE OREN TJETER KISHIM MESIM DHE PROVIM NE NJE LEND SHUME TE RENDESISHME......DHE KESHTU VAJTEM DRU NE KLAS....POR NUK MBARON KJO ME E FORTA ISHTE SE OREN TJETER KISHIM MESIM NE HISTORI DHE UNE ISHA PER TY PYTYR DHE E DINI CFAR MORA..............10 PO PO 10 SE ISHA DUKE FOL PERCART PO FATMIRSISHT MORA KETE NOTE DHE AS VETE NUK E KUPTOVA"tani jam ne shpi dhe pse jo shume mire po shkruj ne forum megjithse me dhemb pak koka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.albania-nation.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptySun Apr 20, 2008 2:28 am

GERI_G

Do te thote fat alkoholit, fitove noten 10,mos mendo se gjithmon do te kesh kete fat.!!

Tek nga vij une kam ndegjuar nga te paret nje thenje;

Kadal beg se ka breg.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyMon May 12, 2008 10:25 am

Problemet e rinis se sotme kuptohet nuk jane te pakta. Por, perkunder problemeve me duket se po i ekzagjerojne shume dhe po ja lejojne vetes te ndihen te pa perspektive ( pak si shume) ne vendin e tyre,ne Kosove, sa qe si shpetim te vetem e shohin rrugen drejte perendimit. Kjo e fundit eshte shqetesuese dhe gjeja e pare qe duhet bere politikante tane, mendoj se duhet te punojne me shume ne kete drejtim, qe rinia te ndihet me me perspektive ne vendin tone, perndryshe....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyTue Jul 15, 2008 2:20 am

Rrjedhin te gytha nga adukata familjare dery tek Profesoret ne shkolle
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
nardlushnja
Anëtar i ri
Anëtar i ri
nardlushnja

Male
Numri i postimeve : 90
Age : 50
Vendi : Greqi
Registration date : 27/04/2008

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptySun Jul 27, 2008 3:38 pm

Rinia e sotme ka shume probleme.
Me kryesori eshte papunesia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyMon Jul 28, 2008 12:36 am

Rinia e soteme duhet te kerkuar bazat qe ligjin t'ja lem ne dore njerzimit ,e jeta e tyre te mos jetoin si te dojen ata .!(ligji i jo njerzimit)
Se ''disa'' me keta ligje mendojn se ka aryte fundi i Botes ,e medoj se kjo vjen edhe si shkak i Rinis se sotme qe nuk i gjejme Bazat per ligje te njerzimit !

Mendoj se politika duhet te udheqet nga mendimet e Rinis se sotme .

''E gjithe ajo qe ishte e kaluar duhet te jete e haruar e shume nga udheqesit tane duhet vete te zgjedhine kete detyre te japin dorheqje nga postet qe i kane''
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyMon Jul 28, 2008 12:39 pm

Rinija e ka vetiu problemin me vete. Per rinine cfare fluturon - hahet. Rinija duhet te ndaje mendjen qe pa studjuar nuk ka asgje ne vije. Prandaj, e ardhmja e rinise fillon te ndertohet qysh ne familje nga prinderit e vet. Pra, problemi qendron me familjen e sotme me shume se sa te vet i riu. Prinder qe nuk e edukojne femijen qe te lexoje sa me shume, te mesoje nje gjuhe e te mesoje kompjuterin e te mesoje ne shkolle qe te pergatitet per jeten, prinder qe vetem punojne per te bere leke, leke, leke ... dhe mama qe shohin tere diten filma seriale, filma seriale, filma seriale ... qe kane harruar te gatuajne qe te mbledhin familjen e te diskutojne e te degjojne se cfare mendojne femijet e tyre, prinder qe genjejne e zihen ne sy te femijeve, prinder qe degjenerohen e tradhetojne jeri tjetrin ... e si mund te edukohet i riu ne kete forme?

Rregulloni prinderit te rregullohet rinia.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elisa
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
elisa

Numri i postimeve : 2298
Registration date : 10/07/2008

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyMon Jul 28, 2008 1:10 pm

Nuk besoj qe eshte ndonje i ri ose e re qe nuk deshiron qe te studioj po jon kushtet ekonomike shume te dobta gje qe nuk mundesojn shkollimin e tyre munde te jete edhe edukata familjare po shumten e rasteve jon kushtet duhet te bohet diqka ne kete drejtim qe te kemi rini te shendosh dhe te menqur .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 27
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyMon Jul 28, 2008 2:45 pm

une e shoh vetem nje problem te rinise, nga ai problem rrjedhin te gjitha problemet tjera,

degjenerimi

nga ky virus rrjedhin te gjitha problemet tjera
Mbrapsht në krye Shko poshtë
lilu
Moderator
Moderator
lilu

Female
Numri i postimeve : 2153
Age : 41
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : agjente shitjesh
Registration date : 07/07/2008

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyMon Jul 28, 2008 3:59 pm

rinia e sotshme ka shume probleme:

1. Nuk ekziston asnje kufi qofte per mire apo keq, ne fjalorine tyre nuk ekziston fjala "kufi".
2. E mendojne cdo gje te lehte dhe presin nga te tjeret.
3. Nuk kane parime, nuk njohin moral.
4. bashkohem me mendimin e rrolling jane te degjeneruar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Lumi_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
**Lumi_

Numri i postimeve : 177
Registration date : 20/06/2008

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyMon Jul 28, 2008 4:11 pm

Problemi kryesor i rinise sone eshte se po e len rrugen e organizimit per atdheun jane duke e lene ne meshiren e kohes dhe ne duart e tradhtorve atdheun. Kjo eshte numer nje sa i perket rinise e cila duhet ndrroje drejtimin e gabuar kah po ec sot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! EmptyMon Jul 28, 2008 6:28 pm

Ne mes te gjithave ketyre, mendoi se gjithçka e marin me lehtsim jo me rendesi .!

Nuk ja dine vleren ate qe kene

Duhet te ditur vlera e bicikletes per te kaluar tek Makina .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content
Problemet e rinise se sotshme! Empty
MesazhTitulli: Re: Problemet e rinise se sotshme!   Problemet e rinise se sotshme! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Problemet e rinise se sotshme!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: